Ще ми припомните ли, моля?

  • 1 429
  • 9
  •   1
Отговори
  • Тайна, майна
  • Мнения: 235
Изтърбуших нета да търся и не намерих.... Как, моля, се пише ударено И в WORD? Нещо ми се губи. Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 3 423
Alt+0249

Или опитай от меню Start.
charmap и търсиш по шрифт.

# 2
  • Мнения: 3 491
Insert - Symbol - там си намираш знака и кликваш бутона Insert, после Close. Нали за ù става въпрос? Има го например в таблицата MerriamRegular на Symbols. Може и в някоя от другите таблици да има по-сполучлив вариант.

# 3
  • Тайна, майна
  • Мнения: 235
  bouquet Благодаря! В символите намерих удареното И, но не ми се вързва с шрифта, който използвам. За това попитах за друг начин. Лек ден.

Последна редакция: пн, 19 мар 2007, 09:10 от Shonny

# 4
  • Мнения: 656
ù.

Е добре де, уж клавиатурата е БДС, в нея има повече от 1 ненужен са правописа символи, обаче точно ù го няма...
Пишат се петиции против насилието, пишат се разни предложения по сложни социални проблеми, а едно просто (според мен) нещо като промяната на някой символ от клавиатурата с друг - не.
При толкова много компютърни специалисти родом от Балканския полуостров, никой ли не се е сетил да направи нещо толкова малко и удобно за правописа на цяла една нация...
(Или компютърните гении в повечето случаи са скарани с правописа?)

# 5
  • Мнения: 3 405
идеята за петиция е чудесна, къде се побликуват и как за гласуване? Grinning

# 6
  • Тайна, майна
  • Мнения: 235
ù.

Е добре де, уж клавиатурата е БДС, в нея има повече от 1 ненужен са правописа символи, обаче точно ù го няма...
Пишат се петиции против насилието, пишат се разни предложения по сложни социални проблеми, а едно просто (според мен) нещо като промяната на някой символ от клавиатурата с друг - не.
При толкова много компютърни специалисти родом от Балканския полуостров, никой ли не се е сетил да направи нещо толкова малко и удобно за правописа на цяла една нация...
(Или компютърните гении в повечето случаи са скарани с правописа?)
Вчера, докато се рових за инфо по този въпрос, попаднах на едно предложение за промяна на БДС-клавиатурата. Там беше включено и това - да има клавиш за ударено И. Но адреса остана на личното РС в къщи. Ако някой се интересува, мога да го потърся.

# 7
  • Мнения: 656
идеята за петиция е чудесна, къде се побликуват и как за гласуване? Grinning
newsm78 Чак пък петиция... Може би от честата употреба на тази дума съм малко резервирана. Предпочитам "Открито писмо", освен това си мисля че достатъчно много хора има в България, които им е работата да се занимават с правописа и българския език. Нека писмото да е към тях, а те от своя страна да направят нещо да улеснят нас и другите, ползващи присмено български език. Те като официален орган могат да изпратят писмо до Майкрософт за решаването на този проблем. Или пък да го придвижат по нужните за целта канали.

Шони, а това предложение си стоеше някъде в интърнет, или по какъв начин тези, които могат да направят нещо по въпроса ще бъдат професионално заинтересувани от него?
АЗ предлагам едно "Отворено писмо", със съответния входящ номер, внесено в Института по български език, с копие до Министерството на образованието.

# 8
  • Мнения: 3 405
Ще трябва да се сменят клавиатурите.

# 9
  • Мнения: 656
Ще трябва да се сменят клавиатурите.
Е, хаде, ще прежаля э (обратно е), ще мацна отгоре с фулмастер ù на старата клавиатура. За новите естествено ще трябва да се помисли за привеждане в съответствие.

Общи условия

Активация на акаунт