кражбите в училище

  • 3 120
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9
Никога не съм си помисляла че ще се случи и на нас ! Но е факт.Вчера откраднаха телефона на

дьщеря ми в училище.Само 5 месеца можа да се радва .Цяло лято спестявах от заплатата си.Подадохме жалба в полицията но едва ли ще открият нещо.Сьмняваме се в едно момиче но какво можем да направим като никой нищо не е видял.Знам какво ще ми отговорите -да си го е пазила .Поговорихме си не съм и се карала беше толкова разтревожена.Пишете ми на някой случвало ли му се е?Може ли нещо да се направи?

# 1
  • Мнения: 2 229
Освен да говорите с директорката или класната не знам. Rolling Eyes

На една приятелка й намериха откраднатия телефон...5-6 месеца след кражбата. От каквото си спомням го бяха проследили като са го включили, явно крадците са смятали, че след толкова време няма да го търсят или поне така разбрах. newsm78

Но това е рядкост, обикновено откраднатите телефони си остават така, а и след 6 месеца за какво ти е...

Много неприятно за съжаление. Sad

# 2
  • Мнения: 4 916
Цяло лято спестявах от заплатата си.Подадохме жалба в полицията но едва ли ще открият нещо.Сьмняваме се в едно момиче но какво можем да направим като никой нищо не е видял.Знам какво ще ми отговорите -да си го е пазила .Поговорихме си не съм и се карала беше толкова разтревожена.Пишете ми на някой случвало ли му се е?Може ли нещо да се направи?

На една позната й откраднаха телефона по време на пресконференция в БТА, пред включени камери и пр. Отишла в МВР, подала жалба, а те й казали, че няма какво да направят и че дори някоя камера да е записала нещо, материалът не може да бъде използван, защото не било доказателство.  ooooh!

# 3
  • Мнения: 502

Никога не съм си помисляла че ще се случи и на нас ! Но е факт.Вчера откраднаха телефона на

дьщеря ми в училище.Само 5 месеца можа да се радва .Цяло лято спестявах от заплатата си.Подадохме жалба в полицията но едва ли ще открият нещо.Сьмняваме се в едно момиче но какво можем да направим като никой нищо не е видял.Знам какво ще ми отговорите -да си го е пазила .Поговорихме си не съм и се карала беше толкова разтревожена.Пишете ми на някой случвало ли му се е?Може ли нещо да се направи?
Обърнете се към детска педагогическа стая. На наши познати така беше изчезнал телефона в училие, дойде полицай , разговаря с няколко деца и се намери. Беше го откраднал съученик. Така , че отидете в полицията и подайте жалба. А също говори с директорката и с класната.

# 4
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
Непрекъснато крадът  Crazy И моят все се връща с разни моливчета и гумички  Thinking като питам от къде ги е взел, винаги казва че ги е намерил на земята  newsm78 Веднъж и пуловера от униформата му изчезна, а беше почти нов! Бяха оставили друг пуловер, но скъсан  Rolling Eyes По принцип в училището е забранено да се носят скъпи неща, като телефони, украшения, електронни игри и каквото там се сетиш, включително контролират и джобните им пари. Ако учител забележи някое дете да носи нещо подобно, го прибира и само родил лично може да го вземе после. Тази политика ми изнася, защото като знам колко се ядосах за пуловера, представям си как бих реагирала, ако му изчезне телефон  #2gunfire

# 5
НА мишката ну беше изчезнал така ткефина но фо намерихме след 4месеца беше го откраднал един 10то класник.

# 6
  • ново
  • Мнения: 5 888
Подай жалба в полицията, напиши си марка, модел и IMEI код на апарата. От полицията могат да изискат информация от операторите от кой номер се ползва телефона и на кого се води. Те ще намерят човекът, който го ползва. Ако картата не е на сметка, а Прима например, също има начин да се открие, но по-бавно. При добро желание от страна на органите на реда процедурата отнема около месец.
Успех ти желая! Hug

# 7
  • Мнения: 3 740
Подай жалба в полицията, напиши си марка, модел и IMEI код на апарата.

На моя син така му откриха телефона.
Дано и при вас има успех!

# 8
  • Мнения: 5 468
Подай жалба в полицията, напиши си марка, модел и IMEI код на апарата. От полицията могат да изискат информация от операторите от кой номер се ползва телефона и на кого се води.
На мъжа на сестра ми, така му свиха телефона. Пуснаха жалба в полицията и след половин година им се обадиха, че апарата е намерен във Варна ooooh!. Обаче, човека в който е бил открит телефона, показал документи, че е купил апарата от Заложна къща във Варна Shocked. Добре, че сестра ми успя да открие кутията и гаранционната карта на телефона, за да им го върнат. А онзи човек от Варна си остана с пръст в г*з... без да е виновен.

radoeva , в кой клас е детето ти? Интересно ми стана, какъв апарат си му купила, за да спестяваш цяло лято за него Blush.

# 9
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
НА мишката ну беше изчезнал така ткефина но фо намерихме след 4месеца беше го откраднал един 10то класник.

Извинете, но какво е "ткефина" ?

На нем ми откраднаха 2 телефона и въпреки жалбите и IMEI - кодовете не ги намериха. Имам подозрения, че полицаите въобще и не са ги търсили, де... ама това е друга тема.

# 10
  • София
  • Мнения: 7 242
Дано се намери... И на мен ми е интересно колко голямо е детето и каква марка е телефонът.

Много съм доволна от училището, където ходи дъщеря ми и поради факта, че там е забранено да се носят мобилни телефони, а не се носят и пари т.к. няма лафка, нито нещо от сорта Mr. Green

# 11
  • Мнения: 2 700
Съвет как да си върнете телефона не мога да дам. Включвам се в темата, защото действително по училищата и извън тях се краде и за съжаление това е част от действителността ни. От чантата на дъщеря ми са изчезвали по-интересни химикалки, белило и разни дребни боклуци. Телефонът й, обаче, е от най-архаичните модели на Моторола - работи безотказно, а никой няма интерес към него. В този ред на мисли, може би ще е удачно следващият телефон, който ще й вземете да бъде не толкова привлекателен, а просто да върши работа Peace

# 12
  • мъничко градче
  • Мнения: 213
Мен въобще не ме учудва това , та то големи и зрели хора крадат та децата ли , това със сигурност е някое дете и иди го гони сега.Дано да го намерите но аз лично не вярвам.

# 13
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Мда, краде се в школата и то здраво. Аз на моята дъщеря все й казвам да внимава и да си пази вещите, а гсм й виси на вратлето. Грозно, не грозно - това е начинът.
М.г. по това време на нейн съученик му откраднаха телефончето. Той пък има само майка и нямат възможност да му купят друг. Сега е единствения в класа без апарат...

Късмет, дано го намерят  Peace

# 14
Да, за съжаление се краде в училищата, особено от по-малките деца. Миналата седмица откраднаха телефона на едно дете, от класа на щерката. Детето си оставило раницата на една пейка на двора и си играло с други деца наоколо.
Дано го намерите Praynig

Общи условия

Активация на акаунт