Прилошаване в кола, идеи за справяне.

  • 9 749
  • 48
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 802
Сол в пъпа - изпробвано!
Няма ефект!  Confused

# 31
  • Мнения: 820
Да не пробвам значи...  Simple Smile

# 32
Относно проблема с пътуването, аз от дете съм така с повръщане във всички превозни средства. От три години вземам ДИМЕНХИДРИНАТ или МЕДРИН един час преди пътуване и нямам проблеми в 95 % от случийте. Колкото до хомеоптичните препарати, на мен лично не ми помагат. Simple Smile

# 33
  • Мнения: 1 802
Относно проблема с пътуването, аз от дете съм така с повръщане във всички превозни средства. От три години вземам ДИМЕНХИДРИНАТ или МЕДРИН един час преди пътуване и нямам проблеми в 95 % от случийте. Колкото до хомеоптичните препарати, на мен лично не ми помагат. Simple Smile

Абсолютно същите хапчета вземам и аз. Работата е там, че въпреки хапчетата пак ми е лошо. По принцип много трудно повръщам, но през цялото време ми е изключително гадно, притеснено и ми се върти главата и корема ми се преобръща по няколко пъти.

# 34
  • Мнения: 127
Сол в пъпа - изпробвано!
Няма ефект!  Confused

Стига бе, наистина ли? Много съжалявам, че при теб няма ефект, до сега на който съм казала, е бил доволен ... Още веднъж съжалявам, че не можах да ти помогна и ти пожелавам да попаднеш на своя ефикасен лек   bouquet

# 35
  • Мнения: 1 802
Сол в пъпа - изпробвано!
Няма ефект!  Confused

Стига бе, наистина ли? Много съжалявам, че при теб няма ефект, до сега на който съм казала, е бил доволен ... Още веднъж съжалявам, че не можах да ти помогна и ти пожелавам да попаднеш на своя ефикасен лек   bouquet

Благодаря! Дано го намеря, че иначе скоро, от страх,  няма да вляза в превозно средство! Вече изпитвам някакъв ужас!  Confused

# 36
Здравей.На мен ми прилошава от бензина.Баща ми има кола на бензин и като бях дете и пътувахме често дори повръщах и никой не знаеше от какво е.Сега на дърти години открих,че е от бензина.Съпруга ми обърна на газ и нямам проблеми,а когато кара на бензин веднага ми става малко лошо.Със сигурност проблема е в мен  и то е на моменти.Понякога нищо ми няма.Майка ми даваше навремето костилка от маслина да я държа под езика си.

# 37
Абе искам да попитам и аз. От малък го имам този проблем като се возя в кола. Прилошава ми, ръцете ми изтръпват, вие ми се свят и после като сляза както се казва не съм на себе си прочетох по горните неща пробвах помагат но пак има моменти когато м ие много зле. Искам да попитам на някой като му прилошее в колата да почва да му изтръпват ръцете, мястото около далака, и врата и главата отзаде да ги чувства по особено ???? и ако да какво да правя !!

# 38
  • Мнения: 820
Athlon,консултирай се д УНГ да ти проверят вестибуларния апарат. При мен има малко подобрение и то след странното предложение от УНГ специалист да си сменя възглавницата, на която спя с ортопедична. Обяснението беше, че неудобната възглавница с времето води до образуване на малки шипчета в областта на врата, които от своя страна притискат кръвоносните съдове, снабдяващи органите на равновесието с кръв. От там и проблемите по време на път. При мен имаше и проблем с ушна инфекция.  Сега след като смених възглавницата и излекувах инфекцията почти нямам проблем при пътуването с кола.

# 39
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Абе искам да попитам и аз. От малък го имам този проблем като се возя в кола. Прилошава ми, ръцете ми изтръпват, вие ми се свят и после като сляза както се казва не съм на себе си прочетох по горните неща пробвах помагат но пак има моменти когато м ие много зле. Искам да попитам на някой като му прилошее в колата да почва да му изтръпват ръцете, мястото около далака, и врата и главата отзаде да ги чувства по особено ???? и ако да какво да правя !!

 Да се опитам да позная  Simple Smile : слаб, строен, висок, мн. обичаш  сладки неща - например сладолед (в детството захарен памук), лесно създаваш нови  приятелства и си обграден с много приятели, на които много държиш, безпокойство за другите - усещаш го в тях, съчувстващ, не обичаш горещи супи или готвени храни, предпочиташ нещо от хладилника или филия с масло и салам, кръвоизливи от носа?...   Rolling Eyes

# 40
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Абе искам да попитам и аз. От малък го имам този проблем като се возя в кола. Прилошава ми, ръцете ми изтръпват, вие ми се свят и после като сляза както се казва не съм на себе си прочетох по горните неща пробвах помагат но пак има моменти когато м ие много зле. Искам да попитам на някой като му прилошее в колата да почва да му изтръпват ръцете, мястото около далака, и врата и главата отзаде да ги чувства по особено ???? и ако да какво да правя !!

 Да се опитам да позная  Simple Smile : слаб, строен, висок, мн. обичаш  сладки неща - например сладолед (в детството захарен памук), лесно създаваш нови  приятелства и си обграден с много приятели, на които много държиш, безпокойство за другите - усещаш го в тях, съчувстващ, не обичаш горещи супи или готвени храни, предпочиташ нещо от хладилника или филия с масло и салам, кръвоизливи от носа?...   Rolling Eyes


На Athlon ще отговоря че и аз съм така, плюс че имам чувството че врата ми се вдървява и немога да помръдна главата в никоя посока. Стоя като парализирана. Ужасно гадно е. По какви ли лекари не ходих и нищо не помага.

Сега на Aleksander - слаб, строен, висок - да, мн. обичаш  сладки неща - например сладолед (в детството захарен памук) - никога не съм обичала захар, лесно създаваш нови  приятелства и си обграден с много приятели, на които много държиш, безпокойство за другите - усещаш го в тях, съчувстващ - трудно казано, по скоро не е така, не обичаш горещи супи или готвени храни, предпочиташ нещо от хладилника или филия с масло и салам - супата я ям почти вряща, мразя студена или хладна супа. Филий и сандвичи никога не съм обичала, кръвоизливи от носа - никога, освен когато не си го разбих, едва ли обаче това се пита.
Мойте уважения към хомеопатията и всички които искат да се залъгват че се лекуват с тревички, ама до сега не ми се е случвало да ми е помогнала.

# 41
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Гери
Цитат
Мойте уважения към хомеопатията и всички които искат да се залъгват че се лекуват с тревички, ама до сега не ми се е случвало да ми е помогнала...

По какви ли лекари не ходих и нищо не помага.

 - Гери наистина си права, ако са те "залъгвали с тревички" - такава "хомеопатия"  няма как да ти помогне. LOL!
 И после, ако си забелязала, аз питах конкретно Athlon...

# 42
На мен винаги ми става лошо, когато пътувам в колата отзад. Смуча Коколин (хомеопатични таблетки) или поне дъвча дъвка. Доволна съм от таблетките  Peace

Прилошаването при пътуване се получава от повишено ниво на тревожност, т.е. проблемът е психологически. Методите за разрешаването му са: таблетки + редовно пътуване с кола, първо на по- къси разстояния /няколко преки, края на града, близкото село, съседния град и така, докато страхът изчезне/; сядане отпред, половин чаша вино, един пръст уиски, една биричка /за отпускане/. Аз първите няколко пъти смучех Коколино, сега само си го слагам в чантата, когато съм на дълъг път. Забелязала съм, че притеснението се появява когато не съм пътувала скоро на по- дълго разстояние. Иначе винаги съм до шофьора, пийвам си биричката, слушам си музикат и се наслаждавам. после

# 43
  • Мнения: 185
И на мен ми става лошо,но в автобус,почти никога в кола Sad

# 44
  • Мнения: 4 392
Откакто се помня съм така.
Пътувам само на отворен прозорец- зиме и лете , пия течности, гледам в далечината(облаците), не чета в кола. Така се спасявам донякъде.
Ако пътувам 4- 5 часа и по пътя има много завои, слизам от колата като парцал,  олюлявайки се. (Въпреки, че спираме да починем поне 5 пъти)

Общи условия

Активация на акаунт