капсули Polygynax

  • 124 319
  • 106
  •   1
Отговори
  • Мнения: 117
Токущо се прибирам от болницата с резултат на цитонамазката РАР II. Направо ме попари резултата, но... това е факт. Sad Гинеколога ми предписа капсули Polygynax. Нищо повече не ми обясни, думите бяха - Няма място за притеснение, изпълни рецептата. Можете ли да ми кажете повече за тези капсули, има ли момичета,които са ги използвали? Сега непрекъснато си мисля за това и ми е едно такова притеснено и свито....  Cry

# 1
  • Мнения: 241
По време на бременността си имах леко розово-кафяво течение и се шашнах ужасно много.Гинекологът ми каза, че не е страшно, но все пак ми изписа Полижинакс вагинални капсули. Доста четох в нета  за тях, защото на указанията пише /поне доколкото си спомням/,  да не се прилагат по време на бременност.Мисля, че има значение в коя седмица си, да не е в началото. С голям страх все пак реших да ги използвам, но още по-голям беше страхът да няма последствие от нелекуваното течение.Курсът беше 12 дена.Слава богу всичко после беше наред. Успех!!!!

# 2
  • Мнения: 110
Това са глобули с комбинирано действие:антибактериално с широк спектър на действие и противогъбично.Би трябвало да се назначат след изследване за посявка,но естествено на д-рите не им пука за  проблема с резистентността на щамовите и лекуват насляпо.

# 3
  • Мнения: 110
Да добавя,че минималния срок за лечение е 6 дни,но за ефективност трябва 12.

# 4
  • Мнения: 1 802
Токущо се прибирам от болницата с резултат на цитонамазката РАР II. Направо ме попари резултата, но... това е факт. Sad Гинеколога ми предписа капсули Polygynax. Нищо повече не ми обясни, думите бяха - Няма място за притеснение, изпълни рецептата. Можете ли да ми кажете повече за тези капсули, има ли момичета,които са ги използвали? Сега непрекъснато си мисля за това и ми е едно такова притеснено и свито....  Cry

Не виждам защо се притесняваш! PAP II не е притеснителен резултат от цитонамазка. И при мен е така  Simple Smile И на мен ми изписаха Polygynax защото имах кандида. Сигурно имаш гъбичка. Не се притеснявай! Изпълни това което ти е казал доктора и това е   bouquet
Успех!

# 5
  • Русе
  • Мнения: 511
II група не е опасна! Почти всяка жена попада в нея! Аз също. Полижинакс ми изписаха, когато имах гъбички. А ти защо не пита? Оффф, тези доктори.........

# 6
  • Мнения: 1 116
... Оффф, тези доктори.........
Не им дават пари, какво да правят ?!

# 7
  • Мнения: 110
Момичета трябва докторите да обясняват какво са констатирали при един преглед и какво лечение назначават.Това е тяхно задължение,но нашите лекари, по-точно генерацията,които са плод на комунистическото обучение не могат да го разберат,но много бързо схванаха частната практика.
ЗАТОВА ВАШЕ ПРАВО Е ДА СТЕ ИНФОРМИРАНИ И НЕ СЕ ПРИТЕСНЯВАЙТЕ ДА ПИТАТЕ!

# 8
  • Русе
  • Мнения: 511
... Оффф, тези доктори.........
Не им дават пари, какво да правят ?!

Те и на хлабарите не им дават пари, ама пекат хляб! Това е положението в България....но да не товарим темата излишно

# 9
  • Мнения: 106
Няма от какво да се притесняваш. Ползвала съм ги много пъти - антибактериални и противогъбични.

# 10
  • Мнения: 117
Благодаря ви, момичета!   bouquet
Гинеколога ми изписа само 6 броя капсули. Ще ги приложа и дано всичко да се оправи! 

# 11
  • Мнения: 315
Токущо се прибирам от болницата с резултат на цитонамазката РАР II. Направо ме попари резултата, но... това е факт. Sad Гинеколога ми предписа капсули Polygynax. Нищо повече не ми обясни, думите бяха - Няма място за притеснение, изпълни рецептата. Можете ли да ми кажете повече за тези капсули, има ли момичета,които са ги използвали? Сега непрекъснато си мисля за това и ми е едно такова притеснено и свито....  Cry
Аз съм ги ползвала и съм много доволна наистина вършат работа.

# 12
Благодаря ви, момичета!   bouquet
Гинеколога ми изписа само 6 броя капсули. Ще ги приложа и дано всичко да се оправи! 

И АЗ СЪМ ГИ ПОЛЗВАЛА, ИМА ЕФЕКТ, НО С ГЪБИЧКИТЕ НЯМА ОПРАВИЯ

# 13
  • Мнения: 112
На мен ми ги изписаха, защото получих възпаление след раждането. Ефект като че ли нямаше ...

# 14
  • София
  • Мнения: 2 521
Аз ги слагах по лекарско предписание ЗАДЪЛЖИТЕЛНО 12табл. като лекувах ешерихията след операцията. Много са хубави, доволна съм, изтрепват всичко що е бактерия или гъба!
А ПАП 2 е хубав резултат, кой ти е казал да се притесняваш?
Всяка раждала жена или водеща полов живот е с ПАП 2! Не разбрах дали си бременна в момента или не, но лекаря си знае работата, не се притеснявай!

# 15
  • Мнения: 22
Трябваше да проведа курс от 12 капсули,но още след първите няколко получих алергия,не ми понесоха и не си довърших лечението с тях,иначе ми бяха предписани за противогабично лечение.

# 16
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Ще си позволя да повдигна темата  Hug

Аз също съм ПАП II, излезе и Кандида. Изписаха ми също Полижинакс, две опаковки.

Тук чета доста противоречиви мнения за това лекарство, но няма какво да правя ,ще ги ползвам  Tired

# 17
  • София
  • Мнения: 700
Аз току що приключих курса на лечение с Полижинакс - 12 глобули заради Стафилококи във влагалищен секрет, т.е противобактериално. Мисля, че са добри доколкото мога обективно да оценя ефекта.

# 18
na men sa6to mi predpisaha POLYGYNAX 6 kapsuli sre6tu gabi4ki.mn se trevoja dlai 6te pomognat.za parvi pat izpolzvam sve6ti4ki i se pritesnqvam 4e na sutrinta kato stana po4ti cqlata sve6ti4ka izti4a?mn sam pritesnena da ne bi da ne pravq ne6to kakto trqbva.  Sad

# 19
na men sa6to mi prepisaha kapsulite polijinax,no ginekolojkata ne kaza kak da gi izpolzvam-ve4er predi lqgane ili...v listovkata pi6e v dnevna doza,a v internet 4etoh sa6to ve4er nqkoi koito e pozvall molq da kaje kak to4no!

# 20
  • Мнения: 3 500
Полижинакса се изписва на бременни. Не вреди, няма страшно. На мен ми изписаха Полижинакс профилактично около седмица преди да родя /раждах нормално/, за да се изчистят бактериите, ако има такива.

# 21
  • Мнения: 372
Пап 2 е норамален и добър резултат - не се притеснявай! Hug
Полижинакс е антибиотик и има широк спектър на действие.. Не е лош  Grinning

# 22
  • Мнения: 1 230
na men sa6to mi prepisaha kapsulite polijinax,no ginekolojkata ne kaza kak da gi izpolzvam-ve4er predi lqgane ili...v listovkata pi6e v dnevna doza,a v internet 4etoh sa6to ve4er nqkoi koito e pozvall molq da kaje kak to4no!
На мен ми изписаха по една през ден (не знам при теб как е). Поставях ги вечер преди лягане. Преди това АГто ми препоръча душ със смрадлика (но както виждам от форума не при всички е така).

# 23
  • Мнения: 603
Здравейте..на мен също ми изписаха тези глобули..но ми каза да ги слагам докато ми мине,може и три дни,може и 6.. сложих си ги вечерта,сега сутринта като станах имам чувстото че всичко изтича..нормално ли е? или каквото и да е сега,все пак цяла нощ е чистело- грубо казано.Каза ми сутрин и обед да се мажа с Нистатин актавис..иснам да ви попитам,на опаковката на глобулите пише че не са съвместими с кондоми..ралбира се че няма да си сложиш и после да правиш секс,но има ли някакво ограничение,имам в предвид 1-2 дни след последната глобула.. извинявам се за въпросите,ама за 1 път ми се появиха гъбички и то от интимин гел..  #Crazy

# 24
  • Варна
  • Мнения: 691
Момичета какъв цвят са тези глоболи отвън? Преди 3 год като имах гъби ме лекуваха с розови глобули от които не бях доволна-получих раничка след лечение с тях. Или е съвпадение или имам алергия от тях.

Какъв цвят са отвън и колко струват че трябва да ги почвам поне 12 дена?

Последна редакция: пт, 31 авг 2007, 15:17 от Milagros

# 25
  • Мнения: 324
Момичета какъв цвят са тези глоболи отвън? Преди 3 год като имах гъби ме лекуваха с розови глобули от които не бях доволна-получих раничка след лечение с тях. Или е съвпадение или имам алергия от тях.

Какъв цвят са отвън и колко струват че трябва да ги почвам поне 12 дена?
Жълти са, но преди време май бяха точно бледо розови  Rolling Eyes
Кутийката им е розова. Една кутийка, с 6 глобули, е около 10-12 лв.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 691
сега си намерих старите рецепти от предното използване на тези глобули. Точно след тях съм получила раничка ПАП II до ПАП III A.

А сега съм ПАП I- само да не се повтори работата от преди 3 год.

# 27
  • Мнения: 9
zdr iskam da pitam ne6to:) poneje na men mi gi izpisaha predi 3 dena kapsulite da gi izpolzvam ve4er po 1 i ginekolojkata mi ne mi e kazvala da ne pravq seks samo na listovkata pi6e da ne se izpolzva prezervativ, a pro4etoh na nqkolko puti vyv forumite 4e netrqbva da se pravi a dnes sys priqtelq mi pravihme:( i mi stana pritesneno sega no nikoi ne mi e kazval da ne praktikuvam dokato se lekuvam:(

# 28
  • Мнения: 324
Защото преди да си се излекувала напълно, си предавате наново, кръстосано, инфекцията.
По-добре с презерватив да бяхте   Simple Smile  За него пише да не се използва, защото има някакъв риск, на теория, да се повреди от лекарството и защитата му вече не е 100% сигурна.
Ама секс без презерватив, по време на лечение,  Crazy каква е ползата тогава...

# 29
  • Мнения: 9
ami dosega vinagi bez prezervativ sme go pravili a toi ne se lekuva ...

# 30
  • Мнения: 9
smisul otkakto sme zaedno nqma oplakvaniq za da se lekuva i toi i za tova bez

# 31
  • Варна
  • Мнения: 691
При мен лечението е 12 дена-НИКАКЪВ СЕКС. Ще си навредиш а и на него можеш да лепнеш нещо. Ако той настоява много му кажи че е по добре и за двамата да се въздържате по време на лечението. Аз май така предния път като не спазвах  инструкциите си навредих повече. Дано не съм те изплашила но НИКАКЪВ СЕКС!!!!!

Последна редакция: пн, 03 сеп 2007, 11:25 от Milagros

# 32
  • Мнения: 9
ohh kysno vidqh az foruma sega ne6to spekoh:) ama me e qd ako e taka ginekolojkata 4e ne mi e kazala ni6tu vse pak nemoga da sym zapoznata sys vsi4ko:( a sega po4vam drugi vaginalni kapsuli 4e mai trqbva da ida da q pitam kak sedqt ne6atta:( a moje li da popitam kak si si navredila Cry

# 33
  • Мнения: 82
аз също ги ползвах. благодарение на тях и друг антибиотик цитонамазката ми падна от pap3d на pap2

# 34
  • Мнения: 9
а някой използвал ли е Вагизан?

# 35
  • Варна
  • Мнения: 691
petq_irinkova не се шашкай толкова-при мен се получи от интимна игра и мисля че като не спазихме указанията си навредихме. Когато си слагаш каквито и да е вагинални глогули секса се спира. Трябва ти покой там за да може лечението да е оптимално-иначе няма смисъл. Когато ги ползваш / преди да забременея/ след курса изчаках да ми дойде, да ми свърши и  3 дена след това ходих пак на лекар. Така най добре се разбира дали си чиста от гадините или се налага още лечение. Искрено се надявам да се оправяш бързичко.

# 36
  • Мнения: 9
Milagros мерси:) ами спирам секса тогава все пак си е за мое добро не за на някой друг:) а и после ще е по сладък след като е имало мааалка пауза:)

# 37
  • Варна
  • Мнения: 691
браво на теб-само така

# 38
  • Мнения: 3 459
Ефект нулев

# 39
  • Мнения: 9
Jey`Barabei за вагизана ли ефекта е нулев?

# 40
  • Варна
  • Мнения: 691
Вчера ми беше последния ден в който си слагах от Polygynax и сега ще видим дали ще ми се увеличи течението и дали гъбите сме ги унищожили #2gunfire #2gunfire

# 41
  • Мнения: 539
на мен ми ги изписват за втори път,защото лекувам раничка,и не знам каква е връзката с полижинакса.изписват ми ги-6 преди мензиса и 6 след това.но докато ги сложа се спукват,защото беше много топло и аз ги мажех със зехтин преди това.

# 42
Здравейте момичета!
Някой знае ли какво означава този резултат от цитонамазка - група 2 "с". Ще Ви бъда много благодарна ако ми отговорите!

# 43
  • Варна
  • Мнения: 691
Липсва съмнение за рак или пренеоплазия. Съществуват данни за колпит или ендоцервицит.

PAP II - наблюдава се цервицит (възпаление на шийката на матката) и / или метаплазия (доброкачествено преобразуване на клетки)
Препоръка: ако измененията са ясно изразени, може да се направи терапия на възпалението или хормонална терапия и обстоен преглед на шийката на матката
неофициално, но често използвано класифициране: PAP II К[2] или понякога PAP II W[3] - неясен (съмнителен) резултат. Това включва намазки, които не са достатъчно добри, за да се направи еднозначно заключение или намазки с променени клетки, които не могат да се класифицират като атипични, но не са и нормални.
Препоръка: необходима е контролна цитонамазка

# 44
  • Мнения: 9
milagros аз свърших с моето лечение с полижинакс докато ги слагах бях добре, спрях ги нямах течение ,след това започнах с вагизан и пак си имам "любимото" течение:( сега ще ходя на профилактичен да видя какво ще се прави Sad

# 45
  • Варна
  • Мнения: 691
Радвам се за теб-имай предвид че течението е нещо което се лекува мн трудно и почти винаги ще имаш малко ако си предразположена.
Важното е да го контролирая като избягваш сладки неща и строга хигиена. На прегледите ще се види дали имаш още гъби или не. Иначе не е толкова страшно. Аз го имам от както имам и цикъл....вече не ми прави впечатление

# 46
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Да ви питам, спирате ли да слагате полижинакса по време на цикъл?
На листовката пише да не се спира, а д-ра казва друго  newsm78.

# 47
  • Варна
  • Мнения: 691
слушай доктора

# 48
Много ще ви бъда благодарна ако ми помогнете малко чрез вашия личен опит.Аз съм на 17 години.Днес ходих при гинеколожката ми и ми изписа Polygynax,някакви хапчета които трябва да  да изпия от тях 4 таблетки още тази вечер и мазило.Отидох с оплакване от сърбеж и неприятно течение.Тя просто ме прегледа на "магарето" и ми каза да взимам 6 таблетки в продължение на 6 дена-вечер.Но незнам защо ме попита дали майка ми знае че съм имала полов контакт.Аз и отговорих че не знае.И тя ми каза тогава ще ти ги напиша на отделна рецепта да си ги купиш сама-това не е проблем за мен.Но ми е много странно какво общо имат тези вагинални капсули Polygynax с това.При употребата им задължително ли е да съм имала полов контакт??? Rolling Eyes

# 49
  • София
  • Мнения: 2 521
Това са вагинални глобули.
Може би е имала пред вид, че майкати ще се досети че си имала полов контакт след като ще си слагаш ваг. глобули.
Малко тъпо съждение, т.к. може да имаш вагинално възпаление и да си девствена.
Не се притеснявай, не е нещо страшно, лекува се.
Друг е въпроса, че би било по-добре да ти пусне микробиологично изследване на вагиналния секрет.
Но тия доктори пестят от направления и затова на око преценява какво ти е.
Хубавото е, че това е широкоспектърен препарат. Дано се оправиш, но ако можеш след лечението си поискай микробиология, за да се увериш, че си излекувана.

# 50
Това са вагинални глобули.
Може би е имала пред вид, че майкати ще се досети че си имала полов контакт след като ще си слагаш ваг. глобули.
Малко тъпо съждение, т.к. може да имаш вагинално възпаление и да си девствена.
Не се притеснявай, не е нещо страшно, лекува се.
Друг е въпроса, че би било по-добре да ти пусне микробиологично изследване на вагиналния секрет.
Но тия доктори пестят от направления и затова на око преценява какво ти е.
Хубавото е, че това е широкоспектърен препарат. Дано се оправиш, но ако можеш след лечението си поискай микробиология, за да се увериш, че си излекувана.


Много ти благодаря,че ми отговори толкова бързо.Но според теб да казвам ли на майка си,че съм имала полов контакт или не.Тя все още не се е прибрала от работа.Днес и дадох другите бележки с мазилата и онези други хапчета.Мога примерно да и кажа,че ми е останала в джоба другата рецепта и съм забравила да й я дам.Аз не мисля че е нужно да си имал полов контакт и тогава да ги употребяваш тези капсули.Защото още преди да съм имала полов контакт- може би около  6 -7 месеца си имаь проблеми с течение и бактерий.Майка ми знаеше за тях.Как да постъпя според теб?Но мисля и ти си била в такава позиция на моята възраст.Нормално е да ме е срам да и кажа,защото незнам каква ще е реакцията й,но от друга страна не искам да я лъжа.

# 51
  • София
  • Мнения: 2 521
bubinkaaa, мила, като майка на дъщеря съвсем малко под твоята възраст те съветвам непременно да споделиш спокойно всичко с майка си.
Не си направила нища лошо, това се случва на всички жени. Дано майка ти се държи добре. Ако имаш нужда от съвети - винаги съм насреща, може и на лични.

# 52
  • На гарата
  • Мнения: 163
Ефекта от полижинакса е нулев ако течението е хронично.Всяко течение трябва да се хване още в началото иначе много трудно се лекува - да кажа и че не се лекува ooooh!

# 53
  • Мнения: 3 459
Ефекта от полижинакса е нулев ако течението е хронично.Всяко течение трябва да се хване още в началото иначе много трудно се лекува - да кажа и че не се лекува ooooh!
При мен полижанакса не действаше  Peace
И до ден днешен квито и глобули да ми дадат не ми действат, проклетото течение не се маха и тва си е  #2gunfire

# 54
  • Мнения: 394
Здравейте! А някоя да има следния проблем: неприятно усещане, от рода на парене, при поставяне на вагиналните глобули ?

# 55
  • London, baby
  • Мнения: 800
Здравейте! А някоя да има следния проблем: неприятно усещане, от рода на парене, при поставяне на вагиналните глобули ?
2 пъти съм ги приемала. 1вият път към 10тия ден получих такова усещане, а при 2рия нямах никакъв проблем. така и не разбрах каква беше причината

# 56
  • Мнения: 13
Здравейте и от мен, днес си взех резултатите от цитонамазката, но никъде не се споменава за РАР, а пише следното: "обилно неутроф.левк.- данни за възпал.процес" и резултата след това е Полижинакс, шест капсули. Лекаря ми каза, че мога и сутрин и вечер да слагам по едно. Някой може ли да ми каже какво точно означава този възпалителен процес, защото при прегледа не се е видял с просто око и нещо съм леко попритеснена. И възможно ли е това възпаление да е вследствие от това, че когато ми взеха секрет за цито бях в предменструално положение. След лечението ще си направя ново изследване да видим за какво точно става въпрос. Rolling Eyes

# 57
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Доколкото знам цитонамазка се взима до 3-5 ден след цикъл за да са точни резултатите.
Полижинакс сутрин никога не съм слагала.

# 58
  • Мнения: 13
Знаеш ли как ме успокои с този отговор. Знаех си, че всичко си ми е наред, защото дори и течение нямам. Не съм боледувала от нищо гинекологично, единствено преди цикъл се появява леко течение за ден, два до три максимум. И като видях този резултат се притесних, то и лекаря се зачуди, защото ми каза, че видимо нямам нищо, но явно тези таблети ми ги изписа профилактично за всеки случай. Шантава работа, никога няма да ходя при гинеколого за цито преди цикъл. Явно аз съм си виновна  newsm78. Благодаря ти за отговора.  bouquet

# 59
ами лечението с Полижинакс-поставя се дълбоко вагинално по една капсула вечер преди лягане;страшен е този препарат-за профилактика и лечение на смесени и неспецифични инфекции-като средство на пръв избор.

# 60
Здравейте, току що приключих лечение с Полижинакс - имам раничка и трябваше да се дезинфектира. Лечението беше 6-дневно. На четвъртият ден ми дойде цикъла, но по указания от листовката не прекъснах лечението. Това вредно ли е според вас (освен, че беше крайно неприятно..)?
Забелязах и следният страничен ефект - на места ми се образуваха подкожни бучици (по лицето на две места), които приличат на подкожни мастни бучки и болят. Ден след приключване на лечението, т.е днес, започнаха да изчезват...Някой имал ли е подобни наблюдения по време на употребата на Полижинакс?
В понеделник съм на лекар и ще му задам въпросите си, за съжаление дотогава ще трябва да изчакам, тъй като съм в цикъл.
Благодаря на всички, които пишат тук - наистина обмяната на опит е незаменима!

Поздрави: Лори

# 61
  • Пловдив
  • Мнения: 691
Ох и на мен ми дойде и сега не трябва а прекъсвам така ли ? Simple Smile

# 62
Капсулите Polygynax  се поставят във влагалището вечер, удряш си едно душче, за препоръчване ползвай Triclobacter, защото интимните сапуни могат да раздразнят и без това деликатната в момента среда. Лягаш и поставяш свещичката колкото можеш по навътре във влагалището, без разбира се за тази цел да си причиняваш болко или дискомфорт. Нормално е на сутринта като станеш да усетиш неудобство...тя свещичката трябва да изтече, а не да остане в теб...така че не се притеснявай...Можеш да използваш ежедневни превръзки...които да смениш няколко пъти до обяд, за да избегнеш неприятното чувство на "мокрост".

# 63
da,normalno e da izte4e,za6toto e 4ujdo tqlo,zatova se slaga ve4er.Taka e po prakti4no.Slaga6 ejednevnata prevryzka i napyhva6,na sutrinta tekva,tr da go iz4aka6,1 banq i si 6.

# 64
Момичета, искам да ви се оплача... Първоначално си открих трихомоназа, излекувах я, но се оказа, че имам и гарднела, излекувах я и нея, и срещу гъбички се лекувах.. Като отидох на контролен преглед за пореден път, гинеколожката каза, че според нея не съм се изчистила. Изписа ми полижинакс и низорал (за преди менструацията), но все пак ми пусна и микробиология. Тя показаха, че вече няма нищо, но аз все пак си имах леко течение. Сега, месец и половина след тези резултати, течението отново се засилва... Чудя се какво да правя, не ми се ходи отново по лекари... писна ми вече  Cry На какво се дължи това според вас...? Мисля си да го приложа това с низорала и полижинакса и след това да ходя пак                                                                                                                                                                                                                 да видя какво е положението. Ще има ли голяма разлика, ако това го направя не преди менструация според вас? Защото не ми се проточват пак нещата...  Confused

# 65
az sam gi polzvala i da vi kaja 4esno neznam kakvo stana nqma efekt no sega pak mislq da gi vzema i da probvam pak samo 4e ako nqkoi znae moje li da se vzeme bez lekarsko predpisanie sled kato e antibiotik?Nqkoi ako znae ne6to za bqlo te4enie da mi pi6e molq? Praynig

# 66
  • Мнения: 822
az sam gi polzvala i da vi kaja 4esno neznam kakvo stana nqma efekt no sega pak mislq da gi vzema i da probvam pak samo 4e ako nqkoi znae moje li da se vzeme bez lekarsko predpisanie sled kato e antibiotik?Nqkoi ako znae ne6to za bqlo te4enie da mi pi6e molq? Praynig
Кое дали може да се вземе без рецепта?Ако питаш за Polygynax,да може.

# 67
  • Мнения: 372
От всичко, което съм взимала за течения и гъбички, от Полиджинакс съм най-доволна. Помага веднага, но е добре курс 10 дни.

# 68
здравейте!
от доста време имах течение и все ще ходя на лекар и все не отивам... най-накрая се наканих и за нещастие - хронично... гъбички и раничка накуп! резултат от цитонамазка - PAP||В . След лечението (беше макмирор глобули и гино певарил + хапчета за пиене) отидох на контролен преглед.... сега ми изписа полижинакс 6 ваг. табл. и далацин крем. а течението все си тече... дано сега поне мине. а не трябваше ли поне да направим микробиологично изследване, не знам, не разбирам. обаче ми писна, вярвайте ми. имах гъбички преди години и бяхме го стопирали и сега направо подивявам. оттърване няма!  #2gunfire #Cussing out #2gunfire

# 69
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Хубава работа, всичкото това лечение и антибиотичен крем без микробиологично изследване ли ти го предписаха? Ако е така аз бих се консултирала с друг л-р и на всяка цена секрет за изследване преди лечението.

# 70
Здравейте! Вчера бях на лекар,утре ми излизат резултатите. Изписа ми Polygynax и хапчета Fungulon. Обаче не ми направи микробиология, а само цитонамазка и аз я питах за микробиологията,тя ми отговори,че за сега само цитонамазката било по-добре да се направи,защото щяла да покаже (до колкото си спомням) ако имало нещо ?  
Не успях да я разбера? Нали микробиологията показва от какво се е получила инфекция или няква болест, или аз съм в грешка?

# 71
  • Мнения: 2 603
Здравейте! Вчера бях на лекар,утре ми излизат резултатите. Изписа ми Polygynax и хапчета Fungulon. Обаче не ми направи микробиология, а само цитонамазка и аз я питах за микробиологията,тя ми отговори,че за сега само цитонамазката било по-добре да се направи,защото щяла да покаже (до колкото си спомням) ако имало нещо ?  
Не успях да я разбера? Нали микробиологията показва от какво се е получила инфекция или няква болест, или аз съм в грешка?

Аз имам абсолютно същото предписано лечение за гъбички.

# 72
  • Пловдив
  • Мнения: 214
Явно това е стандартното лечение, което се предписва  Grinning  И моето беше с  Polygynax и  Fungulon.

# 73
  • Мнения: X
здравейте да чукна на дърво до скоро аз лично нямах такъв проблем. и сега нямам течение,само от времем на време дразнене и лек сърбеж. значи през първите дни на януари пих антибиотик 3 дена, малко след това се появи това дразнене.доктора каза да взема  гинодактарин .наистина след тях нямах пробем цял месец и сега от 2 дена имам отново същите гадни чувства.течение нямам.дайте ми съвет какво да правя,? сега просто нямам възможност да отида на аг, пък и чакам цикъл до една седмица.

# 74
  • Мнения: 4
(аз съм кри)  Grinning
Tusana, преди време сестра ми беше така и си купи от аптеката едно нещо,ама не си спомням как се казваше  newsm78? То се слага във влагалището и се натиска и там му излиза съдържанието. и и помогна, обаче не си спомням как се казваше?ще питам и ще ти кажа.

А аз имам един въпрос.: Вчера ми излязоха резултатите от цитонамазката и нищо ми нямало,ама на тва изследване нищо и не пише,пише гъбите какви са (кандида) и някви неща дето вобще не мога да разчета, не пише коя гр. съм... А като я питах дали приятеля ми трябва да пие и той някакви неща тя ми каза не...? Thinking и ся кво аз да се лекувам,а той не и после всичко наново.....

# 75
  • София
  • Мнения: 1 311
Задължително и двамата трябва да се лекувате!  Peace

# 76
  • Мнения: 4
Хм... аман от лекари..... #Cussing out
И сега какво? аз като си свърша лечението и после хайде пак наново,защото някой не си е свършил работата,а я попитах 2 пъти! Някой може ли да ми каже какви хапчета се пият в такива случаи от мъжете или пак ще трябва да се съветвам с "КОМПЕТЕНТНИ " лекари?

# 77
  • София
  • Мнения: 1 311
Обикновено лекарствата които ми изписват x2 ...без глобулите,ако има някакви хапчета вземи и за него и кремче за мазане Клотримазол или нещо подобно,но аз не съм лекар  Hug
Ако имаш възможност се допитай до още един специалист!

# 78
  • BG
  • Мнения: 1 900
И аз съм ги ползвала,когато бях в началото на бременността.Както са ти казали вече противогъбични са.

# 79
и аз имам мн.въпроси, ако някой може да ми даде съвет.....
направих си цито за 1-ви път и резултата 1-2PAP  и  "доста левкоцити". Д-рката без дори да ме приеме отново ми изписа Полижинакс и каза че вс. е нормално....
Ако е нормално, защо са тези "доста левкоцити" и лечение, дори за контролен преглед не каза да отида  Confused.
Ако вс. ми е наред защо на всеки профилактичен преглед ми ги изписват? Дали тр. да се лекува и мъжът ми? Никой не ти казва нищо! На преглед по здравна каса не може да питаш, на платен пеглед също не ти обясняват нищо.... А аз просто иска да знам имам ли проблем или не? Това ли е лечението- всяка година Полижинакс и "нищо ти няма"???????

# 80
  • София
  • Мнения: 1 311
и аз имам мн.въпроси, ако някой може да ми даде съвет.....
направих си цито за 1-ви път и резултата 1-2PAP  и  "доста левкоцити". Д-рката без дори да ме приеме отново ми изписа Полижинакс и каза че вс. е нормално....
Ако е нормално, защо са тези "доста левкоцити" и лечение, дори за контролен преглед не каза да отида  Confused.
Ако вс. ми е наред защо на всеки профилактичен преглед ми ги изписват? Дали тр. да се лекува и мъжът ми? Никой не ти казва нищо! На преглед по здравна каса не може да питаш, на платен пеглед също не ти обясняват нищо.... А аз просто иска да знам имам ли проблем или не? Това ли е лечението- всяка година Полижинакс и "нищо ти няма"???????

Смени си лекаря,нещо не е наред! Тези лекари.......не мога да повярвам!  Twisted Evil

# 81
  • Варна
  • Мнения: 2 576
и аз имам мн.въпроси, ако някой може да ми даде съвет.....
направих си цито за 1-ви път и резултата 1-2PAP  и  "доста левкоцити". Д-рката без дори да ме приеме отново ми изписа Полижинакс и каза че вс. е нормално....
Ако е нормално, защо са тези "доста левкоцити" и лечение, дори за контролен преглед не каза да отида  Confused.
Ако вс. ми е наред защо на всеки профилактичен преглед ми ги изписват? Дали тр. да се лекува и мъжът ми? Никой не ти казва нищо! На преглед по здравна каса не може да питаш, на платен пеглед също не ти обясняват нищо.... А аз просто иска да знам имам ли проблем или не? Това ли е лечението- всяка година Полижинакс и "нищо ти няма"???????

Поискай допълнително изследване на вагинален секрет. Не помня точно но не вярвам да е повече от 20лв. ако не ти го пуснат по ЗК, Така ще се види дали наистина имаш нужда да слагаш вагинални таблетки и какви  Peace.

# 82
Здравейте.
Днес бях на преглед при моята гинеколожка.Тя ми изписа също тези капсули Полижинакс и противозачатъчни.каза ми , че съм имала ерозия на маточната шйика.разрових се из интернет и това, което прочетох не ми хареса особено.Не съм имала безразбоерн полов живот, даже мога да кажа, че половият ми живот не е от най-богатите.Сега ще чакам резултатите от цитонамсаката, но междувременно бих искала да попитам дали някоя от вас може да ми каже нещо от личен опит или от по-добри познания относно ерозията и т.н.Ще съм ви мн благодарна Simple Smile

# 83
  • София
  • Мнения: 1 311
 Ерозия на маточната шийка:
Представляват нещо като малки охлузени участъци, разположени около външния отвор на цервикалния канал, т.е. гледат към вагината. Могат да се получат от продължителна хиперсекреция, вагинален флуор, механични въздействия, възпаления.
При простата ерозия /псевдоерозията/ причините могат да са хормонални нарушения, промяна в рН на влагалище, обилен флуор, или механични травми.
Ерозията изглежда като тъканен дефект на епитела, като прояден, силно зачервен, с гладка повърхност и резки граници. Не дава външни клинични признаци и се открива при преглед.
Диагнозата се поставя на преглед - спекулум и последваща колпоскопия. Поведението е премахване на основната причина, и обикновено третирането с ваготил или лазеркоагулация дават перфектни резултати.
При папиларната ерозия,пак в областта на външния отвор на канала на маточната шийка, се вижда язвен дефект с неправилна форма, който е покрит със структури като малки зрънца, които могат да образуват зърнести хълмчета.На техен фон, се образуват и едни специфични кистички
наречени овули на Набот, те са резултат от промяна в каналите на жлезите. Клинично - жената няма никакви оплаквания. Откриват се на преглед. Поведението включва: ваготил, електрокаутер, криокоагулация, обработване с лазер. в краен случай, ако няма успех лечението се прави конизация на шийката.

# 84
  • Мнения: 59
Ерозия на маточната шийка:
Представляват нещо като малки охлузени участъци, разположени около външния отвор на цервикалния канал, т.е. гледат към вагината. Могат да се получат от продължителна хиперсекреция, вагинален флуор, механични въздействия, възпаления.
При простата ерозия /псевдоерозията/ причините могат да са хормонални нарушения, промяна в рН на влагалище, обилен флуор, или механични травми.
Ерозията изглежда като тъканен дефект на епитела, като прояден, силно зачервен, с гладка повърхност и резки граници. Не дава външни клинични признаци и се открива при преглед.
Диагнозата се поставя на преглед - спекулум и последваща колпоскопия. Поведението е премахване на основната причина, и обикновено третирането с ваготил или лазеркоагулация дават перфектни резултати.
При папиларната ерозия,пак в областта на външния отвор на канала на маточната шийка, се вижда язвен дефект с неправилна форма, който е покрит със структури като малки зрънца, които могат да образуват зърнести хълмчета.На техен фон, се образуват и едни специфични кистички
наречени овули на Набот, те са резултат от промяна в каналите на жлезите. Клинично - жената няма никакви оплаквания. Откриват се на преглед. Поведението включва: ваготил, електрокаутер, криокоагулация, обработване с лазер. в краен случай, ако няма успех лечението се прави конизация на шийката.
Искам да те попитам ти медицинско лице ли си ,за да те попитам др неща ако може разбира се.

# 85
  • Мнения: 312
Преди доста време ми ги бяха предписали, но нямаха ефекта, който трябваше да имат. Вероятно са с някакво общо действие или не са били подходящи за моя проблем  newsm78

# 86
  • Мнения: 700
Трябва да се направи микробиология, т.е. изследване, с което се разбира каква инфекция има, ако има, и съответно кое лекарство ще е подходящо и което ще убие гадовете.
Правих си наскоро такова изследване, диагнозата е бактериална вагиноза от смесен тип.
Предписаха ми Флажил 250 мг - 2 х 2 таблетки след хранене 10 дни, Флажил влагалищни глобули също 10 дни вечер, след това Полижинакс - 12 дни, и след това за възстановяване на флората - Лактацид също влагалищни глобули. Изчаквам си цикъла /въпреки че не е проблем/ и ги почвам.

# 87
  • Мнения: 265
Момичета,малко тъп въпрос,но тези капсули като тампон ли се поставят?Попитах лекарката,но тя ми каза :"Не като тампон,по-навътре"...Моля ви обяснете малко по-подробно.

# 88
  • София
  • Мнения: 1 311
Като тампон се слагат в легнало положение,но аз ги слагам в клекнало и после веднага лягаш за да не се разтече.
Възможно най на вътре я постави.  Peace

# 89
  • Мнения: 265
Много благодаря,LINA за бързия отговор.

# 90
  • Мнения: 9
zdr. momoi4eta polzvah tezi globuli pradi 20 dni s 12 dneven kurs na le4enie  no sega pak mi se poqvi sa6tiq problem na nqkoq ot vas sle4valo li i se e takova ne6to i prilagalise novo le4enie 

# 91
  • Мнения: 312
zdr. momoi4eta polzvah tezi globuli pradi 20 dni s 12 dneven kurs na le4enie  no sega pak mi se poqvi sa6tiq problem na nqkoq ot vas sle4valo li i se e takova ne6to i prilagalise novo le4enie 

При мен изобщо не помогнаха, както споменах преди

# 92
  • Мнения: 9
zdr. happy girl  ti kak re6i tozi problem

# 93
  • Мнения: 312
Ходих на какви ли не типове лечения, включително и ирисова диагностика. Незнам от какво точно се излекувах накрая, но определно не се дължеше на тези капсули. Но  както и преди споменах, може просто да не са били подходящото лечение за моя проблем.
Пробвала ли си да се консултираш с друг специалист. Може да ти препоръча друго лечение и медикменти.

# 94
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Момичета като ходите на преглед не ви ли взимат секрет за изследване. Ако се изолира нещо има и антибиотикограма, според която да ви лекуват. Така както пишете ми се струва, че ви лекуват на сляпо  ooooh!.

# 95
MOJE LI NIAKOI DA MI KAGE DALI TRIABVA DA SLAGAM SVE6TI4KA  VE4ERTA KOGATO SAM V OVULACIA I SE BORIA ZA BEBE?

# 96
  • Мнения: 4 344
аз съм по-доволна като цена и количество от сходните на полиженакса-макмирор.

# 97
  • Мнения: 2 603
Момичета като ходите на преглед не ви ли взимат секрет за изследване. Ако се изолира нещо има и антибиотикограма, според която да ви лекуват. Така както пишете ми се струва, че ви лекуват на сляпо  ooooh!.

Да постоянно ни лекуват на сляпо. Аз при двама лекари съм си искала да ми направят микробиологично изследване и двамата ми казаха, че не било нужно. Едната даже ми се скара, че ако съм почнела да си правя изследвания, най-добре щяло да се направя такива за всички болести  ooooh!

# 98
  • Мнения: 394
И на мен ми се скараха веднъж така, че съм била хипохондрик и само съм щяла да си давам парите на вятъра, защото ми нямало нищо, т.е. аз трябваше да си платя изследванията сама, щом настоявам за тях!!! И накрая познайте какво излезе - оказа се, че имам някаква бактерия. Ами според тази лекарка аз без някакво оплакване аджаба ще отида ли при нея (съжалих за избора си, което е друго на ръка). Отвратена съм буквално от качеството на лекарските услуги, колкото и пресилено да звучи. Затова смея да си призная, че започнах да се изследвам на своя глава и да се лекувам сама. В интернет има достатъчно информация за всичко... Усещам, че не съм права, но се принуждавам.
Апропо - ако някой е имал цистит, може ли да ми каже дали е възможно от азитрокс да няма ефект? Наложи се да пия някакъв антибиотик преди да са излезли изследванията  Whistling

# 99
  • Мнения: 2 603
ArtOfRali и при мен се оказа бактерия, а с лекарите лекувахме 7 месеца гъбички. Но има и наистина добри лекари, при които обаче се плаща... е по- добре да платя, пак ще ми излезе по-евтино, отколкото да пия лекарства от които няма смисъл и те все пак не са малко пари, да не говорим колко вредни са.

# 100
  • Мнения: X
Здравейте, искам да попитам губи ли се ефкта на капсулите, ако успоредно с тях е пит алкохол-бира, вино..уж четох листовката, пък чак сега разбрах, че е АБ...

# 101
Полижинакса се изписва на бременни. Не вреди, няма страшно. На мен ми изписаха Полижинакс профилактично около седмица преди да родя /раждах нормално/, за да се изчистят бактериите, ако има такива.

# 102
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Здравейте, искам да попитам губи ли се ефкта на капсулите, ако успоредно с тях е пит алкохол-бира, вино..уж четох листовката, пък чак сега разбрах, че е АБ...
Чак да се губи не вярвам, по-скоро се намаля действието. Не съм специалист все пак  Peace .

# 103
  • Мнения: 13
Здравейте! Искам да попитам възможно ли е от Polygynax да настъпи смущение на цикъла. След тяхното поставяне, цикълът ми закъснява вече 9 дни. Не съм бременна /имам тест/, но не мога да си обясня причината за закъснението.

# 104
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Не мисля, че е от капсулите. Виж пак листовката на лекарството.

# 105
  • Мнения: 303
Четох листовката и не пише такова нещо, затова реших да попитам дали някои е имал такъв проблем.

# 106
  • Мнения: 2 603
Ами сигурно е възможно да има някакво закъснение, все пак са лекарства, но 9 дена са си доста. По-добре отиди на лекар.

Общи условия

Активация на акаунт