Как процедирате с шумни съседи?

  • 24 374
  • 29
  •   1
Отговори
Живеем в панелен блок,където стените не са шумоизолирзни и всичко се чува.От горе,от долу,от страни.
Съседите под нас са млади момчета,наематели и са много шумни.То не са музики,купони.Не говоря само за часовет между 14-16 и след 22.
От дума не разбират.От полицията не се плашат.
Незнам какво да предприема,значи ли ,че в разрешените часове могат да си правят каквото искат?

# 1
  • Мнения: 4 916
Аз пращам мъжа ми. Той има много страшен вид и оправя нещата.  Peace

# 2
  • Мнения: 8 999
И моят мъж има страшен вид, но е със заешко сърце - хич не обича да се занимава с такива неща. Затова аз, в целия си ръст от 160 см., се изправям храбро и вдигам скандали. Щом са квартиранти, говори със собствениците, направете подписка във входа и имате пълно право да ги принудите или да укротят наемателите си, или да ги изгонят. По някакъв закон беше, дано някой да го цитира, защото аз не знам кой точно.

# 3
Лошото е ,че собствениците нехаят за това си жилище и не ги интересува какво се случва там.Всеки месец си взимат наема и това е.
И аз се ровичкам за някакви закони ,но май е доста сложно с такива казуси.
Скапана държава сме и като гледам никой с нищо не се съобразява вече.
Разправиите все на мен лягат.

# 4
  • Мнения: 402
Спри им тока, развий им бушона от таблото на входа, пък нека да си правят купон без ток. За да е по-гадно, остави им бележка, че като млъкнат ще им го пуснеш.
Ау, аз съм била чудовище.

# 5
  • Мнения: 351
И аз мисля че трябва да се обърнеш към собствениците на жилището. И определено съм на мнение, че всеки трябва да се съобразява със съдедите си, независимо от това колко е часа.
И нашите съседи отгоре са много шумни, хора на искуството са. Една вечер мъжа ми се качва да им направи забележка да продължат с ремонта на следващия ден, защото монотонното чукане беше започнало да и изнервя. Не можах да повярвам след това, като се върна и ми каза, че не правят ремонт, както си мислим ние, а човека си прави някаква скулптура в средата на хола, което ползват с жена му за ателие. Да не говорим, че тавана на хола ни се напука, защото отгоре цепят дърва. #Cussing out

# 6
  • Мнения: 14 654
как така не се плашат от полиция?
полицията идва и предупреждава първия път. след второ предупреждение следва глоба
отделно - собственикът плаща ли данък върху наема или взима парите на ръка всеки месец? ако е така- може да се съобщи и за тази нередност

# 7
  • Мнения: 4 916
Една позната разкара съседите си наематели именно с полиция.

# 8
  • Мнения: 9 865
Много интересна тема.  Аз имам проблеми със съседите отгоре. Може би са собственици, не знам, но ние сме наематели в случая. Въпросните съседи се бият и карат всяка вечер и всеки ден... винаги, когато съм си в къщи. Всичко е придружено с много трясъци, хвърляне на предмети по стените и пода, целият ни апартамен кънти. Деца плачат, ако не плачат майка им крещи в пиянски порив за родителство - ужасно е! Мисля си, добре де, има съседи отляво, отдясно, не може никой да не се е обадил в полицията. Какво ще стане ако се обадя и аз?! Нищо. Какво мога да им кажа при положение че се пребиват от бой... да отида (158см/55кг.) и да ме набият и мен?! Просто не знам какво да направя!

# 9
  • Мнения: 14 654
Мисля си, добре де, има съседи отляво, отдясно, не може никой да не се е обадил в полицията. Какво ще стане ако се обадя и аз?! Нищо.
ако и съседите от ляво и от дясно мислят като теб, може никой да не се е обадил в полицията.

# 10
  • Мнения: 9 865
Мисля си, добре де, има съседи отляво, отдясно, не може никой да не се е обадил в полицията. Какво ще стане ако се обадя и аз?! Нищо.
ако и съседите от ляво и от дясно мислят като теб, може никой да не се е обадил в полицията.
Не е така, аз живея там от няколко месеца, а те от години, пък тези лудите също са от много години (предвид видимата им възраст)... няма начин някой да не е сигнализирал.
Интересно ми е да каже някой, който се е обаждал... и какво на 166 ли?! Ало, добър ден, тук едни комшии се бият редовно...

# 11
  • Мнения: 14 654
Интересно ми е да каже някой, който се е обаждал... и какво на 166 ли?! Ало, добър ден, тук едни комшии се бият редовно...
да, точно на 166 : искам да съобщя за силен шум, идващ от съседите ми
от там ти казват  :изчайте докато ви свържем с дежурния от вашия район
свързват те с него : обясняваш му, че съседите се карат
той ти отвръща : кажете адреса си и номера на апратемта, откъдето идва силния шум
след 20-ина минути идват двама полицаи и отправят предупреждение, записват си данните ти от личната ти карта, това е всичко

дано съм ти полезна
съжалявам, но докато разсъждавете така, ще си седите на шум!

# 12
  • Мнения: 9 865
Данке, Радост!
Може би ще го направя още тази вечер.

# 13
Аз съм решила да пусна жалба в общината,ако въобще има такава процедура или директно в полицията newsm78.
В нашия блок уж всички се оплакват,само дето нищо никой не прави.
Всеки си казва уж с добро да става,ама не става.Явно са свикнали.Ние сме нови в блока и не сме свикнали,а и нямам намерение да се примирявам.
Полицията може да направи нещо ако е след 22часа.
Така,че успех на mebbeth newsm10
Еххх ако имаше как в къща с дворче да си живея,без да се съобразявам с някого Grinning

# 14
  • Мнения: 14 654
Еххх ако имаше как в къща с дворче да си живея,без да се съобразявам с някого Grinning
аз съм живяла в къща с дворче, и там ми се е налагало да викам полиция
можеш да подадеш жалба за системен тормоз- в полицията се подава

Общи условия

Активация на акаунт