Отзиви и мнения за детски градини в Надежда

  • 1 511
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 202
Здравейте, мами!
Бебчо е на 8 месеца и си мисля, че е време да реша в коя ясла  да подам молба да го запиша, защото ще ми се наложи октомври да се върна на работа. В близост до нас е ОДЗ №38  "Дора Габе"  и затова предимно се интересувам за тази детска градина, но ще се радвам и на мнения за други ясли и градини в Надежда.
Преди всичко ме вълнува къде според вас персоналът е добър и обръща достатъчно внимание на децата и т.н.
Благодаря Ви предварително!

# 1
  • София
  • Мнения: 39 718
така, щом 38ма ти е близо записвай там. Дияна е там в градината, минахме и през яслата, ще ти препратя разни неща, който бях писала, то мързела голямо нещо Wink
Иначе за Толстой е Калина-Малина, за трета част - 24та
ако имаш въпроси за 38ма питай

# 2
AnMary благодаря ти за отзивчивостта. Ще ми бъдат от полза нещата,които си писала, тъй като така ще се успокоя, че съм проучила въпроса /макар, че това не е гаранция, че няма да имаме проблеми-да чукам на дърво/ Но нали знаеш какви сме ние майките- тревожим се за всичко. Бих искала да те попитам според теб как се отнасяха лелите в яслата с мъничетата? Трудно ли й беше на Дияна да свикне с яслата, как беше първите дни, плачеше ли много? Ти на каква възръст я даде?
Въпросите направо напират в главата ми- не мога да ти задам всичките, защото някои ми се струват доста абсурдни newsm12

# 3
  • Мнения: 202
Цитат на: Anonymous
AnMary благодаря ти за отзивчивостта. Ще ми бъдат от полза нещата,които си писала, тъй като така ще се успокоя, че съм проучила въпроса /макар, че това не е гаранция, че няма да имаме проблеми-да чукам на дърво/ Но нали знаеш какви сме ние майките- тревожим се за всичко. Бих искала да те попитам според теб как се отнасяха лелите в яслата с мъничетата? Трудно ли й беше на Дияна да свикне с яслата, как беше първите дни, плачеше ли много? Ти на каква възръст я даде?
Въпросите направо напират в главата ми- не мога да ти задам всичките, защото някои ми се струват доста абсурдни newsm12

Само колко съм заплесната, дори пуснах съобщението като гост!  Embarassed

# 4
  • София
  • Мнения: 39 718
директорката приема всеки вторник, мисля до 6 вечерта, утре пак ще проверя, че може и всеки понеделник да е
ти предполагам, че септември ще го записваш, тази година мисля, че мрънкаха за по-малки деца (под годинка). Аз съм много доволна от градината. Базата им е много хубава. И добре се грижат за децата

# 5
  • Мнения: 202
И аз проверих за приемният ден на директорката -вторник от 11.00 до 18.00ч. Да, смятам септември 2005г. да го запиша. Ради ще бъде на 1г. и 3 месеца. Дали няма да е рано? Ти кога пусна Диянчето?
Ще съм благодарна, ако и други мами, които са записали  децата си там, споделят мнението си за яслата и съответно градината.

# 6
  • Мнения: 1 413
Като резервен вариант мога да предложа 61 ясла - на колелото на трамвай №7,зад пазарчето - нашият син е в седмичната група,взимаме го всеки ден,но това им е най-малката група и там най-лесно свикна. Много съм доволна,много, директорката е много отзивчива и отговорна,държи си строго персонала,който пък се отнася с много обич към децата.Мога да кажа само хубави неща за тази ясла.

# 7
  • София
  • Мнения: 39 718
Ginka аз мислех да я давам на две, даже бях взела декларация от директорката, но ми се разболя от ангина и реших за я остая за есента, малко късно ... на 2.8м, но пък си върви с наборите
за яслата на me4tiza не мога да кажа нищо, само бях ходила веднъж да питам за детска кухня
не знам тази 38ма май ми се вижда най-голяма, като база имам предвид, има и басейн, но плуването започва от 2ра група в градината, засега в 1ва имат само латиноамерикански танци

# 8
  • Мнения: 202
Благодаря, момичета!
Днес ходих при директорката на  ОДЗ №38 и подадох молба да запиша Ради.  Стори ми се приятна жена и доста ангажирана с  градината. И базата изглеждаше добра, приветливо и уютно ми се видя. Обясни ми подробно какви са условията! В група са по 15-20 деца / за яслата/. За всяка група се грижат по 1 възпитателка, медицинска сестра и помощник-възпитателка. Няма да има проблеми да го приемат септември, но иска да го науча да ходи на гърне и да си казва. Тези условия са приемливи и мисля, че там ще го дам на ясла.

# 9
  • Мнения: 644
Цитат на: Ginka Todorova
Благодаря, момичета!
Днес ходих при директорката на  ОДЗ №38 и подадох молба да запиша Ради.  Стори ми се приятна жена и доста ангажирана с  градината. И базата изглеждаше добра, приветливо и уютно ми се видя. Обясни ми подробно какви са условията! В група са по 15-20 деца / за яслата/. За всяка група се грижат по 1 възпитателка, медицинска сестра и помощник-възпитателка. Няма да има проблеми да го приемат септември, но иска да го науча да ходи на гърне и да си казва. Тези условия са приемливи и мисля, че там ще го дам на ясла.


Сега и аз да кажа за 38ОДЗ;)
Макс е там от 2 седмици в 1ва ясла!!
/преди това беше в 6то ОДЗ "Калина Малина"-там беше 2 !!! месеца/
Откакто е в 38ма,малкия ходи с кеф на ясла,а в предишната бяха едни ревове,тръшканици.../
Сега е понастинал...в понеделника се събуди и изхвър4а директно на вратата...донесе си и якето...да съм го водела на ясла:)
Директорката е много готина;),а за гърнето....няма такова нещо...идеята е,да е "запознат" с гърнето ,за да не се разстрои като тръгнат да го слагат да пишка/ака...

# 10
  • Мнения: 644
Цитат на: me4tiza
Като резервен вариант мога да предложа 61 ясла - на колелото на трамвай №7,зад пазарчето - нашият син е в седмичната група,взимаме го всеки ден,но това им е най-малката група и там най-лесно свикна. Много съм доволна,много, директорката е много отзивчива и отговорна,държи си строго персонала,който пък се отнася с много обич към децата.Мога да кажа само хубави неща за тази ясла.


На мои познати детенцето е в 61 ясла...и те са доволни,но аз ли4но предпо4итам ОДЗ-няма да има повторен стрес за детето.Все пак,после ще се наложи да го преместиш в Детска градина-нова обстановка,нови деца,нови лелки...?

# 11
  • София
  • Мнения: 39 718
pepeliashka ако го местиш от ясла в градина в едно и също ОДЗ само преподавателките се сменят, повечето деца са си същите
Дияна също рева първите няколко дена в градината, но и тя ходи с кеф. Сега не мога да й обясня, че има грипна ваканция "нали щях да ходя на градина?"
Ние вече почнахме латиноамерикански танци, другата година ще плуват. Разбрах, че басейна им е хубав. Поне ще се каляват Wink

# 12
  • Мнения: 644
Цитат на: AnMary_
pepeliashka ако го местиш от ясла в градина в едно и също ОДЗ само преподавателките се сменят, повечето деца са си същите
Дияна също рева първите няколко дена в градината, но и тя ходи с кеф. Сега не мога да й обясня, че има грипна ваканция "нали щях да ходя на градина?"
Ние вече почнахме латиноамерикански танци, другата година ще плуват. Разбрах, че басейна им е хубав. Поне ще се каляват Wink


;)AnMary_,не си ме разбрала явно-мисълта ми беше,4е ако детето е в една ясла/само ясла-не ОДЗ/ и го преместиш после в дет.градина-малко или много си е стрес...
А ако е в ОДЗ-няма стрес;)

# 13
  • София
  • Мнения: 39 718
разбрах те ве Wink
аз обаче си тепках за другия случай, и там има малко стрес Wink

# 14
  • Мнения: 202
Цитат на: pepeliashka

Сега и аз да кажа за 38ОДЗ;)
Макс е там от 2 седмици в 1ва ясла!!
/преди това беше в 6то ОДЗ "Калина Малина"-там беше 2 !!! месеца/
Откакто е в 38ма,малкия ходи с кеф на ясла,а в предишната бяха едни ревове,тръшканици.../
Сега е понастинал...в понеделника се събуди и изхвър4а директно на вратата...донесе си и якето...да съм го водела на ясла:)
Директорката е много готина;),а за гърнето....няма такова нещо...идеята е,да е "запознат" с гърнето ,за да не се разстрои като тръгнат да го слагат да пишка/ака...


Чудесно е че, детенце ходи с такова желание на яслата.
Аз поговрих и с други мами, на които дечицата ходят в това ОДЗ и всички отзиви са положителни.
Относно гърнето-  директорката ми каза ,че е за предпочитане да го науча да ходи, на гърне, но ако не успея, те ще го научат там, но както казваш  и ти, ще е по-неприятно за него.

Общи условия

Активация на акаунт