Помощ: Отвратителна, дразнеща, суха кашлица

  • 38 368
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 753
Мили хора казвайте какво да правя, иде ми да се гръмна вече.... От няколко дена и най-вече нощи, кашлям ужасно. Нищо друго ми няма - нито хрема, нито температура, обаче кашлям МНОГО. Миналата седмица ме болеше леко гърлото и от тогава се почна...   Cry Буквално през минута-две кашлям, понякога на пристъпи. Вече имам мускулна треска на корема, на гърба, всичко ме боли от напъване... да не говорим, че въобще не мога да спя... НЕ ИЗДЪРЖАМ.....  Sad  Sad  Sad Кашлицата е съвършено непродуктивна, нямам храчки, нищо не изкарвам от дробовете. Обаче гърлото ме дразни много, дразни ме слюнката, дразни ме въздуха, който вдишвам,просто все едно нещо ме гъделичка вътре и ужасно ме сърби....
Кажете какво да правя, моляяяяяяя  Praynig  Praynig Какво ли не пих, не знам вече колко вида и броя таблетки за гърло изпих - Стрепсилс, Хексоралетен, Ефизол, черния Холс, гаргари със сода, шпрейове Хексорал - нищо не помага! Преди 2 вече направих грешката да изпия едно прахче АЦЦ - положението стана още по-лошо. Току що изпратих мъжа ми да купи един Синекод и изпих една доза. На листовката пише, че е за непродуктивна кашлица. Толкова съм отчаяна, че ми иде да го изпия целия сироп.... уффффффф....

Помагайте, че не знам вече какво да правя. Утре сутринта ще отида на лекар, но така ми се иска малко да поспя. От три денонощия не знам дали ми се събира и 6-7 часа сън  Crazy

# 1
  • Мнения: 3 146
Хм, мъжът ми понякога е така. Ама той като малък е имал алергичен ларингит и сега явно все натам го избива, дори ако само леко го е забъляло гърлото.  Точи се със седмици и нищо не помага. Личната му каза да пие витамини и некщо противоалергично (Зиртек или Ксизал, например) и Олисалвин. Помага.
Та, мисълта ми е - да не е алиргично, щом не минава от лекарствата?

# 2
  • Мнения: 110
Такава е кашлицата когато е засегнат ларинкса затова трябва да отидеш на лекар и най-добре при УНГ.

# 3
  • Мнения: 1 753
Благодаря ви за отговорите! Днес ходих на лекар и наистина се оказа алергия... Ужассссссс. До сега никога не съм имала алергии и съм супер изненадана от това. Не ман гърлото по принцип ми е много слабо място, но такова нещо не ми се е случвало досега...
Започвам да пия противоалергично лекарство, надявам се скоро да премине това мъчение... мъчение ви казвам, няма такова нещо....  Cry  Cry  Cry

# 4
  • Мнения: 3 456
Това е ларингит- аз често правя такива #Crazy, след изваждането  на сливиците. Последният път ми помогна ония простичкия българки сироп- Димекс. Мисля, че и Синекода ще ти помогне. Добре действа и клеевата тинктура (прополис). Гадно е когато премине в ланго-трахеит Sick Sick Sick- не ти пожелавам никога да узнаеш, за какво става въпрос там.

# 5
  • Мнения: 3 456
Благодаря ви за отговорите! Днес ходих на лекар и наистина се оказа алергия... Ужассссссс. До сега никога не съм имала алергии и съм супер изненадана от това. Не ман гърлото по принцип ми е много слабо място, но такова нещо не ми се е случвало досега...
Започвам да пия противоалергично лекарство, надявам се скоро да премине това мъчение... мъчение ви казвам, няма такова нещо....  Cry  Cry  Cry
Тъкмо ти писах съпричастно !!! Дано да се оправиш от противоалергичните бързо !  bouquet

# 6
  • Мнения: 1 753
Благодаря ви за отговорите! Днес ходих на лекар и наистина се оказа алергия... Ужассссссс. До сега никога не съм имала алергии и съм супер изненадана от това. Не ман гърлото по принцип ми е много слабо място, но такова нещо не ми се е случвало досега...
Започвам да пия противоалергично лекарство, надявам се скоро да премине това мъчение... мъчение ви казвам, няма такова нещо....  Cry  Cry  Cry
Тъкмо ти писах съпричастно !!! Дано да се оправиш от противоалергичните бързо !  bouquet

Благодаря ти!   bouquet
Дано мога да спя тази нощ. Дано, дано, дано, дано....  Praynig

# 7
  • Мнения: 3 146
Оф, надяваж се да не съм познала, но на...
Кажи, моля Те, какво са Ти идпосали и дали има резултат, че да знам за мъжа ми и това...Мерси!
Стискам малци да е краткотрайно!

# 8
  • Мнения: 1 753
Gergandi, много е неприятно наистина... Още не ми е минало и не знам къде се намирам вече...  Sad

Предписаха ми капки за нос Алергодил, Синекод сироп и Зиртек. Ама ето вече колко време и нищо не се случва... Направо ми иде да се гръмна  Sad

# 9
  • Мнения: 233
   На хомеопат мила, на хомеопат! Peace

# 10
  • Мнения: 175
Ал,
незнам дали  знаеш,но ще ти го напиша-Зиртек се пие само до преминаване на острата фаза на алергията.Ако го приемаш в продължение на месеци,може да си докараш нещо по-сериозно. StopЖелая ти бързо оздравяване.       

# 11
  • Мнения: 1 753
   На хомеопат мила, на хомеопат! Peace

О, да, решила съм го вече... Но съм планирала отпуск за април и тогава всички ще ходим на интервю.

А до тогава... дано да премине...  Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 14 654
коклюш протича с такава кашлица при възрастните и при по-големите деца

# 13
  • Мнения: 3 456
Gergandi, много е неприятно наистина... Още не ми е минало и не знам къде се намирам вече...  Sad

Предписаха ми капки за нос Алергодил, Синекод сироп и Зиртек. Ама ето вече колко време и нищо не се случва... Направо ми иде да се гръмна  Sad
Тогава ми се струва, че не е алергия...моята дъщеря венъж направи ларингитен пристъп, не можеше да си поеме въздух. Биха й урбазон и се оправи

# 14
  • София
  • Мнения: 3 271
Опитай със сироп Hustgil - имала съм такива пристъпи, като бях бременна и само това ми помогна, той е билков, съдържа мащерка, много съм доволна от него, УСПЕХ!

АА, забравих - на сина ми правя - 1с.л. мед + 1 ванилия и го изяждаш - успокоява го след 10тина мин и спи спокойно.

Общи условия

Активация на акаунт