Бясна съм на свеки

  • 3 965
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
Ami napravete si oste edno dete i gi trashni na tvoita sveki da gi gleda,a ti si givei givota dokato si mlada.E sigurno ste chuesh i drugi prikazki,no gledai givota da varvi po leko za teb. Tova da ti e samo problema.Zastoto moata sveki mi kaza napravo v liceto,che ste e dovolna, ako se razdelim s mago, pri pologenie, che imame dete.A ako ne bjax az sigurno oste steshe da si mechtae za vnuche.Dobre,che mago mi e na mjasto.Vinagi zaema mojata pozicia.Zatova ti gelaja uspex vav voinata.

# 16
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 366
Бих и затворила устата,пък каквото ще да става. Mr. Green

# 17
  • Мнения: 2 978
Кажи и да му купи един апартамент и веднага ще си "купите" още едно. Twisted Evil

Те всички искат....ама от страни е лесно Stop

Не виждам обаче смисъл да си говорите през детето. Кажи и всичко, което мислиш в очите. Просто си поговорете спокойно Peace

# 18
  • Мнения: 473
Тя просто ти е намерила слабото място. И не че толкова много иска да имате второ дете, а просто знае че темата изключително много те дразни и затова постоянно я коментира. Да се разправяш с мъжа ти няма смисъл. Тя пак ще продължава по един или друг начин. Начинът да спре да те вбесява е да спреш да й обръщаш внимание на това, което говори. На детето ти обясни защо засега няма да имате друго бебе, то ще спре предполагам. А тя нека си говори, ти просто не я чуваш. Нейната тактика се нарича манипулация, и то много грозна. С мълчанието и безразличието си ти ще й покажеш - "не чувам злото". Другият начин да спре е ти да й кажеш в очите, че това приказване от нейна страна те разстройва много и ако иска да я уважаваш и да имате нормални отношения трябва да спре. Ако продължава да приказва пак като те пита няма ли да имате бебе може да й отговаряш, че сте решили да имате още три деца, но ще ги родиш когато решиш. Не се ядосвай! Така тя постига целта си, а ти си губещата страна. Ядосвайки се просто става на нейното. Това си го повтаряй непрекъснато. Аз така се лекувам от простотиите на свекърва ми и да ти кажа вече така съм отработила безразличие към нейните простотии, че само се забавлявам и си правя смях с нея. С нищо не може да ме засегне или обиди. Когато нахално се меси я отрязвам аз като с нож и тя остава като напикано мушкато Joy Joy Joy

# 19
  • Мнения: 236
кажи й че ако продължава в същия дух няма да има никакъв достъп до второто ти дете. Joy

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Абе не е много приятно, но съм сигурна че не е само тава е единственото нещо с което тя те дразни. Явно ти се е натрупало.
Бих те посъветвала да разсъждаваш така - като направи нещо свекито помисли, как би се почувсвала ако това нещо го направи майка ти. Ако все така не харесваш постъпката, явно проблема си заслужава ядосване  Simple Smile
От моя скромен опит съм с впечатлението, че често едно и също нещо за мама - може, за свеки - не! И само не ми казвай че майка ти не ти е поставяла въпроса за второ детенце  Wink
Успех и не се коси за дреболии.

# 21
  • Мнения: 5 313
Не се ядосвай.Нормално,жената има мерак за второ внуче. Hug

# 22
  • Мнения: 2 015
Абе не е много приятно, но съм сигурна че не е само тава е единственото нещо с което тя те дразни. Явно ти се е натрупало.
За това и аз съм съгласна.При мен е така и виждам как вече и за най-малкото избухвам.Вземи и поговори с нея, а ако не разбира от дума я сложи на място Crossing Arms.

# 23
  • Мнения: 386
Снощи с мъжо си поговорихме надлъж и нашир и той обеща че ще говори с нея.Аз съм сигурна обаче,че тя ще продължи,защото не е съобразителна и тактична а точно обратното."Просто тя си е такава" думи на мъжо.Аз съм я кръстила МРЪН,МРЪН,защото все нещо мрънка.
Мен  ме е яд че занимава първо детето после странични хора,а не толкова факта за второ дете/въпреки че и това ме дразни/.
А по отношение на това че ако беше майка ми,нямаше да е така може би сте прави,но поне тя не ми се меси в личния живот и пространство,а ако се опита да го направи получава отпор от моя страна.
Сега вече съм по спокойна след като и той ме успокои и каза да не се нервирем за глупости,нещата ще се оправат.
Какво ще се оправи незнам!
Вълкът кожата мени,но нрава не!

# 24
  • София
  • Мнения: 2 100
според мен ги игнорирай тези нейни приказки и все едно не си чула- от едното влиза през другото излиза Mr. Green
ако само това са ти проблемите със свекървата, значи си щастливка, я не се впрягай за глупости Whistling

# 25
  • Мнения: 8 999
Моята пък свекърва изтръпна, като й казахме, че ще имаме второ дете! Мисля, че не е работа на свекървите да обсъждат колко внука трябва да им родят снахите, дори не работа и на собствените ни родители. В края на краищта сме пълнолетни и си даваме ясна сметка КАКВО правим и ЗАЩО. Това е въпрос, който касае само теб и мъжа ти - дори детето ти няма право да иска или не иска бебе. Моите две зверчета непрекъснато ме увещават да им родя - дъщеря ми иска сестриче, а синът ми - братче! То ако започнеш да се съобразяваш с всички .... после ще те показват по новините! Кажи на свекърва си, меко разбира се, да не се меша в чужди гнезда!

# 26
  • Мнения: 386
според мен ги игнорирай тези нейни приказки и все едно не си чула- от едното влиза през другото излиза Mr. Green
ако само това са ти проблемите със свекървата, значи си щастливка, я не се впрягай за глупости Whistling


ЕЕЕЕех,да бяха само това проблемите ми със свеки,но не са!!!!! smile3511

# 27
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Уффф, на мен пък нашите ми опяват за дете. Всеки път, когато се видим, за мен си е чист психически тормоз. Обяснявах, сърдих се, скандали ставаха, не ходих на гости известно време - никакъв резултат. Добре че половинката приема всичко много леко: само седи и се усмихва, било му много смешно, пък аз като го видя с тая нахилена физиономия, и ми става и на мен забавно. Иначе до сега да съм изперкала  Tired...

# 28
  • Мнения: 251
Кажи и да му купи един апартамент и веднага ще си "купите" още едно. Twisted Evil

Те всички искат....ама от страни е лесно Stop

Не виждам обаче смисъл да си говорите през детето. Кажи и всичко, което мислиш в очите. Просто си поговорете спокойно Peace

И аз така мисля. Ако бях на твоето място и аз щях да съм   newsm61.

# 29
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 638
според мен ги игнорирай тези нейни приказки и все едно не си чула- от едното влиза през другото излиза Mr. Green
ако само това са ти проблемите със свекървата, значи си щастливка, я не се впрягай за глупости Whistling


ЕЕЕЕех,да бяха само това проблемите ми със свеки,но не са!!!!! smile3511
Едва ли до сега не си говорила с нея спокойно и кротко, такива хора просто не разбират от добро. Защо не я предупредиш, че ако продължава да промива мозъка на детето, ще й спреш достъпа да него, както и до къщата ти? Ще има вой и гадни приказки от нейна страна, но това може би ще я стресне. С простия човек не можеш да се разбереш интелигентно, за съжаление трябва да му слезеш на нивото, иначе няма да те разбере правилно.

Общи условия

Активация на акаунт