Сменихте ли си работата

  • 1 966
  • 36
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 999
по време или след изтичане на майчинството?

По желание ли го направихте - намерихте си по-добра и платена работа или работодателят ви направи "проблем" когато решихте да се върнете?


# 1
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Работата не съм сменила, само местоработата. Още когато забременях шефката ми отказа да ми продължи договора. Каза ми или се връщаш за да си запазиш мястото или чао. Е, не се върнах с бебе на 2м. , а след това си потърсих и започнах на друго място - същата работа.

# 2
  • Мнения: 3 423
На мен ми изтича майчинството в
края на този месец. Мисля обаче да
го продължа поне до септември.
Което май няма да се хареса на
работодателя ми и като нищо може
да се разделим по живо и по здраво.
Какъв проблем може да ти направи
работодател, ако решиш да се върнеш?
Да те уволни ли? Значи и преди е
нямал нужда от теб.

# 3
  • 1st floor
  • Мнения: 9 096
смених я , да. Просто докато бях по майчинство закриха целия отдел , и нямаше къде да се върна. Сега имам по- интересна и добре платена работа! Peace

# 4
  • Мнения: 1 999
Какъв проблем може да ти направи
работодател, ако решиш да се върнеш?
Да те уволни ли? Значи и преди е
нямал нужда от теб.

Например да имате заместник/чка докато сте по майчинство и работодателя ви да я хареса повече от вас и да не иска да ви върне на същото място.

# 5
  • Мнения: 2 125
И аз я смених с по-хубава и по-добре платена Peace

# 6
  • Мнения: 3 423
Например да имате заместник/чка докато сте по майчинство и работодателя ви
да я хареса повече от вас и да не иска да ви върне на същото място.

И това е възможно. Което пък значи,
че ти се откриват шансове другаде.
Една затворена врата отваря други.

# 7
  • Мнения: 1 999
Пишете в кой бранш работите. Da сравним как седят нещата.

Аз съм в IT ...


# 8
  • в Низината
  • Мнения: 705
Аз съм си на същата работа и съм много доволна. Случих на работодатели! Peace
Аз съм в маркетинг и реклама.

# 9
  • София, център
  • Мнения: 3 455


Например да имате заместник/чка докато сте по майчинство и работодателя ви да я хареса повече от вас и да не иска да ви върне на същото място.
[/quote]

В нашия офис имаше идентичен случай с колежка!

Иначе по темата - пазиха ми мястото 6м. респективно се върнах на работа, когато Луси беше на  5м. Не са ми назначавали заместник, а "предпочетената" колежка от изречение първо съвместяваше двете длъжности.

# 10
  • Мнения: 4 965
Смених я - тези условия, които ме удовлетворяваха преди да забременея, не ми допадаха като майка - основно по отношение на работно време, а и шефът ми крадеше от парите (правех проекти, за които се оказа, че клиентите са превеждали по 2000-2500 лв., а той ми даваше между 700 и 1500 на проект, докато другите парички си ги е прибирал).
Сега работата ми е приятна, с подходящо работно време, платени осигуровки, стаж и т.н. - парите са малко, но сега си правя проекти в свободното време (+ това от вкъщи) и нямам "шапка". Т.е. по-доволна съм от преди.

# 11
  • Мнения: 5 370
Пишете в кой бранш работите. Da сравним как седят нещата.

Аз съм в IT ...



Смених я без проблем, на 35 години, с дете, по майчинство. Едната оферта я отхвърлих-имаше нощни смени, не бях готова все още психически за такова нещо. Другата-приех, и си работя тук вече 8-ми месец. Работя в сферата на customer support, data processing и други подобни. Заплащането засега ме удовлетворява, което не означава, че не се оглеждам пак. smile3506

# 12
  • Мнения: 4 965
Пишете в кой бранш работите. Da сравним как седят нещата.

Аз съм в IT ...


Поне за момента - и проектите, и постоянната ми работа - са свързани с организационно развитие, планиране, финансиране от различни европейски и международни фондове, мениджмънт и подобни.

# 13
  • Мнения: 5 228
Смених я, въпреки че първоначално имах идея да се върна в старата ми работа. Причините отчасти са като тези на azaf, с тази разлика, че шефовете ми бяха невероятни и винаги са били абсолютно коректни с мен. Работното време и заплащането вече не ми отговаряха на изискванията, а по време на майчинството ми като на шега започнах да се занимавам с други неща, уж временно, но те се развиха много добре и сега се занимавам с тях. Работя за себе си, независима съм и върша нещо, което ми е притятно, като същевремнно имам достатъчно време за дъщеря ми.
Работя в областта на управлението на човешки ресурси.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 326
Смених я, въпреки че първоначално имах идея да се върна в старата ми работа. Причините отчасти са като тези на azaf, с тази разлика, че шефовете ми бяха невероятни и винаги са били абсолютно коректни с мен. Работното време и заплащането вече не ми отговаряха на изискванията, а по време на майчинството ми като на шега започнах да се занимавам с други неща, уж временно, но те се развиха много добре и сега се занимавам с тях. Работя за себе си, независима съм и върша нещо, което ми е притятно, като същевремнно имам достатъчно време за дъщеря ми.
Работя в областта на управлението на човешки ресурси.

Да, смених си работата 1 г след като се върнах от майчинство ( 1г. ), сега съм по-добре.

Общи условия

Активация на акаунт