ПОМОЩ! WC-то "не ме влече" никак..

  • 2 706
  • 45
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 897
ПОМОЩ!

Имам огромен проблем с ходенето до WC + газове и болки в стомаха.

За 1ия проблем правя следните процедури:
1. пия чаша топла вода сутрин на гладно
2. пия 4-8 капсули Лактофлор всеки ден
3. след нея чаша кафе с мляко, все така на гладно
4. ядях пшеничени трици - първоначално всеки ден, после през ден; сега започвам ленено сене по същата схема

Ефект = нула (вече 3 дни нищо, преди поне успявах маааалко да се отбележа)!

За 2ия проблем се тъпча с еспумизан, ама до кога да я карам така..

Относно храненето ми:
- вече не ям трици, ужасно ми действаха на стомаха, умирах от газове, подуване и болки
- от днес започвам да ям 2 супени лъжици ленено на ден
- ям доста зелена салата и краставици
- ям доста задушени зеленчуци като броколи, карфиол, моркови, зеле
- гледам мазнините да са ми над 50-55% задължително (на Ниско Въглехидратна Диета съм)
- не ям:
            захар
            плодове
            картофи, бобови, ориз
            junk food - чипсове, вафли и т.н.
            тестено (хляб, спагети, макарони и т.н.)
            кисело мляко, сирене, кашкавал, извара (само топено сирене 2-3 пъти в седмицата)

# 1
  • Мнения: 6 958
Моят лек за това е: сутрин след ставане чаша топла вода + топло черно кафе + няколко коремни преси + студена вода и ако ефекта не е на лице още едно черно кафе и всичко това в комбинация с цигара... При неефективност прибягвам до 1-2 пъти седмично до чай Сена-майчин лист вечерно време преди лягане обаче и си решавам проблема. Но принципно след като си на НВД би трябвало да не те мъчи това...  newsm78 Препоръчвам ти домати за целта в храненето... Надявам се да съм ти била полезна някак си   bouquet

# 2
  • Мнения: 266
опитай 4аша сок от грейпфрут сутрин с кафето. При мен резултатът идва след 30 мин. мисля 4е карфиолът и зелето издуват стомаха.

# 3
  • Мнения: 1 339
Имах същия проблем като теб. Само дето не за 3 дни ами за седмица и като мина тая седмица посетих скромно 1 път WC след това мина още около седмица и сега най-вече горе долу успях да се справя с проблема.
Пих и ядох всичко от А до Я. Каквото не са казали това не съм пробвала.
Та решението за мен е - Сутрин на гладно и жадно суп. лъжичка 100%-ов зехтин. През деня изпивам 1 чаша зелен чай (сание)
Опитай. При мен подейства ама на втория-третия ден. Днес съм като преродена  Grinning
Успех   bouquet Peace

# 4
  • Мнения: 3 576
Бих ти препоръчала мюсли, но не от тези в кутиите на Нестле, ами обикновени български - овесени ядки и сушени плодове.
Аз си ги накисвам вечер с кисело мляко и на сутринта са идеални за ядене.
Лекар ми беше препоръчал и да пия няколко чаши прясно мляко преди лягане.

Това с чайовете и разхлабителните не е за препоръчване, т.к води до привикване, а и уврежда стомаха.
Мюслите наистина помагат - казвам го като човек който 5-6 години е бил на чайове и какви ли не измишльотини.

# 5
  • Мнения: 287
ама душко, ти щом си на диета - ми то може и да няма какво да се събира за 00 всеки ден!!!
 газовете са ти от карфиола и зелето, особено ако са сготвенки.
моята сутрешна магия за кенеф е :
първо -  на гладно ябълка
второ -  мляко с нес около 150мл.
трето - след кафето - чаша минерална вОда около 300мл
 и след 10 мин. максимум съм отърчала до кенефа с разкопчани пътьом гащи Laughing

# 6
  • Мнения: 2 897
А има има какво да се насъбере, споко  Laughing Стабилно си хапвам  Laughing

А иначе толкова много неща се препоръчват на галдно, че не знам с кое да започна, нали все пак след 1вото вече не е на гладно  Close

# 7
  • Мнения: 208
А закусваш ли? Това е важно за твоя проблем. Колко време след ставане хапваш?

# 8
  • Мнения: 2 897
3 дни в седмицата закусвам 10 минути след ставане, останалите дни след около 30 мин - 1 час. Но закусвам ВИНАГИ.

# 9
  • Мнения: 208
Щом закусваш, консумираш достатъчно фибри и мазнини (мазнините са много важни), не се сещам на какво  се дължи това... Стресирана ли си?

# 10
  • Мнения: 1 339
Мисля, че поне 1 с.л. зехтин няма да ти навреди. (сутрин на гладно;))

# 11
  • Мнения: 208
Мисля, че поне 1 с.л. зехтин няма да ти навреди. (сутрин на гладно;))
И аз съм го чувала това за зехтина, полезно е и за стомаха, но не съм го пробвала  Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 2 897
Жалко, че нямам зехтин, за да почна още утре, а едва ли сутринта преди кафето ще ми се ходи до супера. Но защо пък не.. Иначе определено започвам зехтина. Всичко, което се връзва в НВД мисля да го пробвам.

# 13
  • Мнения: 1 339
Жалко, че нямам зехтин, за да почна още утре, а едва ли сутринта преди кафето ще ми се ходи до супера. Но защо пък не.. Иначе определено започвам зехтина. Всичко, което се връзва в НВД мисля да го пробвам.
Само че ако го правиш недей се отказва. Смисъл поне 1 седмица всеки ден изкарай на зехтин сутрин.

# 14
  • Мнения: 2 897
Колко време след зехтина мога да ям?

# 15
  • Мнения: 1 384
И аз не се разбирам с двете 00  Embarassed Моята рецепта е - със ставането чапа топла вода, после кафе и за закуска кивита. За момента съм доволна  Peace

# 16
  • Мнения: 420
Шоколадчета за разслабване от аптеката.

# 17
  • Мнения: 2 959
Деничката, а опитвала ли си мед, сутрин, чист или разтворен във вода? Зеленият чай със сигурност би Ти помогнал, а също и лененото семе. И колко време Ти продължава таз диета с която лишаваш организма си от плодовете и карбсовете? А как си с водата за деня? И на мен като на Монита911 първата ми мисъл беше, че то всъщност няма какво да изкарваш с това ограничено хранене.

# 18
  • Мнения: 1 339
Колко време след зехтина мога да ям?
Когато пожелаеш. Може и веднага след като го изпиеш  Peace

# 19
  • Мнения: 374
Преди да забременея имах същия проблем, но не пиех почти никакви течности, освен кафетата. Като забременях започнах да пия по литър и половина вода на ден, като в началото се наливах насила. Акушерката, която ми следеше бременността, ми препоръча да пия Дуфалак като разхлабващо средство, но само в краен случай. Обясни ми, че това е един от малкото медикаменти, които не водят до привикване на организма към тях. Ползвах го през цялата бременност и малко след раждането. Сега почти две години от тогава нямам такива проблеми. Пробвай, ако искаш, от опит глава не боли!

# 20
  • София
  • Мнения: 3 328
Първо да попитам - от колко време е това състояние?
Защото ако е от детството, причините може да се търсят другаде /може да са от чисто физиологично естество/.
След като се изясни това, има смисъл да се дават съвети.
А те са в духа на писаното по-горе. От опит - еспресо кафе много помага, а тези, които пушат, казват, че добавянето на цигара към сутрешното кафе гарантира бърз и добър ефект. Мюслито помага, но също и причинява газове, а може и да обостри съществуващ колит.
От медикаментите лично аз предпочитам Дуфалак и бонбони Лаксатол. Последните, въпреки, че съдържат сена, имат много меко слабително действие, без да причиняват колики.

# 21
  • Мнения: 1 986
  Освен гореизброените трикове/на мен ми помага чаша минерална вода на гладно и кафе/,забелязала съм,че редовния/всекидневен/ прием на кисело мляко ми действа много добре PeaceВиждам,че ти не го ядеш Confused

# 22
  • Мнения: 780
ооооо и на мене това ми БЕШЕ огромен проблем но благодарение на една приятелка отмина Mr. Green пия едни хапчета Зарсена се казват сутрин и вечер по две преди хранене хубавото при тях е че дори и след спирането им имат ефект още около месец е не като по време на пиенето защото тогава ходя до ООпо 2-3 на ден а след това по веднъж ама пак си е нещо и не е като при чая болезнено и непременно трябва да отидеш а е контролируемо пак има ленео семе вътре абе много са хубави и съм се консултирала с лекар за тях който ме убеди че няма проблем да се пият постоянно дори и при бременност Peace

# 23
  • Мнения: 184
овесени ядки, мляко, киви, сок от круша - това са естествените разхлабващи... за жалост обаче май не ти подхождат на диетата

ако мислиш още дълго да караш с нея можеш да си купиш кактус Нопаслим (действа мн добре на метаболизма) Peace

# 24
  • Мнения: 208
Сега се сетих  какво ми беше казала една лекарка преди време. Няколко сушени сливи се накисват във вода - след това водата се изпива. Не съм го пробвала, но и другаде съм го срещала този съвет.

# 25
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Моето решение на проблема е лъжичка мед в кафето сутрин ( вместо захар).

# 26
  • Мнения: 1 069
 След всичко изброено мога само да ти препоръчам и масаж в областта на корема. Не съм специалист, но си го правя с длан, поставена малко под пъпа и леки въртеливи движения от ляво на дясно. Успех!

# 27
  • Мнения: 1 975
Аз мога да препоръчам лъжичка зехтин сутрин, гадничко е ,но помага Peace
А на мен добре ми действа и чаша топла вода сутрин Peace

# 28
  • Мнения: 1 120
Пробвай сутрин на гладно да изяждаш по един плод киви Peace
Моята кръстница, която е вечно на диети, ми е казвала , че само това е спасението.

# 29
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Пробвай сутрин на гладно да изяждаш по един плод киви Peace

Да, това го забравих- кивито.
И на мен много ми помага.

# 30
  • Мнения: 2 897
Благодаря много момичета.

Да изясня някои неща.
1. Вода не пия нито милилитър, никога не съм жадна. Взимам си бележка.
2. Проблемът започна преди малко повече от 6 месеца, но се случваше така, че бяха инцидентни случеи, които с някои друг трик отминаваха бързо. От 1 месец насам обаче нещата се влошиха ужасно. За този 1 месец не съм променяла начина на хранене, начина на живот и нивото на стрес.
3. За мен това вече не е диета, а начин на живот. От няколкоко години се храня така и както споменах до преди 6 месеца нямаше проблем. Дори бях ужасно редовна.

Тези дни започвам зехтина.
Ще пробвам и водата от накиснати сини сливи.
Продължавам топлата вода на гладно и лененото семе.

За протокола днес е 4ти неуспешен ден.

# 31
  • Мнения: 208
Ще трябва да се понапънеш с водата   Wink Що не я заместиш с биричка  beer
Успех  Peace

# 32
  • София
  • Мнения: 3 328
Упс, сетих се за още лекове:
Накиснатите сушени сини сливи, за които се писа по-горе - ако самите те бъдат изядени, също действат разхлабващо.
Круши.
Течен парафин - по една супена лъжица вечер.
И крайната мярка - рициново масло /дават го на коремно оперираните, както примерно, съм аз - със секцио/, за да осигурят проходимост на червата в първите дни след операцията.
Повече от 4 дни вече си е проблем и може да има неприятни последствия, така че, ако се наложи консултация с лекар, не се замисляй, ами я направи възможно най-скоро.

# 33
  • Мнения: 1 424
Пробвай сутрин на гладно да изяждаш по един плод киви Peace
Моята кръстница, която е вечно на диети, ми е казвала , че само това е спасението.
Мен кивито ме спасява  Peace  Също много ми помага чаша топло мляко с много мед преди лягане  Peace

# 34
  • София
  • Мнения: 7 797
Пробвай сутрин на гладно да изяждаш по един плод киви Peace
Моята кръстница, която е вечно на диети, ми е казвала , че само това е спасението.
Мен кивито ме спасява  Peace  Също много ми помага чаша топло мляко с много мед преди лягане  Peace

Абсолютно подкрепям за кивито.  Всяка сутрин ям по 2 и нямам никакви проблеми с WC .  Peace

# 35
  • Мнения: 2 897
Вчера вечерта изядох 50 гр ленено семе с прясно мляко (малко е мнoжко, но направих ударна доза, а и ми беше много вкусно).
В моята часова зона е преди обяд все още и като се има предвид, че станах преди час и половина, може да се каже, че малко след ставане и още преди зкауска посетих WC.
Не знам дали е от семето или просто моментът беше настъпил, затова не мога все още горещо да го препоръчам.
Иначе от утре зехтин и/или водата на сливите пак са си на дневен ред.

# 36
  • Мнения: 630
И аз да изкажа мнение по темата.  Зависи с какви средства разполагаш. За мен спасението беше хидроколонтерапията. Все пак след близо 10 годишни проблеми от този характер - намерих спасение в нея. Ако се интересуваш - в Гугъл има достатъчно информация на тази тема.   Peace

# 37
  • Мнения: 400
На мен наистина ми помага 1-2 бр. киви сутрин на гладно, след това кафенце ако обичаш.

А също много ефективно е вечер късно една зелена салата.

В комплект със сутрешното киви става ок:)

# 38
  • Мнения: 4 170
Нямам често проблеми с  Toilet , но когато се появят пия един айрян Активия и се оправям моментално. Peace

# 39
  • Мнения: 2 897
Въпрос за сливите и кисненето
Може ли няколко пъти подред да кисна едни и същи сливи или трябва всеки път да ги сменям?

# 40
  • Мнения: 2 085
чаша топла вода, но с половин лимон изстискан вътре пробвала ли си?По-надолу някъде четох за течен парафин  Shocked наистина ли може да се приема вътрешно?

# 41
  • София
  • Мнения: 3 328
чаша топла вода, но с половин лимон изстискан вътре пробвала ли си?По-надолу някъде четох за течен парафин  Shocked наистина ли може да се приема вътрешно?
По-нагоре си го прочела за течния парафин - да, може, педиатър го изписа на щерката тази зима и наистина помага.
А за лимона - киселина е, така силно запича, че в чудо ще се види всеки, който реши със сок от лимон да цери запек  Stop Със същия успех бих могла да препоръчам приема сутрин на гладно на чаша сок от компот от дренки.

# 42
  • Мнения: 1 069
Въпрос за сливите и кисненето
Може ли няколко пъти подред да кисна едни и същи сливи или трябва всеки път да ги сменям?
Накисваш сливите, изяждаш ги, изпиваш водата. На следващия ден други сливи.

# 43
  • Мнения: 2 085
По-нагоре си го прочела за течния парафин - да, може, педиатър го изписа на щерката тази зима и наистина помага.
А за лимона - киселина е, така силно запича, че в чудо ще се види всеки, който реши със сок от лимон да цери запек  Stop Със същия успех бих могла да препоръчам приема сутрин на гладно на чаша сок от компот от дренки.
При мен е по-надолу, защото най-новите постове са най-отгоре Wink Това за парафина наистина не го знаех!А лимона в чаша топла вода сутрин на мен ми действа много разхлабващо Peace

# 44
  • Мнения: 84
При мен това си беше редовен проблем, но каквото и да правех - нищо не ми помагаше или само временно и след това пак същата история. От близо месец сутрин не ми се яде нищо и затова пия поне чай. Постепенно забелязах, че проблемчето ми е изчезнало и от тогава наистина съм о`кей. Така, че ти го препоръчвам. А за по-сигурно започни със зелен чай ( дори от магазина, а не от аптека). Освен това ми направи впечатление, че кожата на лицето ми е станала много нежна и свежа, все едно съм ползвала подхранваща маска.

# 45
  • Мнения: 236
 пробвай с фибри''Хуск''-към 9 лева,но стига за доста време от аптеката се купуват, аз имах подуване на корема и запек вследствие пиене на антибиотик,,друго което ползвам е ''Лаксена''-1 блистер 3.30 лв билкови табл.за запек, ''Дуфалак'' също много помага,но на вкус ми е  гаден за това не го пия.иначе винаги имам запек и всяка вечер си взимам нещичко сега съм си купила ''Лактофлор Био Плус''за нормализиране на чревната флора след антибиотично лечение,че карах грип пих  антибиотик и сигурно съм я унищожила пак,тамън се бях оправила от ''Хуска''.

Общи условия

Активация на акаунт