Великденски яйца и козунаци

  • 64 147
  • 526
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 294
Блонди, ще я  пробвам утре и ще пиша резилтат Peace
Звучи доста добре, като изключим маята, поне така мисля  doh
Но утре повече за резултат и импровизаций по темата:)

# 346
  • София
  • Мнения: 2 162
Момичета, поздравления за прекрасните козунаци! Моля кажете ми какво брашно използвате, защото то е от съществено значение за крайния резултат.

Аз го направих с бяло брашно, тип 400- някъде из темите бях прочела за такова, но предполагам може и с друго. Правила съм един козуначени питки с тип 500 и пак са ставали.

# 347
  • Мнения: 1 983
Бях се настроила утре да боядисвам яйцата и да правя козунаците, но не ми се отвори парашута, до 17 часа съм заета Sad
Ако ги боядисам вечерта и пак тогава направя козунаците какво ще стане? newsm78

Преди 2 години правих козунаци и станаха прекрасни, да видим тая госина дали пак ще ги докарам, нещо взе да ме дострашава Confused.Купих си боя от тази в пластмасовите опаковки Embarassed (дето са като антобиотици), дали е добра? newsm78

# 348
  • Мнения: 27 524
А, супер, обезателно да кажеш какво е станало, за да знам и аз в събота да се боря ли с тази рецепта или да търся друга. Искам с много яйца да е, за да е жълт. Искам и конци. Ще взема да чета назад за други предложения.

# 349
  • София
  • Мнения: 2 162
А като стана въпрос за боя за яйца- някой знае ли, ако се ползва от хранителната боя (не за яйца, а за тестени разни) - пак ли я разтварям във вода и си действам по стандартната процедура или има някакви по- специални правила?

# 350
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
mama1+2, по-добре късно, отколкото никога. Peace Супер е йенската, аз  ползвам много такива- обаче за кекс ми се счупи, при едно пренасяне. Cry Най-ми харесва отделянето после, не залепва като в металните. С леко почукване- излиза или леко с ножа отстрани като се помага.
А за борчето- скътала съм на сигурно място чертежа, само дето не съм питала още стругар дали ще ми я направи. Embarassed

# 351
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
А, супер, обезателно да кажеш какво е станало, за да знам и аз в събота да се боря ли с тази рецепта или да търся друга. Искам с много яйца да е, за да е жълт. Искам и конци. Ще взема да чета назад за други предложения.

Блонди, моят съвет е да пробваш първо изпробвана рецепта, за да си сигурна! Щом искаш да е с много яйца, защо не опиташ рецептата на Мимито, по която е пекла Джемма? Тя е дори с повече яйца - 6 на 1 кг. брашно, а тази, която си намерила е с 5 на 1 кг. брашно.

Иначе за да е жълт яйцата е добре да са домашни, а конците стават освен от всичко друго и от самото заплитане и усукване.

Цитат на: lilfi
А като стана въпрос за боя за яйца- някой знае ли, ако се ползва от хранителната боя (не за яйца, а за тестени разни) - пак ли я разтварям във вода и си действам по стандартната процедура или има някакви по- специални правила?

lilfi, аз ползвам точно сладкарски бои за яйцата и съм много доволна, защото има повече нюанси и стават по-наситени. Моите обаче са на прах. Разтварям ги в около 300мл топла вода с 2с.л оцет.

# 352
  • Мнения: 27 524
Блонди, моят съвет е да пробваш първо изпробвана рецепта, за да си сигурна! Щом искаш да е с много яйца, защо не опиташ рецептата на Мимито, по която е пекла Джемма? Тя е дори с повече яйца - 6 на 1 кг. брашно, а тази, която си намерила е с 5 на 1 кг. брашно.

Иначе за да е жълт яйцата е добре да са домашни, а конците стават освен от всичко друго и от самото заплитане и усукване.

Тук, в тази тема ли да я търся? Домашни тук  Rolling Eyes

# 353
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Ето линка който е дала Джемма: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=176696.new#new

КуРкУмА, имай предвид, че за козунаците ти трябва много време - поне 4 часа. ИЛи ще ги правиш по нощите, или ги остави за събота. Е, по време на втасването, поне ще може да боядисаш яйцата! Peace

# 354
  • Мнения: 27 524
Много ти благодаря,  Heart Eyes отивам да чета и да избирам  Party

# 355
  • София
  • Мнения: 401
Козунакът вече се пече и изглежда страшно апетитно  chef!Благодаря ви отново за бързата реакция - мисля,че успяхме с общи усилия да оправиме нещата!  bouquetНо имам и още един въпрос:
Като се извади от фурната,покрива ли се с нещо?Сега се сещам да попитам и друго:А ако го оставя хубаво да изстине,мога ли да го замразя в камерата до неделя,за да е крехък?(Може би въпросът ми звучи абсурдно Blush)

# 356
  • Мнения: 27 524
Не, не го замразявай. Покрий го с кърпа и като изстине го прибери увит в кърпа в голяма кутия, нещо с капак.

# 357
  • Мнения: 382
за да се получи наситен жълт цвят на козунака(същото важи и при кексове и други сладкиши)слагайте на 500гр брашно  3-4 пълни супени лъжици суха сметана(от тази ,с която си пием кафето).Резултатът е гарантиран!

# 358
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Аз лично замразявам тестени изделия - хляб, питки, виенски кифли, козунак. Най-добре става, когато се замразят не топли, но не и напъно изстинали. После вечерта преди Великден го изкарай - до сутринта е като прясно изпечен!

# 359
  • Мнения: 27 524
Ха, това със сухата сметана ме изненада  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт