Моля помогнете-бактерий Дьодерлайн

  • 14 055
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 17
Здравейте.
Нова съм във форума и току що прочетох темите за киселинноста на влагалището и проблема със забременяването и мисля,че имам същия проблем.След микробиологично изследване на влагалищен секрет откриха-"масово бактерий на Дьодерлайн".Колкото пъти досега съм ходила на гинеколог вечно са ми казвали,че имам гъбички,от там знаете какво следва-антибиотици,глобули и т.н.Но явно съм прекалила и се е създала някаква стерилна среда с наличието на въпросните бактерий.Някъде ми обясниха,че това е прекалено киселинна среда и ще имам проблем със забременяването.Сърби и имам течение.Вече не смея да отида на лекар и да пия каквито и да е лекарства.Моля ако някой знае нещо по темата да пише.
Благодаря

# 1
  • Мнения: 820
Как така не смееш да отидеш на лекар? Така от само себе си ли очакваш да ти мине? Разрви се във форума за добър гинеколог от твоя град и взимай мерки. Аз едни бактерии ги трепя вече 5ти месец и не съм се отказала.

# 2
  • Мнения: 17
Аз от ходене при лекари съм в това положение.Симптомите при гъбите-кандида и тези бактерий са едни и същи-течение и сърбеж.И явно така са ме пречистили,че се е получил обратния ефект.
Искам да посъветвам всички момичета,които имат проблем с гъбички,следствие от пиене на антибиотици или каквито и да са-НЕ ПОЗВОЛЯВАЙТЕ НА ЛЕКАРИ САМО С ПРЕГЛЕД БЕЗ ДА ВИ НАПРАВЯТ МИКРОБИОЛОГИЯ НА ВЛАГАЛИЩЕН СЕКРЕТ ДА ВИ ИЗПИСВАТ ЛЕКАРСТВА.Микробиологията може да си я назначите сами.

# 3
  • Мнения: 9 063
Да, съгласна съм - и на мен досега само на око са ми казвали, че имам гъби, ама какво точно имам никой не го интересува, щото не йм се ще да пускат микробиология.
Утре съм на преглед, ще си я поискам Crossing Arms
Тези бактерии как ще ги лекуваш? За пръв път чувам за тях...

П.П. множественото число на бактерия е "бактерии", не с й Simple Smile

# 4
  • Мнения: 17
Тези бактерИИ Grinning били нормалната млечно-кисела среда във влагалището,т.е те убиват гъбите казано на прост език.При мен са масово,което означава че средата ми е прекаленно киселинна(следствие на препаратите против гъби),което води до сърбежи и течение.Киселинноста убива и сперматозоидите.Не са толкова страшни явно,но трябва да ги нормализирам с нещо.Последната гинеколожка ми каза да си слагам Ломексин-две глобули през ден и Микомакс.
Пак няма логика,защото и двата препарата са за лечение на гъбички,следователно ще подсиля бактериите повече.Затова не искам да ходя на лекар.
Относно микробиологията-добре си решила.Така ще можеш да видиш какво точно имаш,с какво да го лекуваш и кой препарат ще ти подейства най-добре.

# 5
  • Мнения: 9 063
Хм, много странно звучи всичко това, може би защото за пръв път го чувам...не съм знаела, че има бактерии, които хем поддържат нормална средата, хем създават висока киселинност Rolling Eyes
Звучи като лабиринт...
При колко лекари си ходила до сега и всички ли ти казват едно и също?

# 6
  • Мнения: 17
До сега всички са ме преглеждали "на око",както ти каза.Без микробиология.Симтомите и при двете са едни и същи,вярно е че е лабиринт.Ако не едното ще е другото.Питай и твоя гинеколог,просто за да знаеш за себе си.

# 7
  • Мнения: 820
Момичета как се съгласявате да ви преглеждат на око? Настоявайте за микробиология и антибиограма. Антибиотици винаги се пият в комбинация с антимикотичен препарат.

# 8
  • Мнения: 1 951
Една моя приятелка има6е подобен проблем (след прием на натибиотици)  и си спомням 4е и носих едни вагинални глобули от тук (Австрия) които се казваха Дьодерлайн. Нейната гинеколожка и казала 4е не се внасят в България, да си намери от 4ужбина.
Но не съм напъно сигурна 4е става въпрос за съ6тото не6то, сетих се за6тото името е съ6тото.

# 9
  • Мнения: 17
Благодаря ти Marinski.Ще потърся повече инфо за тези глобули-няма начин да не пише някъде за тях.

# 10
  • Мнения: 802
Вижте какво казва гугъла по този въпрос : копирах го :

Клетките на женското влагалище отделят гликоген, който служи за храна на специални защитни бактерии - бактерии на Дьодерлайн. Преработвайки гликогена в млечна киселина те (Дьодерлайновите бактерии) създават кисело pH, което е неблагоприятно за развитието на болестотворни микроорганизми от външната среда и влагалището остава почти стерилно по този естествен механизъм.


това са единствените необходими бактерии за влагалището.Те осигуряват защита от навлизане на болестотворни микророрганизми.При Вас всичко е наред и НЕ се опитвайте да лекувате ттова нормално състояние.
_________________
Д-р Бабаков
babakov.hit.bg

при тези резултати,считам че можем да се доверим на лабораторните изследвания.Те не винаги са точни.При положение ,че сърбежа продължава,пийте Микомакс по назначениезо,което Ви е дадено;Друго не е необходимо да се пие.

Общи условия

Активация на акаунт