Преносвам, а бебето не слиза надолу.....

  • 7 883
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 10 781
Небесна, и аз бях като теб. Терминът ми беше за 15,10, а родих чак на 25,10 и то с предизвикване, като разкритието вървеше много бавно и мъчително. Първата система беше ми сложена към 10,30 сутринта, а родих чак в 19,15, т.е. цял ден съм била в легнало положение, по гръб, на системи, наистина не е много приятно, но...аз сама се съгласих да предизвикат раждането, защото вече нямах сили да чакам, а и нямаше никакъв намек за контракции.

# 16
Всичко е мн. индивидуално.Аз бях по същия начин.Предизвикаха раждане.15 часа напъни и "скачане в/у корема"  не помогнаха.До последно бебето стоеше високо.Изведнъж тръгна и родих с един напън,което доста ме разкъса... #Silly Имах щастието да нямаме усложнения.Довери се на лекарите или на екипа,при който ще раждаш.При всички случаи,дори и да ти е трудно в един момент,като гушнеш бебчо-всичко ще забравиш!Успех и да се похвалиш!

# 17
  • Мнения: 951
Абсолютно същата ситуация беше и при мен!Преносвах,а нямах нито разкритие,нито контракции и главичката на бебока беще плаваща,а не фиксирана,както е редно.На 4-я ден отидох да ми чуят тоновете и след час и половина вече си имах бебче(секцио)

# 18
  • София
  • Мнения: 301
Не се притеснявай, Небесна! Аз преносих с три дена и до деня на раждането коремът ми беше високо горе.
Довери се на лекарския екип. Дори да родиш секцио няма да си нито първата, нито последната жена раждала по този начин. Стискам ти палци за едно леко и безпроблемно раждане. И на финала едно здраво и хубаво бебче! newsm32

# 19
  • Мнения: 3 334
Цитат на: Ivy
Сестра ми роди днес. От седмици беше с разкритие, а бебето не искаше да излиза. Оказа се, че е било с увита пъпна връв и не е можело да излезе самичко. Тя много искаше нормално раждане, но нямаше как. Сега са добре и се гушкат в болницата. Твоя случай е различен, но ти стискам палци. Какво казаха лекарите по въпроса? Какво ти препоръчват да направиш?


Честит/а племеник/ца!!! People Angel  #Milti  People Angel  #Milti

# 20
  • София
  • Мнения: 572
На мен ми изтекоха водите и имах силни контракции,но имах само 1,5 см разкритие.Включиха ме на системи,но бебка реагира като и се учестиха много тоновете.Оказа се ,че на всичкото отгоре и главата и е високо и "плаваща" .Нямаше друг начин и родих секцио.Бях се настроила за нормално раждане и въобще не ме беше страх,но второто(дай,боже) ще го родя секцио   Grinning

# 21
  • Мнения: 3 334
Аз също преносих с 3 дни като коремът ми до последно беше високо горе и бебка не искаше да излиза.Затова и раждането ми беше трудно.Знам,че можеш да изчакаш около 1 седмица,но повече Naughty Консултирай се с лекаря си,но най-вероятно ако няма изгледи за нормална родова дейност-ще е секцио.Стискам ти палци.

# 22
  • Мнения: 2 641
ami izbirai sekcio - az se panah do kontrakcii na 4 min , glavata neslizashe i na sekcioto se okaza che e s liceto nadolu a ne s zadnata chast na glavata - dobre che izbrah cekcioto stoto razkasvaniata bili uzasni v tova polozenie a bebeta stiaha s vakum da ia tegliat

# 23
  • Мнения: 5 713
Цитат на: Небесна
Момичета, термина ми мина преди 2 дни, а моето бебче си седи на топло и не иска да излиза. Нямам контракции, няма и никакво разкритие. Днес бях на преглед и ми казаха, че главичката му била "плаваща", т.е. не била долу ниско в таза /където трябва да е още от 38 седмица/, а по - високо. Никой не може да ми гарантира, че ако ми предизвикат раждане, то ще слезе, може да се наложи да си изчакам пълното разкритие и пак да ме срежат. Така че, май ще избера секцио. Има ли сред вас такива случаи?

Аз бях такъв случай. Бебка до края седеше високо. На последния ми преглед се оказа, че имам разкритие, докторът се притесняваше, че не слиза, аз имах лекички болки долу в корема. Решихме на следващия ден да влизам в болница и да предизвиква раждане/ грешно или не- не знам това /. Аз бях твърдо решена,че ще раждам нормално. И така от 9ч до 16ч се опитвахме да раждам по този начин, но нищо. Докторът каза, че тая работа не му харесва, трябвало вече да е слезло...че няма повече смисъл да ме мъчи/ а аз не се мъчих много щото по принцип имах адски болезнен цикъл и тези болки не ме впечатлиха особено/ и ме пъхнаха за секцио. Оказа се, че крачетата са били оплетени в пъпната връв и това я е спирало да слезне.
Не се притеснявай, ще видиш че всичко ще е ок.Стискам палци

# 24
  • Мнения: 256
Не се притеснявай излишно.Няма нищо страшно в това секцио.  Simple Smile Просто след него не се вдига тежко. На моето бебе също главата беше високо, не можа да слезе и  в хода на раждането. Лекарката ми каза, че е по-добре на направим секцио, иначе може да се наложи да използва форцепс. Аз лично предпочетох секциото, защото при форцепса има по-голяма вероятност за родови травми на бебето + разкъсвания на майката. Освен това аз бях и с тесен таз и нямаше време за мислене, защото падаха тоновете на бебето.
Ако не слезе бебенцето или ще направят секцио, или ще използват вакуум/форцепс. Но това ще се види в хода на самото раждане, тъй че не се притеснявай предварително. Лекарите ще преценят кой вариант е по-добре за конкретния случай.
Само не се настройвай предварително, че секциото е нещо ужасно. В някой случаи е за предпочитане, защото например имам приятелка, която след нормално раждане + епизиотомия и куп шевове 4 месеца не можеше да сяда и кърмеше права. За секс да не говорим.
Всичко е относително.
Леко раждане, бързо възстановяване и красиво малко бебче! Laughing

# 25
  • Мнения: 181
Aз преносих с пове4е от две седмици и беб4о слезе надолу към средата на втората седмица. Накрая ми предизвикаха раждането,Щото на Ики не му се излизаШе и си родих съвсем нормално. Не се ШаШкай, вси4ко Ще мине наред. само спокойствие трябва Sign Exclamation

# 26
  • Мнения: 64
Не се притеснявай, аз преносих 3 дена.Корема ми беше високо горе и до раждането не слезе надолу.Включиха ме на системи и родих нормално само с 2 вътрешни шева.Аз също до последно се притеснявах че корема ми е високо.Даже ме изби на рев ,когато гледах другите родилки.

# 27
  • Мнения: 2 807
Моето бебе до последно не беше слязло, не искаше да го направи и в хода на раждането, въпреки че и доста бързо получих пълното разкритие. Изведнъж тоновете взеха да падат и се наложи форцепс по спешност... Sad

Ако ти дадат право на избор може да помислиш, кое предпочиташ, в смисъл секцио или форцепс...
Но според мен има време да си "иде на мястото", не се притеснявай излишно.
Успех, каквото и да решиш и пожелания за бързо, леко, безпроблемно раждане и едно здраво бебче!

# 28
  • Мнения: 2 784
На мен пък още в края на 8 месец ми се смъкна корема и акушерката ми каза,че главичката е ниско долу и ще родя по-рано.Да,ама не-бебка закъсня с 3 дена.Термина е относително нещо,бебето само решава кога да се появи.
Но,ако има някаква опасност и ти препоръчват секцио-не се дърпай!!!Успех и леко раждане!!!

# 29
  • Мнения: 317
Цитат на: Небесна
Момичета, термина ми мина преди 2 дни, а моето бебче си седи на топло и не иска да излиза. Нямам контракции, няма и никакво разкритие. Днес бях на преглед и ми казаха, че главичката му била "плаваща", т.е. не била долу ниско в таза /където трябва да е още от 38 седмица/, а по - високо. Никой не може да ми гарантира, че ако ми предизвикат раждане, то ще слезе, може да се наложи да си изчакам пълното разкритие и пак да ме срежат. Така че, май ще избера секцио. Има ли сред вас такива случаи?



Моят случай беше абсолютно като твоя, като чета си спомням за мойто раждане...аз избрах Секцио и не съжалявам , защото в др.случай имаше голям риск за бебо...а и никой не ми гарантира , че ако ми предизвикат раждане, накрая няма да родя пак със Секцио...

Общи условия

Активация на акаунт