Кое е първото

  • 1 741
  • 49
  •   1
Отговори
  • Мнения: 133
Здравейте мами. Интересува ме кое се дава първо - жълтък или месно пюре. И откога трябва да се дават и двете?

# 1
  • Мнения: 1 321
По принцип педи ме посъветва да давам най-напред жълтъка и чак след това местните пюрета.
Но жълтъка смятам да го давам някъде към 6-тия месец.А вече месното може би към 7-мия.

Последна редакция: нд, 18 мар 2007, 21:20 от mira sm

# 2
  • Мнения: 990
Аз дадох първо жълтък и после месно пюре.

# 3
  • Мнения: 27 524
Месно пюре - при навършени 8 месеца.
Жълтък - след годинка.
И не, никога заедно на едно ядене  Naughty

# 4
  • Мнения: 4 668
Аз жълтък дадох след 1г. 2-3 мес. някъде . Не приемам тези съвети , че трябва да се дава в 6- тия месец  Naughty
Първо се дава месно пюре , за жълтък никога не е късно  !

И не, никога заедно на едно ядене  Naughty
Peace

# 5
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Абе, хора, вие педиатър нямате ли??? Не ви ли казва кое как? Има и книга по въпроса - "Хранене на бебето" на Лиляна Трифонова. На конкретното питане - вече не помня кога и как се даваха.

# 6
  • Мнения: 2 631
Мисля, като Блонди! Peace

Месо дадох на 7 мес, а жълтък скоро предстои за първи път, да въведа! Редуват се - един ден месо, друг ден жълтък в зеленчуковото пюре.
Ако мислиш, да ги въвеждаш заедно - бих те посъветвала, да изчакаш един месец помежду им.

Но дъщеря ми е късно захранена, т.е. до 5 мес и 10 дни беше изключително и само на кърма. Laughing

# 7
  • Мнения: 2 677
Съвсем скоро дадох месно пюре. Жълтък не съм давала.

# 8
  • Мнения: 7 723
Жълтък- така ме е учила мойта педиатърка  Wink

# 9
  • Мнения: 4 668
Жълтък- така ме е учила мойта педиатърка  Wink
Колкото хора - толкова различни мнения  Rolling Eyes А тя обясни ли защо така препоръчва ?
( Педиатърката имам предвид )

Аз например ,  абсолютно не мога да се съглася с това ... Naughty

# 10
  • Мнения: 27 524
Има и книга по въпроса - "Хранене на бебето" на Лиляна Трифонова.

Купих си я. Прочетох. Изхвърлих я  Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 7 723
Жълтък- така ме е учила мойта педиатърка  Wink
.... А тя обясни ли защо така препоръчва ?
...

Не ми е обяснила, а аз не съм я и питала, защото винаги съм й имала доверие.  Wink

# 12
  • Мнения: 27 524
А тя обясни ли защо така препоръчва ?
( Педиатърката имам предвид )

Е, как да обясни, че не отваряла книжно тяло в последните години  Mr. Green

# 13
  • Мнения: 7 723
А тя обясни ли защо така препоръчва ?
( Педиатърката имам предвид )

Е, как да обясни, че не отваряла книжно тяло в последните години  Mr. Green

Педиатри- много, книги- всякакви, мнения- безброй  Laughing
Което ме навява на мисълта, че едва ли това е жизненоважен фактор- кое от двете да е първо  Thinking
По- важно е да имаме доверие на педиатрите си  Thinking

# 14
  • плевен
  • Мнения: 1 249
Аз също първо дадох жълтък.Отново по препоръка на педиатъра.Избора си е твой-дали да се довериш на лекарите или на мнението на някой мами от форума.

# 15
  • София
  • Мнения: 44 084
 жълтък давам откакто е на кухня - значи на годинка беше, слагат в застройките на супите, месо от 7 м.

# 16
  • Мнения: 27 524
Избора си е твой-дали да се довериш на лекарите или на мнението на някой мами от форума.

Някои мами от форума четат източници от цял свят. Болшинството от педиатрите ни са като щрауси с глави в пясъка. От това страдат само бебетата ни. Всеки носи глава на раменете си с определен умствен багаж, да си прави сметка, да чете, поне сега достъп до информмация бол. Иначе знам, че е по-лесно апатичното и сляпо доверие  Wink

# 17
  • Мнения: 950
Аз дадох жълтък на 6 месеца, а месо смятам да дам, когато стане на 7.

# 18
  • Мнения: 1 294
Защо жълтъка трябва да се дава след годинката?
Аз захраних вече  малката, но ще е добре да се информирам поне за напред. EmbarassedМоля ви за линк към инфо по този въпрос!  bouquet

# 19
  • плевен
  • Мнения: 1 249
Цитат
Аз дадох жълтък на 6 месеца, а месо смятам да дам, когато стане на 7.
Точно така направих и аз и не съжалявам.Не мисля,че лекарите в България по нещо отстъпват на тези в другите страни.Напротив-има и доста по-добри от тях.

# 20
  • Мнения: 27 524
Не мисля,че лекарите в България по нещо отстъпват на тези в другите страни.Напротив-има и доста по-добри от тях.

Разбира се. Освен тези, които препоръчват сок на 40-дневно бебе  Rolling Eyes

# 21
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Има и книга по въпроса - "Хранене на бебето" на Лиляна Трифонова.

Купих си я. Прочетох. Изхвърлих я  Rolling Eyes

Ми хубаво - твоя воля. Сигурна съм, че има и други книги по темата, не държа особено на тази, дадох само пример. Все пак имаш педиатър, предполагам? Или и него изхвърли?  Wink

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 10 819
На въпроса-месо в 8я месец,а жълтък на 1 г и 3м дадох аз.

# 23
  • Мнения: 795
Жълтък - след 6-тия, месо - след 7-ия месец. Редуват се зеленчуково + жълтък един ден, на следващия - месо.

# 24
  • Мнения: 4 629
Местно пюре след 7-ми месец. Жълтък след 1 годинка

# 25
  • Мнения: 5 026
Аз май дадох първо месно пюре  Thinking

# 26
  • Варна
  • Мнения: 389
Първо дадох жълтък след 7 месец,а месослед 8,като ги редувах през ден.

# 27
  • Мнения: 1 999
Първо месо, после жълтък. Аз въведох месото 7м., а жълтъка на 1г., защото е силен алерген и може да даде реакция.

# 28
  • Мнения: 1 029
Дадох месно пюре, когато навърши 7 месеца. А жълтък не съм давала все още и мисля да изчакам.
И както по-горе са казали момичетата - никога двете на веднъж  Naughty

# 29
  • Мнения: 683
Жълтък- така ме е учила мойта педиатърка  Wink
И моята.  Peace

# 30
  • Мнения: 649
нащо педи каза, че вече се препоръчва даването на жълтък да се забави, защото имало концентрация на ... (забравих какво, защото беше отдавна и не съм си поставяла за цел да го помня),  подпомагащо заболяването от салмунела, макар и приемането му в малки количества.
Дадох месо на 7месеца, а жълтък на 9.

# 31
  • Мнения: 4 621
Аз дадох първо жълтък Peace

# 32
  • Мнения: 4 473
Месно пюре - при навършени 8 месеца.
Жълтък - след годинка.
И не, никога заедно на едно ядене  Naughty

Абсолютно точно! Peace

# 33
  • Мнения: 2 616
Е, жълтък разбира се!!!!

# 34
  • Мнения: 4 668
А , откъде се разбира ? Хайде някой да обясни !
Слушате разни закостенели педиатри , които както каза Блонди не са отворили и една книга откакто са завършили , ами и съвети давате на всичкото отгоре  Sick

И не става въпрос да нямаш доверие на педиатъра си , но поне можеш да се опиташ да разбереш , когато някой иска да ти каже нещо за добро или да се посъветваш и с друг педиатър !

Както и да е ! Всеки си знае сам за себе си !

# 35
  • Мнения: 1 294
А , откъде се разбира ? Хайде някой да обясни !
Слушате разни закостенели педиатри
Добре де, вие които сте дали жълтък след годинката също не обяснихте защо сте изчакали? .По-горе в темата бях питала защо се отлага жълтъка и никой не обясни.Честно казано започвам да си мисля, че и някой от вас на сляпо са се доверили.Просто са избрали новото.

# 36
  • Мнения: 8
PraynigНезнам какви са тези глупости,които пишете!Изненадана съм от съветите,които дават другите! JoyЖълтъка се въвежда от 6 месец-по 1/4 през ден,така 10 дни и след това се увеличава на 1/2!За месните пюрета след 6 месеца!Аз също съм кърмила до 1год. и 2 месеца на моя син и той беше изключително на кърма през повечето време,но е хубаво да се въведе храненето с жълтък и месо,за да няма проблем с хемоглобина и да имате анемия,т.е. вашите бебета!

# 37
  • Мнения: 2 891
А , откъде се разбира ? Хайде някой да обясни !
Слушате разни закостенели педиатри
Добре де, вие които сте дали жълтък след годинката също не обяснихте защо сте изчакали? .По-горе в темата бях питала защо се отлага жълтъка и никой не обясни.Честно казано започвам да си мисля, че и някой от вас на сляпо са се доверили.Просто са избрали новото.

Как да не са обяснили, виж по добре!!!
Наистина е силен алерген!
Първо месо, после жълтък. Аз въведох месото 7м., а жълтъка на 1г., защото е силен алерген и може да даде реакция.

# 38
  • Мнения: 3 456
PraynigНезнам какви са тези глупости,които пишете!Изненадана съм от съветите,които дават другите! JoyЖълтъка се въвежда от 6 месец-по 1/4 през ден,така 10 дни и след това се увеличава на 1/2!За месните пюрета след 6 месеца!Аз също съм кърмила до 1год. и 2 месеца на моя син и той беше изключително на кърма през повечето време,но е хубаво да се въведе храненето с жълтък и месо,за да няма проблем с хемоглобина и да имате анемия,т.е. вашите бебета!
Много крайно ! Чак пък глупости !На моята дъщеря й дадох жълтък след година- всъщност направих един опит към 8 месец, но се обрина - така че оставих за по-късно. Не имала проблеми с хемоглобина.

# 39
  • Мнения: 2 631
Момичета,  Hug
спорът и в пряк и в преносен смисъл заприлича на спора за кокошката и яйцето... Joy

Нека не се караме - всеки споделя мнението и опита си, а кой какво ще избере за своето си дете, си е негово право и отговорност!  Peace

# 40
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Първо месото,жълтък чак като тръгнахме на кухня,т.е 10 месеца. Crazy

# 41
  • София
  • Мнения: 3 271
Аз нямам много спомен кое дадох първо - май жълтък, към зеленчуковото пюре.

# 42
  • Мнения: 2 381
Месо въведох към 8-ми месец, а жълтък на 11,5.

# 43
  • Мнения: 1 101
Аз дадох първо жълтък и после месно пюре.
Също  Peace

# 44
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Жълтък дадох на 7 навършени месеца, а месото го почнах преди 2 дена, т.е. на 7 и половина.

# 45
  • Мнения: 2 897
Месното пюре го въведох в началото на седмия месец(по стечения на обстоятелствата,но бих изчакала поне месец още),а жълтъка-към десетия,но давам рядко.
Не се дават заедно.

# 46
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Аз не съм давала на сина ми подобни неща - вегетарианец е.Та според мен първото трябва да е плодово пюре, без да е готвено по някакъв начин

# 47
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Аз дадох жълтък на 6 месеца, а месо смятам да дам, когато стане на 7.
Така ми казаха и на мен.... и то не педиатърката,а кардиоложката ни.Та ни дава наставления за повечето неща,които педито не ни е казала, а са важни....

# 48
  • Мнения: 3 425
Месно на 8 месеца,а жълтък след годинка  Peace

Схемите са различни навсякъде,а в крайна сметка лъжицата я даваш ти Peace

# 49
  • Мнения: 1 353
Аз дадох първо месо. Жълтък въведох след годинката

Общи условия

Активация на акаунт