МОЛБА за съвет и някой с идентичен проблем.

  • 3 165
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 134
Първо - ние също сме 2 входа на обща вода + топлата от третия.
Второ - всички сме на общ водомер
Трето - не може никой да се отдели
на отделна сметка - или всички или никой
Четвърто - за да се премине към индивидуални
партиди трябва цялата сметка да е платена.
Пето - когато имам време ще напиша повече.
За сведение съм касиер и съм направила
пътека до Софийска вода, които са .......  #2gunfire

Покрепям +
Шесто - да пиша ли публично кой е за убиване и защо тези неща за сметки, партиди и пр. не са проверени, изяснени и изчистени при самата покупко - продажба?  Close

# 16
  • Мнения: 4 668
За Соф. вода не знам , но Топлофикация със сигурност ... Те си ги търсят , на теб нямат право да ти откажат смяна на партидата след като представиш Нотариален акт , от който е видно , че от еди коя си дата ти си собственик . Преди какво е ставало не те интересува . Дано и при тях да е така ...
Но пак повтарям , че имам бегли спомени , че нямат право да ви спрат водата , нито пък да ти откажат нова партида , още повече пък водомери ...

# 17
  • Мнения: 8 999
Ами вие като купихте апартамента не поискахте ли от старите собственици бележки за платени /изцяло/ сметки за всички потребления - ток, вода, парно, телефон и т.н. до момента на прехвърляне на собствеността? А и веднага след придобиване на имота трябва да се отиде във ВиК, енергоснабдяване и др. служби, за да се прехвърли договорът за обанамент на ваше име. Всички стари задължения са за сметка на старите собственици и от тях трябва да искате да си платят сметките, защото пък, ако не са платени сметките, не се прехвърля абонатния номер. Е, дано ме разбра!

# 18
  • София
  • Мнения: 6 743
Ами вие като купихте апартамента не поискахте ли от старите собственици бележки за платени /изцяло/ сметки за всички потребления - ток, вода, парно, телефон и т.н. до момента на прехвърляне на собствеността? А и веднага след придобиване на имота трябва да се отиде във ВиК, енергоснабдяване и др. служби, за да се прехвърли договорът за обанамент на ваше име. Всички стари задължения са за сметка на старите собственици и от тях трябва да искате да си платят сметките, защото пък, ако не са платени сметките, не се прехвърля абонатния номер. Е, дано ме разбра!
Поискахме разбира се, но аз не съм знаела, те какви лични драми са имали тук ( мъж и касиер и т.н.)
За студената вода се учудих, че спомена, че се плаща общо, но тя не ми е показала 20 години назад, а за последните години при другия касиер си е плащала жената  Rolling Eyes

# 19
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
В нашия вход беше същото. Еднаата касиерка изчезна с няколко хиляди. Вторите - семейство, уж интелигентни, историци, също си задържаха пари. Сметката беше, по спомени, около 30 хиляди. Спряха водата за 10 дни. Беше ужас.

Накрая, след много скандали, разправии и въобще емоции, се разби сметката по глави. И всеки почна да дължи определена част. Софийска вода не беше съгласна да се сключат индивидуални договори, докато не се изплати сметката. И така.

Накрая се сключи договор за 10 години за наем на едно общо помещение и от там някакви пари покриха сметката.

Ама си е жив ужас. Много разправии и нерви.

# 20
  • София
  • Мнения: 6 743
Леле, Грушенка  Tired Sad , ти ме срази .10 дена БЕЗ ВОДА  Shocked  Shocked

# 21
  • Мнения: 505
в старият ни блок също имахме такъв проблем...дължахме над 15000лв.... които след много тичане по мъките и разправии между живущи и ВИК накрая се разрешиха , след като тази сума се разпредели..по незнам какъв си принцип на всички домакинства в блока, подписа се Протокол с ВИК и всеки си откри отделна партида, като задължението можеше да си го разсрочиш във времето, като начин на плащане...
дано ти като нов собственик успееш да си откриеш отделна партида... че като се сетя през какви КРЪГОВЕ на ада преминахме докато се стигне до някакво приемливо решение.... УЖАс..не го пожелавам никому...  #Crazy

# 22
  • Мнения: 8 999
Не дали си е плащала на касиера, а дали е платена сметката към ВиК /със съответна фактура за платена сметка!/ Това, че жената е давала някакви пари някому не гарантира, че няма задължения към ВиК.

# 23
  • София
  • Мнения: 6 743
Не дали си е плащала на касиера, а дали е платена сметката към ВиК /със съответна фактура за платена сметка!/ Това, че жената е давала някакви пари някому не гарантира, че няма задължения към ВиК.
Ами не  Embarassed  Sad
Но стореното - сторено.От тук натам ако се вземе решение да се разделят на глава и всеки да я плаща разсрочено, аз имам ли ПРАВА да я търся и тормозя нея да си ги плаща тя?

# 24
  • София
  • Мнения: 2 623
Дамаянти - при нас поне никой
не плаща на общо основание Simple Smile
Не ми се пише за нашата одисея,
но ще ти кажа как се процедира
при нас. От целия вход - 15 апартамента
2 са без водомери. По закон те заплащат
по 6 куб.м. вода на човек. Останалите
водомери се отчитат всеки месец и всеки
заплаща това, което е изразходил. Има
и естествено разлика между индивидуалните
водомери и общия, която се разпределя
на броя хора от всички входове.
Е, да обаче ако така стояха нещата
всичко щеше да е цветя и рози, но не би.
20 години сме плащали на база - 2 входа
по 60 човека. Винаги точни дори преди датата
за плащане. Затова и взимахме 15% от сумата
като бонус за касиерите. В един прекрасен ден
без никой да ни уведоми идват и монтират общ
водомер през който дори минава топлата вода
на 3-ти вход. И както си плащаме чинно и мирно
в един още по-прекрасен ден идва писмо, че
двата входа дължат около 1500 лв неплатена вода  Shocked
До ден днешен водим война с тази абсолютно
профанизирана система и най-вероятно
ще се видим в съда. За наша радост можем да
ги осъдим поне за 5-6 нарушения, които
са отбелязани в протоколи от техни експерти.

# 25
  • Мнения: 8 999
Не дали си е плащала на касиера, а дали е платена сметката към ВиК /със съответна фактура за платена сметка!/ Това, че жената е давала някакви пари някому не гарантира, че няма задължения към ВиК.
Ами не  Embarassed  Sad
Но стореното - сторено.От тук натам ако се вземе решение да се разделят на глава и всеки да я плаща разсрочено, аз имам ли ПРАВА да я търся и тормозя нея да си ги плаща тя?

Имаш абсолютното право! Можеш да я притиснеш с условията в ДОГОВОРА ЗА ПОКУПКО ПРОДАЖБА, където сигурно има клауза за вида, в който се предава имота и това включва и платените сметки. Датата на сключване на Договора е достатъчно доказателство, че ти не дължиш въпросната сума за минал период. Задължително тя трябва да си плати сметката, защото иначе ти не можеш да прехвърлиш партидата на твое име!

# 26
  • Мнения: 8 999
И да му се не види и тъпия брокер /ако е имало такъв/ и тъпия нотариус! Аман от непрофесионалисти в тая държава!

# 27
  • София
  • Мнения: 6 743
Абе дано не спрат водата  Peace .От утре ми започва ходенето по мъките  Tired
Благодаря ви на всички, които споделихте мнения и изживелици    bouquet

# 28
  • Мнения: 4 668
И да му се не види и тъпия брокер /ако е имало такъв/ и тъпия нотариус! Аман от непрофесионалисти в тая държава!
Само да кажа , че това не в задълженията на Нотариуса . Неговата работа е да установи по наличните документи собствеността и и да удостовери волята на страните - в случая покупко - продажбата . Не могат да им се вменяват такива задължения !

# 29
  • Мнения: 5 468
И да му се не види и тъпия брокер /ако е имало такъв/ и тъпия нотариус!
Че на брокера и нотариуса влиза ли им в работата, дали са пратени сметките за вода на входа newsm78?

Общи условия

Активация на акаунт