Контратубекс

  • 25 334
  • 15
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 5 897
   
Мамчета, има ли някоя от вас ползвала Контратубекс при вече появили се стрии? Все чувам от хора, че някой си друг им казал че помага (аз знам че стриите не се премахват с мазане ама ....) та ми се ще да получа информация "от извора". Споделете моля, как се ползва препарата, колко струва и кога видяхте (въобще имаше ли) ефект? Може ли да се купи без рецепта?

# 1
  • София
  • Мнения: 18 679
Не съм ползвала лично, но само да ти кажа, че има ефект САМО при новопоявили се ЛИЛАВИ стрии.За старите - тц Sad Струва около 11-13 лв.тубичката, майка ми ползваше след операция миналото лято за белега.Без рецепта е.Тя се мажеше само вечер по много мъничко.Прави нещо като коричка върху белега, ама за стрии не знам...

# 2
  • Мнения: 928
Лично аз не съм очарована от това мазило.Започнах да го използвам още когато получих първите нацепвания по кожата,т.е. при пресни стрии.След двумесечно редовно мазане,не само нямаше никакъв ефект,но и кожата по третираните места се обели и стана още по- зле от преди.Веднага спрях мазането и преминах на най-елементарните кремове против стрии.Сега,след 10 месеца,стриите започнаха да се заличават от самосебе си,кожата ми се прибра и почти не се забелязват нацепванията.Така че всяко нещо с времето си. Wink

# 3
  • Мнения: 6 155
Здраво се мацотех с това чудо с идеята, че ще ми изчезнат стриите /все пак бяха лилави/. Да, ама не! Като че ли се свиха малко, но не изчезнаха. Така, че няма смисъл. Излезнат ли няма спасение Imp

# 4
  • София
  • Мнения: 2 958
А колко струва този чудотворен Конратубекс?

# 5
  • Мнения: 928
Цитат на: Диди
А колко струва този чудотворен Конратубекс?
Зависи от къде ще го купиш-около 10 до 13лв. за 20гр.

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 5 897
благодаря ви за отговорите
хей Дидка, виж това
Цитат на: belinda
Не съм ползвала лично, но само да ти кажа, че има ефект САМО при новопоявили се ЛИЛАВИ стрии.За старите - тц Sad Струва около 11-13 лв.тубичката, майка ми ползваше след операция миналото лято за белега.Без рецепта е.Тя се мажеше само вечер по много мъничко.Прави нещо като коричка върху белега, ама за стрии не знам...

# 7
  • Мнения: 922
Баз особен ефект при мен.
Използвала съм две тубички да си мажа операцията (след секцио), но чак като вкарах бабините илачи в употреба, видях резултат. И сега в хладилника си имам бурканче с мазило за малкият пакустник.

# 8
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Цитат на: didoni
Баз особен ефект при мен.
Използвала съм две тубички да си мажа операцията (след секцио), но чак като вкарах бабините илачи в употреба, видях резултат. И сега в хладилника си имам бурканче с мазило за малкият пакустник.

S kakvo si mazala operatziata,za da polu4i6 efekt?

# 9
  • Мнения: 64
след две тубички ефектът беше никакъв. Мой колега, работещ във фармацевтична фирма ми препоръча новия препарат срещу цикатрикси ( пресни и стари ) - Dermatix. Лошото е че е на пазара от 6м., а още не мога да го намеря.  Sad

# 10
  • Мнения: 92
Лошото на контратубекса е, че трябва да се използва до 3 седмици след отварянето. После пише, че няма ефект. На мен белега след операцията въобще не ми е избледнял, въпреки, че го мажа всеки ден с Контратубекс.

# 11
  • Мнения: 92
С какво друго можем да се мажем, за да се скрие белега? Нека мамите дето имат опит да ни кажат! Simple Smile  Какви са тези бабини илачи? Grinning

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Имам малко специално мнение за Контрактубекса, той принципно е за изпъкнали белези, но аз смятам, че не дава толкова добри резултати. Личното ми впечатление е че Мадеказола е много по-добър от него. Той е за вдлъбнати белези, а май стриите са точно такива, или бъркам Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: 928
Цитат на: Valeria
Той е за вдлъбнати белези, а май стриите са точно такива, или бъркам Rolling Eyes
Да така е.Стриите са разкъсвания на еластичната тъкан на кожата,което означава,че са именно вдлъбнати белези.Общо взето,това е един необратим процес и каквито и мазила да се използват,едва ли ще получим желания ефект.Остава ни успокоението,че с  времето тези белези постепенно  избледняват и се заличават.В крайна сметка можем да се погрижим за общото състояние на нашата кожа. Wink

# 14
ПОлзвах го няколко месеца редовно,стриите ми ве4е не са лилави,но не са се махнали.Според мен с каквото и хидратиращо средство да се мажеш,е все същото>не си хар4и парите!

Общи условия

Активация на акаунт