БТК : без достъп до арена

  • 11 303
  • 317
  •   1
Отговори
# 90
# 91
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Цитат
Сега да очакваме ССС, ГДБОП, НСБОП, КОН-БОБ-ЯДЕ-ЛИ и тайните служби да нахлуят в "пиратския залив" и да потопят и тяхната пиратска шхуна... ей както са засилили може и на Марс да затворят тракерите наш'те, както са го дали "на абордаж" тези "иначе толкова симпатични" борци за авторски права...

Накрая в Европа ще остане само едно място от където можеш да се сдобиеш с евтин пиратски продукт - площад Славейков. Затова той, София, а и цяла България, ще станат обект на софтуерно-пиратски туризъм. Това ще развие икономиката ни и ще ни направи страната с най-висок жизнен стандарт в галактиката (ЕС ще се разпадне, съседните страни ще искат да стават квартали на София, Македония изведнъж ще открие историческата си и генетична връзка с България...)... Ей тия хора работят за благото на България, пък вие само мърморите, мърмоти такива.
   hahaha hahaha Joy

# 92
# 93
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
Излизам с инициатива

Да се забранят ксероксите
Да се забранят МР3 плейърите
Да се забранят уредбите със записващи устройства
Да се забранят радиата, защото ще подпомагат престъпниците в нелегалните записи


ако се сетите за друго - давайте ще направим петиция в подкрепа на авторското право и финансовите интереси на корпорациите  Twisted Evil

# 94
  • Мнения: 1 999
ужасТ!!! Aз го четох тук http://focus-news.net/?id=n666494

# 95
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Цитат
В момента достъпа до аренабг се филтрира и от Надежда.НЕТ на ниво доставчик.

яко се заядоха с арена.Ако си мислят, че някой ще плаща за да гледа филми онлайн се лъжат жестоко[


quote]По същото време DMCA-removal-from-Google съобщи, че "бившите български тракери стават световни" и започна броенето им. От списъка на сайта й се разбира, че миналия петък зад граница е изнесен и тракерът на "Бол.бг", вече с ново име - <www.torents.com> <<http://www.torents.com/>>.[/quote]

# 96
  • Мнения: 1 072
Да се забранят ксероксите
Да се забранят МР3 плейърите
Да се забранят уредбите със записващи устройства
Да се забранят радиата, защото ще подпомагат престъпниците в нелегалните записи
******
Да се забранят всички информационни носители. Изключение може да се направи само за дискетите, които нямат капацитет, достатъчен за пренос на обичайното пиратско съдържание: филми, музика, софт......  и грамофонните плочи.

Последна редакция: пт, 16 мар 2007, 16:50 от letia6tata_krava

# 97
  • Варна
  • Мнения: 4 969
И все пак най- тъпото в цялата история си остава ей тва


Цитат
А защо да не гонят интернет пиратите?
Всички знаем, че българската полиция се справи успешно с нарко-търговците и организираната престъпност. Вкараха в затвора и корумпираните държавни чиновници, които крадяха пари от САПАРД. Осъдиха и корумпираните прокурори, искали - и получавали - подкупи от мафията през последните 10 години. Полицията разкри 4-те убийства на офицери от НРС.
НСБОБ се справиха с всички по-сериозни и обществено-опасни проблеми. За това се насочиха към по-дребните и безвредни нарушители - децата, които теглят филми от интернет.

# 98
  • Варна
  • Мнения: 4 969
    Системни
VarnaBounce подава ръка на абонатите на АДСЛ    

След скандалното ограничаване на достъпа до АренаБГ от БТК-НЕТ
НИЕ, ВАРНА БАУНС решихме да помогнем на абонатите на АДСЛ
чрез следния сайт:
http://www.varnabounce.info/arenabg/
 
Това е PHP Proxy което означава че работи на принцина на Проксито
като зарежда сайта първо на сървъра ни и после Ви предоставя страницата
Всичко е максимално опростено, като от вас единствено се иска да напишете
желаната дестинация или както в случая www.DMCA-removal-from-Google
Нещо като браузър в браузъра

# 99
  • Мнения: 1 072
http://forums.data.bg/viewtopic.php?t=1211495  съчинение-разсъждение  Mr. Green

# 100
  • Варна
  • Мнения: 4 969
от арената го видях и ми хареса



Дали тези които ни наричат "пирати" имат идея колко дълбоко е мотивирано световното общество за свободно споделяне на информация ? Едва ли, защото ако знаеха щяха да се подготвят по-добре, осъзнавайки срещу какво се изправят.



Пример първи: Материални продукти

Вариант 1

Разполагате със 100 лв, с които сте решили да си купите нови дънки. Влизате в поредния магазин и харесвате някой от десетките изложени модели. Продавача любезно ви ги предоставя за да ги пробвате. Пробвате ги и нещо не ви кефят. Връщате ги и напускате. Парите ви са все още в джоба. Загубили сте 5-6 мин. от времето си.

Вариант 2

Същото като 1, но моделът ви харесва. Връщате мострата и плащате. Получавате същия модел. Парите вече ги няма, но вие не мислите за тях. Чувствате се доволен и щастлив.

Пример втори: Интелектуални продукти

Тук няма варианти (няма шест, няма пет). Варианта е единствен - първо плащаш, после ще видим !

кино версия:

Производителят на продукта е изготвил трейлър. Вие сте любител на екшън жанра, а в трейлъра се стреля от първата до последната (18-та) секунда. На фона на драматична музика - взривове, тупаници, гонитби с бегачки, които се обръщат по таван и както си му е реда се взривяват по холивудски, въобще страхотно зрелище се очертава. Купувате си билет, планирате времето, размествайки останалите ангажименти, заделяте от бюджета си необходимата сума. Влизате в салона, казват ви че пиратството ограбва и след това започва очаквания филм. Както си му е реда започва интригуващо. Малко след това диалога започва да ви идва в повече. Минава половината филм, а диалога продължава да се лее, заменяйки иначе скъпите сцени. Колко по-лесно и евтино е да ви го разкажат, отколкото да ви го покажат.. По някое време минават и познатите кадри от трейлъра и филма свършва. Време е да напуснете салона за да могат да се наместят следващите сладури, гледали трейлъра. Изпитвате неудовлетворение, яд ви е за загубеното време. Парите ви ги няма, но вие не мислите за тях, защото сте неудовлетворен и се чувствате изигран. Кой ви изигра ли ? Отговорът е прост: продуцентите, производителите и разпространителите на реклами и антипиратските организации. - с една дума Системата. И кой създаде и поддържа тази система ? Чий финансов интерес обслужва тя? Кой се опитва да ни отнеме правото на избор дали да плащаме за някоя стока ?



CD версия:

По телевизия и радио се върти промо клипа на новия албум на еди-кой си. По радиото през час пускат съшата песен. Всички медии се стараят да ви уведомят, че тази песен е от новия албум на въпросния еди-кой си. Песента не е лоша и без много да мислите купувате албума. Пускате си законно придобитото копие и.... се оказва че в него освен тази песен има още пет бози и три кавъра на друг изпълнител. Чувствате се изигран. Хвърляте диска някъде и колкото да не сте съвсем капо прехвърляте единствената качествена песен на мп3 плеъра. Парите ви ги няма, но предпочитате да не мислите за тях. Тях има кой да ги харчи. Споко !



Средновековен вариант (когато артистите са били сред хората, а търговците са били вън от Храма):

В града пристига трупа пътуващи артисти. Едините строят сцена на площада, а други обикалят из града и бият барабана. Събират се хора и представлението започва. След като то приключи, артистите обикалят сред публиката с паничките. Както обикновено сред публиката има доволни, има и недоволни. Доволните плащат от сърце, а недоволните вадят яйцата. Как само се мени света ! Какъв е изборът на днешните недоволни ?



Ние, регистрираните и нерегистрираните потребители на този сайт питаме:

Имаме ли право да огледаме и пробваме дънките и маратонките преди да ги заплатим ? Ако да, то правилно ли е да плащаме за какъвто и да е продукт, та ако ще и "интелектуален" да е, без да ни бъде осигурена възможност да се запознаем с него ? Потребителят има ли право или само е длъжен, когато става въпрос за "интелектуални" продукти ? Какъв процент от интелектуалните продукти са "интелектуални" ?


Цитат
Арената нали имаха сумати домейни, време е да се прехвърлим на някой друг.
Охх, колко съм доволен, че държавните служби успяха да се преборят с най-опасната част от престъпния свят. По лошо от пират няма, пу пу.
Сега като се замисля като си вървях по улицата днес се чувствах много по-сигурен от вчера. Ехх, колко е хубаво. След като живеем в държава, в която сигурността на хората е на първо място, ОЧАКВАМ МВР ДА МИ НАМЕРИ ОТКРАДНАТОТО КОЛЕЛО ОТ ПРЕДИ 5 ГОДИНИ.
Е верно, че не намериха и човека който ми открадна първия джиесем, ама майната му, ще им простя нали вече е сигурна работата.

Цитат
искам най-накрая и аз да ПРИЗНАЯ нещо:
тая сутрин се събудих рано, досра ми се и си избърсах гъза с вестник - ето как наруших авторското право на тоалетната хартия, като не си я купих. сега чакам да почукат на вратата момичетата от нсбоп и да ме заловят. обещавам всичко да си призная, само ми кажете какво, защото не мога да чета.

Последна редакция: пт, 16 мар 2007, 17:26 от Alabala

# 101
  • Мнения: 528
Идеята е за интелектуалните продукти въобще да не се плаща, така ли?  newsm78
При дънките мериш, харесват ти и плащаш и са твои, а при филмите и музиката теглиш, харесва ти, твои са, ама кога идва момента с плащането? newsm78

# 102
Идеята е за интелектуалните продукти въобще да не се плаща, така ли?  newsm78
При дънките мериш, харесват ти и плащаш и са твои, а при филмите и музиката теглиш, харесва ти, твои са, ама кога идва момента с плащането? newsm78

Ами на мен никога нищо не ми е харесвало  Laughing Laughing Да докажат, че не е така Simple Smile

# 103
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Моментът на плащането идва когато имаш достатъчно пари или нещо ти е харесало.
Лично аз ако много ми харесва нещо (музика, филм ...) държа да си го имам "оригинално" и си го купувам.
Вярно, в нас има само една оригинална игра за ПЦ  Mr. Green

А и все пак тук не става въпрос за/против така нареченото "пиратство" , а за това, че доставчика ми на интернет няма право да ми казва къде мога и къде не да влизам или да ми забраняват достъп до някъде по свое усмотрение.Още повеч, че тук няма никакво нареждане от боб, леща и т.н. а за това, че и доставчика ми е в цялата тая лайняна история Sick
Така или иначе аз няма да спра да тегля торенти било от арена или от външен тракер, не могат да ни отрежат отвсякъде все пак Peace

# 104
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
искам най-накрая и аз да ПРИЗНАЯ нещо:
тая сутрин се събудих рано, досра ми се и си избърсах гъза с вестник - ето как наруших авторското право на тоалетната хартия, като не си я купих. сега чакам да почукат на вратата момичетата от нсбоп и да ме заловят. обещавам всичко да си призная, само ми кажете какво, защото не мога да чета.
 Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy

Общи условия

Активация на акаунт