Зехтин срещу запек или нещо друго-моля за съвет?

  • 16 421
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 46
Здравейте мили кърмещи и кърмили майчета. Имам нужда от съвет!
Моят син е на 5 1/2 месеца и ака през няколко дневен интервал. Знам, че за кърмачета това е нормално. Той е само на кърма, дори без вода до сега и преди се изхождаше след почти всяко ядене. Но от около месец и половина положението постепено се промени и сега може да не се изходи повече от 5 дни. Коремчето му е много твърдо и нощем от около 4 часа започва един рев и свиване като при коликите, но без резултат, само се мъчи.
Пробвах с масаж на корема, с термометъра, но резултат няма. По прпоръка на педиатъра дадох и дуфалак и след доста време се изходи. Не е запек, т.к. всичко беше нормално и дори в голиамо количество (Embarassed извинете за подробното описание). Но не искам да му давам повече лекарства.
Приятелка ме посъветва да дам няколко капки зехтин. Притеснявам се, че малкия още не е захранен и не знам как може да му се отрази това.
Моля за съвт - да дам ли капчици зехтин или нещо друго?

# 1
  • Мнения: 3 810
Не си ли мислила да коригираш своята храна?
Повече овесени ядки, сини сливи... newsm78 за друго не се сещам...

# 2
  • Германия
  • Мнения: 8 085
Ако понасяш сусам, мюсли, круша опитай първо ти и така чрез кърмата да подейства. Иначе при моя син винаги помага плацикането в топла вода, отпуска корема и акането е гарантирано (дори вчера в плувния басейн подейства) Embarassed Embarassed Embarassed

# 3
  • София
  • Мнения: 1 750
Важно е и ти каква храна приемаш. Опитай да хапваш повече плодове, зеленчуци. Разхлабващи са сините сливи, крушите, броколите. Суровото кашу при мен даваше страхотен резултат. Има и едно сладко от листа от роза - също е слабително средство.
Дано като започнеш лека полека захранването проблема с акането да се реши. Тогава може да даваш пюрета от круши или сини сливи, оито дават резултат при бебетата.

# 4
  • Мнения: 9 467
При нас имаше страхотен ефект като изпия един сок круша на "капи", също кивито има такова действие и мился смокинята newsm78
А за зехтина-слага се по малко, но в пюретата..за директно даване на този етап, не мисля че ще е добре.

# 5
  • Мнения: 46
Благодаря за съветите момичета.  Hug
Аз определено смених диетата си. Въпреки, че не обичам круши, сега хапвам, пия сок. Ям много супа и мюсли. Сега ще пробвам и с киви. Избиагвах го заради коликите и алергиите. Но пълно щастие няма. Laughing

# 6
  • Мнения: 568
аз ядях мед при такива проблеми.
Също съм слагала малко остро парченце сапун в дупето. Това помагаше винаги.
Чувала съм и, че може да се даде 1 лъжичка сливово пюре, въпреки че не е въведено.
Но са ми казвали, че при кърмените деца честотата на изхожданията не е проблем.

# 7
  • Мнения: 560
Аз съм давала зехтин. Наистина разхлабва, но не повече от три капчици. Бяха ми казали по пет, но никога не съм давала толкова. Правех така: Първия ден една капка, втория-две капки, третия - три, и пак от начало. Обаче не бива да се прекалява, че пък може да се раздриска.

# 8
  • Мнения: 950
Моята дъщеря веднъж се запече и й дадох пюре от сини сливи на гладно и после да яде поне след час. Има ефект, но тя вече беше яла сливи.

# 9
  • Мнения: 789
При нас друго действа. Досега Ива само веднъж не е акала цели 2 дни, та чак на третия и още 2 пъти за по 1 ден се е случвало. Та хапвам портокали и резултата е гарантиран. Преди няколко дена изядох един вечерта, че много ми се дояде и на другия ден без малко да й докарам разстройство.....

# 10
  • Мнения: 3 810
Tani4ka_04 , не давай такива смели съвети преди да си ги проверила! Четох ти съветите в съседна тема и за АМ newsm78 Не са най- добрите.
Момичета, внимавайте с цитрусовите плодове- киви, портокал.
Възможно е да предизвикате алергия.

# 11
  • Мнения: 1 640
Da,по-полека с експериментите!
  Круша и сини сливи-майката може да приема,но НЕ И ПОРТОКАЛ,КИВИ.Моето дете е с атоп.дерматит и зная какво е тормоз за цялото ни сем. /предвид тази диагноза/.При нас вероятни причини са ранното захранване със сокове,препоръчано от педиатърката или ваксината ДТК,поставена в 5 месец.
  Внимавайте,че после да не си скубите косите заради опитите си!!!
  А кашуто не е ли вид фъстък-ако е ,тогава направо си търсите белята!

# 12
  • Мнения: 46
Благодаря!!! Hug Hug Hug
Значи много правилно, че не съм хапвала портокали и киви. И моето слънце е със себореен дерматит. Не е толкова страшно като атопичния, но пък той може да бъде отключен от какво ли не...
Много дълбоко се замислих за кашуто, толкова го обичам, но не помня дали съм хапвала. Добре, че не е имало проблем ако съм.
А за зехтина, ами ще почакам още малко и ще се мъчим със масаж и термометър, като се наложи. Много ми е жал, така се мъчи горкия всяка сутрин, плаче и много пръцка, ама памперса е празен...

# 13
  • Мнения: 3 810
Eva77, aз не ти препръчвам и термометър. Освен че е опасно, така  може да свикне и изобщо да не си дава зор да се напъва.
Моите съвети са: масаж(както си се сетила), твоята храна, топла водичка.
А и като гледам ви остава много малко до захранването- при въвеждането на зеленчуците, нещата се нормализират.
При нас това беше разрешението.

# 14
  • Мнения: 366
Включвам се с проблема и ние вече 2 пъти по 4 дни задържа, но съм решила да не го мъча вече с термометър , и клизма ( щото на четвъртия ден до това прибегнах и само това помогна )а давам пюре от сливи , круши  , сокове от тях, спанак..... ако пак 4 дни искара тогага ще го мъча, но до тогава ще караме спокойно със зехтин в пюрето.  ... Цялата рода звъни пред час да пита изакал ли се е, ще ги пратя и тах на кино и дишам спокойно  - не съм единствената с такъв проблем. Детето ми е спкойно, кво като не е акало вчера и днес  Peace

Общи условия

Активация на акаунт