Ситни пъпчици по срамние устни

  • 2 201
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 397
Здравейте, надявам се да помогнете със съвет  Praynig  Дъщеря ми тази зима посещаваше детски ясли и съответно се скъса да боледува  Cry Последната "мода" в тяхната група бяха стрептококи - тя 3 пъти през седмица изкара гнойна ангина и пи 3 АБ. Последния го допива в момента - Аугументин. Всеки си има различни странични ефекти - този път излязоха ситни червени пъпчици и цепнатини от вътрешната страна на срамните устни-  и видимо я сърбят - понякога се чеше  Confused Паралелно и давам по 1 прахче Ентерол като проивогъбичен ефект.
С какво да мажа? Това гъбички ли са? И преди е имала подобни, но са минавали с Дефламол, но сега не  Cry

# 1
  • Мнения: 5 760
Здравейте! Да, най-вероятно са гъбички и е добре да я мажете с дактакорт 3-4 пъти дневно.

Ако имат стрептококова ангина е добре да се направи контрол  на гърлен секрет и да я прегледа кардиолог след 20-25 ден от ангината. Стрептококовите ангини могат да доведат до усложнения- те са причинител и на скарлатината.

# 2
  • Мнения: 397
Д-р Слънчева, извинете ме, че отново пиша по моя проблем.
Антибиотика го пи 7 дена, 3 дена беше ок и от днес отново виждам налепи по гърлото, нослето хърка   Sad Нарочно не я пуснах на ясла, държа я изолрана без никакви контакти в къщи и ето че върви на там да направи 4-та гнойна ангина.  Cry Дали аз не я заразявам или пък баща й  ooooh!  Пишето и дупето са червени и нацепени, събира се бял секрет по малките устни, мажа я с Дектакорт. Дали пък и на гърлото не е гъбички, на пък възможно ли е да са само там, а не по цялата уста? За сега Температура няма, но се опасявам, че ще стане както последния път  Sad Вече съм отчаяна 4-ри пъти налепи по гърлото..........  Cry

# 3
  • Мнения: 5 760
Здравейте! В устата също може да са гъбички- изглеждат като пресечено мляко по вътрешната страна на бузите и гърлото. В този случай е подходящ Дактарин орален гел по 4 -5 пъти по 1 ч.л. Ако не помогне няма да навреди- действа само на нивото на стомаха, устата и чирвата, но не се усвоява от организма.
При гнойтите ангини децата имат мното висока температура.
Добре е да вземете секрет от гърлото и да се консултирате с специалист уши-нос-гърло. При чести гнойни ангини (ако са действително гнойни)се препоръчва отстраняване на сливиците.

Общи условия

Активация на акаунт