Как да сговя пълнени чушки с боб

  • 2 575
  • 19
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
За първи път ще готвя сухи чушки с боб и ми се ще да споделите изпитани рецепти. С търсачката не открих нищо и за това се надявам да споделите с мен опита си и рецептите разбира се Mr. Green.
Благодарско предварително  Hug

# 1
  • Мнения: 2 550
Ами вариш боба, стъркваш го ... добавяш му червен пипер, сол и каквито подправки искаш.
Процедурата по пълнене на чушките е същата Simple Smile Стават много вкусни...мммм!

# 2
  • Мнения: 3 268
Гледах веднъж Звездев как ги готви.Не е стривал боба,беше си цял.Виж в сайта на Бон апети,сигурно я има рецептата.

# 3
  • Мнения: 1 494
Първо си приготвяш боба по стандартния начин. Чушките трябва да накиснеш предварително за 1-2 часа да омекнат. После ги пълниш и ги слагаш във фурна или тенджера. Нищо сложно. Подправките-както ти е вкусно. Боба само да е по-гъст. Wink

# 4
  • Мнения: 1 446
Сваряваш боба и изцеждаш от водата. Прибавяш ситно нарязани магданоз и лук черен пипер , кимион , сол и др. подправки по желание. Разбъркваш и пълниш чушките. Чушките трябва да се накиснат във вода. Нареждаш в намазнена тавичка , малко вода и печеш в умерена фурна.

# 5
  • Мнения: 458
Предлагам ти 2 изпитани рецепти  Wink
Берковски пълнени пиперки с боб
Около 500 гр боб се накисва, а после се сварява с подправки - сол, олио, джоджен. След това половината количество боб се намачква. Запържва се 1 по-голяма глава лук и червен пипер. Смесва се всичкия боб и запръжката, като се подправя със ситно нарязан джоджен. Сухите чушки се пълнят с тази смес, нареждат се в тава, поливат се с малко мазнина, налива се водичка до средата на чушките и се запича във фурната. 

Сухи чушки с плънка от боб, пресен лук и бекон

8 сухи чушки; 400г боб; 1 глава лук; 400г бекон; 1/2 връзка пресен лук; 1 щипка джоджен; 1/2 ч.л. червен пипер; 50мл олио; сол и черен пипер на вкус.
Чушките се накисват в хладка вода за около 30 мин. Бобът се сварява много добре. Лукът се запържва в олиото, прибавя се червеният пипер, разбърква се и запръжката се прибавя към свареният боб. Беконът се изпича на сух тиган, реже се на кубчета и се добавя към боба. Към сместа се прибавя и пресният лук, нарязан на ситно. Чушките се пълнят с получената смес и се запичат за около 8-10мин в предварително сгорещена до 220 градуса фурна.
Тази рецепта е от списание 'Бон Апети'. Наистина са много вкусни.



# 6
  • Мнения: 2 550
Предлагам ти 2 изпитани рецепти  Wink
Берковски пълнени пиперки с боб
Около 500 гр боб се накисва, а после се сварява с подправки - сол, олио, джоджен. След това половината количество боб се намачква. Запържва се 1 по-голяма глава лук и червен пипер. Смесва се всичкия боб и запръжката, като се подправя със ситно нарязан джоджен. Сухите чушки се пълнят с тази смес, нареждат се в тава, поливат се с малко мазнина, налива се водичка до средата на чушките и се запича във фурната. 



Еййй, точно това имах предвид! Сега си спомних, че се запържваше. Баба ми намачква обаче целия боб...не обичам пълнени чушки, но така ги ям и много ми харесват Simple Smile

# 7
  • Мнения: 386
Сухи чушки с боб

Продукти:

 12бр. сухи чушки
 250г сварен зрял боб
 2 глави лук
 чубрица
 дивисил
 магданоз
 50мл олио

Начин на приготвяне:
1.   Почистете чушките и ги залейте с хладка вода, докато омекнат.
2.   Почистете и нарежете лука на ситно.
3.   Объркайте го заедно със подправките и фасула.
4.   С приготвената смес напълнете чушките.
5.   Наредете ги в тавичка или подходящ глинен съд.
6.   Залейте с олиото и печете в умерена фурна.

# 8
  • Мнения: 2 655
На една мама от форума са. Направо са чудни. Рецептта е отлична и ти я слагам;


ЧУШКИ С БОБ

Необходими продукти:
1.   1 ½ ч.ч. боб;
2.   4-5 глави лук;
3.   1 с. л. брашно;
4.   1 ч. л. червен пипер;
5.   1 с. л. стрит джоджен;
6.   1 с.л. нарязан магданоз;
7.   1 ч. л. чубрица;
8.   1 к. л. млян черен пипер;
      9. сол на вкус.


Начин на приготвяне:

Сварява се една супена купичка боб с много вода и на тих огън и без никакви подправки /обикновено боба го накисвам от предната вечер в студена вода и при варенето на сутринта изхвърлям първата вода като заври. Това е свързано с избягването на "неприятния стомашен дискомфорт", който по принцип причинява боба.
След като се свари се отцежда от водата. 4-5 глави лук /това е поне два пъти повече отколкото за едно обичайно готвене, но мисля че е една от тънкостите на рецептата/. Та тези 4-5 глави лук се нарязват и се пържат в олио. Когато лукът стане златист, се добавя 1 супена лъжица брашно и се пържи също до златисто.Слага се една чаена лъжичка червен пипер, обърква се и се добавя сварения боб. Отстранява се от котлона. Прибавя подправките и сол на вкус.
Сухите чушки предварително са почистени от семето и престояли в хладка вода, за да се отпуснат. Всяка чушка се пълни с бобената смес, но не се препълва. Краищата се превиват навътре и се потапят в брашно. Чушките се подреждат в тава, като краищата леко се задигат нагоре. Заливат се сняколко супени лъжици олио, 1 чаена чаша вода и 1 кафейна лъжичка сол, разтворена във водата. Пекат се в умерена фурна, докато останат на мазнина. Изваждат се от тавата като изстинат.
Аз лично по-често използвам печен пипер, вместо сушен. Според мен стават по-вкусни, само малко по-трудно е пълненето, защото по-лесно се разкъсва. В този случай като ги напълня само леко ги запичам с малко вода


# 9
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Добра е предложената рецепта от ПЕЛА, но не с толкова много глави лук, а само с 1.
Аз от 100г. го правя тоз боб, а от поне 1000 го ям.   chef

# 10
  • Мнения: 3 268
Габи,страхотни са ти рецептите.Огладнях от тях.Ще ги направя,особено онази с бекончето

# 11
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Аз си знаех, че тук винаги ще ми помогнат, благодарско за рецептите, ще ги направя и ще се отчета със снимки.

# 12
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Първо си приготвяш боба по стандартния начин. Чушките трябва да накиснеш предварително за 1-2 часа да омекнат. После ги пълниш и ги слагаш във фурна или тенджера. Нищо сложно. Подправките-както ти е вкусно. Боба само да е по-гъст. Wink
Peace

# 13
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Сухи чушки с плънка от боб, пресен лук и бекон

8 сухи чушки; 400г боб; 1 глава лук; 400г бекон; 1/2 връзка пресен лук; 1 щипка джоджен; 1/2 ч.л. червен пипер; 50мл олио; сол и черен пипер на вкус.
Чушките се накисват в хладка вода за около 30 мин. Бобът се сварява много добре. Лукът се запържва в олиото, прибавя се червеният пипер, разбърква се и запръжката се прибавя към свареният боб. Беконът се изпича на сух тиган, реже се на кубчета и се добавя към боба. Към сместа се прибавя и пресният лук, нарязан на ситно. Чушките се пълнят с получената смес и се запичат за около 8-10мин в предварително сгорещена до 220 градуса фурна.
Тази рецепта е от списание 'Бон Апети'. Наистина са много вкусни.
И аз оттам я взех и много хубави ми станаха чушките, въпреки че мъжо не обича пълнени чушки с боб ги яде като невидял hahaha

# 14
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Още веднъж блатодаря за съветите, приготвих ги и стнаха страхотни. Ето го и резултата http://www.snimka.bg/album.php?album_id=101773&photo=39
Иначе комбинирах рецептите и включих мои подобрения и се получи.
Вместо брашно в лука сложих гъбен фикс, добавих различни подправки и наистина станаха добре.

# 15
  • Мнения: 4 406
тази рецепта изглежда много вкусна, ще пробвам утре и аз

# 16
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Още веднъж блатодаря за съветите, приготвих ги и стнаха страхотни. Ето го и резултата http://www.snimka.bg/album.php?album_id=101773&photo=39
Иначе комбинирах рецептите и включих мои подобрения и се получи.
Вместо брашно в лука сложих гъбен фикс, добавих различни подправки и наистина станаха добре.

Много си ги припекла и бобът ти е кашав. Може още по-добре Wink

# 17
  • Мнения: 458
Няма как да не стане бобът на каша, нали половината се намачква. Поне аз така знам и така го правя.

# 18
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Относно кашавия боб, той стана такъв още при самото варене, ако го бях оставила цял, трябваше да хруска.
Препекох ги, просто защото мойте мъже така ги искаха, въпрос на вкус, а и работя по желание на клиента Mr. Green
Наистина винаги може и по-добре да е, не съм претендирала да са перфектни, станаха вкусни и вече ги няма, а и все пък беше първия ми опит.
Ха сега се оправдах едно хубаво Mr. Green

# 19
  • Мнения: 101
Наистина стават много вкусни чушките със боб, но ако сложите и малко орехи е още по - вкукно, аз опитах преди няколко дни и ми хареса много, но със сухи чушни. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт