Разделно Хранене- част 7

  • 19 385
  • 301
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 1 145
ReGe_31, права си че тиквеника няма да е към РХ  Sad
 
явно ще прегреша с него, но много го обичам  Hug, какво да правя  Thinking един път няма да е фатално пък сега  Wink

# 46
  • София
  • Мнения: 1 145
току-що намерих тази рецепта за тиквеник в темата с рецепти за РХ :
 
14.   ТИКВЕНИК ПО РОДОПСКИ
200-250г тиква
брашно
1 сл галета
2 сл орехи
олио
2 сл захар
½ чл канела
От брашното се приготвят кори. Тиквата се настъргва на едро ренде, задушава се в олиото и малко вода, смесва се със смлените орехи, галетата, канелата и се подслажда. Корито се поставят последователно в намаслена тавичка. Върху всяка от тях се поръсва от останалото олио и сместа. Отгоре се покрива с разточен лист, наръсен с мазнина. Пече се до порозовяване

Направо се чудя  Shocked  , разделна ли е или .... newsm78

# 47
  • София
  • Мнения: 3 787
току-що намерих тази рецепта за тиквеник в темата с рецепти за РХ :
 
14.   ТИКВЕНИК ПО РОДОПСКИ
200-250г тиква
брашно
1 сл галета
2 сл орехи
олио
2 сл захар
½ чл канела
От брашното се приготвят кори. Тиквата се настъргва на едро ренде, задушава се в олиото и малко вода, смесва се със смлените орехи, галетата, канелата и се подслажда. Корито се поставят последователно в намаслена тавичка. Върху всяка от тях се поръсва от останалото олио и сместа. Отгоре се покрива с разточен лист, наръсен с мазнина. Пече се до порозовяване

Направо се чудя  Shocked  , разделна ли е или .... newsm78

Не,не е разделна Peace

# 48
  • Мнения: 2 959
...приемате ли нови членове в отбора? ...
Шарли, добре ни дошла. С Теб се увеличава бройката на варненските Мами. Надявам се да си доволна от РХ и поне да почустваш облекчение както за стом. проблеми, така и сърцето да се стабилизира, а нормалното и здравословно хранене несъмнено ще се отрази на хормоните, Ти нещо тироидно ли имаш? И съвсем не звучиш като 100- год. старица, а напротив като едно младо Майче което е решило да сложи живота си в ред. Успех Ти желая, и сандвича който си посочила е наистина страхотна комбинация, и да плодовете е желателно или да са на самостоятелен прием или поне 1/2час преди другата храна. Как се казва Бебката Ти?
...Милото е обсебен от къщата на село, която искаме да я превърнем в оазис ...
Алексче, ами че това е страхотна идея, имате ли си там баба или дядо, или ще си бъде изцяло Ваше царство?
...което ме подсеща че пак трябва да ходя на гинеколог и да продължавам да се лекувам...
Дани Дженкова, ами Ти защо изобщо си спирала да го правиш?! Със здравето шега не бива, Ти преди се канеше да си уреждаш по- близка среща с доктора, ама всъщност не го ли направи? А за съжаление аз не мога да Ти правя компания за кафето, вече от доста време съм го спряла. А Еди радва ли се на Бабиното присъствие?
Софи, аз никога не използвам сметана, винаги ми е била доста тежка, иначе като самостоятелно ястие, комбинирано със зеленчуци или плодове е доста добър вариант, но аз така и не я приех. А спаначено- овесената супа е страхотна, Ти комбинираш ли картофите с домати?
...от Нова година насам изобщо не отслабвам...
РеГе31, я се погледни каква прелъстителна жена си на семейната ви снимка с 1/2 и Дени? Какво оптимално тегло гониш, по- надалу и от 48кг ли искаш да станеш?
Ани33, то 1/2 ще приеме готвенето Ти, няма начин, ама на щерката харесва ли й? Как успяваш да я предпазиш от външните не особено полезни храни? А за тиквата, макар че питането беше за Ками, аз я обожавам, обикновено я ям за обяд след огромна зеленчукова салата, за мен като осн. хранене, за Дана като десерт. Какво избра за вечеря?
...защото явно волята ми още не е чак толкова калена...
Декси, ще я калиш, само време Ти трябва и упорство. Всичко ще стане само първо трябва намериш начин за залъгване на глада. Как си с водата, пиеш ли достатъчно?
Верче, успех и от мен на шофьорските курсове и приятни Ти неразделни почивни дни, съботата и неделята Ти бяха неразделни?
Мария, аз не обичам много сушените плодове, доста сладки ми идват, но иначе фурмите комбинирани със сметана е един страхотен десерт. И успех с тиквената баница, след като Ти е слабост, утоли желанието и от понеделник наново с нови сили, на РХ, нали?!
Юзерче, Уондърфул, Мълчаливке, Туйг, Мади, ДидиП, НелиВБ, Илияна на Вава, приятни почивни дни Ви желая!
Исайкова, как сте с Кристи, как мина ехографията?

# 49
  • Мнения: 353
Хайде пак съм тук при вас  Hug
Не че съм спирала да хапвам разделно, но просто не съм влизала отдавна из форума и темата. Докато разгледам какво съм пропуснала ще ми отнеме доста време.
Сега в момента съчетавам разделното с постенето и да ви кажа килограмите не мърдат на долу. Има ли мами които постят?
Поздрави от мен   Wink

# 50
  • Мнения: 2 959
Герганка, къде се загубихте с Твоята красавица- Мина Бърборина? За постене май Алекс може да Ти даде едно рамо. Ти нали и преди си беше вегетарианка, сега какво още си играничила, на строги пости ли си? Радвам се че отново си сред нас!

# 51
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Добро утро, Kalida благозаря ти за топлия прием. Дъщеря ми се казва Ивана и от лентичката се вижда, че е на це 6 и 1/2 месеца. И да тироидно ми е заболяването - хипотериодизъм, лекувам го с хормони, но знам, че това остава за цял живот и се подържа нормалната работа на жлезата с прием на синтетичен хорман. Надявам се обаче, че с правилният начин на хранене и с малко спарт ще мога поне да облекча малко сърцето и да повлиая положително и на жлезата.
Много хубав и слънчев ден ви желая момичета.  bouquet

# 52
  • Мнения: 2 724
добро утро мамчета  Grinning, добре дошли на новите попълнения    bouquet,винаги се радвам, когато някой се присъедини към нас newsm10 .Калида, наше царство ще си е на село, защото бабите и дядовците си живеят в града, а ние си купихме тази къща за вила ,не сма родом от там ,никога не съм живяла на село.Kогато бях дете ,завиждах на приятелките си ,защото по време на ваканциите си ходеха по селата, а аз нямаше къде да отида  Sad. Днес сме планували спортен полуден с дъщерята: докато тя играе тенис, аз ще бягам на стадиона и после -на тае бо. Следобяда ми се иска да изкараме някъде сред природата, че се очертава страхотен ден. Аличка продължава да се храни разделно, чувства се добре, но и се иска да сваля по -бързо, за една седмица е свалила около 2 кг и аз и обяснявам, че това е страхотен резултат, пък и на нея не и трябва много да сваля, още 1- 2 кг и си е възвърнала формата. Ей ,шофьорки, не се страхувайте ,трябва да карате повече ,така се преодолява страха и тогава идва удоволствието от това, да си зад волана yes. Не съм решила какво ще е менюто ни за днес, може би рибка ,много я обичам, по- късно ще поразгледам рецептите. На всички желая прекрасен слънчев уикенд .Целувки   love001 чао .

# 53
  • Мнения: 2 724
Хайде пак съм тук при вас  Hug
Не че съм спирала да хапвам разделно, но просто не съм влизала отдавна из форума и темата. Докато разгледам какво съм пропуснала ще ми отнеме доста време.
Сега в момента съчетавам разделното с постенето и да ви кажа килограмите не мърдат на долу. Има ли мами които постят?
Поздрави от мен   Wink
Герганче ,аз също постя ,но с почивки ,така ми препоръча моят зъболекар .По принцип, когато се пости, не се губят килограми, защото количеството на храната се увеличава, но това май си е строго индивидуално. Аз гледам да не изпадам в крайности, че съм си патила от тях .  Grinning

# 54
  • Мнения: 231
Здравейте момичета, Hug
Калида,за вчерашната вечеря измайсторих мусака МАГИ,а днес хвърлям една леща и хич няма да му мисля.Щерката харесва много разделните манджички,а за външните храни хапва по някоя вафла,гриски-рядко,аз не съм привърженичка на уличната храна и гледах от малка да я науча да се храни в къщи.Видяхме зор естествено с дядо и и баба и,угаждайки на децките прищявки.Правя често сладкиши,кифлички,дребни сладки,хапва значително малко за разлика от мен Embarassed.Аз също обичам много тиква(само аз в къщи)и като си направя ме засища и за сладко и за глад.
Днес си купих книга "Всичко за разделното хранене"на Е.Сербина и Л.Макаров попрегледах я  smile3529в нея има за суровоядство-на д-р Макс Бирхем-Бенер(зеленчуци и плодове разбира се) и система за РХ на д-р Хей.Има и доста рецепти,направи ми впечатление възможното смесване на картофи със сирене,има една такава рецепта.?
При нас времето е супер пролетно и понеже излизахме сутринта сега съм като изцеден лимон.
Желая ви хубав ден newsm03

# 55
  • Мнения: 513
  Hug Браво на всички, много сте активни,аз 3 дена не съм сядала на компа и ето вече 3 страница сте изписали, но този път първо ще пиша, а после ще ви прочета. Загубих се ама не както винаги от липса на време или мързел,  Cryа да се оплача щерката ми от петък е болна  Thinking и не могат да го разберат "нормалнте доктори" - един казва колита  се е обострил /защото пищи от болка  през 15 минути и повръща за 1 нощ 14 пъти/ друг , че е лошият гирип, ама пък това пищяне и повръщане ги очудва, та както си знае баба пак така си бае, та пак отидох при нашата хомеопатка и тя за мое очудване каза, че поради нейната чувствителност/госпожата я беше критикувала като я прибирах от училище, ама за всичко не била права, а то горкото не реагира, а си мълча/ е работата/доста се позачудих/, ама само нейните илачи ни помогнаха и вчера от обяд до вечерта вече спряхме да повръщаме и да пищим, даже спахме и днес вече си хапваме. Извинявам се , че разводнявам темата ама от четвъртък като съм му почнала да му рева/като не мога да му помогна/. Та от нерви все сладко набивам, ама от тази вечер се връщам на разделното, че май ми фръкнаха килцата.
Калида благодаря за съвета ще я видя тази рецепта за тортата и към края на седмицата като се оправи щерката с нея ще я направим. А  моята 1/2 не се е отказал да ходи пеша, но все чака аз "да водя хорото на РХ" и след обяд щерката като заспа /като видя че вече съм по-спокойна/ на майтап ме критикува, че заради мен си бил занемарил РХ и аз го успокоих, че довечера ще отработя въпроса. Направих преди малко супа от коприва с малко ориз и зелево-морковена салатка за нас. Хайде приключвам, че щерката вече се наспа, добре е ама все иска да съм до нея.

# 56
  • Мнения: 573
Привет на всички.
Днес си направихме една страхотна разходка край морето ,хапнахме си рибка на плажа,само дето моето диване беше много криво и малко ми развали деня. Twisted EvilМай сме му изпуснали края.Започва да хленчи за всичко ,иска само по неговата да става и незнам как ще се превъзпитаваме.
Kalida,относно прегледите в това съм много редовна .Правя си профилактично прегледи на 6 месеца или най късно на година.Само че при последния преглед ми откриха една киста на шийката и ме притеснява малко.Чакам да ми свърши цикъла и отивам  другата седмица,искам и цитономазка да ми направят.
Отивам да се приготвям ,че ще имаме гости.  chef

# 57
  • Мнения: 2 959
...възможното смесване на картофи със сирене...
Ани33, аз не ги смесвам, но различните диетолози на РХ явно имат различни мнения. Затова обожавам суровоядството, защото така изобщо не трябва да се замисляш кое как да комбинираш което се случва при готвене и да се изкушиш в някоя рецепта да сложиш нещо не дотам приемливо като комбинация. А кога Ви се връща Татито от командировка?
Алексче, как мина спортният полуден, ама Вие с Аличка само по женски ли пикник сред природата си направихте или и Тишко и Татито взехте? Успех с РХ на принцеската Ти!
...че с правилният начин на хранене и с малко спарт ще мога поне да облекча малко сърцето и да повлиая положително и на жлезата.
Шарли, не се надявай, а вярвай. Ако успееш да сложиш под контрол храненето Си, и да преодолееш връзката емоции/ стрес/ и любими храни/ шоколад, бонбони, солетки.../ успеха Ти е в кърпа вързан. А с Ивана някоя баба помага ли?
 ...щерката ми...пищи от болка  през 15 минути и повръща за 1 нощ 14 пъти...
НелиВБ, а да не е нещо свързано с апендисита на Вили? Каквото и да е й пожелавам бързо да се оправи малката Ти красавица и скоро това да остане лош спомен само. А ако решиш да пробваш мюслената фантазия, ето Ти линка. Дано да й хареса на Вили.
...киста на шийката и ме притеснява малко...
Дани Дженкова, редовните цитонамазки дават реална представа за развитието на клетките. Нещо правили ли са Ти досега, като обгаряния или третиране с някакви медикаменти? Успех Ти желая и дано да си имала приятно гости.

# 58
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Здравейте момичета, моето встъпване в редиците на разделно хранещите се засга си върви увенчано с успех. За тези няколко дни успявам да се храня правилно, не знам само защо се получава така, че огладнявам много по-бързо от преди. Искам да кажа, че аз съм свикнала да гладувам и по принцип издържам на глад, но сега горе-долу 2 часа след като съм яла нещо съм вълчи гладна. Засега удържам фронта и спазвам 3 часовия интервал между храненията, но се надявам нещата да се регулират с времето. Упс, беба пак е гладна, отивам да правя мляко.

# 59
  • Мнения: 2 724
 Добро утро майчета   Grinning.Шарли ,ти си по -ранобудна от мен  Laughing, нормално, с малкото бубенце няма как да се успиваш yes. Аз малки деца нямам, но съм свикнала да се събуждам рано и не мога да се олежавам. Калида ,бяхме двете с Аля на спортния полуден, после погледахме киноложката изложба, която се провеждаше на стадиона и съжалихме, че не доведохме и нашето куче, то е много красиво Дани ,благородно ти завиждам ,че живеете на морето, толкова много го обичам, че с нетърпение чакам лятото, за да отидем на почивка там. Зарежда ме с енергия и някак си ме успокоява. Ани33 ,аз също имам тази книга и то от няколко години и намирам разминаване в някои рецепти, като сравнявам със" Сила за живот"например ,но всичко не може да бъде идеално  Grinning. Аз се съобразявам най- вече с това дали ми пречи на стомаха или не . Днес все още съм на кафенце ,по- късно смятам да закуся с киви и тепърва ще мисля менюто ,може би пиленце и марулена салата, ще реша после .На всички желая още един прекрасен почивен ден   love001

Общи условия

Активация на акаунт