Вълча устичка?

  • 881
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 152
Момичета много се притесних, понеже една приятелка ми каза че хамстерите и разни такива могат да увредят бебто. Моля ви кажете знаете ли нещо за това? Аз го имам от скоро, подариха ми го, от 8 март. Опасно ли е наисина? Ужасена съм! В 6 месец съм.

Последна редакция: чт, 15 мар 2007, 19:40 от eovin

# 1
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Самият хамстер няма да навреди на нищо - но давай на някой друг от семейството да чисти клетката и стой настрана от изпражнениеята - там се въдят опасните бактерии. Най-опасни са тези при котките. Винаги си мий ръцете с гореща вода и сапун след като си пипала всякакво животно.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 424
сериозна хигиена и всичко ще е ок Peace

# 3
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
сериозна хигиена и всичко ще е ок Peace
  Peace

# 4
  • Мнения: 990
Наистина е по-добре да стоиш далеч от животинчето, не толкова от суеверие , колкото заради бактериите.Лека бременност   bouquet

# 5
  • Мнения: 4 629
Аз нещо не схванах каква е връзката с хамтерът и  т. нар. вълча уста? Че животно е причина за това ли? Не съм чувала за такава връзка  Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 560
Доколкото си спомням съм чела, че вълчата уста е в следствие на генетична аномалия.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 227
Аз нещо не схванах каква е връзката с хамтерът и  т. нар. вълча уста? Че животно е причина за това ли? Не съм чувала за такава връзка  Rolling Eyes
Предполагам, че има предвид, че бактериите от хамстера мога да увредят бебето и то да се роди с вълча уста... или поне аз така го разбрах. newsm78

# 8
  • Мнения: 4 343
Ха ха ми да го съберем с моя котак и ще решим проблема.Шегувам се разбира се.Като се спазва хигена/редовно чистене на клетката и проветряване задължително/по възможност от някой друг всичко е ОК.Питай  ветеринар за  ваксини евентуално за котки знам че има но за хамстери... newsm78 И спокойно всеки ден ядем хляб  а никой не ваксинира мишоците в завода или в магазина напимер така че сигурно вече имаме имунитет.

# 9
  • сто акровата гора
  • Мнения: 230
Вълчата уста, или така наречените цепки на твърдото небце, са дефект на ембрионалното развитие, който не е генетично предаван, т.е. случайно се проявява, счита се, че фолиевата киселина ги предотвратява, а ако въобще ги има се появяват до трети месец и нищо не можеш да направиш освен да се надяваш да ги няма.
 Пиша ти това защото аз самата съм се родила с такъв проблем, цепка на мекото небце обаче, което по-лекия вариант на вълчата уста, коригирано е с операция, но много се притеснявах да не го предам на детето си и изчетох доста по въпроса и на генетични консултации ходих.
Но едно е сигурно, няма нищо общо със хамстера, момичетата са ти написали добре, важна е само хигиената. Лека бременност  Hug

# 10
  • Мнения: 475
Нещо не разбрах newsm78

# 11
  • Мнения: 152
  bouquetБлагодаря на всички ви за отговорите! Значи хамстера Жужка си остава при нас!!!

Общи условия

Активация на акаунт