висок пролактин - напълняване

  • 35 558
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 911
ами помня достатъ4но zа да zнам 4е има връzка между окосмяване и висок пролактин и о4евидно не съм единствена. Това което не помня е обосновката и винаги мога да я намеря просто не ми се рови.
Не е ли4но и не се zаяждам. Просто нека се zнае 4е има връzка.

С предишния постинг исках да кажа, че след като имаш претенции, че знаеш, трябва да го подкрепиш с конкретна информация, а не (да ме прощаваш) "помня, ама не помня какво беше" , заради момичето, което откри темата с въпроса си и заради всички, които се интересуват от темата. Естествено, че идеята не е да се заяждаме, а да си помагаме.
 smile3525

# 16
  • Мнения: 4 414
една моя приятелка точно така качи 15 кг и се оказа, че има висок пролактина ...самият пролактин не е причина за качване на кг., но за да е висок пролактинът си има причина...при нея беше нарушение на някаква жлеза/съжалявам, но не си спомням коя Sad/, което естествено влияеше и на други неща...когато се коригира, и кг си паднаха в норма.
не бях много полезна Embarassed, но ако трябва ще разпитам повече...

# 17
  • Мнения: 911
една моя приятелка точно така качи 15 кг и се оказа, че има висок пролактина ...самият пролактин не е причина за качване на кг., но за да е висок пролактинът си има причина...при нея беше нарушение на някаква жлеза/съжалявам, но не си спомням коя Sad/, което естествено влияеше и на други неща...когато се коригира, и кг си паднаха в норма.
не бях много полезна Embarassed, но ако трябва ще разпитам повече...
 

  202uu
"Жлезата" е предния дял на хипофизата.

# 18
  • Мнения: 4 414
"Жлезата" е предния дял на хипофизата.
точно така, благодаря за уточнението  bouquet

# 19
  • Мнения: 4 700
ами не е съвсем вярно това zа окосмяването. Аz съ6то съм с пови6ен пролактин и вси4ки лекари ме питат как ми е окосмяването и дали имам окосмяване на гърдите и иzоб6то. Бяха ми обяснили каква е връzката, ама  ooooh!Вси4ки други хормони са ми в норма. Аz съ6то напълнях с 10 кг и сваляне няма.  Sad
относно либидото, ами не´съм zабеляzала раzлика. Милото съ6то не се е оплакало до сега.  Joy  Joy  Joy


Мила, след като са ти обяснили, ама не помниш какво точно -  не се изказвай неподготвена.
Нищо лично!
А връзка между либидо и висок пролактин наистина няма.

Не мисля 4е съм неподготвена. Все пак от 10 години имам пови6ен пролактин и съм ходила при много лекари ендокринолоzи както в България така и в тук. И виж ти - вси4ки каzват 4е zави6ен пролактин има отно6ение към окосмяване . А относно либидото и напълняването, ами може да е страни4ен ефект на медикаментите, които се вzемат. Това съ6то е иzкаzване на лекари ендокринолоzи. Една от тях е доц. Андреева. Практикува в Бодимед и цял живот се е zанимавала с нару6ения на хиповиzната жлеzа и пови6ен пролактин. Горе6то я препоръ4вам на всеки, които има такива проблеми.
А ти откъде zнае6 толкова zа пролактина?
Не е нужно да си толкова ряzка в иzкаzванията си. Иzглежда като zаяждане.   bouquet

# 20
  • Мнения: 393
ами не е съвсем вярно това zа окосмяването. Аz съ6то съм с пови6ен пролактин и вси4ки лекари ме питат как ми е окосмяването и дали имам окосмяване на гърдите и иzоб6то. Бяха ми обяснили каква е връzката, ама  ooooh!Вси4ки други хормони са ми в норма. Аz съ6то напълнях с 10 кг и сваляне няма.  Sad
относно либидото, ами не´съм zабеляzала раzлика. Милото съ6то не се е оплакало до сега.  Joy  Joy  Joy


Мила, след като са ти обяснили, ама не помниш какво точно -  не се изказвай неподготвена.
Нищо лично!
А връзка между либидо и висок пролактин наистина няма.

Не мисля 4е съм неподготвена. Все пак от 10 години имам пови6ен пролактин и съм ходила при много лекари ендокринолоzи както в България така и в тук. И виж ти - вси4ки каzват 4е zави6ен пролактин има отно6ение към окосмяване . А относно либидото и напълняването, ами може да е страни4ен ефект на медикаментите, които се вzемат. Това съ6то е иzкаzване на лекари ендокринолоzи. Една от тях е доц. Андреева. Практикува в Бодимед и цял живот се е zанимавала с нару6ения на хиповиzната жлеzа и пови6ен пролактин. Горе6то я препоръ4вам на всеки, които има такива проблеми.
А ти откъде zнае6 толкова zа пролактина?
Не е нужно да си толкова ряzка в иzкаzванията си. Иzглежда като zаяждане.   bouquet


Въпросната доцент Андреева заключи след , като ми направи изследвания за около 300 лв , че имам хипер инсулин .
След консултация с още трима лекари - ендокринолози - единия шеф на ендокринологията на Военна болница , се оказа , че нямам хипер инсулин ...
Лекувана съм със Сиофор , който доведе до криза с гърчове и изпадане в безсъзнание .
Ако я срещна тази лекарка , не знам какво ще я направя .
А и да не забравя - когато ходих при не и всеки път си плащах , като поп за прегледа й казах , че имам кисти - а тя каза , че можело да не се лекуват три месеца и до тогава да си пия Сиофора . Кистите станаха повече и се наложи да пия година Диане , а можеше на време да се коригира проблема .
След лечението на доц Андреева за една седмица бях с още 5 килограма отгоре .
А в момента съм с около 30 повече от тогава .
Писна ми от лекари ... отказала съм се да ходя и само да ме дупчат и гледат .
Колкото и да си смятам това , което ям се оказва , че аз си пълнея и от 1800 , 2000 калории за деня . А това е нормалната дажба за моят ръст и години ! #Cussing out

# 21
  • Мнения: 4 700
smetana, съжалявам 4е така се е полу4ило при теб. Но в моя слу4аи много ми помогна и неиното мнение съвпадна с това на вси4ки други при които съм била. Не zнам zа6то си била при нея. Тя по принцип се zанимава основно с пролактин и хипофиzа, а инсулинът не се проиzвежда от хипофиzата. Както и да е. Жалко 4е е станало така. Желая ти вси4ко да е наред при теб.   bouquet

# 22
  • Мнения: 656
Да ви попитам - пролактина покачва ли се в началото на бремеността или се покчва след раждането?

# 23
  • Мнения: 26
До колкото знам се покачва към края на бременноста и остава висок докато се кърми.

# 24
  • Мнения: 4 700
Нормално е да се пока4и до 10 пъти по време на бременност и наи ве4е в края на бременността. Пролактинът е "виновникът" 4е родилките имат кърма. И докато се кърми тои остава zави6ен. Пак каzвам така е нормално, но при всеки органиzъм е раzли4но.

# 25
  • Мнения: 26
А някой знае ли каква е причината да се повишат стойностите?
Имам предвид първопричината. Не аденом на хипофизата, ПКЯ и т.н. Изключваме следствията. И стойностите и те - всичко на стрес ли се дължи?
А тази които казват, че не са могли да отслабнат - как са пробвали? Правили ли сте диети, спортували ли сте?

# 26
  • София
  • Мнения: 965
И на мен ми е интересно дали се повишава при начална бременност. Миналата година имах завишени стойности, но след направен наскоро аборт. След няколко месеца беше в норма, но на горна граница. Сега пак ще изследвам.

# 27
  • Мнения: 4 700
ами доколкото zнам първопри4ината е аденома. Първо се появява аденома и тогава се пови6ава пролактина zа6тото аденома притиска жлеzата и тя продуцира пове4е пролактин. Надявам се да го обясних така 4е да ме раzберете. Друга при4ина могат да бъдат някои медикаменти. Те имат такъв страни4ен ефект и това го пи6е в писанието. В слу4ая при мен бяха медикаменти zа ле4ение на гастрит. Стресът съ6то е фактор, zатова пролактин се вzема веднага след сън, ако е въzможно о6те в леглото, ако не ме караха да лежа по 30мин. в лабораторията преди да ми вzемат кръв.

Повишени нива на пролактин
 Обяснение
 Пролактинът е хормонът, който подготвя женските гърди за кърмене. Високите нива на пролактин може да предотвратят овулацията. Причините за висок пролактин включват някои лекарства по лекарско предписание (определени лекарства за високо кръвно, антидепресанти и обезболяващи), халюциногенни наркотици и употребата на алкохол. Доброкачествени тумори на хипофизата и хипотиреоидизъм също са възможни причини.
 
Симптоми
 Някои жени с висок пролактин отделят кърма, която може да бъде изцедена при притискане на зърното. Другите симптоми включват: нередовна овулация, пропускане на менструация и сухота във влагалището.
 
Лечение
 Компютризирана аксиална томография може да определи дали има доброкачествен тумор на хипофизата. Лекарството Бромокриптин може да намали туморчето. Ако причината е хипотиреоидизъм, лечението е с тироидни препарати. Ако се предполага, че някое лекарство по предписаниее причината, лекарят може да го смени.
 
ето го и линка http://www.biberonbg.com/info/lechenie_na_bezplodieto.htm

# 28
  • Мнения: 26
Да го кажа така: каква е причината за появата на аденом на хипофизата?

# 29
  • Мнения: 26
И при медикаменти за лечение на гастрит не спадат ли нивата веднага щом се спрат хапчетата. Защото аз пих доста време такива, но изтичането на секрет от гърдата ми се появи месец след като ги спрях. Ендокринологът каза, че надали те са причината след като съм ги спряла от толкова време.

Общи условия

Активация на акаунт