ПОМОЩ-Ревматоиден артрит в много ранна възраст

  • 379 971
  • 1 509
  •   1
Отговори
# 780
  • Мнения: 46
Когато за първи път бях при д-р Ренета Димитрова тя каза че моят проблем е или РА или студово заболяване, но в последствие когато ми направиха всички видове изследвания отпанаха всичките и предположение.Аз не съм доктор и не разбирам но наистина всичко беше перфектно в изследванията.Нея много я обърква това че проблема при мен е само на краката а при този синдром се засягат и ръцете.Така отпадна тази диагноза.От това което чета в този форум със сигурност нямам РА ,но какво е се надявам вече да разберем тази зима защото минава много време и става все по зле пред зимния период.
Какви изследвания са ти правили ?
Докторката е била права вероятно. Защото при всички който имат РА, развитието на заболаването не е изведнъж а постепенно и започва от подобни дребни проблеми като постепенно се увеличават ставните болки. Много е важно да се направят точните изследвания. Обикновенно лекаря за да е сигурен прави 2 теста, поне при мен бяха 2 независими теста, при това в един ден от съвсем различни специалисти и клиники. Единия си беше просто кръвен тест в имунологията за HLAB. А другия беше радиоскопия на нервните окончания, за да се види колко са възпалени нервите около ставите. Картинката беше плачевна. яд ме е че забравих да си искам цветна разпечатка. Тази радиоскопия да не греша името само се прави като се вкарва венозно малко количество бързо разпадащ се радиоактивен елемент, като за около 2ч този елемент се отлага навсякъде в организма и където има възпаление се вижда най ярко като се гледат на голям скенер!
Ако болките продължават искай повторни изследвания, понякога се случват и грешки ако се разменят пробите например и т.н. Thinking

# 781
  • Мнения: 4 066
Здравейте,

бях писала в темата преди да си направя изследвнията наскоро.
Моята история - чести ангини, лоши сливици, от известно време - болки в някои стави - основно ме болят коленете (не непрекъснато) и определени стави на пръсти. Случвало ми се е да изтръпват определени части на пръсти, около ставата.
Миналата година УНГ лекар ми назначи изследвания, имах завишен ревматоиден фактор (WR). Изписа ми АБ.
Чак тази година отидох при друг УНГ лекар.
Направихме микробилогия на сливичен секрет, отново WR и AST (май това беше, изследвнията не са при мен в момента) и едно имунологично изследвне на кръвта (простете за лаишкия израз, но на него съвсем му забравих името). Всичко ми е в норма. След 20 дни ще направим повторни изследвания, за да видим същото ли ще покажат.

Въпросът ми е - щом ревматоидният фактор (въобще посочениет изследвания) е в норма, мога ли да съм спокойна, че нямам РА?

# 782
  • София
  • Мнения: 8 348
Мартеа, за съжаление не можеш
има и серонегативен РА
и той не е по-малко тежък, просто се диагностицира по-трудно окончателно

# 783
а някой ходил ли е при Шейтанов- старши. имам час другата седмица при него, приема е 50лв и знам, че ще се наложи да хода по-често, така че ме интерсува някой с впечатления от него. в момента съм на преднизолон 40мг венозно - вече 1 месец, предстои намаляване на дозата и въобще явно ще бъде дълго лечение, а при него е само платено.... така че ако някой е бил при него, моля да сподели..

# 784
  • Мнения: 14
Здравейте!
Много е полезна тая тема Simple Smile newsm10
Аз съм с диагноза анкилозиращ спондилит Weary
Някой знае ли нещо за пулс  терапията  Praynigмоля ви кажете ми ако някой е робвал
И какви са страничните ефекти? Thinking
Благодаря!!!

# 785
  • Мнения: 14
Аз съм ходила при сина му и не съм доволна.За бащата съм чувала само добри отзиви...

# 786
  • Мнения: 478
който иде на урвич да ни разкаже какво е станало

# 787
  • Мнения: 46
Здравейте!
Много е полезна тая тема Simple Smile newsm10
Аз съм с диагноза анкилозиращ спондилит Weary
Някой знае ли нещо за пулс  терапията  Praynigмоля ви кажете ми ако някой е робвал
И какви са страничните ефекти? Thinking
Благодаря!!!
Анкилозиращ спондилит <=> Бехтерев , няма разлика заболяване с 2 имена!
Какво представлява пулс терапията може ли да я опишеш ?
Терапия: движение на всички засегнати стави, ултразвукова физиотерапия, не пропускай да си взимаш навреме медикаментите и така Whistling
Един физиотерапевт ми разказа за един Руснак болен от Бехтерев как се възстановил, налегнал си на волята да изпива по 5л вода на ден и така. Всъшност ефекта по скоро е от това че успяваш да си пречистваш организма от токсичните съставки с много вода Thinking

# 788
Здравейте казвам се Христо на 27г. с диагноза Бехтерев поставена на Урвич преди 4 години. От април месец следя темата(от тогава ми се активизира на ново болестта) но пиша за първи път. Общо взето боледувам от 14 годишна възраст от артрит първо беше синдтром на Райтер(то така се започва), сега Бехтерев.
Много полезна тема за споделяне на опит  Peace

''пулс терапия'' - това е ударна доза кортизон, в продължение на 3 дни(поне при мен беше така) ти вливат всеки ден по една банка от 500ml. флостерон венозно. За страничните ефекти се знае, каквито са при кортикостероидите мноооого. Аз лично нямах никакво подобрение от това, искаха да ми повторят терапията след 1 месец но отказах. Сега съм на салазопирин и НСПВС. Но нещо много дълго продължава този път възпалението, винаги е продължавало 3-4 месеца и е настъпвала ремисия newsm78  Решил съм да пробвам с Хумира, но е адски скъпо цялото лечение и се колебая още.

# 789
  • Мнения: 46
Интересно не съм го чувал до сега това лекарство. Най добре го проучи добре преди да го пробваш ?
Но като се поразрових за Хумира в нета, навсякъде пише че има голяма опастност от инфекции и опастност от туберкулозно заболяване !!!
http://www.artritu.net.ru/forum/topic360-15.html
http://www.vidal.ru/poisk_preparatov/humira.htm
http://www.fda.gov/Cder/foi/label/2002/adalabb123102LB.htm
Пишат че е химия която имитира човешки антитела. Изглежда още не добре изпитано, каква му е цената на това лекарство. Ако е по скъпо от Енбрел вземи си Енбрел то е по изчистено и изпитано. Състава му е от истински антитела взети от човешки и китайски хамстер. Действието му е същото, е пак има опастност от подобни инфекции но само при дълго предозиране. Ако не предозираш от моя личен опит единствения страничен ефект е промяна на чернодробните ензими АСАТ и АЛАТ нищо друго. Както писах това е лесно преодолимо, прочети в предните ми постове !!!

Сигурен ли си че това е пулс терапията. Звучи ми много несериозно ако се ползва това обезболяващо за да се опиташ да се лекуваш така?  newsm78
Имай на предвид че от сулфасалазин както писах очаквай ефект след година, за болките си взимай фелоран, пироксикам или някакво подобно, имай предвид че българския пироксикам не е добре изчистен и може да имаш ядове с язви по чревния тракт. Имаше един вносен полски мисля че беше, лекарката там ми го препоръчваше беше малко по скъп. Но както всяко НСПВС действа около месец-два, добре е да сменяш поне 3 вида за да не свиква организма с тях. Забрави за диклофенак ако е за 1 седмица става но за повече ще имаш ядове със стомаха и той язви прави. Бях намерил едно много добро НСПВС дето имаше тройно действие малко по слабичко но пък беше с много малко странични ефекти, ще го потърся и ще пусна името newsm78
http://www.inchemistry.irk.ru/medicine/meloksic.htm
Сравнительная клиническая доза (суточная), мг
Препарат    доза, мг
МЕЛОКСИКАМ    7.5-15
ПИРОКСИКАМ    20
ВОЛЬТАРЕН    100
ИНДАМЕТАЦИН    150
ИБУПРОФЕН    1600
АСПИРИН    2000
Ако имаш много силни болки , тук ползват Целебрекс ( CELEBREX) много силно лекарство и го изписват само с рецепта , но има полза де, пробвах го за съжаление като го взимаш не трябва да караш че на другия ден все ти се спи.

Последна редакция: пн, 13 окт 2008, 13:42 от suxfan

# 790
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Моята лекарка също горещо ми препоръчва хумира от доста време ,но цената наистина и е  висока  при положение ,че здравната каса поема 30% а като се има предвит ,че лекарството  се  бие най малко година  ooooh!  говорих и с хора на това лекарство ,които са в чужбина и там им е безплатно ,те пък казаха ,че там лекарите има казали ,че доживот  Shocked

# 791
  • Мнения: 46
Да така е в чужбина имат добри медицински условия за лекуване. Много видове медикаменти са с безплатни рецепти здравните каси ги осигуряват тези лекарства. Хората не са виновни че имат генетичен проблем.
Но е така лекуването е до живот, за сега няма лекарство което да те излекува от този проблем, като постигнеш някаква ремисия трябва да я поддържаш с лекарствата. Варианта е така да се редуцира дозата че да поддържа организма в ремисия!

# 792
  • Мнения: 1
Цената на хумирата е 1800лв. за 2 инжекции т.е. доза за един месец.
За енбрел не съм се интересувал за цени, никой не ми е казвал за него. С който ревматолог да съм се консултирал, всички са за хумира в Бг. Имало много голям ефект в лечението.
Чародейка предполагам, че доктор Маринова ти е препоръчала Хумира, наистина с много суперлативи говори за това лекарство. 

Информация за.
енбрел:  http://www.emea.europa.eu/humandocs/PDFs/EPAR/Enbrel/H-262-PI-bg.pdf
хумира: http://www.emea.europa.eu/humandocs/PDFs/EPAR/humira/400803bg1.pdf
http://www.emea.europa.eu/humandocs/PDFs/EPAR/humira/H-481-PI-bg.pdf

# 793
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Да д-р Маринова е моя ревматолог и съм много доволна ,,като ми препоръча Хумира , потърсих хора ,които са на това лекарство и всички са много доволни ,за енбрел чух тук във форума  Peace

# 794
  • Мнения: 46
Цената на хумирата е 1800лв. за 2 инжекции т.е. доза за един месец.
За енбрел не съм се интересувал за цени, никой не ми е казвал за него. С който ревматолог да съм се консултирал, всички са за хумира в Бг. Имало много голям ефект в лечението.
Чародейка предполагам, че доктор Маринова ти е препоръчала Хумира, наистина с много суперлативи говори за това лекарство. 

Информация за.
енбрел:  http://www.emea.europa.eu/humandocs/PDFs/EPAR/Enbrel/H-262-PI-bg.pdf
хумира: http://www.emea.europa.eu/humandocs/PDFs/EPAR/humira/400803bg1.pdf
http://www.emea.europa.eu/humandocs/PDFs/EPAR/humira/H-481-PI-bg.pdf
Ако е истина това което казваш като цена и резултат аз пак бих предпочел Енбрел.
Първо когато купуваш Енбрел в 1 кутия се съдържат 4 инжекции от 25мг като тази кутия в чужбина е за около 900лв, някой писа дори в тази тема че сега е около 900лв и в БГ. Както писах в по предни постове първоначално се взима по начесто за да се пречисти организма но в последствие като се постигне добър резултат от кръвните изследвания се намалява и може да стигнеш до 1 инжекция от 25мг на 2 седмици което е около 450-500лв на месец. Това според мен е супер изгодно за качеството което имаш.
 Второ с Енбрел не може да имаш такива сериозни странични ефекти защото не е химия а био елемент!!!
 Трето с риск да се повторя третирането с каквото и да е лекарство за което се твърди че действа за дълъг период е много опасно по простата причина че имаш период на насищане на организма и ако лекарството няма с какво да си взаймодейства в този период то причинява вреда защо си открива с друго нещо да взаймодества в организма. На това му се казва страничен ефект. Не искам да правя реклама но с Енбрел този ефект се намалява като се използва малка доза от лекарството и по начесто така нямаш това насищане. Да оставим че организма така или иначе изхвърля от лекарството когато се е наситил и ти просто си хвърлил средства на вятъра. Организма на човек е много сложен и не може просто да кажеш вкарвам си сега една инжекция и другата година пак.  Laughing

Мисля че в Бг не е било добре познато защото преди не е имало сериозен дистрибутор, но сега мисля че може да се намери по лесно. По тази причина че не го е имало не го познават и лекарите. Но по това което прочетох за 2-те лекарства просто не си заслужава с Хумира да се рискува. На запад се ползва от доста отдавна Енбрел и няма такива оплаквания. Но все пак това си е воля и избор на пациента с какво да рискува, за здравето не трябва да се мисли за пари.  Simple Smile

Последна редакция: вт, 14 окт 2008, 17:16 от suxfan

Общи условия

Активация на акаунт