Моля за съвет

  • 2 363
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 10 789
Бих ти предложила да ми ги подарите. Но старческите домове са по-добра идея.  Grinning
Ако отвсякъде ми откажат-твои ще са:-)

2-3 и за мен, ако може!  Crazy

# 16
  • Пристанището на шейсетте кораба.
  • Мнения: 239
Аз се сетих,  че може да дариш част от книгите на някой затвор нали и там има библиотеки и там хората четът.

# 17
  • Мнения: 13 512
да,нямаше да се сетя за там,мерси много.ЩЕ попитам и там

# 18
  • Мнения: 822
Ако става въпрос за класика,мисля,че на подобни книги биха се зарадвали и във всяка училищна библиотека(особено в гимназиите)...Децата ги изучават,а министерството май изобщо не отпуска пари за обогатяване на тези библиотеки...Иначе и домовете за стари хора са добра идея...

# 19
  • Мнения: 4 585
 Градските библиотеки ще ги вземат.
 Попадъл съм на книги, на които пише - "Дарение от еди кой си"
 Не те ли блазни мисълта на 150 книги да пише "Дарение от Монда"
 Във Варненската библиотека на една пишеше "Окръжна библиотека гр. Сталин"
 Аз съм последния вариант за тия книги.

# 20
  • Мнения: 1 629
цък, Волфе, аз съм на опашката Grinning
Монда, градската ни библиотека ще ги прибере, но мисля че не са толкова нуждаещи се. Особено откъм класика. В по-малките библиотеки из страната ще е по-благодатно дарението. В Априлци?

# 21
  • Мнения: 1 072
Бих ти предложила да ми ги подарите. Но старческите домове са по-добра идея.  Grinning
Ако отвсякъде ми откажат-твои ще са:-)

Wolf, мюриель,   smile3533 smile3508

# 22
  • София
  • Мнения: 2 437
Наша комшийка дари доста книги на библиотека, в някой от наводнените градове, където всичко беше унищожено...но не помня точно къде.
Беше разбрала от нейна приятелка, че хората се нуждаят.
Ако се интересуваш ще попитам. Хората бяха дошли лично, просълзени и трогнати.

# 23
  • Мнения: 106
С най-голямо удоволствие бих ги взела. Иначе съм за градската библиотека. От Добрич съм, но сега живея в Свищов. Тук има Дом за стари хора и наш приятел работи там. Впечатленията ми са, че повечето са тежко болни и не биха били в състояние да четат, някои са и неграмотни. А и не се знае дали служителите няма да си ги приберат вкъщи. В Добрич нали също старчески дом в т.нар. местност Гъзи Баба.
В библиотеката повече хора ще имат достъп до тях.

# 24
  • Мнения: 13 512
Наша комшийка дари доста книги на библиотека, в някой от наводнените градове, където всичко беше унищожено...но не помня точно къде.
Беше разбрала от нейна приятелка, че хората се нуждаят.
Ако се интересуваш ще попитам. Хората бяха дошли лично, просълзени и трогнати.

Да,попитай,моля те

# 25
  • Мнения: 4 585
цък, Волфе, аз съм на опашката Grinning
Какво означава това Мюриель?
Искаш да си пред мен на опашката?
Няма проблем.
Аз съм плътно зад теб.
Усещаш ли дъха ми със тила си?

# 26
  • Мнения: 660
Заинтригува ме темата, защото преди 3 години бях в подобна ситуация. Родителите ми починаха и останах с купища дрехи. Повечето съвсем новички и чисти. Исках да ги даря в дом за стари хора или в такъв с хора с увреждания. Обиколила съм всички такива заведения в района. Навсякъде ми тръшваха вратата с думите, че приемали само чисто нови дрехи + бележка от химическо чистене. Стари дрехи - не!!!  #Crazy #Crazy После имах подобен проблем и с църквата. Както и да е. Идеята ми е, че ще се радвам, ако успееш и най-вече книгите наистина да стигнат до хората в дома, а не да се разпределят между персонала там. Затова си мисля, че читалище или библиотека ще е по-добър вариант.
Стискам палци за начинанието!   Peace

# 27
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 224
всички идеи вече са дадени, аз искам само да кажа `браво` на Монда Peace

# 28
  • Мнения: 1 364
Не е ли по-добре да се дарят на някоя библиотека или читалище? Така достъп до книгите ще имат повече хора, отколкото ако отидат в старчески дом.  Confused






И аз така мисля

# 29
  • София
  • Мнения: 4 867
Направо завиждам на получателя на книгите!

Преди време мой приятел (син на известен писател-фантаст, т.е. научен да цени книгите), подари много, ама много книги на читалищна библиотека. Оцениха ги. А пък аз завидях.  Mr. Green
Ако се дарят на дом за деца, според мен трябва и някой да се ангажира да посещава децата и да ги научи да четат тези книги - да предизвика интереса им, да ги стимулира да четат. Варненки, знам че това го можете Laughing

Общи условия

Активация на акаунт