Кажете ми ефикасно лекарство против колики?

  • 26 751
  • 67
  •   1
Отговори
  • Мнения: 27
Мами кажете ми ефикасно лекарство против колики, което мога да намеря на българския пазар? newsm78

# 1
  • Мнения: 2 677
Аз давах Еспумизан. Много му помагаше.  Peace

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 10 346
Davah babenos.Naistina parqt dosta i ne sa osobeno priqtni no mnogo ni pomognaha!

# 3
  • Мнения: 374
Аз давах Еспумизан. Много му помагаше.  Peace
Някои майки обаче смятат, че трябва просто да отмине периода.

# 4
  • Мнения: 5 790
Мами кажете ми ефикасно лекарство против колики, което мога да намеря на българския пазар? newsm78

Който го открие това ефикасно лекарство, сигурно ще получи Нобеловата награда за медицина.  Laughing
Пробвай с различните капки, които се продават. На всяка бебе действат различни марки, въпреки че са с един и същи състав - Саб симплекс и Еспумизан. Ако имаш някой да ти донесе от Англия - Инфакол, или от Германия - Лефакс.

# 5
  • Мнения: 851
И на нас ни помагаше Еспумизана, но Бейбиноса не. Наистина си купи и трите /Еспумизан, Бейбинос и Саб Симплекс/ и пробвай кое ще помогне най много. Саба и Еспумизана могат да се дават на всяко ядене, ако има силни колики, но Бейбиноса не/май може най-много три пъти на ден./ Но така или иначе каквито и капки да са ако имате силни колики няма да облекчават винаги и ще се налага да се гушкате, носите и успокоявате. Успех  Flutter

# 6
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
Аз давах Еспумизан. Много му помагаше.  Peace
Някои майки обаче смятат, че трябва просто да отмине периода.

Аз съм от тези майки. Според мен лекарствата действат различно на различните деца, чайчетата против колики успокояват повече майката, а шишетата против колики са си чист рекламен трик.
Надявам се коликите на бебето да са краткотрайни  Hug

# 7
  • Мнения: 5 362
Давах Еспумизан.
Търпение докато отминат е най-ефикасното средство Wink Peace

# 8
  • плевен
  • Мнения: 1 249
Еспумизан,Бейбинос,Саб симплекс..Топли кърпи на коремчето.

# 9
  • Мнения: 1 243
Aз давах първо Sab simplex после Espumisan а сега от време на време като има колики Бебинос най съм доволна от бебиноса Peace

  


# 10
  • Русе
  • Мнения: 2 354
и аз мисля че няма такова...., мехлемчето Бебинос помага донякъде....

# 11
  • Мнения: 6 461
Коликите отминават със или без капките.
Аз използвах за децата ми Саб и не мога да кажа ,че капките са ни спасявали от колики.


Разгледай   това е от Библиотеката  Sunglasses

Колики

ново20-колики 

Как се справихме с коликите 

Как и по колко се дават капки за колики?


Какво представляват коликите?

Коликите: вик на протест срещу начина на хранене

# 12
  • Варна
  • Мнения: 389
Ползвала съм Еспумизан.Доволна съм.

# 13
  • Стара Загора
  • Мнения: 121
Давах Еспумизан,почти нямахме колики,най-много около две седмици бяха по-силни.

# 14
  • Мнения: 1 101
Давала съм единствено Саб Симплекс и съм доволна.

# 15
  • Мнения: 2 978
Аз давах Саб Симплекс и Бейбинос. Не видях разлика. Confused

После излезе Еспумизан, но пък Симона вече нямаше колики. Mr. Green

п.п. Иначе има МНОООГО стар метод за справянето му. За справка, виж подписа ми  bouquet Hug

# 16
Espumizan L - naistina pomaga  Peace
Davah i 4ai ot kopyr na Hipp

# 17
  • Мнения: 999
Повече гушкане и дондуркане и пеене на песни. Това помагаше при нас, нищо друго.Не се притеснявай и да свикне на ръце, много бързо се отучва като минат коликите.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 424
най - старият и ефикасен метод, открит от англичаните: тапи за уши  и джин Joy Joy Joy
това го прочетох тук някъде Peace

# 19
  • Станимака
  • Мнения: 123
Ние използвахме Еспумизан и Саб симплекс, изпратиха ни и Инфакол от Англия, но  вършат еднаква работа, защото всички садържат симетикон. На нас много ни помагаше сушоара, включен на слаба струя и не най-горещата степен. Насочваш го към коремчето върху бодито /в никакъв случай на голо/ като пазиш да не духа към лицето. Успокояваше я много бързо.

# 20
  • Мнения: 391
Ние използвахме Еспумизан и Саб симплекс, изпратиха ни и Инфакол от Англия, но  вършат еднаква работа, защото всички садържат симетикон. На нас много ни помагаше сушоара, включен на слаба струя и не най-горещата степен. Насочваш го към коремчето върху бодито /в никакъв случай на голо/ като пазиш да не духа към лицето. Успокояваше я много бързо.

И на нас сешоара ни мопамагаше ,но с  гореизброените предпазни мерки- на слаба струя, не на голо ,от  разстояние  и да се пази  лицето . Слагах и топли кърпички,които гладех с ютия. Кърпичките също не на голо,върху бодито  .Но и тези средства помагат временно.

# 21
  • Мнения: 475
На Ния не й бяха много силни и продължиха само 5-6 дни,но в този период използвахме Саб симплекс и чай против колики на Хип Peace

# 22
  • Някъде във Вселената :)
  • Мнения: 340
Всичко сме пробвали, но ефект имаше когато започнах да давам чай от копърово семе и да правя масаж на коремчето.

# 23
  • Мнения: 151
Аз ползвам Еспумизан,не са му минали още,но поне го успокояват.И съм доволна.Иначе сега чух за едни нови Бейби Чиколо - нови са и много ми ги похвалиха.А и има логика новите неща докато са нови са с добро качество.Ако искаш пробваи ги.Иначе и аз очаквам с нетърпение да ни минат. Simple Smile

# 24
  • Мнения: 2 015
Няма такова Sad!Вариго, печиго коликите нямат оправяне Naughty.

# 25
  • Мнения: 333
В началото имаше много силни колики, но откакто започнах да давам Инфакол спряха, но за сега го давам, не знам какво ще стане ако го спра.

# 26
  • Мнения: 305
еспумизан Peace

# 27
  • Мнения: 397

И аз бях доволна от него! Препоръчвам го! Peace

# 28
  • През девет земи в десета
  • Мнения: 2 001
Аз съм ползвала Саб и бях горе долу доволна имаше и някакво "мехлемче за коремче",точно така се казва с него правехме масажи.То съдържа етерични масла,копър и анасон Peace Цената му е 2-3 лв.

# 29
  • Мнения: 451
Нищо отбългарския пазар не помогна при нас. Само Инфакол, от Англия ми го донесоха. Панацея Laughing

# 30
  • Мнения: 154
Нашата лекарка ни каза ,че нищо не помага за колики,но ни изписа Саб Симплекс. За тези капки знам ,че не се получава химически процес,а физически,т.е." Коликите се появяват при задържането на въздух и газове в стомаха или червата под формата на дребномехурчеста пяна,която им пречи да се освободят.Капките разтварят пяната и така газовете се отделят по естествен начин или се резорбират от чревната система.Саб Симплекс не се усвоява от организма,а се отделя от червата заедно с останалото им съдържимо."Правех му и анасонена водичка(няколко зрънца във водата като заври и да престои 20 мин.)

# 31
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Давах Еспумизан, след това Лефакс и на двете активната съставка е симитикон, разликата е в производителя. Не знам дали тези капки помагат, но за щастие коликите на дъщеря ми отминаха доста бързо. Единственото което я успокояваше веднага обаче беше загрята пеленка на корема и много, много гушкане.

# 32
  • Мнения: 509
На мен няколко човека ми казаха, че няма ефикасно лекарство и аз не вярвах, но при нас се оказа точно така. Дори от чужбина сме поръчвали, ефект нямаше. Зависи на самото детенце какво ще му подейства, но май всички подобни водят до запек, защото успокояват гладката мускулатура.

# 33
  • София
  • Мнения: 6 663
Някой знае ли как се дава Лефаксин - австрийския вариант на Лефакс - по една доза ли, преди или след ядене, колко на ден макс.? Имам упьтване само на немски Sad

# 34
  • Мнения: 8 242
люшкане и гушкане  Mr. Green - това беше нашето.. Иначе давах чат-пат Бейбинос и като че ли му понасяше добре.

# 35
  • Мнения: 38
Ние пробвахме с Инфакол, след което сега сме на Саб Симплекс, като вечер давам и до 4 капки Бебинос. Честно казано не виждам разлика в ефекта от двата вида капки - Саб и Инфакола (а и нали активната съставка е една и съща ). Нас много ни успокоява спане по корем , а и тати измисли нещо хитро.....
много помагат за загряване на коремчето компресите за гърди, които се продават /na Bebe Comfort или на NUK, сигурно има и на други производители) те са пълни с гел и задържат топлината по-дълго време. загряваме ги за не повече от 20секунди в микровълновата, слагаме ги на коремчетата и слагаме малките да спят по корем ..... това направо елиминира гушкането при нас  Grinning  Peace

# 36
  • София
  • Мнения: 1 423

И аз бях доволна от него! Препоръчвам го! Peace

И аз така  Peace

# 37
  • София
  • Мнения: 2 846
Аз давах Еспумизан. Много му помагаше.  Peace
Някои майки обаче смятат, че трябва просто да отмине периода.

Аз съм от тези майки. Според мен лекарствата действат различно на различните деца, чайчетата против колики успокояват повече майката, а шишетата против колики са си чист рекламен трик.
Надявам се коликите на бебето да са краткотрайни  Hug

Давах Саб симплекс основно, пробвах и Еспумизан. Но смея да твърдя, че най-много ни помогна сешоара. Просто за минутка духане се успокояваше и заспиваше. Лошото обаче е, че свикна с този шум и сега вечер като заспива иска да чува сешоара. Ами пускам го за 5 минути да се унесе и това е.

# 38
  • Мнения: 490
И аз съм най-доволна от Еспумизана и един правен сироп, но сме пили и Бейбинос и Саб Симплекс...Момичетата са казали - лек няма, просто за успокоение на майките се дават капки.Търпение!

# 39
  • в Низината
  • Мнения: 705
Давах Еспумизан.
Търпение докато отминат е най-ефикасното средство Wink Peace

Точно така!!!

# 40
  • Мнения: 1 371
Еспумизан!
Педиатърката ми препоръча поне едно от храненията през нощта да замествам с водичка, за да му почине коремчето. Така преминаха при нас....
Успех!

# 41
  • Мнения: 177
Аз бях много доволна от Саб Симплекс давах ги на всяко ядене

# 42
  • Мнения: 742
За моята дъщеря нищо не помагаше  ooooh! така, че според мен Търпение му е майката  Wink

# 43
  • Мнения: 640
Вместо вода редувах подсладен чай от копар,анасон,джоджен и лайка.Давах и капки Babynos.Така и не ги усетих тези колики

# 44
Еспумизан,Инфакол,ако има някой да ти продаде,Бейби Кучоло са много ефикасни

# 45
Момичета има една билка резене страшно е ефикасна както за колики така и за зъбките и е много полезна за бебоците

# 46
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
За моята дъщеря нищо не помагаше  ooooh! така, че според мен Търпение му е майката  Wink
И при нас така

# 47
  • Мнения: 2 897
Ползвахме Саб Симплекс и Еспумизан,не мисля,че оказаха кой знае какъв ефект.Може би съвсем леко облекчаваха,но не елиминират коликите напълно,ако на това разчиташ Tired

# 48
  • Мнения: 2 152
Ние минахме супер леко с коликите и давахме Саб симплекс.На моя приятелка детемцето се измъчи и каквито и лекарства да му даваха,нищо не помогна Sad

# 49
  • София
  • Мнения: 142
моят лекар казва, че капките са само за успокоение на майките. никой не знае каква е причината за коликите, така че и лекарство трудно може да се измисли. ако не плаче много не давай нищо, ако пък го мъчат много еспумизан и чай с копър.

# 50
  • Мнения: 888
За съжаление аз не открих такова- нито лекарство, нито чайче...с времето отминават коликите, това е единственото успокоение за теб, а за бебето повече гушкане... Hug

# 51
  • София
  • Мнения: 1 956
Една приятелка сподели, че и двете си деца е спасила от коликите като в млякото им е капвала по няколко капки сок от праз лук...

# 52
  • Станимака
  • Мнения: 123
 Това за праза и аз го чух и много се учудих   newsm78 Няма ли да дразни стомаха на бебето?

# 53
  • Мнения: 2 936
Една приятелка сподели, че и двете си деца е спасила от коликите като в млякото им е капвала по няколко капки сок от праз лук...

 Shocked

# 54
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
И аз съм от онези, които мислят, че е период и отминава. При Василена беше дълъг, имах възможност да пробвам всичко, що се продава по аптеките. Е, не. Нищо не помогна.

# 55
  • Мнения: 163
Има страхотен чай на Милупа против колики - само че тук не го намерих и ми го донесоха от Гърция.Пихме го 1 седмица и забравихме за коликите - така че го препоръчвам горещо!

# 56
  • Мнения: 289
нищо не ни помогна,давала съм всичко от бг пазар даже ми пратиха от Англия Инфакол- не помогна имам си тука една опаковка ако някой я иска  Peace
Но май Лефакса бил мнооого по добър!!!

# 57
  • София
  • Мнения: 1 247
И двата пъти съм давала Сап-Симплекс. Но най-ефикасно лекарство е търпението. Peace

# 58
  • Мнения: 81
Пълно лекарство аз поне не открих, но много го облекчаваше, когато го подпра по коремче на коленете си, като крачета висят надолу.

# 59
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 370
Не мисля, че има особено ефикасно лекарство за това  Thinking

# 60
  • Мнения: 1 098
Всичките ми приятелки даваха на дечицата си " Инфакол", но тях ги има саво в Англия. Знам, че мн помагат. В момента и аз търся някой да ми донесе. Също съм чувала, че ги има и в Кипър. smile3503

# 61
Лефаксин на Bayer!!!

Едни съседи ми го препоръчаха като вълшебно средство слещу колики. Бяха си взели две опаковки и понеже още с първата се оправиха, ми дадоха другата - още я пазя в хладилника пълна до половината.  Peace Още с първите съмнения, че са почнали - взех да й давм и не сме имали повече от 1-2 вечери с мрънкане и свиване на крачета.

Olive Някъде в нета успях да намеря упътване и на англ. , но къде  newsm78 Иначе накратко - 2 помпвания (нали е с една помпичка) на всяко хранене при силни колики, ако сте на АМ в шишето с млякото, ако кърмиш - изцеждаш малко кърма и заедно с нея преди кърменето ги даваш с някаква бибка. Ако не са толкова силни, може да се прескача хранене.

Успех на всички в борбата с гадните колики   bouquet

# 62
  • София
  • Мнения: 6 663
Лефаксин на Bayer!!!

Едни съседи ми го препоръчаха като вълшебно средство слещу колики. Бяха си взели две опаковки и понеже още с първата се оправиха, ми дадоха другата - още я пазя в хладилника пълна до половината.  Peace Още с първите съмнения, че са почнали - взех да й давм и не сме имали повече от 1-2 вечери с мрънкане и свиване на крачета.

Olive Някъде в нета успях да намеря упътване и на англ. , но къде  newsm78 Иначе накратко - 2 помпвания (нали е с една помпичка) на всяко хранене при силни колики, ако сте на АМ в шишето с млякото, ако кърмиш - изцеждаш малко кърма и заедно с нея преди кърменето ги даваш с някаква бибка. Ако не са толкова силни, може да се прескача хранене.

Успех на всички в борбата с гадните колики   bouquet


Благодаря, Dex, ще пробвам!!!  bouquet

# 63
  • Мнения: 649
Бяхме с Еспумизан, помагаше много. Саб и други не помагаха.

# 64
  • София, Дружба 2
  • Мнения: 1 709
Еспумизан ни помагаше до едно време, след отва като чели свикна с него и минахме на Бебинос капки и мехлем и те ни помагаха.

# 65
  • Мнения: 2 407
На българския ние бяхме с Еспумизан.

# 66
  • Мнения: 574
Давах саб симплекс но ние не сме имали силни колики!

# 67
  • Мнения: 209
давах Саб симплекс, ама да ти кажа нищо не помага, докато не си им мине времето!!!ще минат! Hug

Общи условия

Активация на акаунт