Ходите ли на работа когато децата са ви болни?

  • 1 907
  • 35
  •   1
Отговори
# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 903
Ако е с температура си стоя в къщи и я гледам, но ако е с хрема и кашлица съм склонна да я поверя на някоя баба. Зависи от болестта.

# 31
  • София
  • Мнения: 7 033
Ходя, няма начин. Звъня на баба му през 1/2 час и се побърквам от притеснение.

# 32
  • София
  • Мнения: 7 097
Не  Naughty
Тя и без друго не допуска никой друг до себе си, когато е болна. Пък и не мога да си представя как ще работя качествено при такова положение - ще ми е неспокойно, нервно и непрекъснато ще вися на телефона...

# 33
  • Мнения: 1 117
Не  Naughty
Сега съм по майчинство , но преди водих Валери на лекар , вземах болничен и си го гледах аз у дома . Никоя работа за мен не е по-важна от децата ми Simple Smile

# 34
  • Мнения: 294
Зависи колко е болен. По-често е с детегледачката. Оставам и аз у нас само ако преценя, че положението е много сериозно.
Не мога да си позволя дълги (повече от 1-2 дни) отсъствия от работа. Но по прегледи го водя винаги лично, само на контролен преглед след заболяването съм го пускала с детегледачката.
Ще свикнеш с отсъствието от вкъще. Трудно е, притеснително, но няма как - така е в живота на работещите майки! Sad Wink

# 35
  • Мнения: 157
В 95% от случаите, когато синът ми е бил болен съм била на работа. Остава в къщи с моята баба, която в момента е на 79г., трудно ходи, но нямам друго решение на този етап. Взимала съм си болничен, само когато бяхме в болница  и още два пъти, когато беше много болен и не можех да се доверя на баба си. Работя от 4 години на това работно място, харесвам работата си, знаех, че ще имам трудности с ползването на болничен и се надявам баба ми да е жива и здрава още дълги години, колкото господ даде. Естествено, че се притеснявам, когато синът ми е болен, звъня по няколко пъти на ден в къщи, за да се информирам за състоянието му, но както се казва да ли аз или баба ми, грижите са едни и същи, детето няма да оздравее от моето присъстие в къщи.

Общи условия

Активация на акаунт