Какво става, бе?!....

  • 1 798
  • 39
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Варна
  • Мнения: 10 786
Цялата първа страница е залята с негативни теми - едно детенце е наречено лайняр от лелката, друго е целунато от чичкото в училище (най-вероятно добронамерено), третото го малтретирали...  Rolling Eyes

Толкова ли сме зле?  Thinking

# 1
  • Мнения: 3 447
Вчера точно това си мислех - че последните дни направо ме е страх да вляза тук. Особено както ни предстоят ясла и градина.

# 2
  • Мнения: 2 211
И аз съм в потрес. Другата седмица, синът ми тръгва на детска градина. Като отворих и и видях темите, ми настръхна косата.

# 3
  • Мнения: 920
Става това, че и родители и учители са много изнервени. Няма правила, няма граници.
Съвместявам соц. принципи - всяко дете на ясла от бебе, ниски цени, малки заплати на лелки с претенции на родители.
Едно се напишкало - 20 стр. тема, друго се наакало - айде още 20.
Ми някой да се постави на мястото на лелите, по цял ден да мие лайняни гъзове и да се съобразява с всяко дете.  
1 родител иска ябълка за закуска, друг - баничка, трети - ананас с прошуто.

# 4
  • Мнения: 47 962
Става това, че и родители и учители са много изнервени. Няма правила, няма граници.
Съвместявам соц. принципи - всяко дете на ясла от бебе, ниски цени, малки заплати на лелки с претенции на родители.
Едно се напишкало - 20 стр. тема, друго се наакало - айде още 20.
Ми някой да се постави на мястото на лелите, по цял ден да мие лайняни гъзове и да се съобразява с всяко дете.  
1 родител иска ябълка за закуска, друг - баничка, трети - ананас с прошуто.
скъпа, майка ми е по образование детска учителка, работила е в детска градина с години, но от повече от 15 години не работи там, защото не й харесва и защото парите са малко.Работила е какво ли не, вкл. и продавачка на женския пазар, но не е останала в детската да тормози децата и да ги нарича лайнари, както  направиха нейни колежки  Wink
Хайде стига с тези малки заплати на лелите и малко пари за градините- всяка градина и ясла с добро управление измъква пари от общината и си контролира персонала, но работата не е за всеки  Wink
А иначе наистина хората са много изнервени и мнителни, просто времената са такива Rolling Eyes

# 5
  • В офиса
  • Мнения: 4 007
Ми някой да се постави на мястото на лелите, по цял ден да мие лайняни гъзове и да се съобразява с всяко дете.  
1 родител иска ябълка за закуска, друг - баничка, трети - ананас с прошуто.

ти това сериозно ли? това им е работата. като не им харесва, прав им път, но щом я работят трябва да си изпълняват задълженията както трябва и да понесат наказание, ако не се справят. Във всяка работа има и неприятни моменти, може да не са точно лайняни гъзове, но достатъчно гадни и стресиращи. не може това да е оправдание за несвършена работа, или арогантно поведение.

# 6
  • Мнения: 2 237
И з като Dona  се страхувам да чета последните дни,защото  от утре и ние сме на ясла .
Явно има и такива случаи и те не трябва да останат некоментирани.Обаче верно ми дойдоха в повечко,сега със свито сърце ще заведа утре дребчи на ясла....за пръв път,първи ден.Стискайте палци моля !

# 7
  • София
  • Мнения: 172
И аз снощи си легнах с тая мисъл. Като се сетя, че тепърва ми предстои да давам Мони за първи път на ясла/ градина, а още си е с памперс ...

# 8
  • Мнения: 47 962
моя син от скоро е на ясла, и забелязах че не му сменят памперса цял ден (той е до 3 часа там) ,и снощи пратих мъжа ми да се говори с лелките- говорили са надълго и нашироко половин час, и са му се извинявали и обяснявали  Wink Ами ако си траете,не вярвам нещо да се промени, нали  Wink
я по- спокойно- има и такива моменти, но както и във вашата работа, се обръща внимание на пропуските и се продължава напред Peaceвсичко ще е наред  с яслите!

# 9
  • София
  • Мнения: 245
Dona, tety, blizna4e, bobi_bgd не се шашкайте! Вярно е, че се случват лоши неща и това е нещо, с което трябва да се борим. Но не си мислете, че винаги и навсякъде е така. Просто тук в повечето случаи хората споделят проблемите си. Аз например съм много доволна от яслата на дъщеря ми, но няма смисъл да отварям тема "в нашата ясла всичко е наред"  Simple Smile
Това, че неприятните теми стават все повече наистина е знак, че трябва да направим нещо, това не може да се търпи. А причините са много и трудно преодолими - няма конкуренция (децата са повече от местата в градините), заплатите на педагозите са убидно ниски и т.н.

# 10
  • Мнения: 150
И аз се наплаших направо какво става във "външния"свят- ние още с нищо не сме се сблъсквали и се ужасих меко казано.Сега незнам с какъв акъл и с какви тревоги ще се пускаме на ясла другата седмица  Sad .Но нали и свестни хора има все пак-дано на такива попадне детенцето ми, а и вашите  Sad

# 11
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Не мисля, че има особена промяна от времето, когато нямаше такива теми тук.
Когато давах детето си на ясла не четях "Нашите деца" и го давах по-спокойно.
Не бива да си позволяваме няколко случки и интерпретации да ни носят допълнителни нерви, че и без тях сме достатъчно напрегнати.
Стискаме палци на всички дечковци - малки и големи!
И по-ведро, че от нас зависи, а не от централните новини...

# 12
  • Мнения: 524
Става това, че и родители и учители са много изнервени. Няма правила, няма граници.
Съвместявам соц. принципи - всяко дете на ясла от бебе, ниски цени, малки заплати на лелки с претенции на родители.
Едно се напишкало - 20 стр. тема, друго се наакало - айде още 20.
Peace
като се сетя, че тепърва ми предстои да давам Мони за първи път на ясла/ градина, а още си е с памперс ...
Ами детето е на 2,4г. Защо не си му свалила още памперса?!? Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: 4 406
нали идеята на форума е да споделяме, търсим мнения, информация, решения на проблемите си???? има вярно, негативизъм в първата страница, е какво да правим? да си затворя ли очите за това, което не приемам за правилно, или не съм сигурна дали не ме е хванала параноя?
не приемам възпитателя да целува детето ми, но за да не тръгвам с рогата напред, питам за мнението на другите майки...
сега , като ме тормози друго, не смея да пусна тема, че съвсем ще изчерногледим....

# 14
  • Мнения: 3 447
Аз например съм много доволна от яслата на дъщеря ми, но няма смисъл да отварям тема "в нашата ясла всичко е наред"  Simple Smile
А може би има нужда, знаеш ли  Simple Smile

# 15
  • Мнения: 2 722
Е това "бе" в заглавието направо ме разби! Ние си го донесохме в понеделник от яслата и докато се чудех да припадна ли или не установих че май съм единствената която не го е употребявала - имам да наваксвам Laughing
Страшничко е да прочетеш само негативните неща когато носиш страха от това което ще се случи в сърцето си. Според мен е важна нагласата с която започваш да четеш. Аз се запалих по форума защото ми беше интересно да видя мненията на други майки по въпроса, но това не повлия на решението ми за пускане на ясла. Вярно, не ми стана по-леко като разбрах че и другите деца са ревали по десет дни в началото, но не ми стана и по-тежко - просто приех факта, че при нас ще е някоя от вариациите по темата. По-важното за мен беше какво се споделя за реакциите на родителите и да си направя изводи има ли връзка между свитото сърце на мама и часовете хленч на малкия.

# 16
  • Мнения: 1 232
Мен ако питате проблемите са комплексни,става това,че родители-учители респективно лелки взаимно си прехвърляме топкатаНякои родители не казвам всички,мислят,че основна грижа за възпитание на детето им имат учителките или лелките в детската ясла.От друга страна пък има много изнервени учителки които май не са си на мястото,ниските заплати изобщо не са оправдание за недобре свършена работа,на който му е недостатъчна намира начин да изкарва допълнително,а не да си го изкарва на децата.И от там идват и изпуснатите деца,да не говорим,че все още някои са миропомазани защото са внуци на еди кой си,защото баща му бил най-големия спонсор на градината и директорката разбираш ли не може да се кара на детето и така.. порочен кръг #Crazy

# 17
  • Мнения: 1 640
Да,няколко неприятни случая и поток от негативни постинги,а разумният,умерен подход липсва-почти всички се чудят как да се"въоръжават" и пропагандират едва ли не "военни действия".Вече се обърквам,имах едно виждане на изложените в темите проблеми,но като чета мнения на  настръхнали майки -вече се чудя кое е правилното решение!И докога така?!Всеки се пише голям боец-това щял да направи,онова щял да направи,в медиите щял да ходи и т.н.Добре,щом смятат това за правилния начин-на война като на война.Мнителност,недоверие ,липса на уважение към другия,усещане за собствена непогрешимост,....Може би оттам тръгват проблемите.Вече и аз не зная.

# 18
  • Мнения: 920
Да,няколко неприятни случая и поток от негативни постинги,а разумният,умерен подход липсва-почти всички се чудят как да се"въоръжават" и пропагандират едва ли не "военни действия".Вече се обърквам,имах едно виждане на изложените в темите проблеми,но като чета мнения на  настръхнали майки -вече се чудя кое е правилното решение!И докога така?!Всеки се пише голям боец-това щял да направи,онова щял да направи,в медиите щял да ходи и т.н.Добре,щом смятат това за правилния начин-на война като на война.Мнителност,недоверие ,липса на уважение към другия,усещане за собствена непогрешимост,....Може би оттам тръгват проблемите.Вече и аз не зная.

А жертвите са децата.
Може би ако се въоръжим с 1 цвете, малък подарък - не подкуп, а жест на внимание, ще е по-различно.
На тези хора поверявате децата си за цял ден.

# 19
  • Мнения: 524
Фея, Къпинче, Г-жа Смутена ,продължавайте в този дух- някои от нас може и да се "освестят" и да хвърлят пищовите. Щото е най- лесно нещата да се поляризират-от едната страна ние най добрите и правите, а от другата- "Световното зло".
Защо очите ни не виждат и ушите ни не чуват полутоновете?
 newsm78

# 20
  • Мнения: 2 722
Не съм фен нито на цветята, нито на пищовите. Нормално е да изискваме, нормално е и да проявяваме разбиране - трудно се уцелва златната среда но това не значи че трябва да спрем да я търсим.
Единственото за което съм убедена е, че ако се развикаме няма да има ефект - по-добре същия текст но с по-спокоен твърд тон - досегашните ми наблюдения показват че това дава резултат. Пък после, като ни се докрещи все пак - влизаме във форума, главни букви, "бясна съм" за начало на изречението и готово Joy

# 21
  • Мнения: 7 821
Не смятам, че има някакъв проблем. Според мен по-скоро голяма част от майките изобщо идея си нямат къде дават децата си, не се интересуват предварително нито от храната и начините на приготвянето и, нито от условията, нито от учебните програми и начините на възпитание. А после недоволстват, че нещата не такива каквито са си ги представяли. Да не говорим, че много от нас не разговарят с персонала и директорите, а пускат теми по форумите изобилстващи с подобни емотикони " #2gunfire #2gunfire #2gunfire". Все се чудя кого точно искат да застрелят  newsm78.
Ако имате предварително информация, ще сте подготвени, и като не ви изнася нещо принципно, ще търсите варианти за преодоляване.
Много теми съм изчела за безчинства по ясли и градини, НО и много теми с молби от медии и Сдружението за даване на гласност, останали празни.
Да не говорим за огромната агресия която сами таим в себе си, дотам че и в теми за детски разправии някои използват горните емоции - " #2gunfire #2gunfire #2gunfire". Може би и децата ще застрелват или родители им или един бог знае кого.
От друга страна забелязвам известна склонност към излишна - "Детето не яло - аууу  #2gunfire", "Детето яде мекици - ауууу  #2gunfire", "Детето се напикало - аууу  #2gunfire", "Детето го набили - аууу  #2gunfire", "Детето е със сУпол -ауууу  #2gunfire", "Детето научи думата лайно, след като тръгна на градина започна да вика на брат си говно - ауууу  #2gunfire" и т.н. и т.н. ....
Не ме разбирайте погрешно, далеч съм от мисълта, че в яслите и градините няма проблеми или че всички лели са прекрасно възпитани, какво да говорим за останалите деца, обаче почти виждам някой във всички тези теми да говори как да се справим с проблема, не виждам някой да е написал как е научил детето си само да се справя, срещам повече празен драматизъм и много от горепосочените икони.
Градините и училищата са такива каквото е цялото ни общество, няма смисъл да се надяваме, че като пуснем там децата си те няма да се сблъскат с поне част от грозотата на света в който живеем. Но щом като сме решили да ги родим именно в този свят то нека се опитаме да го направим по-добър и със сигурност трябва да ги научим да се справят в него, а това със сигурност няма да стане с ... " #2gunfire #2gunfire #2gunfire".

# 22
  • София
  • Мнения: 7 242
Ми някой да се постави на мястото на лелите, по цял ден да мие лайняни гъзове и да се съобразява с всяко дете.  
1 родител иска ябълка за закуска, друг - баничка, трети - ананас с прошуто.
Тук ме уби. Аз като съм секретарка, да не мислиш, че ми е приятно цял ден да изпълнявам прищевките на шефовете си. Но като си се хванал за една работа, вършиш я както трябва. Ако не те устройва /като пари, натоварване и т.н./ напускаш.
Може би ако се въоръжим с 1 цвете, малък подарък - не подкуп, а жест на внимание, ще е по-различно.
На тези хора поверявате децата си за цял ден.
Тук съм напълно съгласна с теб. Понякога се втрещявам от отношението към персонала, при положение, че му се се поверява най-ценното - детето. И ако родителят не демонстрира уважение към госпожите, как после да очаква, че детето ще ги слуша и че те ще го уважават newsm78. Проблемът е и от двете страни. И наистина, ако родителят подходи с добро, покаже, че е заинтересуван и готов да сътрудничи и помага, не вярвам да има проблем с детето му. Възмущавам се от родители, които давайки 40-те лв такса на месец, смятат, че с това са изчерпили задълженията си към ДГ и съответно към детето си докато е там.

Последна редакция: ср, 14 мар 2007, 10:22 от Лекси

# 23
  • Мнения: 2 722
Ellypr 99,5 % съм съгласна с написаното от теб. Предполагам че оплакванията ни от градината са пряко отражение на очакванията ни.
Аз пуснах Милен на градина за да не скучае само с мен в момента в който установих че не съм му достатъчна. Пуснах го единствено за да се забавлява, без да искам да ми го учат, да ми го възпитават и т.н.
За това сега се опитвам с чувство за хумор и мнооооооого търпение да корегирам нещата които ме дразнят. Е, пощурявам от безочието на едната госпожа, която само си прави маникюра и се черви пред децата, но пък за сметка на това другите три са просто невероятни. Вярна и праказката за лъжицата катран в кацата с мед, но пък кой ни кара да ядем мед Wink

# 24
  • София
  • Мнения: 245
Градините и училищата са такива каквото е цялото ни общество, няма смисъл да се надяваме, че като пуснем там децата си те няма да се сблъскат с поне част от грозотата на света в който живеем. Но щом като сме решили да ги родим именно в този свят то нека се опитаме да го направим по-добър и със сигурност трябва да ги научим да се справят в него, а това със сигурност няма да стане с ... " #2gunfire #2gunfire #2gunfire".
Абсолютно съм съгласна  Peace
Всъщност до мнооого голяма степен нещата зависят от нас. В нашата ясла има едно момиче, което редовно бие по-малките. Майка му идва да го вземе, сестрата и го дава и казва какво е направило... познайте какво следва - майката започва да го бие за наказание там, пред очите ни! Дъщеря ми живее по цял ден в такава смесена среда, но не прави лоши неща, а само ми разказва после кой каква беля е направил. Лелките са едни и същи, но родителите сме различни.
И още нещо, не е вярно, че ниското заплащане няма нищо общо с лошото отношение. След като половин година търсеха сестра за яслата и не се появи никакъв кандидат, наеха първата появила се без значение, че нямаше никакъв опит. Цената на труда понижава критериите за персонала още на входа.

# 25
  • мъничко градче
  • Мнения: 213
Момичета и аз имам мнение по въпроса , жените са там за да си вършат работата както беше писала някоя от вас и повечето се стараят но всички хора са различниы но има го и факта че ние трябва да помагаме на госпожите и леличките .Неможе госпожата да се оплаче от някое дете на майката, а тя да се нацупи като че не неиното дете е виновно а е винвна госпожата -това се случи в нашата градина пред мен и аз останах като втрещена , та то е ясно че детето утре пак няма да слуша защото майка му нищо не му е казала и тя дори почти се разсърди на госпожата - това ми се видя нахално.Факт е че е трудно да се работи с толкова деца и жените поне в нашата градина наистина се стараят и за да не отварям нова тема за това ще го кажа тук АЗ СЪМ ДОВОЛНА ОТ  ПЕРСОНАЛА В ДЕТСКАТА ГРАДИНА

# 26
  • Мнения: 3 211
добре де, утре ще пусна позитивна тема, Габи ще има рожден ден, ще гледам да се абстрахирам от негативизми и да ви разкажа само приятните емоции

# 27
  • Мнения: 3 576
Толкова ме впечатлиха негативните теми в последно време, че снощи чак сънувах как се държат лошо с детето ми в детската градина, направих забележка на госпожите, но нямаше резултат  Rolling Eyes

Моя сладур чак септември ще го пращам на детска, но се чуствам все по-притеснена какво ли го чака там......  Cry

# 28
  • Мнения: 1 022
А жертвите са децата.
Може би ако се въоръжим с 1 цвете, малък подарък - не подкуп, а жест на внимание, ще е по-различно.
На тези хора поверявате децата си за цял ден.


Г-жа Смутена Засрамена може би ти си се изказала най-правилно в този случай. Може би наистина трябва да подходим с добро, а не с "военни действия".

Днес докато отивахме на градина, големият ми син скъса една малка теменужка, от онези дивите и я подари на госпожата - тя така се зарадва на едно толкова малко и миниатюрно цветенце. Може би това е начина да помогнем и на тях "изнервените лоши лелички - да се почувстват поне малко уважени".

Бог е казал, към злото да се подходи с добро, ама ние хората го забравяме и вместо да помислим как да събудим положителните и добри реакции у хората "освирепяваме" и предизвикваме още повече лошото в тях.

# 29
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Аз пък пуснах позитивна тема.
Разделяме се приятно и весело, защото им е забавно в градината. Аз съм спокойна за тях, защото познавам целия персонал на градината, не само госпожите им. И разговарям ежедневно с тях.
Напълно съм съгласна с Ели. И с Госпожата Смутена - подходиш ли с добро, добро ще ти се върне. Не стрелям по госпожите, те не стрелят по децата ми.

# 30
  • Мнения: 5 877
Аз съм доволна от градината на щерката.
Имат симпатични учителки и една много, много добра "леля Лили", която знае всяко дете какво обича, какво закусва вкъщи, какво иска да стане и за какво му е било интересно да говори днес.
Случвали са се инциденти с тоалетната отначало, но не са го превръщали в проблем. Казвали са "така и така, може да й е болно стомахчето, дайте прахче". Случвало се е и да свършат резервните дрешки, при което да ми я върнат с "градинска" пола - останала от други деца.
Доволна съм. Да чукна на дърво. От предишния екип не бях доволна.
Не съм носила нещо с цел подкуп. На два-три пъти детето е искало да занесем сладки, веднъж взехме кокиченца, защото видяхме по пътя и ни харесаха. На учителките и на Лили.

# 31
  • Мнения: 8 999
 И яслата, и детската градина, в която все още са децата ми са перфектни.  И двамата обожаваха госпожите и лелките от яслата, а сега и от детската. Не познавам лично майка, която да се оплакала от персонала някъде. Всичките ми приятелки са доволни, а децата им - щастливи и с желание си ходят на детска. Мисля, че коментираните случаи за лошо отношение към деца са единици, а не масова практика. Наистина се случват неприятни неща в детските заведения, но именно ние, родителите, сме длъжни да алармираме съответните органи, а не само да споделяме във форума.  Жалко, че има такива случаи, но и държавата като цяло не е перфектна. От това, че някой си лекар поискал пари за операция, не може да правим извод за всички, работещи в сферата на здравеопазването. Има и много други примери как заради някой престъпник излиза лошо име на партия, институция, жил. квартал или дори цял град! Бъдете по-големи оптимисти и не се настройвайте, че децата ви още от първия ден в яслата/градината ще бъдат малтретирани.

# 32
  • Мнения: 6 461
Цялата първа страница е залята с негативни теми - едно детенце е наречено лайняр от лелката, друго е целунато от чичкото в училище (най-вероятно добронамерено), третото го малтретирали...  Rolling Eyes
Толкова ли сме зле?  Thinking
Ох, и на мен това ми направи впечатление... Thinking

# 33
  • Мнения: 3 268
Става това, че и родители и учители са много изнервени. Няма правила, няма граници.
Съвместявам соц. принципи - всяко дете на ясла от бебе, ниски цени, малки заплати на лелки с претенции на родители.
Едно се напишкало - 20 стр. тема, друго се наакало - айде още 20.
Ми някой да се постави на мястото на лелите, по цял ден да мие лайняни гъзове и да се съобразява с всяко дете.  
1 родител иска ябълка за закуска, друг - баничка, трети - ананас с прошуто.
  202uu

# 34
  • Мнения: X
Такаааа. Ние ходим на ясла от 1 месец горе долу.
Не бих казала, че съм свръх доволна, но не мога и да се оплача много.
Виждам нещата така - нямам финансова възможност да наема жена или да го дам в частна градина. Ако я имах, щях да избера това. Така че, единственото което ми оставаше, е да го дам на държавната ясла. В крайна сметка тя е създадена за хора като мен - които нямат други възможности да гледат децата си и им се налага да се върнат на работа.
Искрено съчувствам на лелките там. И не - не смятам, че ако не им харесва, да си търсят друга работа. АМИ ТОГАВА КОЙ ЩЕШЕ ДА ГЛЕДА ДЕЦАТА НИ???
Ако всички лелки си намерят друга работа, нали ние тука всички увисваме?
Така че смятам, че трябва да сме им безкрайно благодарни.
Развикала се била на детето. Хайде сега всяка от нас, с ръка на сърцето, да си признае /за себе си/ дали се е развиквала на детето. Ми - отговорът е ДА, нали? Аааа, ама аз мога да му викам, пък те не могат. Е - не става така.
Като имате предвид, че на една група има 2 жени, т.е. 1 жена "гледа" 10 деца - аз не виждам как въобще бихте могли да имате някакви претенции към тях.

Идеята е в друго - да се увеличи персонала на градините, да се увеличи възнаграждението им - в крайна сметка затова плащаме данъци осигуровки и нам кво си на тая държава - тези пари отиват там. Да се подобрят условията на труд на тези хора - и така ще им бъде малко по-лесно - то лесно няма при гледането на деца де.... но ако не са притиснати финансово може би нещата ще са по-различни.

А това - да си намерят друга работа - е абсурдно, просто е абсурдно. Добре, че не си намират, че незнам какво бих го правила Кристиян....

Лелките и те са хора , моля ви. Може да има и неподходящи там - но като се има предвид условията, в които работят, не мога да им се разсърдя за каквото и да било. Аз сигурно бих откачила.

Поставяйте се малко на мястото на другите.

# 35
  • Мнения: 1 448
Честно да ви кажа и аз се поошашках покрай тези теми напоследък, като се има предвид, че Явчо ходи на ясла от понеделник  Rolling Eyes Ако остана доволна и той се адаптира - ще остане, ако не - прибирам си го вкъщи, засега поне! Еми лелки, като лелки, поверявам им най-ценното си същество и се моля да се държат добре с него, с рогата напред не става, да им се умилквам също няма да стане, търся някаква "златна среда"  ooooh! Определено мисля, че има липсва мотивация, финансова естествено, и да са доволни родителите и да не са заплатата й все една и съща  Stop Я да има премии за доволни родители да видите дали няма да ни дундуркат като малки деца, ама то там в парламента докато решат колко мерцедеса да си купят и то мандата им свършил   smile3515

# 36
  • Мнения: X
... Я да има премии за доволни родители да видите дали няма да ни дундуркат като малки деца, ама то там в парламента докато решат колко мерцедеса да си купят и то мандата им свършил   smile3515
мдам - ето - това е една добра идея.
лошото е, че ние тука така като си чешем езиците нищо не правим

# 37
  • Мнения: 1 134
Става това, което е ставало винаги - всеки иска да има персонално отношение към него, да се грижат най - добре за детето му, да прехвърли някак отговорността, ако може...
Всеки иска да получи, но когато дойде време да дава нещата се променят.
Аз, например не мога давам огромни суми за частна градина или за бавачка. Друг е въпросът, дали си струва и дали и те биха удовлетворили майчинските ми претенции. Нямам на кого да разчитам за дъщеря ми, освен на съпруга си...
Затова прекосяваме сутрин и вечер половин София, за да посещава детето ми една от най - добрите детски градини, поне според мен. Същата, за която става дума в темата за малтретираното дете. Ирония, или не - това за пореден път доказва, че всичките ни преценки са субективни, понякога доста емоционални и предубедени. Не изключвам и моята да е такава.
Но аз съм доволна от въпросната градина. Зная аз за какав сума на месец работя и докъде стига тя. Зная и жените, с които поделям отговорността за детето ми колко получават. Не мога да им променя заплатите, не мога да си позволя да им плащам повече, затова мога единствено да проявявам жестове на внимание и благодарност към тях няколко пъти в годината.
Като прочета мнение от типа - "откъде накъде ще им подарявам цвете на тези в яслата/градината" и настръхвам... Дори един самозабравен шеф, който плаща огромни заплати на работещите за него е длъжен да незабравя, че това са хора - не роботи. Какво остава за нас и жените, с които - както и да звучи- споделяме "професията - майка" пет дни в седмицата.
Няма да отварям темата какво възпитаваме и какво не в децата си, твърдейки по един или друг начин, че всички са ни длъжни. Но явно те го схващат и го изпробват едни на други.

# 38
  • Мнения: 3 089
ох, всеки е прав.
аз не мога нищо да кажа първо, защото детето ми дори още не е тръгнало на ясла /но и това ще стане след седмица-две/ и второ, защото хормоните ми така са объркани от бременността, че не бих била обективна ни на йота. след раждането пък ще съм с 2 бебета, което пак ме изарва извън строя на разумните и трезвомислещи майки поне за още 2 години.

може би проблемите ще намалеят, ако не действаме първосигнално, а спокойно и мъдро. ако разумно подхождаме към проблемите и заменим агресията, кресъците и скандалите, вероятно нещата ще се оправят. лошото е, че когато иде реч за децат ни, нашите реакции наистина са първосигнално защитни. и от там насетне тръгват проблемите. или малко преди това  Tired

Последна редакция: ср, 14 мар 2007, 13:57 от majceto

# 39
  • Мнения: 705
да, и аз с тази миссъл заспах снощи след като прегледах подфорума. Ужасно е това, което се случва със света около нас. не на 4, а на 10 трябва да си отваряме очите, когато децата ни станат по-самостоятелни.

искам да благодаря на всички момичета, които споделят своите истории с нас, вярно е историите ни плашат, но ни карат да се замисляме и да бдим   bouquet  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт