Не разрешава да го подстригваме ...

  • 1 664
  • 36
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 668
... и не знам какво ще правя вече  Thinking
От малък си има доста коса , налага се да го подстрижем , за да не му влиза в очите , в ушите  Confused отзад има вече като за опашка ...
Първият път мина добре при фризъора .
Вторият път изпадна в истерия - толкова не е плакал откакто е роден  ooooh! а в салона са много мили , правиха се на маймуни и какво ли още не ...
Сега като минаваме оттам бяга или ляга по очи на земята  Crazy

Викам си ... Добре , аз ще го подстригвам ... Да , ама не !
Пищи , рита , реве , тръшка се и то сериозно . Въобще не е възможно ... Все пак е опасно и да не го нараним нещо  Sad
Пробвах като спи - не стана , усети веднага  Rolling Eyes
Пробвах във ваната , докато си играе - пак пълен провал ...

Кажете какво да правя ...
не стига това , ами мъжът ми не спира да мърмори , че бил като аборигенче  Sick ... все едно , че аз съм виновна  Confused

# 1
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Трудна работа! Ще ти кажа ние как го направихме, пък дано ти свърши работа. Фризьорката ми е приятелка, та се нави да дойде вкъщи. Седнах аз на един стол, гушнах госпожицата, баща и застана отпред да и прави маймунджилъци и фризьорката почна. Не мина без рев, но все пак я постригахме. Успех!

# 2
  • София
  • Мнения: 626
Аз го подстригвам от 6 месечен. Като беше по-малък стоеше без проблем. Онзи ден го заведох на фризьор и той започна да плаче още с влизането, въпреки че познава фризьорката много добре. Накрая си сложи шапката. Така и не го подстригах Rolling Eyes Мисля да го заведа да види първо как подстригват баща му и после него Hug

# 3
  • Мнения: 14 654
отрежи му само бритон, някак ще успееш, като му мине малко уплахата от подстригването- тогава повече

# 4
  • Мнения: 4 668
Ходихме да гледа как подстригват баща му ...  Confused никакъв ефект .
Пробвах с бретона само - пак не - реве и блъска ножицата , а да го гушне някой докато го подстригват е утопия отвсякъде ...

# 5
  • Мнения: 8 505
В петък подстригах дъщеря си,като от предната събота и неделя я уговарям.Накрая се получи:тя седнала,аз около нея с ножицата,баща и пред нея-да се занимават и...чаша и бутилка кола Crazy.Пак шаваше,но неволно,не беше дърпане от ножицата.

# 6
  • Мнения: 11 607
Вземете напр. кукла с коса и нека заедно да я подстрижете и докато стрижете казвайте - сега ще направим клъц-клъц. Друго - поканете в къщи познат фризьор както са те посъветвали преди мен и когато го подстригвате казвайте пак клъц-клъц и това да го успокои, и да не плаче!

# 7
  • Мнения: 50
Ние бяхме(може би още сме) със същия проблем!Направо се чудех дали само при нас е така.Когато решихме да го острижем за първи път, нпарво усети какво съм му замислила и не позволи.После започнах да му обияснявам за подстригването, дадох му ножицата да свикне с вида и, заведох го да гледа как подстригват баща му - показва че разбира, интересно му беше при фризьорката, НО когато реших пак да опитам(при фризьорка - приятелка) се заозърта, захленчи.....Ама го залъгахме някак, баба му бише с нас и така!Вторият път реших да го заведа на фризьор, но по-наблизо до нас и пак се повтори същото - беше дори по-зле.С рев докато го подстригва жената, дори не завърши - остана бретона.Вечерта в банята го клъцнах  - и аз не знам как стана....Направо късмет.Сега в четвъртък се подстригвахме при приятелката  - успешно този път, но преди това баба му постоянно му говореше за подстригването и как ще идем при Марианчето и тя ще го подстриже.А аз го препитвах:Ще отрежем ли косичката?(отг. къц-къц)Кой ще те подстриже?(Маянчето)С какво ще те подстриже?(с ножица) и.....така успяхме с молко връткания накрая, но проблемът за мен не е решен напълно.Да се надявяме, че следващия път ще е по-добре!
А една приятелка ми сподели нейния опит: когато беше по-малък нейния, тя го подстригваше сама.Как? Слагала шевната машина пред него.Той започвал да я върти и така.....Но не се получавало всеки път.Водила го е на фризьор без проблеми, но на моменти не искал да го подстригват.Явно децата са на моменти(като нас  Wink)
 Дано по-бързо да излезете от тоз кошмар, че с тия дълги коси не е работа.Дано споделеното да ти помогне някак!Пробвай - ако не с машина( и с убеждаване), то с нещо друго, което би го впечатлило!Желая ви успех в това трудно начинание!!!

# 8
  • Мнения: 4 490
И ние сме така по принцип, само че у нас баща му го подстригва. Преди около 2 седмици се отказахме по същата причина, като вас, но вчера, докато съм спяла, хванал и го подстригал. Каза, че не се е бунтувал много, явно е било период. Дано и при вас да е само период. Ако е, малко ще си го гледате дългокос, голяма работа Joy

# 9
  • Мнения: 4 668
Ох ... аз даже си го харесвам с дълга коса  Wink Мъжът ми мрънка много ...

Аз само малко ще му я намаля всъщност ( ако успея изобщо , де  Confused )

Но ако мъжът ми го подстриже без мое съгласие сигурно ще го убия ...  bash

# 10
  • Мнения: 473
Снаха ми има същия проблем и просто разбра, че ако не го подстриже с рев и сълзи подстригване изобщо няма да има. Брат ми го държи, снаха ми подстригва, дребния облян в сълзи, все едно че го колят. И с ноктите е така. Някакъв кошмар е рязането на ноктите на краката.

# 11
  • Мнения: 1 547
Много познато ми звучи.  Twisted Evil
Баща му го подстригва у дома с машинка. Случва се често, защото много се поти, а и аз предпочитам да е с къса коса.
Последният път го увещавахме 2 седмици. Ако не постигнеш съгласие с него, нищо няма да постигнеш. Най-важното е да не се изнервяш. Аз много се подразних и се изпокарахме зловещо с мъжа ми. Трудно , бавно е, но най-важното е да си спокойна и много да си му говорила по въпроса. После пускаш филмче и почваш.  Crazy

# 12
  • Мнения: 1 017
Моят син само първият път направи история и то на края, защото аз му бях пъхнала една кутиа сок в ръката и като свърши сока той се усети че го постригват.
Следващият път от рано му заобяснявах колко красив ще бъде като е постриган и после на стола вече непрекъснато му казвах да не мърда, че ще му стане грозна прическата и той милия стоя като препариран и после обеща че пак ще отиде. Сега вече е голям и не се увещаваме.
Но аз си мисля че ако се прави насила е много по-зле, защото така ужасът от постригването се задълбочава. Ако искаш му обясни че ако не дава да го пострижат ще трябва да му връзваш косата като на момиче, че да не му пречи да вижда или нещо подобно, но е по-добре да не се насилва.

# 13
  • Мнения: 3 932
Подготвянето предварително дава добри резултати, пробвай и да му измислиш някакво ново занимание-ние на последното подстригване например лепихме ваденки, купи водни боички, абе измисли нещо ново, което да му отвлече вниманието или нещо забранено...успех!

# 14
  • София
  • Мнения: 3 630
Слагам го в столчето за хранене, давам му лаптопа и имам половин час спокойно да го оформя. Е, имали сме и случаи да се подстригваме няколко поредни дни Laughing

Общи условия

Активация на акаунт