Опасни ли са стайните цветя за бебето?

  • 4 678
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • На морето!
  • Мнения: 5 754
Не става ли въпрос за едно единствено растение?Едва ли ще има чак толкова тежки последици от една сексия,все пак детето няма да спи в парник или зимна градина. newsm78Нашия бебок ще се роди/живот издраве/ към края на май и китките ми ще са вече на терасата,но октомври,когато ги прибирам може и да оставя някоя в спалнята.Изглежда ми по-красиво,свежо и някак живо.

# 16
  • Мнения: 270
Компютъра не, ама цветето може би да. Ако е предразположено бебето към алергии.

# 17
  • Мнения: 4 668

Почвата е "развъдник" за разни спори , микроорганизми и мухъли  Simple Smile знам , че затова не е много добре ... Самото цвете само по себе си едва ли може да причини такива вреди ...
Когато се роди Марти живеехме в доста малък апартамент с преходен хол и стая и имах доста палми , нямаше къде да ги сложа и естествено не ги изхвърлих . Нямахме проблеми  Hug

# 18
  • София
  • Мнения: 9 110
Аз пък си имам няколко зелении из стаята и не мисля да ги махам. Това бебе да няма да го гледам под похлупак. Ако видя, че нещо не му поняса, тогава ще му мисля.  Crazy

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 10 819
Имах цветя в детската,но всичките ги преместих когато се роди Тери.В спалнята също нямам,но в хола стана градина.

# 20
  • Мнения: 4 784
Знам, че е голяма възможността да алергизират. Поради тази причина и в родилните не дават са стоят цветя- подарените от близки. По- добре да няма, според мен
То дори за големи хора не е хубаво да спят в стая с цветя.

# 21
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
По принцип в стаята на детето може да има зеленина. Но само определени видове. Препоръчва се да не бъдат едри растения, които да лишават стаята от кислород. За предпочитане са по-дребните видове, с гладки листа, които да могат лесно да се почистват или мият на чешмата. Иначе задържаният по тях прах е вреден както за бебето, така и за растението. Влез в специализираните сайтове за растения - но не български!!! (най-добри са британските), и виж кои растения се препоръчват за детска стая. Подходящи са: дървото на щастието, дървото на живота, епифилумът, дебелецът, пъстрата коприва (тя е за по-късна възраст, не бебешка), рохея, семпервивум, сенецио, пампаска трева, восъчно цвете. Саксиите трябва да са максимум 3 на брой. А при бебе - само една. Това си спомням, но има и повече информация.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 424
в къщи е пълно със саксии и нямам намерение да махам нищо Peace

# 23
  • Мнения: 2 897
Знам, че е голяма възможността да алергизират. Поради тази причина и в родилните не дават са стоят цветя- подарените от близки. По- добре да няма, според мен

И аз така мисля.

# 24
  • Мнения: 819
Бих избягвала всякакви цветя при бебето

# 25
  • Мнения: 2 159
имам и цветя и два компютъра Confused

# 26
  • Мнения: 184
на мен са ми казвали че цветята пречат,затова нямам нито едно цвете в стаята на бебчо

# 27
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Бих избягвала всякакви цветя при бебето
В стаята,където спи няма цветя,но в хола където стои през повечето време има,не мисля че вредят,още повече не са цъфтящи Peace

# 28
  • Мнения: 1 008
Бих избягвала всякакви цветя при бебето
В стаята,където спи няма цветя,но в хола където стои през повечето време има,не мисля че вредят,още повече не са цъфтящи Peace

 Peace и при нас е така...
А между откъснатите цветя и саксийните има разлика.

Общи условия

Активация на акаунт