Каква пералня?

  • 2 550
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 73
Моля, препоръчайте ми пералня до 600 лв.
Благодаря!

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Gorenje .Но за 600 лв. няма да е с много функции и високи обороти. По добре си вземи практична , ако трябва и на лизинг.

# 2
  • Мнения: 4 324
Преди няколко месеца си взехме Аристон, май беше точно 600 лв или там някъде. Даже имаше и доста по-евтини. Като в техномаркет и технополис цената беше с 50 лв. повече от магазина в който я купих. И в Метро ги гледах същите на по-ниска цена.

http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09014563

С 1000 оборота е и мисля не са малко за тези пари, а и е супер тиха. Пере максимум 5 кг. сухо пране, по-скъпите, могат и повече Wink Регулира се температурата, оборотите. Има таймер за отложен старт. Няколко по-специални програми за финни тъкани и др.
Дисплея е цветен и това не ми харесва, ама в магазина не ми казаха.

Свекърва ми има АЕГ е 1200 оборота, но никога не я е пускала чак на толкова.

За сега съм доволна от нея.

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Ето какво намерих от друга подобна тема:
"1. За предпочитане е казанът да бъде от инокс, а не карборан или карботех. Старите перални затова издържаха дълго, защото бяха с метални казани. Карборана, карботеха и дурапроб са разновидности на пластмасата. В такива случаи животът на казана е доста по-кратък, а и има опасност от пропадане - не ми е ясно какво точно представлява то, но налага винаги на майстори и разправии.
2. Оборотите са важно нещо. Колкото по-малко има една пералня, толкова по-мокро пране ще вадиш. Разликата между 600 и 1000 оборота е като между ръчно изпраното и на ръка изтискано, и цинтрофугираното.
3. Добре е пералнята да бъде енергиен клас А, тъй като това пести ток.
4. По-голямо удобно е да има електронна везна или дозировка, тъй като така ще можеш да переш не само пълното количество прани - да речем 6 кг, а колкото ти трябва в момента."

# 4
  • Мнения: 1 925
По-добре си вземи малко по скъпа на АЕГ с 1200 оборота ( такава е нашата ), дрехите много бързо съхнат, редовно си пера на 1200. Да не говорим, че има и други удобни функции.

# 5
  • Мнения: 284
gorenje енергиен клас а,1100 оборота-до 600лв. има, моята е такава

# 6
  • Мнения: 1 364
Индезит

# 7
  • София
  • Мнения: 639
Моята е Електролукс http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09011636 и засега съм много доволна, не е шумна,а функциите и са описани на сайта

# 8
  • Мнения: 69
Ние сме с Аристон до 7кг ,до 1 000 оборота като сама си ги избирам.
Относно казана ,е много важно какъв е ,питай дали е устойчив на огън.
Ето по каква причина.
Преди около  година нашата   Самсунг / 550 лв -  на три год/ се подпали електрониката.От пералнята остана само казанът /бил е качествен/ с дрехите вътре  и мотора/ невредим/. Та нашата пералня е под лят плот ,който спаси  мебелите  ,но ако се беше пробил и казанът тогава огънят щеще да слезе към пода и мокета и в комбинация с водата ......Незнам дали обясних както трябва но е факт  че точно той е "спасил" по големи поражения.Най -голяма заслуга има съпругът ми че реагира адекватно и без паника.
И майчета не оставяйте пералня без надзор ,никога не се знае.Аз имах навика да я пускам на обед и лягах с малката да спим ,А познайте дали щяхме да си пишем сега.
И до сайта на Самсунг писахме да си видят произведението .
Така че търсете качество специално за ел уреди,даже и по-скъпички да са.
Има магазини в които продават с козметични дефекти,но те са толкова незначителни понякога, а разликата е до 100-150лв от реалната цена.Потърсете и такива ако желаете.

# 9
Аз нямам предпочитания за марка , а и още повече при закупуване на пералня се консултерах с продавач-консултант в Технополис и неговия съвет беше-вземете си пералня с повече екстри -високи обороти,енергиен клас три пъти А,но на по-ниска цена около 450-500 лв.Точно така постъпих и не съжалявам вече 2 години с моята пералня ВЕКО.За разликата до 600 лв. се плаща марката.

# 10
  • Мнения: 16
Здравейте момичета, моята пералня е Whirlpool 6th sense-  има много програми,високи обороти 1200, отложен старт. Повече от 600лв. е ,но  си заслужава! newsm26

# 11
Нашата е ARISTON MARGHERITA 2000- 1000 оборота, клас а, водата е според прането с много функции, някой дори не съм ги използвала. Служи ми вярно вече 3г.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 389
gorenje

# 13
  • Мнения: 73
Благодаря  ви за отговорите! Взехме си INDESIT WI-82. Дано да се справя!

# 14
  • София
  • Мнения: 639
Честита пералня с здраве да си я ползваш   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт