корупция в лекарските среди

  • 921
  • 8
  •   1
Отговори
трябва ли да ставаме жертви на корупцията в лекарските среди? Защо всички ние пациентите, здравноосигурени , принудително участваме в този филм? Къде всъщност се генерира проблема с подкупите. Нямам нищо против лекарите, знам че заплатите им са ниски, но с каква съвест искат пари на ръка от хора, които понякога не е ясно колко живот им остава? Не трябва ли ние пациентите да се възпротивим срещу това. Болната зравна реформа доведе до пълен хаос в системата, а до къде ще стигне?

# 1
  • Мнения: 1 080
Борба с вятърни мелници .Явно е цел на държавниците да ни изтребят .Ако погледнеш реално - няма нищо нормално в тази държава . Wink

# 2
  • Мнения: 1 409
Не мисля,че нещата ще се оправят скоро.
За съжаление колкото и да се възмущаваме когато се налага всеки от нас е давал пари.
Аз като човек,който работи в системата на здравеопазването ще ти кажа,че пари се искат за щяло и нещяло без дори да ги интересува имаш или не.Дори на нас ни искаха при положение,че работя във същата болница и го знаят.
Безкрупулни саи ще е така докато не започне да се оценява труда подобаващо.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 903
Корумпирани лекари винаги е имало и ще има. Просто някога се прикриваха повече и пациентите в повечето случаи минаваха с чантичака с уиски, фъстъци и бонбони, а сега са на мода парите. Даваш пачката и те гледат като рохко яйце.
Гадно е за съжаление, но когато става въпрос за близък човек ако трябва и заем ще взема но ще го лекувам, а другия вариянт е частната клиника.
Някой от лекарите са се превърнали в търговци, за съжаление.

# 4
  • Мнения: 1 080
Всякакви са вече занимават се с мениджмънт ,маркетинг ,дистрибуция ,книгоиздаване .Само не и с лечение .Защото ,както ми се случва често , плащаш им обаче пак нищо .Длъжен си за добър ден да му дадеш 20 лева пък после каквото Бог отреди .
А на кой да се оплачеш на Гайдарски - дето се хвалеше на скоро ,че е спестил 300 хил .Обаче от какво - от лекарствата на болните .На тежко болните - астматици ,епилептици ,онко болни .Не се посвени да отреже и абсолютно всичики диетични млека .Та спестява ги  пак чрез нас .Чрез намаляване на населението .БРАВО !!Чудесна политика ,ей...

Последна редакция: вт, 20 мар 2007, 09:59 от catch

# 5
  • Мнения: 171
Според мен лекарите са като митничарите - колкото повече рушвети вземат, толкова по-алчни и безскрупулни стават. Защо да проявяват морал, след като действията им не биват наказвани, даже не биват осъждани от подплашения пациент, който милее за здравето и живота си. Ако се направи една равносметка, повечето от тези хора получават доходи по европейските стандарти, особено акушер-гинеколозите и хирурзите. Като се има предвид, че получават държавни заплати, имат солидни доходи от частна практика и изнудват за пари близо 70-80 % от пациентите си като последните средства са необлагаем доход, е, ами смятам, че е чиста наглост тези хора да протестират, че им били ниски заплатите. Ситуацията може да се подобри единствено със здрав контрол и персонална наказателна отговорност при една работеща съдебна система, защото който е бръкнал веднъж в кацата с меда не може да се откаже току-така от сигурното и лесното. Освен това трябва да се забрани на лекарите да имат едновременно държавна и частна практика, то е ясно, че качеството на труда им ще се различава съществено, пък и в държавните болници лекарите са го обърнали на анархия. Ако има такова разделение, ще спечели единствено пациентът, тъй като ще има избор при кого да отиде, а лекарите ще се научат да се конкурират както се полага в една нормална държава.

# 6
  • Мнения: 819
Срам за благородната професия

# 7
  • Мнения: 3 146
Първо, по темата - да, сяматм, че ние пациентите трябва да се опълчим, да носим маркирани от полицията пари, записващи устройства и т.н. Разбирам ги, че нямат достатъчно за труда си възнаграждение, но така е и с учителите, и с преподавателите във ВУЗ-овете, които също взимат пари. Но, мисля си, като са знаели какво е положението, защо са избрали тази професия? Аз уча философия и зная, че ще стана учител по философия. С пълно съзнание съм се "обрекла" на малка заплата и много нерви. А с лекарите е още по-задължаващо. Хипоктавота клетва и т.н.
Второ,

Аз като човек,който работи в системата на здравеопазването ще ти кажа,че пари се искат за щяло и нещяло без дори да ги интересува имаш или не.Дори на нас ни искаха при положение,че работя във същата болница и го знаят.
Безкрупулни саи ще е така докато не започне да се оценява труда подобаващо.
то щм на техен човек искат, какво да чакаме за себе си.
Ама, като се замисля, ако на сина ми му стане нещо и ми поискат пари, сигурно ще дам. Ама ако нямам (а ние нямаме особено) какво да направя??? Честно ви питам?

# 8
  • Мнения: 3 146
Вие не видяхте ли миналата седмица какво каза шефът на Пирогов - че онова с белязаните пари не било "подкуп" а "форма на благодарност", цитирам!!!! Shocked Shocked Shocked
Ето го:
http://btv.bg/news/?magic=bulgaria&story=57130

 Какво да кажем на това newsm78 #Cussing out #2gunfire

Общи условия

Активация на акаунт