За фронта срещу старите моми

  • 3 149
  • 50
  •   1
Отговори
  • Мнения: 391
Вчера фризьорката ми разказа за някаква неомъжена жена ,която често срещала в квартала и се чудеше как живеела тази жена сама .Животът й ,според фризьорката ,бил скучен.
И през цялото време ми говореше някак съзаклятнически. 

Та по този повод се сещам ,че и друг път съм присъствала на разговори  по адрес на неомъжени жени ,често изпълнение със злостни подмятания.Нямам обяснение от къде произтича това отношение!?

Интересно как се отнасят повечето  форумки  към старите моми ?Поглеждат ли към тях  пренебрежително или  изпитват съчувствие,а може би  ги считат за пълноправни човешки същества !?

В  "Арсеник и стари дантели " много  харесвах двете възрастни дами .
   
 

# 1
  • Мнения: 5 370
Зависи от каква възраст нагоре се счита, че една жена е"стара мома". Лично аз в квартала познавам няколко такива, живеят абсолютно сами, вече пенсионерки,  и всеки ден разхождат кученцата....а раздумка им е продавачката от магазинчето.
Не мога да се присмивам на човек, който невинаги по своя вина е останал сам/а. Понякога това е предрешен избор, както например в случаите, когато синът/дъщерята гледат до последен дъх тежко болен родител. Или просто след силно разочарование повече не е пожелала да има мъж до себе си. Всъщност, много може да са причините да останеш сам.
И едва ли някоя от тях е достойна за присмех....или подигравка. Stop

# 2
  • София
  • Мнения: 888
От сегашната ми гледна точка мога да заявя, че най - благородно завиждам на т.нар. "стари моми"  - нямат деца дето да им реват, не  сменят миризливи  памперси, не се налага да си дават зор в това какво ще готвят днес, щото гладниците вкъщи требе да ядят, излизат си ,когато и където искат, могат да се срещат с когото си искат и т.н. и т.н. Ехххх, де да бях са една стара момаааааааа щях да си пеяяяя Whistling и да си гледам кефааа smile3533

# 3
  • Мнения: 4 711
Има моми, " стари " моми няма. Жени като жени Peace

# 4
  • Мнения: 3 423
а старите ергени предизвикват ли съжаление?
а старите моми лесбийки ли са и ако са?

# 5
  • Мнения: 534
Може би заради  приказките,че старите моми,като нямат деца са груби,жестоки и им липсва майчинска нежност,сърдечност в отношенията им с хората-едва ли не са олицетворение на Баба Яга.
А не винаги е така  Thinking

# 6
  • София
  • Мнения: 1 105
Всеки има правото си на собствен избор. Има жени и мъже, на които им е добре да живеят сами, нямат нужда от друг човек или деца до себе си. Хора всякакви по този свят. Аз имам една бивша колежка, която ми е споделяла например, че не иска да ражда дете. Не че не обича децата, казвала ми е, че предпочита да си осинови, но не и да роди. Не я осъждам, както не осъждам и не гледам с пренебрежение всеки друг, който е решил така.

# 7
  • Мнения: 3 423
Може би заради  приказките,че старите моми,като нямат деца са груби,жестоки и им липсва майчинска нежност,сърдечност в отношенията им с хората-едва ли не са олицетворение на Баба Яга.

Една от най-добрите ми приятелки
е на 42 и никога не е била женена,
деца също няма. Това е най-милото
създание, дето съм срещала. Никога
не забравя празниците, винаги е на
разположение за помощ, обичам си я.
Май в България, ако не си задомен до
25, почват да те гледат с недоумение.
Скучаещите дребни душици.

# 8
  • Мнения: 5 370
Може би заради  приказките,че старите моми,като нямат деца са груби,жестоки и им липсва майчинска нежност,сърдечност в отношенията им с хората-едва ли не са олицетворение на Баба Яга.

Една от най-добрите ми приятелки
е на 42 и никога не е била женена,
деца също няма. Това е най-милото
създание, дето съм срещала. Никога
не забравя празниците, винаги е на
разположение за помощ, обичам си я.
Май в България, ако не си задомен до
25, почват да те гледат с недоумение.
Скучаещите дребни душици.
Преди години майката на най-добрата ми приятелка от детинство преобърна света, докато я запозна накрая със съпруга и. От половинчати думи и разкази  знам, че не е особено щастлива, но.....си трае, първо, в името на детето, второ, защото е в малък град....нали знаеш, какво ще кажат хората. Tired ooooh!

# 9
  • Мнения: 819
По-скоро е въпрос на манталитет. Има и млади момичета с манталитет на стара мома, което си изглежда странно и необичайно.Предполагам, че подигравките са насочени по-скоро към тях...но, в крайна сметка всеки сам си избира как да живее .

# 10
  • Мнения: 3 521
АбсолЮтно не ме интересува кой спи сам и кой не.
Колко са в квартала омъжени и майки на 2_3 деца и пак са zлобясали скумрии не е истина направо_явно, zащото им е много интересен живота.
Съседката ми беше дърта мома(омъжи се на 47г. и zамина към Манчестър), обаче толкова пипната мадама рядко съм виждала_като минеше по улицата и всичко живо с XY-хромоzоми се zалепяше zа проzорците. Иzобщо нямаше нищо общо с иzградения обраz zа стара мома, която гледа 7 котарака на балкона и 86 саксии невероятно скъпи бонzаи. Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 2 491
Може да не живееш сам, а всъщност да си самотен(неразбран).
Можеш да живееш сам, а изобщо да не се чувстваш самотен. Въпрос на личен избор, а понякога и на независещи от теб обстоятелства. На такива хора не се присмивам, по скоро ги уважавам заради избора им да живеят, така както им харесва, а ако изборът не е техен по скоро им съчувствам.

Цитат
Вчера фризьорката ми разказа за някаква неомъжена жена ,която често срещала в квартала и се чудеше как живеела тази жена сама .Животът й ,според фризьорката ,бил скучен.
И през цялото време ми говореше някак съзаклятнически.  

Според мен не е скучен животът на тази жена, ами на фризьорката ти, затова се занимава с клюки.

# 12
  • Мнения: 391
Написах нещо по темата ,обаче , май другаде  е отлетяло...и  сега  отново пиша.

Често това са жени ,които  не са срещнали сродна душа и не желаят да правят компромиси.
Направили са добра кариера и са интересни събеседници. Не разбирам от къде се взима тази неприязън към тях  и защо ги възприемат  като "чумави"  омъжените жени ,а даже и  някои  мъже?!

Преди време в началото  на някакъв семинар ,когато всеки се представяше,моя позната хладнокръвно заяви ,че е омъжена. После ми сподели ,че така искала да избегне някои въпроси и определено отношение към нея ,за да се потопи спокойно в общуването с другите.

# 13
  • Мнения: 8 999
Понякога е въпрос на личен избор, друг път е злощастно стечение на обстоятелства. Чудя се на тези, за които това е осъзнат избор - не ги ли плаши самотата на стари години. Не мога да си представя как ще одъртея без интимна дружка, нито пък без деца. Бях навлязла в категорията "стара мома" според много мои роднини и приятели. Чувствах се добре, живеех бурно, интересно, емоционално. Но срещнах настоящия си съпруг и ми дойде друг акъл. Абсолютно осъзнато поисках точно този мъж до себе си за цял живот и точно толкова деца, колкото си направихме /ако не се бях докарала до "стара мома", може би щяхме да си родим трички, но и така е добре/. Моя приятелка е омъжена отдавна, но не иска да има деца - щял да й се наруши кефа! Е това не го разбирам. И въобще човекът е социално животно, ако остане сам или бездетен по свой избор, може би говорим за див егоцентризъм или дори за прихични отклонения.

# 14
  • Мнения: 1 615
Присмех и недоумение будят у мен жените, които са с мъж на всяка цена. Търпящи побои, психически тормоз, пиянство, курварство или просто търтеи, но "имат мъж". Такива често са най-злостните одумвачки и на "старите моми", и на "самотните майки". Баси!

Общи условия

Активация на акаунт