Четиригодишните

  • 3 245
  • 60
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 13 203
Иначе са големи сладури и манипулатори Simple Smile Поне за момичетата много важи.

След всяка простъпка ме поглежда с ей такива очи  Shocked и казва "Мамо, обичам те!!!!" Откъде го вади тоз мазния гласец, не я знам...  Twisted Evil

# 16
  • Мнения: 421
Всъщност съм много доволна от това, че вече е на 4 год. и определено не е бебе...Има моменти когато наистина не усещам, че има дете в къщи - сама се занимава, реди си играчките даже се чувствам излишна...Но има моменти когато буквално ми виси на ръцете и нищо не може и не иска да прави сама...Даже не иска да яде сама...Има тежки моменти на глезотия и инат...които е трудно да издържиш . Друг път ме изненадва с това че може да свърши нещо сама и то перфектно /сипва си прясно  мляко от хладилника и си го топли в микровълновата/..та определено е интересно да имаш дете на такава възраст...Както казва една приятелка, ако можеше да се раждат на 3 години поне..

# 17
  • Мнения: 11 307
Моето малко момче има още месец и половина до 4 годинки, но забелязвам как лека полека ми се изпълзва от контрола.
Не ме търси за занимания, сам си мисли, сам строи, сам...
Даже се и "поожени".
Но си остава гушлив и обичлив, когато има нужда.

# 18
  • Кърджали, България
  • Мнения: 461
Хмм, 4-годишните...
Ако съдя по моя син - става все по-неконтролируем и самостоятелен.
Хубавото е, че си остава все същия мамин гушко  Hug
Другото ново е желанието за самоизява. Срамежливостта замина някъде в края на миналата година  Blush Преди се притесняваше да разговаря с непознати, а сега гори от желание да се запознае с всички наоколо - на детската площадка, в поликлиниката, в магазина... В ДГ всички са му приятели, има си гаджета и си ги сменя, да не му омръзвали  hahaha. Но и той знае как да омайва жените: "Вие сте прекрасна дама! Какви красиви очи имате!"  bowuu Беше много горд, че на пролетното тържеството в градината му дали думички и два пъти по-доволен, че ги казал почти без грешка пред всички родители. "Сромността краси човека" не важи при него: не пропуща да изтъкне, че бил най-умното дете в градината  Blush
Проявява интерес към всякакви енциклопедии, иска да решава задачи със събиране и изваждане, вече сам пита за някои думи и изрази на английски.
С една дума: расте.

# 19
  • Мнения: 3 268
Иначе са големи сладури и манипулатори Simple Smile Поне за момичетата много важи.

След всяка простъпка ме поглежда с ей такива очи  Shocked и казва "Мамо, обичам те!!!!" Откъде го вади тоз мазния гласец, не я знам...  Twisted Evil
Ха,моята Калина прави същото.Направо ми влиза под кожата с това,а и като вземе да ме целува с тезе топли устнички,вече не мога да й се скарам за нищо.След 4г наистина настъпи голяма промяна,играе сама с играчките,говори им,има си неин свят.Това го нямаше преди.

# 20
  • Мнения: 14 133
Моето малко момче има още месец и половина до 4 годинки, но забелязвам как лека полека ми се изпълзва от контрола.
Не ме търси за занимания, сам си мисли, сам строи, сам...
Даже се и "поожени".
Но си остава гушлив и обичлив, когато има нужда.
И до нашият 4-ти рожден ден остават по-малко от 3-месеца. Става все по-самостоятелен. Все по-добре играе сам или с децата. Голям защотко е. Laughing И той е още гушлив и обичлив при негово желание.

# 21
  • Мнения: 953
Сави, отдавна е самостоятелна, играе си сама в детската и се занимава без да ме търси, даже ако влезна там ме гони: "Махни се от моята стая".
Радвам се, че расте и е не ми е залепена до полата и не ми реве или мрънка за нещо.
 Иначе е много любвеобвилна, туку като си играе дотърчава при мен, целува ме и ми казва:"Обичам те мамо" и след това бегом отново в детската.

# 22
  • София
  • Мнения: 13 203
Иначе са големи сладури и манипулатори Simple Smile Поне за момичетата много важи.

След всяка простъпка ме поглежда с ей такива очи  Shocked и казва "Мамо, обичам те!!!!" Откъде го вади тоз мазния гласец, не я знам...  Twisted Evil
Ха,моята Калина прави същото.Направо ми влиза под кожата с това,а и като вземе да ме целува с тезе топли устнички,вече не мога да й се скарам за нищо.След 4г наистина настъпи голяма промяна,играе сама с играчките,говори им,има си неин свят.Това го нямаше преди.

Ох, същата работа сме и ние.. само, че аз обяснявам, че това, че се карам няма общо с обичта. Аз я обичам и винаги ще я обичам дори когато й се карам. Е, набих й го май в непослушната тиквица  Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil От известно време не го прави... не ми казва, че ме обича когато се карам.. явно разбра, че обичта е безусловна и няма защо да проверява всеки път дали и аз я обичам..  Grinning

# 23
  • Мнения: 11 307
Ваче, няма да спре, да знаеш. Laughing
Непрекъснато ще те проверява. Като изпит.
По пример на каката - мине се не мине време и пак ме проверява дали като съм ядосана пак ги обичам. Joy

# 24
  • София
  • Мнения: 2 840
Дано не прозвучи инфантилно, но откакто стана на 4/преди 2 месеца, де Laughing/, аз се ЗАБАВЛЯВАМ с него.Не зная как стана, но непрекъснато ме разсмива.Компанията му ми е дотолкова приятна, че направо се дразня, като го няма.
А преди с нетърпение очаквах да тръгне на градина, защото в някакъв смисъл ме изтощаваше, че даже и леко....досаждаше/дано не звучи скандално/
Сега дори непрестанното "защо" ме забавлява.Такива ги ръси, толкова бърбори, че наистина, ама наистина ми е много забавна и желана компания.

# 25
  • София
  • Мнения: 13 203
Ваче, няма да спре, да знаеш. Laughing
Непрекъснато ще те проверява. Като изпит.
По пример на каката - мине се не мине време и пак ме проверява дали като съм ядосана пак ги обичам. Joy

Оооо, със сигурност!!!  Mr. Green

А КЛОНКА като е писала за разсмиването... и аз забелязвам колко неща вече прави и ме разсмива  Laughing
Наблюдавам я оня ден.. седнала  и наредила куклите, тя им е учителката. Има една много голяма кукла, парцалена с оранжева коса от прежда, с бретонче... седи си тя, гали я по косата, отмята й бретончето и казва "Оооооо, колко си отвратителна!"  Joy Joy Joy Е честно казано така не се бях смяла отдавна... Каза го с тона "Оооо, колко си красива...", с някакво възхищение от това, че куклата е отвратителна (а тя разбира се не е..)  Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

# 26
  • София
  • Мнения: 2 840
"Оооооо, колко си отвратителна!"  Joy Joy Joy

Ей това много ми хареса.
Веднага си го присвоявам за лично лафче/с подобаващата интонация/ Mr. Green

Моят, пък, гледа "Грижовните мечета" и оттам му е лафчето:"Ах, колко съм лошшш" Изречено с един закачливо хищен тон, с блеснали очи и трепет в сърцето Mr. Green Twisted Evil Joy

# 27
  • Мнения: 11 307
А вас "мразят" ли ви в момент на избухване и яд?
Много често ми се случва, щото моето теленце е доста избухливо като характер.
А най-смешното идва след като му мине беса. Идва да ми се извинява, че ми бил казал, че ме "мрази" Joy

# 28
  • София
  • Мнения: 13 203
"Оооооо, колко си отвратителна!"  Joy Joy Joy

Ей това много ми хареса.
Веднага си го присвоявам за лично лафче/с подобаващата интонация/ Mr. Green

Моят, пък, гледа "Грижовните мечета" и оттам му е лафчето:"Ах, колко съм лошшш" Изречено с един закачливо хищен тон, с блеснали очи и трепет в сърцето Mr. Green Twisted Evil Joy

Хихи, мойта пък е ту лъв, ту динозавър.. съответно на лъвската или динозавърската скала  Twisted Evil

# 29
  • София
  • Мнения: 13 203
А вас "мразят" ли ви в момент на избухване и яд?
Много често ми се случва, щото моето теленце е доста избухливо като характер.
А най-смешното идва след като му мине беса. Идва да ми се извинява, че ми бил казал, че ме "мрази" Joy

Оооо, мрази ме!!! Разбира се.. Аз я оставям да си ме мрази - бързо й минава  Wink

А вчера доживях да чуя... "Мамо, аз не искам да си ми майка вече", обаче казано ей така от нищото... сигурно причина е имала, ама в момента баш не видях каква е тя...  Викам й, добре щом не искаш.. обаче аз искам да си ми дъщеря. Тя отговаря" Не искам да съм ти дъщеря  Shocked Ми хубаво.. викам аз...   Mr. Green А тя... Искам да имам бабите, дядо и тате... така приключи разговора ни... после явно пак си ме искаше  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт