Хайде да си направим тема ПРОТИВ ДИЕТИТЕ?

  • 6 165
  • 144
  •   1
Отговори
# 45
  • Пловдив
  • Мнения: 14 064
Аз се извинявам, но искам да те питам, понеже каза, че имаш 30 кг за сваляне, пък си качила 5 по време на бремеността. Правилно ли разбрах?
Надебелях след второто раждане. Когато вторият ми син беше на 1 годинка започнах да дебелея. И съм си дебела от преди да забременея третия път Simple Smile Та сега искам да си махна не килата от бременността, е тези от преди това  Peace

# 46
  • Мнения: 208
Още една противничка на диетите  Peace Гледам да се храня здравословно, начесто за да не прекалявам после. Не мога нито да гладувам нито да ям само някакви определени храни. Животът е кратък за да се лишаваме. Разбира се не бива да превръщаме храната в единствено удоволствие  Grinning Казват,че излишните килогарами са от скука и мисля,че е вярно.

# 47
  • София
  • Мнения: 8 348
Аз определено не се лишавам
Но съм в режим
и не си меря и пиша по няколко пъти на ден количествата и калориите
не ми се ще и не го правя
влизах в режима бавно и когато ми се дояде сладолед си хапвам щото така искам
но доста хора не правят разлика между диета и режим

# 48
  • Мнения: 560
Ето ми е и мен в кюпа на диетомразещите.
Де що е мазно,тлъсто,мръвчато,калорично,шоколадово-отива в 8-те ми стомаха /Алф беше с 9-не мога вес още да го конкурира/.
Не е като да нямам нужда от сваляне на малко килограмчета,но ми е през коридора,та в банята.Аз си се харесвам така.И Василчо даже ме харесва.
Диетите....хммм...пълен жмел и измишльотини.
Под диета разбирам да идеш на лекар,да ти се направят пълни изследвания и да ти се назначи хранителен режим според собствения ти организъм,нужди и начин на живот.Другото е мижи да те лажем.Щом някоя диета е на друга личност,кой гарантира,че и на мен ще пасне.че да не говорим колко вредна може да се окаже.
В една от темите за диети тук се изказах така и момичетата ме нахокаха и изгониха.Няма да споря с тях.Щом си мислят,че Рене Залуегер е като фиданка само защото гладува-добре /ще допълня,че тая Рене е една от най-грозните актриси-поне да беше примерно "Диетата на Ел макферсън",ама айде.
Ренето сигурно първо изобщо не знае,че има диета на нейно име,второ сигурно по цял ден се върти по СПА-центрове и да не говорим,че със сигурност си ме смукнала мазнинките.Американките са толкова тлъсти,че без липосукция са свини безподобни.
Ай сиктир бе-диети.

# 49
  • Мнения: 1 952
Ето ми е и мен в кюпа на диетомразещите.
Де що е мазно,тлъсто,мръвчато,калорично,шоколадово-отива в 8-те ми стомаха /Алф беше с 9-не мога вес още да го конкурира/.
Не е като да нямам нужда от сваляне на малко килограмчета,но ми е през коридора,та в банята.Аз си се харесвам така.И Василчо даже ме харесва.
Диетите....хммм...пълен жмел и измишльотини.
Под диета разбирам да идеш на лекар,да ти се направят пълни изследвания и да ти се назначи хранителен режим според собствения ти организъм,нужди и начин на живот.Другото е мижи да те лажем.Щом някоя диета е на друга личност,кой гарантира,че и на мен ще пасне.че да не говорим колко вредна може да се окаже.
В една от темите за диети тук се изказах така и момичетата ме нахокаха и изгониха.Няма да споря с тях.Щом си мислят,че Рене Залуегер е като фиданка само защото гладува-добре /ще допълня,че тая Рене е една от най-грозните актриси-поне да беше примерно "Диетата на Ел макферсън",ама айде.
Ренето сигурно първо изобщо не знае,че има диета на нейно име,второ сигурно по цял ден се върти по СПА-центрове и да не говорим,че със сигурност си ме смукнала мазнинките.Американките са толкова тлъсти,че без липосукция са свини безподобни.
Ай сиктир бе-диети.
Направо ми иде да те целуна  newsm68

# 50
  • Пловдив
  • Мнения: 14 064
Ето ми е и мен в кюпа на диетомразещите.
......
Колко кила си?

# 51
  • София
  • Мнения: 298
И аз се записвам против диетите, особено драстичните. Дойдох си на акъла най-после. Не, че не внимавам много с какво се храня, не че не съм си наложила известни ограничения (общо взето се водя по принципите на високо-мазнинното, ниско-въглехидратно ХРАНЕНЕ, не диета), но нямам стриктни забрани, не броя калории, не смятам проценти.
Храня се поне 3 пъти на ден, пия много вода, гледам да са здравословни храните - без консерванти, не много рафинирани и преработени, без хидрогенирани мазнини и прочие.

От диетите няма никакъв смисъл, те не работят. Заявява го човек, който е спазвал сигурно 15 вида диети, винаги с цел сваляне на 2-3-6 кг. Щом спрях да се занимавам с щуротии, не само отслабнах, а и от година вече поддържам оптимално тегло.

# 52
  • Мнения: 208
От диетите няма никакъв смисъл, те не работят. Заявява го човек, който е спазвал сигурно 15 вида диети, винаги с цел сваляне на 2-3-6 кг. Щом спрях да се занимавам с щуротии, не само отслабнах, а и от година вече поддържам оптимално тегло.
Ето това е истината. Диетите объркват метаболизма. Трябва движение, спортуване,ако ще да са само разходки  Peace

# 53
  • София
  • Мнения: 8 348
Всеки фитнес и аеробика или какъвто там инстректор твърди, че само спорт без режим не помага почти никак

# 54
  • Мнения: 208
Всеки фитнес и аеробика или какъвто там инстректор твърди, че само спорт без режим не помага почти никак
Ами ако някой иска да изглежда като културистите - без никакви мазнини по тялото,само мускули, може и така да е. Аз нямам стремеж към такова тяло.

# 55
  • Мнения: 601
'Айде и аз се разписвам. Браво за темата!
Твърд противник съм да се гледа на диетите от анорексична гледна точка. Диетите са начин на хранене. Аз се храня разделно и за да съм Му драга (прекален светец и Богу не е драг), 2 пъти в седмицата ям каквото си поискам. Ама, така се нагърмявам с вредни и тежки храни, че чак полягвам! Обаче ми е кеееееф! newsm44


Добре, мйката с близнаците почти е гладувала защото е качила само 1 и половина до петия месец.
Shocked Уау!
И аз познавам жени, качили само по 6 кг за 9 месеца, но те или страшно много се движат, или са по натура дребни и грацилни... Да пазиш такава диета е брутално.

Сигурно не са били с близнаци! Аз се бях побъркала от ходене и движение и пак влязох с 33 кг отгоре да раждам.

# 56
  • Мнения: 11 607
За кг по време на бременност - според мен по-сочните дами - като мен напр. наддават по-малко, а по-фините - повече. Аз и по време на 3-те си бременности съм наддавала не повече от 10кг. - все бях около 9кг. отгоре. Но извън бременността колко отгоре имам...това не казвам!

# 57
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 818
Всеки фитнес и аеробика или какъвто там инстректор твърди, че само спорт без режим не помага почти никак
Естествено. И аз съм съгласна с тях. Но режим НЕ Е равно на диета.

# 58
  • Мнения: 484
Цитат
Но режим НЕ Е равно на диета

 Peace Ох и аз откога го обяснявам това.
Намерете радост в храненето и движение и ще сте жизнени, красиви и щастливи!

# 59
  • Пловдив
  • Мнения: 14 064
Значи в началото на темата прочетох:

.....
Предлагам тука да си пишеме всички, които си лапаме на воля..нали затова живееме, двата кефа, дето имаме и да се лишваме от единия, как пък не!
......да спортуваме и да се грижим за тялото си, а не само да мислим как да го измъчваме.

След това чета (направих 10-тина цитата, но по-добре ако само перефразирам"):
Ами аз съм на разделно... храня се здравословно... спазвам режим ... ама режим не е диета ...

Мисля че трява да се изясни най-напред какво е диета, защото явно според всеки това е нещо различно. Според някой, както писах по-горе е глад, според друг диетата е именно режим на хранене. И в това се разминават мненията и най-вече се разминаваме с идеята на авторката - да ядем каквото и колкото ни се иска и да разчитаме на спортуването. Защото според мен думите "лапаме на воля" изключват понятието режим Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт