Ще строят блок в двора на детската градината!

  • 1 291
  • 29
  •   1
Отговори
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Вчера разбрах,че някой  болен мозък е разрешил да се построи жилищен блок в двора на детската градина  #Crazy.Решили са,че е достатъчно голям и няма да е проблем да го поорежат малко.Най-големият абсурд е,че оградата на блока щяла да затвори единия вход. Sick Shocked
  Решена съм да съберем подписка,въпреки че не знам дали ще помогне.Кажете към кого трябва да се обърнем за да се спре това безумие? #Cussing out #2gunfire
 

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 179
Така е... за съжаление.. преди 3 години и в нашата ДГ изникна блокче...

# 2
  • София
  • Мнения: 1 062
В една наша квартална ясла взеха половината двор и построиха 2 блока. Голям им бил двора на децата.

# 3
  • Мнения: 4 511
Е това е нечувано просто! #Crazy Ми за какво им е на децата градина изобщо? Да вземат да я бутнат, че да построят и един МОЛ, а? ooooh!

# 4
  • Мнения: 1 877
Ай стига,бе!То пък бива нахалство....!!!

# 5
  • Мнения: 812
Е на това му казвам - НАГЛОСТ!!!

# 6
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Тия блокове никнат навсякъде като гъбки. Кой идиот го разрешава това? Shocked

# 7
  • Мнения: 2 700
Ако се захванете сериозно и викнете няколко медии може и да се преборите. Peace
Миналата година бяха решили да вземат двора на една от кварталните детски градини, но не помня за какво. Вдигна се голяма шумотевица - подписки и телевизия (а кварталът е гъсто населен) и не знам как се реши спора, но и до днес дворът на градината си е там и е непокътнат.

# 8
  • Мнения: 998
Опитайте се да вдигнете възможно най-много шум с медиите. При нас построиха бензинистанция и без да искам да те отчайвам , нищо не можахме да направим. Но все пак идват местни избори наесен, така че може и да стане нещо.

Успех!

# 9
  • Мнения: 106
Не се предавайте без бой! В нашия град пък една градина направо я продадоха на строителна фирма, която я преустрои на блокче с апартаменти и ги разпродадоха  #Cussing out Друга пък дадоха на бюрото по труда, а работещите градини и ясли са претъпкани и много родители не успяват да запишат децата си. Срам и позор за всички в общините, които решават тези въпроси.

# 10
  • Мнения: 2 839
Във Варна имаше подобен казус.
Част от двора на една от централните градини се оказа реституирана частна собственост. Човека искаше да строи нещо си там. И си е прав, мястото е в баш най-скъпия район на града, и аз да бях щях да си го искам.
Имаше много протести от родителите, които разбира се също имаха своето право!
От Общината решиха проблема като обезщетиха собственика със сходен общински имот.
Мисля, че такова решение е най-разумно. Но за целта първо трябва много пушилка да вдигате. Вдигайте Нова,  БТВ, Господарите, който ви дойде на ума.

# 11
  • София
  • Мнения: 10 825
Не смятам, че това е правилно, НО.... може би има неуредици със собствеността на въпросния двор. Може би е частна собственост. В такъв случай - нищо не можете да направите.


Миналата година бяха решили да вземат двора на една от кварталните детски градини, но не помня за какво.

Ако е случаят, за който аз се сещам - градината делеше двора с частна такава. И от частната дг искаха да го преградят и да облагородят своята част. Мисля, че в този случай не бяха в право да протестират хората. Особено се възмутих от една майка по новините: Не съм съгласна, защото от къде на къде моето дете ще играе със стари пързалки и катерушки, пък те зи от частната ще имат нови и хубави" ooooh! Ей на това му викам безмозъчност

# 12
  • Мнения: 1 455
Не смятам, че това е правилно, НО.... може би има неуредици със собствеността на въпросния двор. Може би е частна собственост. В такъв случай - нищо не можете да направите

Фантичка ако не се лъжа става въпрос за Ст.Град нали???
Каква частна собственост?
До колкото знам изобщо не е законно да се строи в Ст.Град,но откакто дойде този кмет блокчетата нацъвтяха и тук ooooh!

# 13
  • Linz
  • Мнения: 11 619
До колкото знам изобщо не е законно да се строи в Ст.Град,но откакто дойде този кмет блокчетата нацъвтяха и тук ooooh!
Кой- г-н Генерала ли?... Щото в Щтудград се строи още от миналия век.

# 14
  • Мнения: 1 455
До колкото знам изобщо не е законно да се строи в Ст.Град,но откакто дойде този кмет блокчетата нацъвтяха и тук ooooh!
Кой- г-н Генерала ли?... Щото в Щтудград се строи още от миналия век.
Кмета на Ст.град.За него съм слушала интересни неща Whistling

Общи условия

Активация на акаунт