Сладолед

  • 4 715
  • 74
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 840
От миналата година го откри моят син и сега - на 4 е - му давам, когато поиска.

# 16
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
Аз смятам това лято сама да й предложа  Grinning Обожавам сладолед, нека се радва детето, ако й хареса. А и е добро закаляване за гърлото  Peace

# 17
  • Мнения: 5 468
Моето нагъва миналото лято сладолед като за световно. Види ли фризера в магазина и почва да реве ooooh!.
Сега е почнала още от януари да иска, аз й казвам, че зимата никой не яде сладолед, а лятото, но тя не знае, какво е лято и какво е зима и иска ли иска.
"Открих сезона" в най-голямия студ през февруари, когато ме изнуди да й купя сладолед. Купих й накрая, а продавачката се ококори - "За малкото ли Shocked?"... ми за него я..., да няма аз да си купя в тоя студ Laughing Laughing.
А сега вече е много отворена, връхлита в магазина, прережда се и пита продавачката - "Има ли слолед?" Joy Малко е смутена, когато дойде момента на плащане, но това не й разваля удоволствието.

# 18
  • Мнения: 1 679
Избягваме сладоледа, предпочитаме плодови млека.

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 6 915
Дадох за първи път,когато беше на 8месеца.После това лято пак ядеше доста често.Сега от 2 седмици всеки ден като я взимам от яслата й купувам от 50ст. на Делта.Не съм против сладоледа,и го предпочитам пред вафли и шоколади

# 20
  • Мнения: 94
В къщи обожаваме сладолед и го ядем целогодишно. И на двете деца давам, на малката само като за проба, но предпочитам домашно направените и плодовите. Особено с последните не мисля, че може да се прекали. 'За' сладоледа съм, особено в сравнение с шоколадови вафли, чипсове и снаксове.

# 21
  • Мнения: X
И на двете си деца /4и 6 години/ давам сладолед целогодишно, когато си пожелаят.Каката опита тази сладост за пръв път на година и три месеца. Тогава не искаше да яде нищо дори и мляко и по съвет на най-добрия за мен педиатър в града ни, й дадох сладолед.Според сегашното ни джипи може да замести едно хранене, макар че съдържа  стабилизатори, оцветители ,емулгатори и други от тоя сорт.Като, разбира се ,не се прекалява със заместването на храненията.

Последна редакция: пн, 19 мар 2007, 15:14 от Анонимен

# 22
  • Мнения: 1 640
Не е здравословна храна,заради емулгатори,стабилизатори и оцветители-все низвергнати съставки,НО...аз ям,баща й яде,значи и детето не можем да лишим от това удоволствие.Преди няколко дни ходихме в Морската градина и си купихме първия /за 2007г./сладолед.Впечатлих се,че без разяснения от моя страна,тя сама се сети да го ближе внимателно и бавно-сякаш се страхуваше от студеното.
  Студът калява гърлото,НО Е ВРЕДЕН ЗА ЗЪБИТЕ!
  За първи път детето яде миналото лято -преди да навърши 2г.

# 23
  • Мнения: 4 390
Дъщеря ми яде сладолед и изстудено плодово мляко целогодишно.

# 24
  • Мнения: 465
Баткото ми и той яде целогодишно без проблем  Peace

# 25
  • В офиса
  • Мнения: 4 008
Яде когато си поиска и без значение на сезона. Сладоледът е по-вреден от шоколада. Само е минал покрай млякото, а яйца изобщо няма. Но е от вредностите, които съм решила да й позволявам. Напоследък няма кой знае какви мераци. Даже се случва аз да си купя и да ям, а тя да не иска.

# 26
  • Мнения: 1 734
Не виждам нищо лошо в яденето на сладолед. Миналата година давах по малко и това лято също ще му давам. Но Боби не му е голям фен защото му е студен  Wink

# 27
  • Мнения: 14 133
Давам му от миналото лято. Като се позатопли още малко, пак ще му купувам. Самата аз обожавам сладолед!!!!

# 28
  • София
  • Мнения: 4 866
Сладоледът е на особена почит при нас. Винаги има в хладилника. Не е сезонна храна. Ядем го в неограничени количества и наистина го ядем, а не го ближем - не е близалка.

# 29
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Дъщеря ми много рядко ще се сети за сладолед, но когато поиска не и отказвам Laughing.

Общи условия

Активация на акаунт