ПОМОЩ-Ревматоиден артрит в много ранна възраст

  • 380 027
  • 1 509
  •   1
Отговори
# 1 170
  • Мнения: 14
здравейте!!!
Исках да питам дали някой е пил Цлебрекс?
Много лоши неща за него чета в нета   Sad

# 1 171
zdr. barabora az sam piq i piq pri silni bolki neznam za strani4ni 4ak tolkova stra6ni efekti Confused

# 1 172
  • Мнения: 82
пиши на кирилица,ако може

# 1 173
  • София
  • Мнения: 864
привет,
на мене от няколко дена ми смениха лечението- сега пия Салазопирин и медроол. първите дни имах добри езултати и болките почти напълно отшумяха но от в4ера пак усеяам болки. и вече съм тотално объркана. чудя се дали може диагнозта ми да е сгрешена и да има неяо коеот нашите лекари не могат да открият??? гледам си епикризата- имам записана като вторична диагноза някаква анемия. дали пък тя не ми прави някакви номерца. ходих на хиляди изследвания- нямам инфекции, възпакения и тн а аутайката си ми е доста високичка- 66. вече напълно се обърках. чудя се какво става с  моят организъм:(

# 1 174
  • София
  • Мнения: 8 348
може да се талага да коригират дозата на Салазопирина, зависи по колко взимаш
а и едва ли ще подейства ефективно за толкова кратко време

# 1 175
  • Мнения: 5
Привет!Аз съм с диагноза -Бехтерев- относно салазопирина, медрола и целебрекса- да пия ги от 1 месец и се чувствам супер. Вече не ставам по половин час от леглото, мога да си въртя врата, като стоя дълго време права не се вдървявам както преди. Е имам лек стомашен дискомфорт, но поне за сега се ядва. Лечението ми е назначено от Урвич-сега ме пращат на сцинтография и малко ме озадачиха там/в Онкологията/ като ми казаха, че изследването си е с талонче, но ако искам мнението и на тамошния специалист ще трябва да платя 30 лв. Е, мога ли да преценя аз дали ми трябва или не това мнение-ще трябва май да дам и тези пари. А ми се ще много да мога да почна  и с Хумира-писала съм се в фейсбука, ама как при толкова разходи за лекарства и доктори да събера пари? [iНякой да знае дали трябва и кръвно изследване преди сцинтиграфията- там - суе, хемоглобин и т.н. , по което ще гадаят докторите? newsm78

# 1 176
Здравейте,преди доста време бях писала във форума,но предпочитам май повече да го чета отколкото да участвам.Искам да се похваля поне на вас защото не смея да споделя с никой от моите познати да не би нещо да се провали с моя напредък относно заболяването ми:ревматоиден артрит започвам трети месец без лекарства само аулин по 1 или 2 дори и по-половинка на ден,това за мен е голям напредък за петте години откакто се разболях за което много ми помогна проф.Шейтанов.ХОРА СТИСКАЙТЕ МИ ПАЛЦИ поне още малко да се задържа в такова състояние вече започнах матерна и фолиева киселина за да подготвя организма си за евентулна бременост.Искам да ви попитам ако господ е рекъл да забременея смятате ли че мога да продължа със аулина,защото без него няма да мога аз естесвено че ще се консултирам и със гинеколога ми но за мен е важно и мнението на хора като мен в това положение.Благодя ви предварително   bouquet

# 1 177
здравейте  отново!и аз съм на медрол от скорорно ме е страх да не напълнея Cry защото преди време от  метилопреднизолона бях 90 кг и беше страшно Sad каква доза медрол пиете Rolling Eyes

# 1 178
здравейте на всички! това са резултатите от последните ми изследвания и си мисля че са много лоши,но д-ра е в отпуск и докато го чакам ще ми се пръсне сърцето Cry                                            WBC-8.6  RBC-3.72  HB-93  Htc-0.296  MCV-79.6  MCH- 25.0  MCHC-314  PLT-374  CYE-75   ACAT-19.1  AЛАТ-8.4      ако може някой да ми даде някаква информация ще бъда благодарна

# 1 179
  • София
  • Мнения: 864
kratrin аз от скоро пия медрол. за сега не съм напълняла. принципно знам че кортикостероидите задържат вода и затова се пълнее, зимата като пиех преднизолон бях качила малко, познавах си по дрехите но като спрях всичко си доиде на мястото.сега медрола ми е изписан по схема- един месец 2+1 таблетки, един месец 2+1/2 и след това за дълго 2 таблетки дневно.при тебе каква е дозата?


mimi80 стана ми интересно как си с РА а само аулин пиеш? друго пила ли си до сега? шейтанов ли ти е бил лекуващ лекар? аз съм много разочарована от него. взе ми 50те кинта за преглед, видя ме в какво окаяно състояние бях и ме заряза на произвола на съдбата оправдавайки се че не можел да направи нищо за по-бързо приемане в болницата. а по-късно се оказа че е можело доста да се направи, но явно 50те лева бяха по-важни за него.. здраве да е.
пожелавам ти да забременееш скоро и да се наслаждаваш на една прекрасна бременност и бебенце след това. казват ше по време на бременността РА няма да се появи, ама знае ли се какво следва след това. пиши как си.

а как не ми се пият тези кортикостероиди........обаче този път не смея да ги спра като миналият път, едва ли не от веднъжSimple Smile

# 1 180
до Bunnie на 25 години ми потвърдиха РА /сега съм на 29/ оттогава до миналата година септември пиех метотрексат 12,5mg на седмица и метилпреднизолон в различни количества в зависимост от състоянието ми а то беше доста на приливи и отливи,до септември когато се разболях от варицела и бях много зле в плевенската болница където буквално се бориха за живота ми и тогава бях на антибиотично лечение след което отидох при шейтанов и той беше доста любезен и изчерпателен при мен и досега е така и тогава ми назначи салазопирин , преднизолон и аулин при болка като в момента в който се почувствах добре започнах постепенно в комбинация на двете лекарства да ги намалявам докато един ден ги спрях и оттогава съм на аулин-по негова препоръка  и горе долу съм добре мога да кажа че болките които са от време на време се търпят и нечувствам нужда да започна отново със салазопирина и преднизолона,както по принцип ме посъветва шейтанов ако се влоша.Честно казано и аз не мога да си го обестня след толкова време на лекарства как ставам сутрин и не пия една шепа с хапчета за да може да мине и този ден.

# 1 181
здравей BUNNIE! аз съм на 1 1/2 сутрин медрол ама при тази утайка от 75мм сигурно ще ми ги увеличи Sad д-ра

# 1 182
  • София
  • Мнения: 864
а някой знае ли за колко време се из4иства органзима от кортикостероиди след като спреш да ги пиеш? моята ревматоложка ми каза че ставало бързо, дори изстреля : 1 седмица, ама това малко ме съмнява

# 1 183
незнам BUNNIE,НО НЕ МИ СЕ ВЯРВА ЛЕКАРСТВА КОИТО СИ ПИЛ С ГОДИНИ ДА ИЗЧЕЗНАТ ОТ ОРГАНИЗМА ТИ ЗА СЕДМИЦА Sad...НАЛИ МЕДРОЛА ЗАМЕСТВА МЕТИЛОПРЕДНИЗОЛОНА ТОЙ НЕ Е ЛИ КОРТИКОСТЕРОИД?

# 1 184
  • София
  • Мнения: 864
kratrin, така е - медрола е кортикостероид, уж по-ново поколение....

защо никой друг не се включва с мнения???

Общи условия

Активация на акаунт