мъже вие ли издържате семейството?

  • 1 732
  • 21
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
вие ли печелите парите и издържате децата и жената ?т.е мъжът ли трябва да издържа семейството?ако само жената носи парите как ще се чувствате?

# 1
Чудесно! Отдавна съм й казал, че нямам нищо против да стоя вкъщи и да гледам децата. Само дето не се очертава да започне да изкарва достатъчно...

# 2
  • Мнения: 220
... мъжът ли трябва да издържа семейството?...
Не е задължително,щом може и има акъл нека изкарва яко
кинти и да ме глези.Нямам нищо против  Hug

...ако само жената носи парите как ще се чувствате?...
Зависи от отношението и държанието И към мен  Sunglasses

# 3
  • Мнения: 620
Mи не е задължително,но ако държи все пак да се назовава
"глава на семейството" е желателно. Sunglasses
Жената,изкарваща сносни пари не би имала нищо против да му
помага,пък и все пак въпросния "съюз" между двамата за какво е. Thinking
Лично аз ги разбирам нещата така:
Той работи и аз работя,основните харчове са за него,аз "запълвам дупките в бюджета" и се грижа за добрия външен вид на всички членове,което никак не е евтинко....
Чувството мъжа ти да те чака да изсипеш заплатката,да оправиш сметките,да осигуриш вечерята,да облечеш всички,че и екстри да подсигуриш е отвратително (за жената) Confused
От мъжка гледна точка смятам,че за всеки самоуважаващ се мъж е
въпрос на достойнство и тежест да може да заяви,че той е този,който "храни" семейството.Вярно-разбиранията и ценностите
доста са се изменили,но ми се струва,че не бъркам Sunglasses

# 4
  • София
  • Мнения: 7 097
В нашето семейството мъжът ми може да се каже, че ни издържа.
И аз работя и изкарвам пари, но заплатата ми си е основно за мен. Той плаща сметките, пазарува и т.н. Е, и аз пазарувам за вкъщи, но основните разходи той ги прави.
И двамата се чувстваме добре по този начин и нямаме потребност да променяме нещата.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 808
При нас положението е катопри Нати.

Той изкарва парите за семейството, а моята заплата си е за мен.

# 6
# 7
  • Мнения: 620
В нашето семейството мъжът ми може да се каже, че ни издържа.
И аз работя и изкарвам пари, но заплатата ми си е основно за мен. Той плаща сметките, пазарува и т.н. Е, и аз пазарувам за вкъщи, но основните разходи той ги прави.
И двамата се чувстваме добре по този начин и нямаме потребност да променяме нещата.

Именно това имах предвид и аз PeaceИ така смятам,че е нормално да бъде Sunglasses Laughing

# 8
  • Мнения: 2 270
В нашето семейството мъжът ми може да се каже, че ни издържа.
И аз работя и изкарвам пари, но заплатата ми си е основно за мен. Той плаща сметките, пазарува и т.н. Е, и аз пазарувам за вкъщи, но основните разходи той ги прави.
И двамата се чувстваме добре по този начин и нямаме потребност да променяме нещата.
При нас също е така - моята заплатка си я харча с кеф за мен . . .

# 9
  • Мнения: 1 517
Моя е от мъжете, които не могат да кажат, че ме е хранил. Макар и малко, винаги съм носила доходи в къщи: с бебе на ръце, студентка, поработвах  тук-там...Сега моята заплата е почти колкото неговата.
Принципно за мен няма значение кой носи парите, въпроса е работата и отговорностите да се поделят по равно. Всичко друго е временно. Преди няколко години домакинството си беше само моя работа, наред с бебето и ученето. Той беше вечно по работа. Сега е точно обратно - от 2 години аз не знам как се готви.

Мир и любов да има в семейството да има, а кой кого храни...все тая ми е.

# 10
  • в Низината
  • Мнения: 705
В нашето семейство моите доходи са по-високи от неговите, но това никак не го подтиска, нито пък му аз му натяквам за това.

# 11
  • Мнения: 2 657
Той издържа семейството Mr. Greenпо простата при4ина,4е неговата заплата е пъти по от моята Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 4 451
И в нашето семейство мъжът ми ни издържа. Аз с това майчинство... ooooh! И нашето положение е като това на Нати. Моите парички си ги харча аз, както намеря за добре. Като свършат, започвам неговите Mr. Green

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 179
Аз изкарвам повече от мъж ми, а той толкова се е амбицирал да ме догони, че ще си строши главата някъде. Иначе парите са ни общи...  Laughing

# 14
Темата надъхва на комплекси, които повечето отричат да имат.
За мен няма значение кой носи повече пари в къщи.
Всичко друго е самоцел и гъди-гъди на егото.

# 15
  • Мнения: 1 568
Изкарваме по-равно!

# 16
  • Мнения: 830
Ами при условие, че съм в отпуск по майчинство и вземам баснословната сума от 180лв.....ТОЙ  Mr. Green

# 17
  • Мнения: 5 103
Мъжът ми издържа семейството Peace

# 18
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 458
Неговата заплата е четири пет пъти по-висока от моята,но и аз давам своя принос в издръжката на семейството.Не я харча само за мен Peace!

# 19
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Доходите и на двама ни са приблизително равни!

Но няма да имам нищо против неговата заплата да е в пъти повече от моята. Както и той в обратния случай.

Важното е да има, пък кой ги изкарва - голям праз!

# 20
  • Мнения: 4 621
И да и не  HugПечели много повече пари от мен и за всичко се грижи той. Същевременно обаче аз работя за доста добра заплата и това ми дава чувство че съм пълноценен човек и същевременно бих могла да се издържам сама Hug Няма разделение на мои и твои пари - всичко е общо Hug

# 21
  • Мнения: 2 587
Мъжът ми издържа семейството,но се надявам и аз да се включа след като изтече майчинството.

Общи условия

Активация на акаунт