Относно преливане на кръв на бебе

  • 1 753
  • 13
  •   1
Отговори
  • varna
  • Мнения: 1 012
Някой знае ли какви изследвания се правят или какво става става след преливане на кръв на бебе!
днеска започнаха да преливат кръв на малкия защото е анемичен-не се е родил с анемия- и аз нямам  и по време на бременноста нямах.ако на някой му се е случвало би ли споделил,от неонатологията ме нахокаха какво толкова съм се интересувала Sad и затова чак утре сутрин ще питам.

# 1
  • София
  • Мнения: 4 423
На Джули и преливаха плазма и кръв, но повърна кръв в болницата и за това, не знам на какво може да се дължи при вас. Thinking

# 2
  • varna
  • Мнения: 1 012
при нас защото сме анимични-аз се интересувам-после правят ли се изследвания след преливането-сигорно да-какво става Confused

# 3
  • София
  • Мнения: 4 423
да, правят се, поне при нас, на 1 месец и правиха, след това на 6м.
как се разбра че е анемично бебенцето при вас?

# 4
  • varna
  • Мнения: 1 012
ами то е недоносено-роди се в началото на 8  месец и досега беше в кувиоз-преди 4 дни го изкара от там и явно тогава се е разбрало

# 5
  • varna
  • Мнения: 1 012
а при вас на какво се дължи повръщането на кръв-казаха ли?

# 6
  • София
  • Мнения: 4 423
да, липса на вит. К Confused

# 7
  • varna
  • Мнения: 1 012
аха,е дано вече всичко да е наред

# 8
  • София
  • Мнения: 4 423
Дано, засега всичко е наред, не се притеснявай и твоето бебенце ще се оправи!  bouquet

# 9
  • varna
  • Мнения: 1 012
дано Praynig

# 10
  • Мнения: 48
На моята дъщеря също и е преливано кръв .Тя  се роди недоносена в 8м. Беще няколко дни в кувиоз и след изкарването й се установи ,че има анемия и се наложи кръвопреливане.Анемията е характерна за недоносените не се притеснявай.Когато са анемични ,децата са по-отпуснати,по-вели,по-малко се хранят.При нас след преливането на кръв наддаде толкова бързо килограмите,че чак за 1седм. ни изписаха.След това Хб  се следи  задължително до 1г.При нас на 2м.беше паднал и ни исписаха капки ,които ги пихме 10м .

# 11
  • Мнения: 448
Не се притеснявай. Детето ми се роди много рано и в много тежко състояние ( 31 г.с. 1400 г.). Преливали са му многократно, кръв, плазма, имунодулатори (не съм сигурна, че го пиша правилно). В болницата на бебчето ти се правят непрекъснато изследвания и се следят определени показатели. Анемията е често срещана при недоносените. После педиатърката ви също ще ви пуска периодично изследвания. Налагало ни се е да пием няколко пъти "Малтофер" до 2-та годинка, после - не. Не се притеснявай ,
от неонатологията ме нахокаха какво толкова съм се интересувала Sad и затова чак утре сутрин ще питам.
newsm78
Няма смисъл да коментирам
Бързо оправяне на бебчо  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

Последна редакция: чт, 15 мар 2007, 10:20 от teis

# 12
  • Мнения: 94
Не се притеснявай  Hug
При нас и преливаха кръв, веднага след раждането.Роди се с нисък хемоглобин.След това ни казаха да правим пълни кръвни изследвания на 1, 3 и 6 месеца.
Всичко ще бъде наред.  newsm10

# 13
  • Мнения: 4 406
Не се притеснявай  Hug
При нас и преливаха кръв, веднага след раждането.Роди се с нисък хемоглобин.След това ни казаха да правим пълни кръвни изследвания на 1, 3 и 6 месеца.
Всичко ще бъде наред.  newsm10
и при нас беше така,преляха му 25 мл, не е имал отклонения в изследванията после

Общи условия

Активация на акаунт