Ако "трябва", бихте ли ходили забрадени?

  • 10 841
  • 157
  •   1
Отговори
# 15
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
Не. За мен забраждането е символ на подчинение
Най-вероятно ще емигрирам някъде другаде
Виж ако в друг живот съм израстнала с този факт - сигурно ще нося.
Все пак социалната среда е определяща

# 16
  • Мнения: 1 517
И аз съм чувала, че под...как се казваха тия пущини, бее  newsm78 жените са облечени по последна мода. А под фереджетата са като от професионалист гримирани. Проблема в случая е, че не могат да си покажат хубостта пред мъжкия пол.

По темата: зависи от обстоятелствата. Ако ще ме насилват, ДА (докато не се чупя някъде, където не е задължително  Mr. Green )

# 17
  • Мнения: 175
Май "махрама" се казваше тази одежда, но аз честно казано не бих я носила - обичам големи деколтета Wink Ако съм възпитана да я нося, може би, макар че съм малко бунтарка и сигурно трудно бих се примирила, но ако сега ми кажат - "Трябва да носи!" ще има кажа "Нъцки"

# 18
  • Мнения: 822
За мен "трябва" (поне в този случай ) изключва всякакъв избор...
Ако съм израстнала и възпитана с това,надали изобщо ще си помисля за друг вариант.Ако сега ми бъде наложено и аз принадлежа на тази вяра,сигурно ще се примиря.Ако ми е наложено и аз не съм част от тази религия,сигурно ще възроптая,но предполагам,че инстинктът ми за самосъхранение ще бъде по-силен...Бунтарството сякаш остана в по-младите ми години...
Иначе наблюдавам тук мои познати...Въпреки че са в по-либерална среда,те продължават да спазват тези традиции.Защото контролът идва от семейството.За неомъжените момичета решават родителите,за омъжените-съпрузите...Да ме поправят арабските мами,ако греша,но поне сред моите познати е така...Решението на семейството е закон,и те го спазват...
А отдолу си ходят и с бутикови дрехи-да.Дори в делнични дни ...И само краят на ръкава изпод черната дреха го издава...

Off-питанка:Кифлата,това Чипровски мотив ли е?

Последна редакция: сб, 17 мар 2007, 02:03 от niara

# 19
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Никога #2gunfire, прочетете "Неверница" На Айаан Хирси Али, сомалийско-холандска мюсюлманка, която от полуграмотна бежанка става доктор по политика и член на парламента в Холандия. Живее с денонощна охрана в Щатите в момента, защото не обича да си трае Simple Smile. Хиджаб, или покривката на косата вървят ръка за ръка с боя, унижението, подчинението и други екстри, когато имаш късмета да се родиш жена в ислямска държава. Или дори в демокрация, която си затваря очите за проблемите с интеграцията на тези жени и го нарича "културна или етническа особеност"  Simple Smile, някое и друго ритуално убийство, малко бой и пълни женски приюти, неуки и предубедени жени и деца, биг дийл Simple Smile. Прочетете книгата, намразих я тази религия.

# 20
  • Мнения: 389
Ако трябва ...

Да оставим за малко исляма и талибаните.

Случвало се е нормални български жени да ми споделят, че мъжете им са толкова ревниви и така беснеят от всяка хубава дрешка или бижу, които биха предизвикали чужд мъжки поглед, че само да има как, биха им сложили такова покривало на мига. 

# 21
  • София
  • Мнения: 3 099
Бих. И чадор бих турила, а под него - по организъм и жартиери. Но ей така, за да разнообразя сенейният секс.

# 22
  • Мнения: 15 619
Ако съм израснала с тези изисквания, забрани и т. н.,
 ще го приемам за нормално, разбира се!!!
Кас, дай по-весела тема. Тази е извън пътя мрачна.
Да не дава Господ да се случва!!!

# 23
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Може би, ако от дете ме пребраждат...Не знам, не съм сигурна...

Под бурките носят последна мода, да. Най-скъпите марки имат бутици из арабските страни и продължават да откриват - търсенето е огромно.

# 24
  • Мнения: 11 747
Дали мъжа ти ще те бие,не го определя религията,а простотията!Сума ти християни в България спукват от бой жените и децата си!

Divana,дай моля те някоя снимка,много ми стана любопитно!


На въпроса мога да отговоря,че ако бях израстнала така,щях да нося и през ум да не ми мине,че мога и да не нося забрадка!Но сега не мога,аз дори поло яка не мога да търпя... Thinking

# 25
  • Мнения: 920
В блока ни живеят араби. Момичето ходи с впити дънки, много тясна блузка, но с дълги ръкави и ...забрадка на главата. Все едно да тръгнеш гола, но със забрадка - да не ти се вижда косата.

# 26
  • Мнения: 2 952
   Както си свикнал , ако всички ходят така , майка ти ходи така , така гледаш  на нещата , няма проблем.Но ако изведнъж без  вътрешно убеждение  те принудят реакцията ти ще е да се разбунтуваш.Тези , на които им се случва по-късно да свикват с това  и ако го правят пак по убеждение  - няма проблем пак.За мен  такава жена не е депресирана , подтискана ако тя самата  го иска.Това не е най-големият ужас в живота Grinning Такава  жена може да е щастлива , обичана, обкръжена с любов .

# 27
  • Мнения: 9 901
да, ако става въпрос само за носене на дреха Simple Smile казват, че спестява от усилията да отслабваш Simple Smile

# 28
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Да бе, да не би и пред огледалото да ги носят тези чували?!

# 29
  • Мнения: 920
Всъщност забрадката е част от нашата народна носия.

Общи условия

Активация на акаунт