Може ли да се добавя АМ в зел.пюре?

  • 1 151
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 676
Слагам - дори и сега почти към всяко ядене му добавям,защото иначе не иска да го пие Cry

# 16
  • София
  • Мнения: 3 271
На въпроса за калорийте не мога да ти отговоря.
Колкото до това да слагаш АМ в зел. пюре - опитай - моят син не го ядеше с АМ.

# 17
  • Мнения: 3 500
И аз доскоро винаги слагах АМ в зеленчуковите/сега предлагам сирене/.
В интерес на истината аз слагам и АМ и сирене.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 750
Понякога слагам АМ и в плодовото и в зеленчуковото пюре. Според педиатърката ми даже е добре, ставали по-калорични.
Не знам колко калории са нужни на бебетата според възрастта им, аз гледам моята принцеса кога е гладна и какво я засища. Така определям дали и колко й стига.

# 19
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
Слагах само първите 2-3 пъти , когато захранвах, за да може да свикне с новия вкус. Peace

# 20
  • Мнения: 5 790
За калориите не знам, но спокойно си добавяй АМ в пюретата - дори е полезно!  Peace
newsm10

Винаги съм слагала АМ в зеленчуковото пюре. Иначе не искаше въобще да помирише пюре. Но аз си ги приготвях сама пюретата. Давай й спокойно.

# 21
  • Мнения: 121
Винаги слагам в зеленчуковото пюре АМ, дори сслагам и в плодовото ако е по гъсто, и ще го пием на вън с шише. Peace

# 22
  • Мнения: 1 049
Може да слагаш АМ в пюрето, стига да е само зеленчуково и да не е с месо. Иначе млякото пречи на усвояването на желязото от месото в организма и не трябва да се смесват. Отностно калориите, едно хранене за бебе над 6 месеца трябва да има минимум 140-160 kcal. Тоест едно шише АМ съдържа точно толкова калории и когато АМ се измества от пюрето е хубаво и пюрето да отговаря на тази калоричност. Ние по съвет на нашия лекар в Германия сме прибавяли винаги по 1 с.л. зехтин към пюрето (дори и към готовите бурканчета без месо се налага, ако погледнеш етикета). Отделно, че повечето витамини от пюрето се усвояват само при наличието на мазнини в яденето и ако те не са прибавени храненето не е пълноценно...  Simple Smile

# 23
# 24
 StopМОЯ СЛАДУР Е НА 4 МЕС.ОТ СКОРО ЯДЕМЕ ПЮРЕТА  JoyИ АЗ ДОБАВЯМ ПО 1-2 ЛЪЖ.АМ И ОГЛАДНЯВА НЕ СЛЕД 3  ,А СЛЕД 4 ЧАСА  Grinning Grinning Grinning

# 25
  • София
  • Мнения: 6 011
И аз си приготвям пюретата вкъщи.Винаги ги правя малко по-редички,именно за да добавям АМ в тях.Просто млякото/кърма или АМ/ си остава основна храна на бебето.

# 26
  • Мнения: 1 701
Може да слагаш АМ в пюрето, стига да е само зеленчуково и да не е с месо. Иначе млякото пречи на усвояването на желязото от месото в организма и не трябва да се смесват. Отностно калориите, едно хранене за бебе над 6 месеца трябва да има минимум 140-160 kcal. Тоест едно шише АМ съдържа точно толкова калории и когато АМ се измества от пюрето е хубаво и пюрето да отговаря на тази калоричност. Ние по съвет на нашия лекар в Германия сме прибавяли винаги по 1 с.л. зехтин към пюрето (дори и към готовите бурканчета без месо се налага, ако погледнеш етикета). Отделно, че повечето витамини от пюрето се усвояват само при наличието на мазнини в яденето и ако те не са прибавени храненето не е пълноценно...  Simple Smile
А защо тогава месните пюрета на Ганчев са с мляко?  newsm78 /не ги купувам и не казвам, че е правилно, просто се чудя/

Общи условия

Активация на акаунт