капките Лефакс запичат ли?

  • 9 178
  • 8
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 768
мами, знаете ли дали капките за колики запичат? мисля че съм чувала такова нещо, по специално ме интересува Лефакса но и за другите ако имате инфо дайте. мерси Hug

# 1
  • Мнения: X
Мисля че запичат леко - поне при нас така действаха.

# 2
  • Мнения: 5 790
Всички капки против колики - Саб симплекс, Еспумизан, Инфакол, Лефакс имат едно и също активно вещество - симетикон. Търговското му име в различните страни е различно. Мисля, че не би трябвало да запичат. На Виктория съм й давала Саб симплекс, не се е запичала, въпреки че пиеше Фризолак, от който много мамчета се оплакват, че бебета им се запичат. А и да питам друго - бебенцето на кърма или на АМ е? Защото ако е на кърма, може до 5-6 дни да няма изхождане и да не е запек. Май не ти помогнах много...

# 3
  • София
  • Мнения: 2 768
бебчо е само на кърма, но пада голяма мъка при изхождането, то е едно напъване, почервеняване, пищене, гърчене и разбира се, не винаги се увенчава с успех. и дори малко да пръцне пак продължава да се тормози. та се чудя това колики ли са, запек ли е Thinking , да давам ли капки против колики или това допълнително ще утежни положението....
помагайте, моля Praynig

# 4
  • София
  • Мнения: 1 424
еспумизана ни действаше много запичащо и положението ставаше страшно, но  саб симплекс и инфакол я облекчават. верно че всички са със симетикон, но явно имат различни други съставки, защото действат различно. а отделно всяко бебче понася различно различните капките. трябва да се пробва за съжаление.
а напъните са си колики според мен Peace

# 5
  • Мнения: 5 790
Вероятно е запек. Щом е на кърма, пробвай ти да ядеш разхлабващи храни. Можеш да му правиш масаж на коремчето по посока на часовниковата стрелка. Но най-добре питай в кърмаческия, там мамите са много мили и със сигурност ще ти дадат по-компетентен отговор какво да направиш в този случай.
Успех, дано мине бързо този период!

# 6
  • София
  • Мнения: 2 768
благодаря за отговорите. за съжаление май мненията са противоречиви, ще чакам и други мами да кажат нещо по въпроса.

# 7
  • Мнения: 288
Нас не ни запичат тези капки.

Симтомите ги имаме, но  нямаме запек в момента - акаме по 3-4 пъти на ден и пак се напъваме, напрягаме, всички което е описано и при вас. Според мен са колики - незрялост на храносмилателната система и така реагира на стомашно съдържимото.

Като се развие храносмилателната система тези реакции ще отшумят. Аз давам и капки и чай от копър с надеждата да успокоява. Но не съвсем.

Желая успех.

# 8
  • в бяла къща с голямо дворче... след софийското околомръсно
  • Мнения: 908
Моят син не се запича от Лефакс, нито от Еспумизан (засега само това съм давала) Peace!

Общи условия

Активация на акаунт