Удобно ли е да се използва цифрова камера за снимки

  • 2 341
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 211
Имаме обикновена камера и обикновен фотоапарат. И двата купувани преди 4години като се роди Габи.
Но искаме цифрови. Камерата не сме я използвали поне 1 год., в началото, докато беше бебе я снимах почти всеки ден, ама сега въобще не ми се занимава с видеокасети, прехвърляне и т.н.
Ще си купуваме цифров фотоапарат, даже съм се спряла на модел, но се змислих: дали да не си купим направо цифрова камера и с нея да правим и снимки. Удобно ли е и ползвате ли така камерата, или имате и камера и фотоапарат?

# 1
  • Мнения: 780
ами не не е
ние имаме и двете и дори когато сме забравили апарата и само камерата е в нас правим само клипчета и не правим снимки
на мене лично не ми харесват снимките правени с камера а и е неудобно

# 2
  • Мнения: 455
И аз съм на същото мнение - ние имаме цифрова камера - мини ДВД - няма нужда от прехвърляне от касети и т.н. - просто сваляш всичко от диска в компютъра и забравяш. А колкото до снимките - не са добри. Те и за това хората са измислили фотоапарата за снимки а камерата за видео.
Все пак Вие си преценяте.

# 3
  • Русе
  • Мнения: 511
И аз съм на същото мнение - ние имаме цифрова камера - мини ДВД - няма нужда от прехвърляне от касети и т.н. - просто сваляш всичко от диска в компютъра и забравяш. А колкото до снимките - не са добри. Те и за това хората са измислили фотоапарата за снимки а камерата за видео.
Все пак Вие си преценяте.
  newsm10 точно така! Снимките с камера просто ще ви разочароват и след време ще искате и фотоапарат!

# 4
  • Мнения: 46 434
Не.
Имай предвид, че камерата няма светкавица, затова снимки можеш да правиш само през деня и то при много добра светлина.
Дори при идеални условия, снимките са с много лошо качество.

Ето за сравнение:
С камерата
С фотоапарата

Последна редакция: ср, 14 мар 2007, 21:35 от Никол

# 5
  • Русе
  • Мнения: 511
Сега се сетих - с фотоапарата също можеш да правиш клипчета! Аз имам 512 МВ карта и правя около 40 мин.клипче, което е достатъчно, но качеството разбира се не е като на камерата. Аз лично мисля, че снимките са по-удобни или не знам е аз как да го нарека точно.....рядко сядам да гледам видео записи, а снимките ми са навсякъде в рамки! Другото, което също не е за пренебрегване и, че фотоапарата можеш да си го носиш постоянно с теб в чантата и да направиш много непланувани снимки!

# 6
  • Мнения: 1 800
За мен камерата е добра за клипчета, но снимките с нея не са качествени и обратното с фотоапарата- снимките са винаги качествени и клипчетата не са, определено двете отделно  е за предпочитане, аз съм използвам и двете,и ако може да си го позволиш е най-добрия вариант.

# 7
  • Мнения: 3 211
благодаря на всички. Значи засега ще купим цифров апарат, а пък за  камера ще видим.

# 8
  • Мнения: 4 202
Ако трябва да се избира между 2те бих ти препоръчала цифровия апарат.
За мен камерата е малко безсмислена ...
Както са ти казали и по-горе клипче може да се направи и с апарат.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 704
Камерата ще ви събира праха в шкафа...

Рожденичка ли имаш? Да ти е жива и здрава!

# 10
  • Мнения: 689
Правилно са ти казали момичетата. Камерата не става за снимки. По-добре си вземи цифров апарат.
С камера снимките стават кофти.

# 11
  • София
  • Мнения: 3 271
Ние имаме хубава цифрова камера- Панасоник , но за съжаление снимките направени с нея не струват Sad

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
И аз съм на същото мнение - ние имаме цифрова камера - мини ДВД - няма нужда от прехвърляне от касети и т.н. - просто сваляш всичко от диска в компютъра и забравяш. А колкото до снимките - не са добри. Те и за това хората са измислили фотоапарата за снимки а камерата за видео.
Все пак Вие си преценяте.
  newsm10 точно така! Снимките с камера просто ще ви разочароват и след време ще искате и фотоапарат!
Напълно съм съгласна. Имаме приличен модел цифрова камера, но снимките от нея не са като от фотоапарата.

# 13
Naskoro gledah v edin magazin cifrova kamera s golqm hard 80gb i vgradena sistema za snimki s 5mp nooooo mnogo skypa okolo 2000 lv. newsm78

# 14
  • Мнения: 6 167
за удобно-удобно е, но снимките са некачествени.
камерите по принцип не правят добри дигитални снимки, 1-2 мп са, затова.
все едно снимаш с телефон. говоря за цифрови камери, които са масови в момента.
направени са да снимат клипчета и тн, но за качествена снимка трябва цифров фотоапарат с поне 4мп.
поради тази причина аз имам цифров апарат, който може да прави нискокачествени и кратки клипчета  Laughing просто за момента камера не ми трябва.

Общи условия

Активация на акаунт