Може ли да съм бременна , а тестът да е отрицателен

  • 11 817
  • 127
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 792
Ако си била само на чай и плодове е напълно възможно.
Малко е офф от темата, но миналия месец ентусиазирано започнах диетата с лимони, един ден преди да цикъла ми и след двудневно закъснение се усетих за огромното кличество витамин Ц, което поемах на ден Embarassed .Така че на бързо прекратих експериментите и след  3 дена си ми дойде.

# 31
  • Мнения: 17 407
Цитат на: new*
Отрицателен тест си е отрицателен тест.


Не е вярно това. Зависи от нивото на хорионгонадотропина. ПОнякога се позитивира чак през 3-я месец. Мамо кенга, това не означава, 4е си бременна Wink

# 32
  • Мнения: 5 468
Цитат на: beep
Цитат на: new*
Отрицателен тест си е отрицателен тест.


Не е вярно това. Зависи от нивото на хорионгонадотропина. ПОнякога се позитивира чак през 3-я месец.

Ами може. Щом казваш. Аз съдя по себе си. Колкото пъти съм си правила тест и не съм била бременна, толкова пъти ми е показвал отрицателен. Един път забременях и ми беше положителен.

# 33
  • Мнения: 823
На мен ми се е случвало и 2 седмици да ми закъснява и пак да не съм бременна (при положение, че имам редовен цикъл). Така, че почакай малко и си направи още един тест преди да се притесняваш.
Тестовете отчитат наличието на един хормон human chorionic gonadotrophin (hCG), който се отделя от оплодена яйцеклетка. Значи има възможност теста да не отчете наличието на този хормон и да е отрицателен, а въпреки това да си бременна, но ако теста е положителен, то тогава няма никакво съмнение за достоверността му. (това са написали по книгите)  Simple Smile
Успех! И щом не искаш повече бебета, стискам и аз палци да не си бременна.

# 34
  • Мнения: 522
Цитат на: Desi_T_G
Имам една позната, която до 3 седмично закъснение имаше все отрицателни тестове  Thinking

И при мен беше така... Отрицателен, отрицателен, а накрая - "Честито!" Stuck Out Tongue

# 35
Аз три пъти правих тест и чак на четвъртия тест ми даде положително.Но вече ми ставаше гадно.
Ама някъде из форумите срещнах,че пиеш хапчета.Ако си ги пила,не е  ли малко невъзможно? Дано да ти дойде,че разбирам и на мене ми се изправя косата,да не забременея пак.

# 36
  • Мнения: 6 315
Цитат на: mama kenga
А това , че гладувах 7 дни дали може да е повлияло?


Да, влияе. Не случайно в повечето случи преди цикъл някои жени започват да правят набези до хладилника  Twisted Evil . Като мен! Винаги, когато съм гладувала ми е закъснявало. Стискам палци да е така, както си искаш ти Simple Smile!

# 37
  • Варна
  • Мнения: 513
Мамо Кенга, не се шашкай! (То си е за шашкане, ама, да ти вдъхна смелост!  #Silly )
 Според моя гинеколог до 20 дни закъснение е нормално. Голямо влияние за закъснението може да окаже диетата(при теб гладуването), промяната на времето, стресът, тежката работа и т.н. Случва се понякога цикълът да прескача месеца, така че ако нямаш симптомите на "заболяването" не се притеснявай!
Стискам ти палци! Praynig

# 38
  • Мнения: 246
По-добре изчакай още няколко дни и пак си направи теста.

# 39
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Е какво направи ти сега...нали щяхме на екскурзия да ходим?

Споко, мани ги тея тестове ако не ти дойде, отиваш на 16- ия ден на ехограф и готово. После каквото си решиш.

# 40
  • Мнения: 87
Можеш да си мериш и аналната температура. Ако повече от три дни е над 37 и 3 значи сигурно, ще има бебе. Друг сигурен метод с толкова малко закъснение е кръвния тест. Само, че него можеш да направиш само в клиника или лаборатория за кръвни тестове. Но не се притеснявай изчакай направи още един тест тези дни, а за ехограф  май чак след 10ден на закъснение могат да ти кажат дали има плоден сак или не.
УСПЕХ.

# 41
  • Мнения: 2 784
И на мен първия ми беше отрицателен за голямо мое изумление,защото ми закъсняваше със седмица,а обикновено ми е като по часовник.Имах предчувствие,че съм бременна,направих тест 3 дни по-късно и-Честито!!!
Ако е много ранна бременост,видеозона малко трудно ще я засече и доста ще те натискат.По-добре си направи кръвен тест в някоя лаборатория.
И,какъвто и да е резултата-КЪСМЕТ!!!!

# 42
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
3-4 дена закъснение не са много, колкото и да ти е точен цикълът, при тези резки смени на температурите. Още повече, ако си гладувала също е твърде вероятно да ти закъснее от това. Спомням си,че на младини като пазих страшни диети винаги ми закъсняваше (а при мен е като часовник). Но не се успокоявай напълно, защото има и доста случаи на първоначален отрицателен тест и после  Wink ... Стискам палци да е от гладуването или времето, щом точно сега не е подходящо за второ бебче.

# 43
  • Мнения: 1 246
боже,боже,от една "партия" сме,на мен ми закъснявя ве4е 10 дни,правих си тест-отрицателен,и преди ми е закъснявяло така даже и пове4е,ама сега ми се пла4е......и пла4а.

# 44
  • Мнения: 910
Може, може... Grinning
При мен двете чертички се появиха чак след втората седмица закъснение... Пък що тестове направих, даже и на доктор ходих и нищо не видяха...

Общи условия

Активация на акаунт