Убийство ли е аборта?

  • 6 469
  • 96
  •   1
Отговори
  • Мнения: 822
Филмът „Безмълвен вик” на Бърнард Нейтънсън има образователен характер. След като го гледат, много бременни жени се отказват да правят аборт.

Независимо какво казват хората, абортът е убийство. Оказва се, че плодът, макар и още нероден, предчувства смъртта, започва да се движи тревожно, сърцебиенето му се ускорява двойно и с приближаването на интервенцията отваря уста, за да нададе безмълвен вик...

За да повярва човек това, е достатъчно да гледа филма на американеца Бърнард Нейтънсън: „Безмълвният вик”. В него показват как жени правят аборт и как, в същото време, с помощта на ултразвук, учени наблюдават зародиши. Удивително е, че след като гледат филма, много жени се отказват да правят аборт.

Още по-страшен е абортът след определения от медицината срок, защото той представлява отнемане на живота на вече жизнеспособен човек. В тялото на жената се инжектира специален разтвор и детето бива умъртвявано на живо в страшни мъки, подобни на смъртта от напалм.

Съгласно източните философии душата на човека се вселява в тялото на бъдещата родилка в момента на зачатието. От този момент нататък се изчислява възрастта на човека. Ето защо, например в Китай се счита, че когато детето се роди, вече е на една година. Тогава може да се постави въпросът – има ли разлика между убийството на двегодишно дете и на бебе на по-малко от година?

Съвременната наука вече потвърждава правилността на източните учения за вселяването на душата в зародиша. Още през 1993 г. професор Жером Лежен заявява: „В самото начало на живота духът и материята (аз бих ги нарекъл „душа” и „тяло”) са така тясно преплетени, че ние използваме една и съща дума, за да определим датата на раждането на идеята и датата на раждане на новото същество. И това произхожда не от бедност на речника, а от факта, че една и съща дума може да опише това, което на практика представлява началото на живота: дух, живителна материя”.

Ето защо всяка жена, която по различни причини реши да абортира, си навлича греха на убийството (който с нея разбира се, поделя и мъжът, който я е принудил да направи това или е одобрил аборта).
 
 
 Naughty

# 1
  • Мнения: 459
"Убийство+ е темата, която си пуснала  Mr. Green

# 2
# 3
  • Мнения: 819
Това в допълнение към кампанията за забрана на аборта ли е?

# 4
  • Мнения: 208

Съвременната наука вече потвърждава правилността на източните учения за вселяването на душата в зародиша. Още през 1993 г. професор Жером Лежен заявява: „В самото начало на живота духът и материята (аз бих ги нарекъл „душа” и „тяло”) са така тясно преплетени, че ние използваме една и съща дума, за да определим датата на раждането на идеята и датата на раждане на новото същество. И това произхожда не от бедност на речника, а от факта, че една и съща дума може да опише това, което на практика представлява началото на живота: дух, живителна материя”.

 Naughty
Пълни глупости. Съврменната наука не потвърждава такива неща. Аз също заявявам много неща,. Готова ли си да ги приемеш за вярни?

# 5
  • Мнения: 822
няма нужда от коментари.просто исках да ви покажа,това,което прочетох и ми направи силно впечатление.това е

# 6
  • Мнения: 208
няма нужда от коментари.просто исках да ви покажа,това,което прочетох и ми направи силно впечатление.това е
Много лесно се впечатляваш  Naughty Като няма нужда от коментари - не пускай безсмислени теми.

# 7
  • София
  • Мнения: 4 423
Не е убийство, поне аз не мисля така! Popcorn beer smile3546

# 8
  • Мнения: 1 942
Ох аман от щуротии  Whistling

# 9
# 10
  • София
  • Мнения: 1 450
Мен ако питаш убийство е да родиш дете, което не желаеш и да го изоставиш в дом за такива деца - някога стъпвала ли си там? Знаеш ли как живеят, как ги малтретират, как гладуват? Ей това е убийство.

# 11
  • Мнения: 7 474
Пак ли за абортите  ooooh! Кампания ли има или какво Rolling Eyes

Последна редакция: ср, 14 мар 2007, 15:13 от L е о

# 12
  • Мнения: 1 630

Съгласно източните философии душата на човека се вселява в тялото на бъдещата родилка в момента на зачатието. От този момент нататък се изчислява възрастта на човека. Ето защо, например в Китай се счита, че когато детето се роди, вече е на една година. 

Брех
в Китай по 1 година ли и бремеността?

# 13
  • София
  • Мнения: 1 163
къде го тоя филм да го гледаме?

# 14
  • Мнения: 822
не само че съм стъпвала, ами дори съм си карала практиката там.завършила съм социална педагогика и съм запозната с живота на изоставените деца отблизо.но също така видях и снимки, на деца убити чрез аборт.повярвайте, това ме ужаси.
 Cry
ако не ви харесва темата искам да знаете,че и на мен не ми е от любимите, но понеже доста неща не са ни ясни исках малко да се образоваме взаимно,ако мога така да се изразя.
съжелявам, но това е действителността.

# 15
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
Тъкмо се зарадвах, че Mamma заключи старата тема, щото ми омръзана да чета глупости - явно съм прибързала #2gunfire

# 16
  • Мнения: 822
Аз споделих това, което ме вълнува! Ако искате може да заключвате темата. Разбрах, че за съжаление никой не се трогва от жестокостта, напротив   - подкрепя се и се уважава.
Не исках да се натрапвам, но усещам досадата, за това няма повече да коментирам. Всеки ще отговаря сам за себе си!

# 17
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Съжелявам, че трябва да го кажа, но е досадно наистина. Всеки има право на избор какво да прави с живота си. Тези, които не искат или не им се е налагало, да са живи и здрави и да си живеят щастливо с убежденията си.

# 18
  • София
  • Мнения: 4 423
genu6 , защо се сърдиш, хората са различни, мислят различно и това не трябва да те притеснява, аборта не е нещо прекрасно, но е необходим понякога, затова и аз не го възприемам като убийство, както себе се не възприемам  като убийца. Peace

# 19
  • Мнения: 8 999
Брей, не се спряхте с тия аборти! А как точно е доказала съвременната наука това с душата? Хванаха душа в епруветка ли, що ли? Кой както иска да си приема аборта и според собствените си разбирания да прави или не. На мен докторът ми каза, че до края на третия месец не е завършена ОРГАНОГЕНЕЗАТА на плода и затова трябва много да внимавам /храни, алкохол, пушене и др./, затова смятам, че докато не приключи тази органогенеза, нямаме налице все още човек - то е все едно да пръскаш семка от ябълка с препарат за листни въшки, защото виждаш в нея бъдещото дърво.

# 20
  • Мнения: 819
Не мисля, че това е най-голямата жестокост.Много по-жестоко е да захвърлиш вече родено дете и да го обречеш на глад и мизерия. Аз не споря дали е убийство или не е, но това трябва да е свободен избор на жената.Достатъчно нещастни дечица се раждат, няма нужда насилствено да увеличаваме техния брой.
И не знам защо в 21 век все още ни е толкова ниска сексуалната култура-от там идва целия проблем.

# 21
  • Мнения: 4 733
Абортът не е убийство, а е въпрос на личен избор.

# 22
  • Мнения: 14 133
Не мисля, че това е най-голямата жестокост.Много по-жестоко е да захвърлиш вече родено дете и да го обречеш на глад и мизерия. Аз не споря дали е убийство или не е, но това трябва да е свободен избор на жената.Достатъчно нещастни дечица се раждат, няма нужда насилствено да увеличаваме техния брой.
И не знам защо в 21 век все още ни е толкова ниска сексуалната култура-от там идва целия проблем.

# 23
  • Мнения: 967
Мен ако питаш убийство е да родиш дете, което не желаеш и да го изоставиш в дом за такива деца - някога стъпвала ли си там? Знаеш ли как живеят, как ги малтретират, как гладуват? Ей това е убийство.
Дали е убийство - според мен ДА. Дали бих го направила - доколкото се познавам: НЕ.
Ако това дете е нежелано и няма да бъде обичано и гледано - по-добре да му се спестят мъките и да не се ражда изобщо. Така мисля.
Не мисля, че животът трябва да се поддържа на всяка цена. За това съм ЗА евтаназията и ЗА абортите.
Разглеждам аборта като евтаназия спрямо клетата душчка - убийство е, но убийство за добро.
Майката сама трябва да си направи избора за себе си и да си носи кръста след това. Дали околните одобряват или не няма значение и не бива законите да го забраняват.

# 24
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
А не е ли по-голямо убииство да родиш дете и да го хвърлиш в кофата защото не мажеш да го гледаш? Или да забременее дъщеря ти на 14 години и да направи нелегален аборт от който или ще остане бездетна или ще умре?
И защо все мъже разсъждават по тия въпроси и ни казват кое как е? Вместо да вземат да си внимават с пишките като си правят кефа.  Не стига че нямат елементарна полова култура как да ни пазят и трябва ние да се тровим с хапчета ами и ще ни дават акъл как да живеем. 
Не съм правила аборт, но предпочитам аборт да направя отколкото да родя дете което не искам и не мога да отгледам.  И понеже аз ще си объркам живота аз решвам! А бащата на "яйцето" ако иска от яд да си удари гъза в тавана!

# 25
  • София
  • Мнения: 1 074
Мисля, че отдавна изчерпахме темата, дори не е интересно.

# 26
За мен абортът е убийство. Жени, които са го правили или са склонни да го направят, ще кажат, че не е. Алтернативите на бременната жена не са аборт или детски дом, може също и да се отгледа детето от майката. Може и да не е лесно, но защо трябва родителите да търсят само лесното за тях? Ако се разведат двама родители или се случат неблагоприятни обстоятелства, когато детето вече е родено - то трябва ли да бъде убито? Абортът за мен е жестокост, не бих могла да премахна собственото си дете. Може и да не е лесно да се отгледа, но човек трябва да си носи отговорност за постъпките. А абортът е бягане от отговорност. След като има жени, които са смятат, че абортът е нещо допустимо, тогава защо се учудваме на всички останали жестокости, които се случват около нас??? Сигурна съм, че  и за престъпниците техните престъпления са оправдани. Не съм очаквала, че толкова много майки са склонни на аборт...  Въпреки, че имам познати жени които го правят, и то не еднократно. Ако абортът се смята за нещо модерно, значи аз съм старомодна и използвам превантивни средства.

# 27
  • Мнения: 3 576
НЕ. За мен не е убийство.
Друг е въпроса, че не бих го направила, освен при някакви изключителни обстоятелства!
Жената трябва да има право на избор.

# 28
Освен това ми е много чудно, как една жена в третия месец на бременността си вече знае как ще се стече живота на детето и да определи дали то ще е щастливо или не??? Щастието зависи от толкова много обстоятелства, които не са едни и същи от момента на зачеването до 18 година на детето! И защо комфортът на майката е по-важен от един нов живот?

# 29
  • Мнения: 208
И защо комфортът на майката е по-важен от един нов живот?
Защото и майката е човек, и тя има живот, и тя има право на щастие.
Абортът не е убийство. Убийство е да убиеш човек. Няколко клетки не са човек. Аборти в напреднал стадий на бременността не се правят.

# 30
  • Мнения: 8 999
Освен това ми е много чудно, как една жена в третия месец на бременността си вече знае как ще се стече живота на детето и да определи дали то ще е щастливо или не??? Щастието зависи от толкова много обстоятелства, които не са едни и същи от момента на зачеването до 18 година на детето! И защо комфортът на майката е по-важен от един нов живот?

А защо да не е важен! И защо на майките/жените се гледа като на особено модерна люпилня?

# 31
  • Sofia
  • Мнения: 179
И защо комфортът на майката е по-важен от един нов живот?

Защото комфортът на бебето/детето зависи в голяма степен от комфортът на майката!!

ОФФ - не мога да повярвам, че все още има толкова тесногръди и ограничени хора, които да заклеймяват абортите!

# 32
А може ли някой да ми отговори КАК майката разбира в третия месец дали детето ще бъде щастливо ако се роди на този свят? Майката е човек, защото и е даден шанса да живее. И пак ще кажа, след като за толкова майки абортът е в реда на нещата, не се учудвам, че светът около нас е толкова жесток. Щом не можем да наречем това убийство, значи всеки може да си прави каквото поиска, защото така е щастлив.

# 33
  • Мнения: 4 621
Абортът не е убийство, а е въпрос на личен избор.
Това е и моето мнение Peace

# 34
  • Мнения: 405
Мен ако питаш убийство е да родиш дете, което не желаеш и да го изоставиш в дом за такива деца - някога стъпвала ли си там? Знаеш ли как живеят, как ги малтретират, как гладуват? Ей това е убийство.
Peace     Все едно аз съм го писала!

# 35
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
Дори съм на мнение, че трябва да се предписва по социални причини  Mr. Green

# 36
  • Мнения: 1 483
Мен ако питаш убийство е да родиш дете, което не желаеш и да го изоставиш в дом за такива деца - някога стъпвала ли си там? Знаеш ли как живеят, как ги малтретират, как гладуват? Ей това е убийство.
Абсолютно вярно!

# 37
  • София
  • Мнения: 1 074
ДА! Всеки може да прави каквото си поиска, Флориана.
А ти ако не си на това мнение, слушай попа, мъжа си, царя и когото си избереш и се съобразявай с чуждо мнение.
Само че от постовете ти никъде не е видно да се съобразяваш с когото и да било, а само налагаш собствените си разбирания, които не са толерирани от твърде много жени, на които нито ти, нито друг като теб изобщо има някакво право да обяснява правдата в живота.
Живей си както си знаеш и остави хората намира.
Май просто се намирате на приказка отново и отново, а? Е, наистина започва да дразни.

# 38
  • София
  • Мнения: 3 099
Дали абортите и евтаназията са грях ще разберем като му дойде времето... До тогава може да философстваме, но нека имаме право на избор! За сега правото на избор е висша ценност на развитите общества. Пътят назад към средновековието не е избор на ЕС...

Що се хабите...

# 39
  • Мнения: 2 229
Чувала съм за този филм доста отдавна. newsm78
А за това, че науката установила вселяването на душата в зародиша, бих казала "и един мармот завива шоколада в станиол"... Stop

# 40
  • София
  • Мнения: 1 163
съгласна съм с floriana. Аборт оправдавам само ако е по медицински причини. Колко много жени отглеждат децата си сами, и не са само тези, които са си съсипали живота, защото не са направили аборт. Ами разведените, ами тези, които са загубили съпруг, да не би техните деца да са по-щастливи?Всъщност всеки си решава... Сега чакам и мене да оплюете...

# 41
Стана ми ясно, че съм на различно мнение от повечето жени. Това, че много хора приемат нещо не означава , че и аз трябва да го приема. Все пак има и други, които мислят като мен. Значи аз съм "лошата", защото изказвам моето мнение, което е по-различно, а добрите са жените, които са за абортите. Аз не мога да променя нечие мнение, това са неща, които трябва да се възпитават в ранна възраст. Тук сме зрели хора, и май само си пишем и всеки си остава на собственото мнение.

# 42
  • София
  • Мнения: 1 074
съгласна съм с floriana. Аборт оправдавам само ако е по медицински причини. Колко много жени отглеждат децата си сами, и не са само тези, които са си съсипали живота, защото не са направили аборт. Ами разведените, ами тези, които са загубили съпруг, да не би техните деца да са по-щастливи?Всъщност всеки си решава... Сега чакам и мене да оплюете...

Да отгледам детето си сама или с мъж алкохолик НЕ е било моят избор, затова съм направила аборт да речем. Освен това мъченичеството винаги си остава за сметка на мъчещия се, както и на неговото дете.
Темата е убийство ли е абортът. Възможно е да е убийство.
Бихте ли направили? Категорично да, ако обстоятелствата ме принуждават.
Трябва ли да е законен абортът? Задължително, най-малкото за да се извърши без риск за здравето на жената.

Защо изобщо се появява тази тема напоследък. Никой така и не ми отговори. Малко ли са ви другите истински проблеми, та се захващата с този?
Истински проблем е, че Земята е крайно пренаселена от нас, ние си копаем собствения гроб: изсякохме горите, убихме милиони животни, променихме климата и си разкатахме собствената фамилия.

Очевидно е, че на тази земя не й трябват много като нас, а вие искате още и още.
В естествена среда всеки си има коректор на популацията. Ние самите сме единствените, които да си коригираме бройката (е, тук таме някое земетресение или друго природно бедствие). Войните са най-успешният начин май и абортите - също.

Живот за човека на всяка цена е меко казано егоцентрично. Не смятам, че ние сме най-важните.

# 43
  • Мнения: 1 517
И да, и не...зависи от причините, накарали жената да направи такъв избор. Понякога има ":смегчаващи вината обстоятелства". Има жени, на които това им е като начин за предпазване от нежелана бременност, но са рядкост. Сигурна съм, че на много голяма част от жените, правили аборт им е било безкрайно тежко...дори причината да е била само страх и неспособност да понесат това бреме "нежеланата бременност".
Всеки сам си носи кръста, а ОНЯ от горе вижда всичко...и решава кой крив, кой прав.

По повод кампанията на Църквата...едно време, коато се е троряла Книгата на книгите хората по земята са били доста по-малко на брой от колкото сега. И за това там пише: "Множете се, плодете се..." Сега, обаче нещата стоят по съвсем друг начин. Искам да питам тези, които смятат, че жените трябва само да се "плодят" - не станахме ли множко, не и ли дотежа вече на планетата земя??? Защото, когато създаваш живот, ти имаш и задължения: да му осигуриш нормален (според стандартите и времето в което живееш), качествен начин на живот.  И да не ощетяваш от към качество преди това родените. По-малък грях ли е жените, поради ред причини да раждат, и раждат, и раждат...ей тъй, щото някаква купчина клетки на няколко седмици било убийство...

Zanda Ksurik  - нещо подобно исках да кажа и аз  Grinning

# 44
Не смятам, че трябва да се множим. Но аз използвам други средства против забременяване, а не аборт. В случай на грешка има и хапчета за сутринта след... Аз мисля, че повечето жени го правят от страх. Ако в момента ситуацията не е розова, трудно си представят бъдещето. Не знаех, че се правят аборти и защото земята е пренаселена! Аз обичам живота, обичам децата и ми е тъжно, че има толкова много жени, които разсъждават единствено кое е удобно за тях.

# 45
  • Мнения: 208
Не смятам, че трябва да се множим. Но аз използвам други средства против забременяване, а не аборт. В случай на грешка има и хапчета за сутринта след... Аз мисля, че повечето жени го правят от страх. Ако в момента ситуацията не е розова, трудно си представят бъдещето. Не знаех, че се правят аборти и защото земята е пренаселена! Аз обичам живота, обичам децата и ми е тъжно, че има толкова много жени, които разсъждават единствено кое е удобно за тях.
Ми поплачи си като ти е тъжно, ще ти олекне. Не се срамувам,че гледам първо на мен да ми е удобно. Животът си е мой - искам да го живея добре за МЕН.

# 46
Това, че не съм правила аборт не ме прави нещастна. Но май тежи на съвестта на тези, които са го правили...

# 47
  • Мнения: 386
Мен ако питаш убийство е да родиш дете, което не желаеш и да го изоставиш в дом за такива деца - някога стъпвала ли си там? Знаеш ли как живеят, как ги малтретират, как гладуват? Ей това е убийство.

# 48
  • София
  • Мнения: 3 099
Това, че не съм правила аборт не ме прави нещастна. Но май тежи на съвестта на тези, които са го правили...

Остави Господ да ни съди....

# 49
Мисля, че отговарям по темата, а не съдя.

# 50
  • Мнения: 490
Мдааа....

Въпроса според мен е- кокошката или яйцето Rolling Eyes

# 51
  • Мнения: 6 898
ОФФ - не мога да повярвам, че все още има толкова тесногръди и ограничени хора, които да заклеймяват абортите!
И аз не мога да повярвам, че може да има толкова тъпи и безотговорни хора, които предпочитат да направят аборт (при което най-малкото излагат себе си на опасност) вместо да си купят един презерватив. Но ги има, нали?

Имаше мнения в тази тема, които ми прозвучаха много странно - абортът е въпрос на личен избор и следователно не е убийство Shocked Моето мнение е, че абортът Е убийство, става въпрос за живо същество все пак. Дори и да не е родено то все пак живее. И въпреки това мисля, че абортът е личен избор и не би трябвало да е забранен. А съвсем друг въпрос е че броят на абортите в момента и отношенето на много хора към тях е повече от отвратително.

# 52
  • Мнения: 14 654
по закон не е убийство, но всъщност може и да е, не смятам, че е моя работа да оправдавам или да съдя някого,
за някой може да е само въпрос на личен избор, но според мен е възможно и да е убийство, защо така се сърдите - авторката не заклеймява абортите, не приканва да бъдат забранени!
няма как да се разбере кога душата се вселява в тялото, според някои учения е още при зачатието, според други- при раждането, а преди това витае наоколо, според трети няма душа - сърдечната дейност е признак на живот. всеки приема това, което е най-близко до неговия мироглед или което му е най-удобно

# 53
  • Мнения: 208
ОФФ - не мога да повярвам, че все още има толкова тесногръди и ограничени хора, които да заклеймяват абортите!
И аз не мога да повярвам, че може да има толкова тъпи и безотговорни хора, които предпочитат да направят аборт (при което най-малкото излагат себе си на опасност) вместо да си купят един презерватив. Но ги има, нали?
Моето мнение е, че абортът Е убийство, става въпрос за живо същество все пак.
Не - не става въпрос за живо същество. Много си сигурна,че този един презерватив няма да има миниятюрна дупчица, която и двамата няма да забележите. Пак ще повторя,че няма средство за контрацепция на 100% сигурно - дори и стерилизацията  Naughty Остава и въпросът с изнасилените жени - да го родят, когато знаят,че няма да имат сили да го обичат  Naughty Не е добра алтернатива.

# 54
  • Мнения: 7 821
Майко мила, не ви ли омръзна  ooooh! .... аман ...

По темата - Не е убийство според мен. А това за душата, дето учените я били намерили и доказали  newsm78 ... няма да го коментирам ...

# 55
  • София
  • Мнения: 4 423
Това, че не съм правила аборт не ме прави нещастна. Но май тежи на съвестта на тези, които са го правили...
Това, че съм правила аборт не ме прави щастлива, но не ми тежи на съвестта, защо се мъчите да мислите като хора, на чието място не искате да бъдете?

# 56
  • Мнения: 3 146
Убийство е.
Бих направила, но ще ми тежи на съвестта.

Може ли да изпишете името на този филм на английски, за да се поразтърся?
Мерси!

# 57
  • Мнения: 14 654
Не - не става въпрос за живо същество.
какво е според вас живо същество?
някой написа, че няколко клетки не са живо същество, а наличито на сърдечна дейност признак на живот ли е или не?
сърдечна дейност се долавя още в 7-8 г.с. и абортът е все още допустим

пп: все пак темата не е за или против абортите, така че не би трябвало да се обсъждат причините за аборт

# 58
  • София
  • Мнения: 1 163
няма средство за контрацепция на 100% сигурно - дори и стерилизацията   Rolling Eyes това последното ме изуми

# 59
  • Мнения: 3 146
Само да спомена, че "живо същество" е това със сърдечна дейност, но жив човек е друго нещо.
Лекарите смятат, че абортът е на-безпроблемен до трети месец, защото още не е оформен мозъкът напълно. По същия начин е и с евтаназията - позволява се, когато няма мозъчна дйност, независимо от сърдечната.

# 60
  • Мнения: 6 898
Не - не става въпрос за живо същество. Много си сигурна,че този един презерватив няма да има миниятюрна дупчица, която и двамата няма да забележите. Пак ще повторя,че няма средство за контрацепция на 100% сигурно - дори и стерилизацията  Naughty Остава и въпросът с изнасилените жени - да го родят, когато знаят,че няма да имат сили да го обичат  Naughty Не е добра алтернатива.
Че то ако всички аборти се правеха заради дефектни презервативи нали ти е ясно, че нещата щяха да стоят съвсем по-различно. За изнасилените има хапчета, действат до 72-рия час.
И не, не твърдя, че някое средство за контрацепция е 100 % сигурно. Но колко забременели има след използване на някакво средство? Със сигурност са много малка част от всички, които правят аборт.

# 61
  • Мнения: 208
няма средство за контрацепция на 100% сигурно - дори и стерилизацията   Rolling Eyes това последното ме изуми
Защо те изумява? Чела ли си статистики? Има жени забременели и след това.

# 62
  • Мнения: 208
Не - не става въпрос за живо същество. Много си сигурна,че този един презерватив няма да има миниятюрна дупчица, която и двамата няма да забележите. Пак ще повторя,че няма средство за контрацепция на 100% сигурно - дори и стерилизацията  Naughty Остава и въпросът с изнасилените жени - да го родят, когато знаят,че няма да имат сили да го обичат  Naughty Не е добра алтернатива.
Че то ако всички аборти се правеха заради дефектни презервативи нали ти е ясно, че нещата щяха да стоят съвсем по-различно. За изнасилените има хапчета, действат до 72-рия час.
И не, не твърдя, че някое средство за контрацепция е 100 % сигурно. Но колко забременели има след използване на някакво средство? Със сигурност са много малка част от всички, които правят аборт.
Е това е ясно, но ти кзваш,че тия с абортите са тъпи  и безотговорни и ги мързи да си купят един презерватив, а пък не е точно така.

# 63
  • Мнения: 6 898
Е това е ясно, но ти кзваш,че тия с абортите са тъпи  и безотговорни и ги мързи да си купят един презерватив, а пък не е точно така.
Не казах точно това, не искам да слагам всички под един знаменател. Смятам, че при някаква разумна контрацепция доста голяма част от абортите може да се предотврати. И да, много хора постъпват безотговорно при положение че в днешно време и информацията и средствата са напълно достъпни.

# 64
  • София
  • Мнения: 61
къде го тоя филм да го гледаме?
Давайте филмаааааа.... #Cussing out Стига сте 'разтягали лукумите'.
Къде да го търсим, давайте го на английски

# 65
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ох ...убийство си е .. да  Rolling Eyes

# 66
  • София
  • Мнения: 1 163
няма средство за контрацепция на 100% сигурно - дори и стерилизацията   Rolling Eyes това последното ме изуми
Защо те изумява? Чела ли си статистики? Има жени забременели и след това.
стерилизация -лишаване от способност за възпроизводителни функции, посредством хирургическа интервенция. Чудно ми е как на един мъж като му махнат топките ще направи дете, или пък една жена, чийто фалопиеви тръби са прекъснати ще забременее?  newsm78

# 67
  • Мнения: 563
стерилизация -лишаване от способност за възпроизводителни функции, посредством хирургическа интервенция. Чудно ми е как на един мъж като му махнат топките ще направи дете, или пък една жена, чийто фалопиеви тръби са прекъснати ще забременее?  newsm78
не му махат топките Laughing  интервенцията е върху семенните канали, които пък понякога се възстановяват от само себе си Peace рядко, но се случва.
при жените май случаите са по-редки, но има и неуспешни каутеризации със сигурност.

# 68
  • Мнения: 208
няма средство за контрацепция на 100% сигурно - дори и стерилизацията   Rolling Eyes това последното ме изуми
Защо те изумява? Чела ли си статистики? Има жени забременели и след това.
стерилизация -лишаване от способност за възпроизводителни функции, посредством хирургическа интервенция. Чудно ми е как на един мъж като му махнат топките ще направи дете, или пък една жена, чийто фалопиеви тръби са прекъснати ще забременее?  newsm78
Питам те : чела ли си статиските за забременели въреки използвани контрацептивни методи - там пише за стерилизацията. Всяка година забременяват няколко (мисля 2-3 бяха) жени, подложили се на стерилизация от всеки 100 забременели.

А и това с махнатите топки  Peace Много забавно -кой ли мъж ще се навие  Mr. Green

# 69
  • София
  • Мнения: 1 163
 значи тогава докторите не са си вършели работата като хората.

# 70
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
Ох, не ви ли омръзна ... #Crazy

Убийство е да удушиш детето си, защото живота те дърпа
Убийство е да напъхаш детето си в пералнята, защото те дразни с плача си
Убийство е да го бутнеш от блока
убиийство е да го пребиеш от бой

А всичко това можеше да се предотврати с един аборт.


# 71
  • София
  • Мнения: 61
Филма, искам филмааааа...  #Cussing out

# 72
ДА-макар че често има смекчаващи вината обстоятелства-що се отнася до филма,би било добре да се гледа-примерно даскалите да го пуснат в час на класния вместо да ги интересува само броя неизвинени-и да темата не е лоша,но един съвет-не 4ети поезия на хора,които не са поети.

# 73
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Филма, искам филмааааа...  #Cussing out

Я заедно с този филм, гледайте и друг - пфууу... сега не мога да си спомня заглавието - но там ставаше въпрос точно за това. Един около 50 - 55 год. мъж с втори брак и големи дъщеря и син от първия, се разбрал с настоящата си жена да нямат деца. Да, обаче въпреки взетите мерки тя забременява. В същото време дъщеря му също забременява от гаджето си, което не обича чак толкова. И какво прави той: на дъщеря си обяснява, че абортът е убийство и тя трябва да се ожени за младежа и да роди детето, а на жена си настоява да направи аборт, защото не му се сменяли памперси в два през нощта на тази преклонна възраст и въобще не искал да си разваля комфорта. Значи при едната е убийство, при другата - не?!?

# 74
  • Мнения: 2 543
Ето го филмът.

# 75
  • Мнения: 822
Ей, хора, честно казано съжалявам дето живея в България. Направо не мога да повярвам какви доводи сте изкарали, за да защитите правото си на избор за аборт. Разбирам го като страх от това да не би някой да ви отнеме това право. Ще ви успокоя: НЯМА ТАКАВА ОПАСНОСТ.
Въпросът е аборта убийство ли е или не. Някой са се опитали да отговорят, а други са меко казано саркастични. Разбирам го като някаква терапия за тях. Влизате тук вътре за да се заяждате с някого, за да се почувствате над другите със забивките, които правите и ако ви действа успокоително продължавайте. Мога да го разбера. Мога да разбера и желанието да осигурите децата си, да им дадете образование, да се грижете добре за тях.
Това, че някой определят аборта като най-добрия начин за регулиране на раждаемостта е меко казано варварство. Какво говоря. Те зверовете не го правят. Да някой е цитирал природата и нейните механизми, но там става дума за оцеляване. Вярно, че орлите изхвърлят по-слабото от двете си деца от гнездото в някои случаи, но те го правят за да не умрат и двете от глад, а не за да му осигурят тристаен апартамент, бмв и ... В България тези дето имат възможност рядко имат повече от едно дете. За тези дето нямат прави сте някой раждат и раждат без да се замислят, но и това е техен избор нали искате всеки да избира. Дето казвате, обаче че аборта е разрешение на този проблем е смешно. Ами те не ходят да правят аборт. А да лекуваме социалните проблеми на обществото с аборт е глупост. Все едно да лекуваме всеки цирей с ампутация на крайник. Има и по-лесни начини.
Лошото е, че в България не се използват. В страната ни демографските проблеми бяха ясни още преди 20 години, ама чак сега започва да се говори за такава политика. Няма опасност от пренаселване обаче. Проблемите са други. Вижте какво става в Русия - дават няколко хиляди евро за второ дете. А това за войната като начин на регулиране на числеността на човека на земята... исками се да не ни се наложи да изпращаме децата си на война. И се притеснявам как ще възпитавате децата си.
"Очевидно е, че на тази земя не й трябват много като нас, а вие искате още и още.
В естествена среда всеки си има коректор на популацията. Ние самите сме единствените, които да си коригираме бройката (е, тук таме някое земетресение или друго природно бедствие). Войните са най-успешният начин май и абортите."

Ако ще ги възпитавате така - тежко ни.
Само за протокола: Аз съм съпруга на genu6. Просто след това, което прочетох, не се стърпях да се вкл. А тя не иска повече да коментира.

# 76
  • София
  • Мнения: 3 099
Съпругът на genu6, съжалявам, че инакомислието толкова те разстройва...

Църквата иска да ни отнеме правото на избор, а това мен ме разстройва ужасно!!!!

# 77
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
Най-обичам луди, луди жаби, на сън - йе! Mr. Green

Освен това мъж да коментира тема за аборти ...

90% от мъжете все още живеят в средновековието
и предпочитат жена си боса и бременна в кухнята.
Другите 10% са хомосексуалисти Simple Smile

P.S. същност не съм сигурна дали последния процент не е по-голям

# 78
  • Мнения: 14 654
Църквата иска да ни отнеме правото на избор, а това мен ме разстройва ужасно!!!!
е, темата за това ли е изобщо? съвсем друг е въпросът, който задава генуш
инакомислието май разстройва всички ви, иначе нямаше да бълвате така срещу авторката и да я обявате за нередовна, както и другите, които мислят като нея ( донякъде и аз )

# 79
  • София
  • Мнения: 3 099
Направо не мога да повярвам какви доводи сте изкарали, за да защитите правото си на избор за аборт. Разбирам го като страх от това да не би някой да ви отнеме това право. Ще ви успокоя: НЯМА ТАКАВА ОПАСНОСТ.

Това имам предвид, Радост. Чети!

# 80
  • Мнения: 819
Защо ли ми се струва, че се говори за различни неща? Надали някоя от нас би защитила аборта като средство за предпазване от нежелана бременност? От тази гледна точка, аз също съм против. Също така се възмущавам от безотговорното отношение на много жени/ и мъже, де/, от това, че разчитат някой да ги "пази", пък после ще му мислят, ако стане нещо и т.н.  Също така ми се вижда осъдително една жена да има зад гърба си 3-4 или повече аборта и така и да не и дойде на ум да вземе някакви мерки- просто е престъпна безотговорност. 
НО  тук май не става въпрос за това? Тези, които се възмущават / вкл. и аз/, е от това, че църквата иска да отнеме правото ни на избор, а никой не се сеща колко лоши последствия ще има след това- жените няма да спрат да правят аборти, просто ще ги правят нелегално, в мизерни условия, с много голям риск за живота си. Трябва ли да се връщаме в средновековието, вместо просто да наблегнем в/у сексуалната си култура?

# 81
  • Мнения: 14 654
Направо не мога да повярвам какви доводи сте изкарали, за да защитите правото си на избор за аборт. Разбирам го като страх от това да не би някой да ви отнеме това право. Ще ви успокоя: НЯМА ТАКАВА ОПАСНОСТ.

Това имам предвид, Радост. Чети!
прочетох, генуш отговаря така, понеже всички се спуснаха да дават основателни доводи за това да се правят аборти, а всъщност не това е темата, която трябваше да се обсъжда, нали
нито да се пише какво е убийство- просто да се каже убийство ли е абортът или не? и всеки да обясни защо, каква църква, какви забрани...

# 82
  • Мнения: 2 292
да , zа мен е убийство, но раждането на нежелано дете , от майка, нямаща въzможност да положи грижи zа него може да е двойно убийство.

# 83
съгласна съм с вивита

# 84
  • Мнения: 1 378
Убийство е престъпление нали така?
Ами за мен аборта не е престъпление. Престъпление е да раждаш деца, без да можеш да им усигуриш елементарни условия за живот. Престъпление е да изпратиш детето си да работи на 16 години и да не го оставиш да завърши училище.Престъпление да не му дадеш свобода да се развива само ,защото то трябва да пълни семейния бюджет.

# 85
  • Мнения: 1 425
Аборта не е убийство.
Ставате досадни вече разните религиозни с вашите теми.
С тези теми дето постоянно ги отваряте отново и отново с поучителен тон обяснявайки колко сте наясно вие и колко са заблудени другите. Еми не сте наясно. С тези теми само настройвате повече хора срещу себе си. Ама явно акъла не ви стига да го осъзнаете.

# 86
  • Мнения: 822
Направо не мога да повярвам какви доводи сте изкарали, за да защитите правото си на избор за аборт. Разбирам го като страх от това да не би някой да ви отнеме това право. Ще ви успокоя: НЯМА ТАКАВА ОПАСНОСТ.

Това имам предвид, Радост. Чети!
прочетох, генуш отговаря така, понеже всички се спуснаха да дават основателни доводи за това да се правят аборти, а всъщност не това е темата, която трябваше да се обсъжда, нали
нито да се пише какво е убийство- просто да се каже убийство ли е абортът или не? и всеки да обясни защо, каква църква, какви забрани...
Peace

# 87
  • София
  • Мнения: 1 074
Ей, хора, честно казано съжалявам дето живея в България. Направо не мога да повярвам какви доводи сте изкарали, за да защитите правото си на избор за аборт. Разбирам го като страх от това да не би някой да ви отнеме това право. Ще ви успокоя: НЯМА ТАКАВА ОПАСНОСТ.
Въпросът е аборта убийство ли е или не. Някой са се опитали да отговорят, а други са меко казано саркастични. Разбирам го като някаква терапия за тях. Влизате тук вътре за да се заяждате с някого, за да се почувствате над другите със забивките, които правите и ако ви действа успокоително продължавайте. Мога да го разбера. Мога да разбера и желанието да осигурите децата си, да им дадете образование, да се грижете добре за тях.
Това, че някой определят аборта като най-добрия начин за регулиране на раждаемостта е меко казано варварство. Какво говоря. Те зверовете не го правят. Да някой е цитирал природата и нейните механизми, но там става дума за оцеляване. Вярно, че орлите изхвърлят по-слабото от двете си деца от гнездото в някои случаи, но те го правят за да не умрат и двете от глад, а не за да му осигурят тристаен апартамент, бмв и ... В България тези дето имат възможност рядко имат повече от едно дете. За тези дето нямат прави сте някой раждат и раждат без да се замислят, но и това е техен избор нали искате всеки да избира. Дето казвате, обаче че аборта е разрешение на този проблем е смешно. Ами те не ходят да правят аборт. А да лекуваме социалните проблеми на обществото с аборт е глупост. Все едно да лекуваме всеки цирей с ампутация на крайник. Има и по-лесни начини.
Лошото е, че в България не се използват. В страната ни демографските проблеми бяха ясни още преди 20 години, ама чак сега започва да се говори за такава политика. Няма опасност от пренаселване обаче. Проблемите са други. Вижте какво става в Русия - дават няколко хиляди евро за второ дете. А това за войната като начин на регулиране на числеността на човека на земята... исками се да не ни се наложи да изпращаме децата си на война. И се притеснявам как ще възпитавате децата си.
"Очевидно е, че на тази земя не й трябват много като нас, а вие искате още и още.
В естествена среда всеки си има коректор на популацията. Ние самите сме единствените, които да си коригираме бройката (е, тук таме някое земетресение или друго природно бедствие). Войните са най-успешният начин май и абортите."

Ако ще ги възпитавате така - тежко ни.
Само за протокола: Аз съм съпруга на genu6. Просто след това, което прочетох, не се стърпях да се вкл. А тя не иска повече да коментира.

Съпруже на Генуш, ако обичаш поне ми цитирай и името, като си решил да ми постваш думите.
Всичкото това звучи сърцераздирателно като изказване, но не видях до сега някой във форума да се смята за нещо над другите, освен фанатиците, които ги има навсякъде.
А що се отнася до корекция на населението, моето предложение е да отидеш в Китай (живяла съм там година и нещо) и после да ми обясниш как, ако не чрез драконовски мерки включително и аборт второто дете, което биха родили би било нахранено. Не мисля, че точно будистите биха спорили дали абортът е убийство или не. За тях, които вярват в кръговрата на преражданията, душата се вселява в момента на зачатието, така че ако махнеш плода ти си го убил. Обаче! Напълно са наясно, че ако не се коригират по този начин за огромното множество няма да има храна и остава пълната мизерия (не гледайте големите градове, в тях живеят под 5% от населението)
Не смятам, че сме толкова далече от животните, макар и да не съм върл последовател на Дарвин.

За стерилизацията, вероятно ще ви е любопитно. В Турция и Китай, може би знаете, в харема на владетеля са се допускали само евнуси. Тъй като евнух не се раждаш, водели са момчетата за кастрация, като е имало няколко вида. Учудващо голям процент по някое време са си възстановявали сексуалните и оплодителните функции и именно затова в Турция евнусите са били 100% чернокожи от един момент нататък, просто защото кастрацията не е гарантирала абсолютна невъзможност за оплодяване. Наистина там не става въпрос за васектомия, но изрязването на яйцата очевидно не е абсолютно сигурен метод  Laughing

# 88
  • Мнения: 1 364
"Убийство+ е темата, която си пуснала  Mr. Green



Според мен не е убийство!

# 89
  • Мнения: 1 942
Zanda Ksurik - Какво говориш  ooooh! Че от де сперматозоиди ако няма тестиси? Аз знам, че ако кастрацията на евнуха бъде направена след като той е стигнал някакъв етап в половото си развитие то той може да прави секс без да има оплодителни способности. И тъй като всеки се развива различно, се е получавало така, че жените в харема са си имали безопасни любовници.

Според мен нека зададем въпроса за по-ранен период. Убийство ли е всяко семеизпразване /еакулация/??   Мърда гадинката, движи се, цел има в цивота,може ако някой си направи труда да се заеме с чуствата и да се установи че и е гадно че няма да продължи напред, сигурно има нейде религия дето казва, че духа се вселява още там. Тогава? Каква е разликата?

# 90
  • Мнения: 14 654
Според мен нека зададем въпроса за по-ранен период. Убийство ли е всяко семеизпразване /еакулация/??   Мърда гадинката, движи се, цел има в цивота,може ако някой си направи труда да се заеме с чуствата и да се установи че и е гадно че няма да продължи напред, сигурно има нейде религия дето казва, че духа се вселява още там. Тогава? Каква е разликата?
предполагам на теб самата ти е ясно що за глупост си написала, остава да напишеш, че и мензисът е грях

# 91
За мен абортът е убийство. Жени, които са го правили или са склонни да го направят, ще кажат, че не е. Алтернативите на бременната жена не са аборт или детски дом, може също и да се отгледа детето от майката. Може и да не е лесно, но защо трябва родителите да търсят само лесното за тях? Ако се разведат двама родители или се случат неблагоприятни обстоятелства, когато детето вече е родено - то трябва ли да бъде убито? Абортът за мен е жестокост, не бих могла да премахна собственото си дете. Може и да не е лесно да се отгледа, но човек трябва да си носи отговорност за постъпките. А абортът е бягане от отговорност. След като има жени, които са смятат, че абортът е нещо допустимо, тогава защо се учудваме на всички останали жестокости, които се случват около нас??? Сигурна съм, че  и за престъпниците техните престъпления са оправдани. Не съм очаквала, че толкова много майки са склонни на аборт...  Въпреки, че имам познати жени които го правят, и то не еднократно. Ако абортът се смята за нещо модерно, значи аз съм старомодна и използвам превантивни средства.
Peace Peace PeaceНаправо е страшно, че в този инъче родителски форум се разсъждава така.Да убием неудобното дете/това е обобщението/- по-голям ужас не съм чела.Егоизма е взел връх дори в това.

Последна редакция: чт, 15 мар 2007, 19:25 от gerik

# 92
  • Мнения: 208
Според мен нека зададем въпроса за по-ранен период. Убийство ли е всяко семеизпразване /еакулация/??   Мърда гадинката, движи се, цел има в цивота,може ако някой си направи труда да се заеме с чуствата и да се установи че и е гадно че няма да продължи напред, сигурно има нейде религия дето казва, че духа се вселява още там. Тогава? Каква е разликата?
предполагам на теб самата ти е ясно що за глупост си написала, остава да напишеш, че и мензисът е грях
Да според нашата православна църква жената в мензис е мръсна, не може да влезе в храма на господ, а ако влезе не може да се доближава до иконите и да ги целува.

# 93
  • Мнения: 1 942
Според мен нека зададем въпроса за по-ранен период. Убийство ли е всяко семеизпразване /еакулация/??   Мърда гадинката, движи се, цел има в цивота,може ако някой си направи труда да се заеме с чуствата и да се установи че и е гадно че няма да продължи напред, сигурно има нейде религия дето казва, че духа се вселява още там. Тогава? Каква е разликата?
предполагам на теб самата ти е ясно що за глупост си написала, остава да напишеш, че и мензисът е грях

Айде напиши ти някоя умност да те видим  Heart Eyes

Постинга ми показва отношението ми към темата, не съм и предполагал че някой ще се върже  hahaha Е, хора всякакви!

# 94
  • София
  • Мнения: 1 074
Zanda Ksurik - Какво говориш  ooooh! Че от де сперматозоиди ако няма тестиси? Аз знам, че ако кастрацията на евнуха бъде направена след като той е стигнал някакъв етап в половото си развитие то той може да прави секс без да има оплодителни способности. И тъй като всеки се развива различно, се е получавало така, че жените в харема са си имали безопасни любовници.

Според мен нека зададем въпроса за по-ранен период. Убийство ли е всяко семеизпразване /еакулация/??   Мърда гадинката, движи се, цел има в цивота,може ако някой си направи труда да се заеме с чуствата и да се установи че и е гадно че няма да продължи напред, сигурно има нейде религия дето казва, че духа се вселява още там. Тогава? Каква е разликата?

Не го говоря аз Wink))
В предаването, за което говоря, върви периодично по Via Sat History е засегната и темата за евнусите. Самото предаване е поредица за султанките по време на средновековието. Та там ставаше въпрос, че от страх при кастрация на момчетата им се изтегляли назад семенните торбички и всъщност не успявали да ги отрежат. Постепенно тестисът се възстановявал и те можели да плодят.

# 95
  • Мнения: 3 423
за мен аборта е убийство Sadно в случай на безнадежно увреден плод го приемам,като по добро решение  Cry

# 96
  • Мнения: 1 942
Не го говоря аз Wink))
В предаването, за което говоря, върви периодично по Via Sat History е засегната и темата за евнусите. Самото предаване е поредица за султанките по време на средновековието. Та там ставаше въпрос, че от страх при кастрация на момчетата им се изтегляли назад семенните торбички и всъщност не успявали да ги отрежат. Постепенно тестисът се възстановявал и те можели да плодят.

Хе хе хе това е готино Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт