Диария-дали е това?

  • 525
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 217
Здравейте мами.Калоян се храни с кърма и АМ-Фризолак.Има малко хремичка и педито ни даде Осцилококцинум -3 дози,спрей за нос-Низита и витамин С.
Питането ми е може ли от тези неща да се раздриска.
Днес когато яде в 2 и сега в 6 така се изака -жълтеникаво,с ядчици и течно ,но не като вода  а такова кишаво,дали е диария и дали ако така продължи може да се обезводни.

# 1
  • Мнения: 475
Едва ли е диария,но продължавай да му следиш изпражненията.Ако ака повече от 6-7 пъти на ден и акото му стане воднисто,тогава има.Аз обаче се учудвам как на толкова малко бебе лекарят си е позволил да предпише каквито и да е лекарства,независимо,че са хомеопатични newsm78 И то заради хрема newsm78 Когато Ния беше толкова малка имахме подобен проблем,но нашият лекар ми позволи да й прочиствем нослето единствено с физиологичен разтвор и помпичка за нос.Моят съвет е да се консултираш и с друг лекар.Не мисля,че е редно да тъпчеш детето си с лекарства от толкова малко.Успех!

# 2
  • Мнения: 475
Забравих да добавя-давай му повече течности.Например чайче от джоджен-той запича.

# 3
  • Мнения: 2 829
Това, което описваш е нормално ако на кърмно бебе. Възможно ли е тези дни да е ял повече кърма, отколкото АМ? Ако е така няма нужда да се притесняваш.
Извинявай предварително, ако ти е неприятно или досадно, но дали не си струва да опиташ да премахнеш АМ въобще? Бебето ти е малко и е напълно възможно с малко помощ и четене да успееш да махнеш добавката.
Пак те моля да ме извиниш ако даването на АМ си е по твое желание-не виждам нищо лошо в това, но ако поради неправилни съвети на педиатри или липса на информация си стигнала до там мога да се опитам да помогна

# 4
  • Мнения: 1 217
Не се извинявай.Понасям критика. Laughing
но
почнах да давам АМ защото за първите 15 дена не наддаде изобщо и се оказа че кърмата ми е малко.От двете гърди цедя по 100 мл общо.
А за акото - до преди няколко дена не беше ходил 2 дена и сега извднъж вчера и днес 2 пъти и то толкова обилно и се притесних.
Храня го 3 пъти АМ и 2 пъти кърма.

# 5
  • Мнения: 2 829
Полина Малина, не знам как е при бебетата на смесено хранене, но моя син, само на кърма първия месец акаше по 4-8 пъти на ден. След това втория месец изведнъж започна по 1 път на ден или пропуска един ден, а на другия ден ака 2-3-4 пъти. И след известно време почна да си ака редовно по веднъж-два пъти на ден.
Възможно е просто в момента да минава детенце през този период. Все пак, за да си спокойна, че не се е обезводнило детенце наблюдавай го колко пъти на ден пишка-ако имате 4-6 добре напишкани памперса-всичко е наред. Личната ми лекарка ми каза и друг начин-следи дали има слюнка в устата-ако устата му е суха-обезводнява се.
И сега относно кърменето-не бих посмяла да критикувам никоя майка за това че дохранва-това въобще не може да е критерий дали се грижи добре да детенце. Доколкото въобще се опитвам да дам съвет-то е, защото смятам, че кърменето е невероятно улеснение за майката....
Един въпрос-по принцип бебето суче ли, или цедиш и даваш с биберон? Защото ако бебето суче, това колко изцеждаш не е критерий колко кърма имаш. За недостатъчното наддаване може да има доста причини-ако бебето е имало жълтеница да е било сънливо и да е заспивало докато суче, ако си спазвала режим, ако е пиело по много вода, не е за пренебрегване и разликата м/у кантарите в болницата и при педиатъра (между двата кантара на двете докторки при които хадя има разлика 500гр. водих детето в 2 поредни дни, нама как да е наддал толкова за 1 ден), и др.
Независимо от причината, ако ти имаш желание, можеш ПОСТЕПЕННО да намалиш и махнеш добавката от АМ. Но трябва да знаеш, че кърмата се произвежда на принципа на търсенето и предлагането, а не се "събира" в гърдите, както дори и много педиатри неправилно казват. Т.е. за да иамш повече кърма трябва да предлагаш на бебето да суче по-често. Например, хубаво е да му дадеш да суче, и едва след това да предложиш добавката от АМ. Както и да му даваш между храненията, при всеки признак на глад. Така би могла постепенно да намалиш количеството АМ което даваш.
Но, понеже аз самата бих била скептична към съвети давани от непознат, горещо ти препоръчвам да пуснеш тема в кърмаческия, както и да поровиш в библиотеката на подфорума. Мисля, че ще откриеш отговорите на много от въпросите, които имаш и ще се почувстваш много по-уверена в себе си.
Извинявай за дългия постинг, дано да съм ти била полезна  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт