питане за душ кабина

  • 2 467
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 49
Здравейте,

имам въпрос (може би по-скоро към татковците) за душ кабините с корито. В момента майстори правят замазка на банята ми и трябва да фиксират сифона. Ама още не съм си избрала душ кабина и не знам къде да им кажа да го сложат тоя сифон. След обяд ще хукна по магазините да видя какви видове кабини с корито има и къде им е сифона (силно се надявам да има някакъв стандарт!), да избера нещо и да им кажа. Въпроса ми е: много разнообразни ли са коритата (аз принципно искам обла душ кабина, 90см-90см). Сложно ли е след това свързването на коритото с тоя сифон? Някакси си мисля, че би трябвало да няма особено значение къде точно е сифона на банята, от коритото би трябвало да може да се свърже с тръба...логично ми е да е така...ама нали съм жена, знае ли човек....
ще се радвам на съвети...

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 179
Задължително трябва да съобразиш сифона с това, къде ще ти е кабината, поне това ни казаха на нас когато си купувахме нашата, иначе имало вероятност да протече..

# 2
  • Мнения: 3 457
ох и ние много искахме  Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 18 679
Направи си два сифона - един в центъра на банята, за всеки случай/ако решиш да лиснеш вода, да миеш нещо/, и един под душ-кабината, без значение къде точно - монтажниците ги връзват с някакви джаджи.

# 4
  • Мнения: 4 324
Отвора на къбина и сифона се свързват с тръба, обаче все пак трябва горе долу да насочиш майстора в кой край да е сифона (вече в зависимост от коритото на душ кабината). Това е отделен сифон, специално за душ кабината. Този който по принцип се слага в средата на банята си е съвсем друг. Предполагам питаш за този за кабината.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 107
Зависи според мене от кабината.Бягай по магазините, харесай си нещо и от магазина трябва да дадат инструкции  или от упътването на душкабината.

# 6
  • Мнения: 133
Не се притеснявай за сифона къде ще бъде монтиран.Заедно с душ кабината продават и мека връзка, която се монтира под коритото и се регулира с поставянето на поддушовото корито.Ние бяхме до преди месец с вана, но я махнахме ,а сифона беше монтиран за нея и след купуването на душ кабината го регулирахме с тая мека връзка, която продават заедно с душ кабината.

# 7
  • Мнения: 4 513
И ние сега май сме с мека връзка, сменена, но да ти кажа какъв проблем изникна при нас (предварително се извинявам, че е малко офф-топик!) Меката връзка беше скапана - оригиналната към кабината, китайска. Аз понеже ползвам много агресивни препарати, като чистя, те да вземат да разрушат маркуча. Заминаваме ние на почивка в друг град и след няколко дни съседката ми звъни, че сме наводнили блока! Оказа се, че маркучът е изгнил от препаратите, които ползвам и е избила вода оттам. Нашият апартамент не беше наводнен, обаче по стените беше теко у съседите няколко етажа надолу. Така че страшно много внимавайте с всичко, свързано с душ-кабината!

# 8
  • Мнения: 479
Нямам експертно мнение по въпроса, но когато ни питаха къде да сложат тръбите за кухн. мивка ни казаха, че спокойно може да варира отклонение до 15 см.
Също ако се правят връзки-меките не са за предпочитане, защото дават много дефекти.

# 9
  • Мнения: 49
Благодаря на всички за отговорите. Майсторите преди казаха, че всъщност не било толко фатално и могло да се свърже после. Сега малко ме притеснихте с приказките за китайски маркучи и наводнени апартаменти, ама ще внимавам какво купувам.

# 10
  • Мнения: 4 513
А, аз и други перипетии имам с моята душ-кабина, ама няма да те стряскам. Laughing А и моята не е купувана в България, тук май нещата са що годе с добро качество.

Общи условия

Активация на акаунт