Леко петъчна, май?

  • 699
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 127
Върви ми на сълзливо-умозрителни теми напоследък...
Имам питане, което неслучайно реших да отправя към вас. Интересно ми е да разбера гледната точка на хора, които имат повече жизнен опит от мен. Гледам да страня от обобщенията, по принцип.  Simple Smile
Така, важно е и да се знае, че не съм поредната влюбена в любовта тийнейджърка, не съм склонна да възхвалявам "туй възвишено чувство" (може би съм прекалено инфантилна още за това, хаха) - така или иначе, не съм по мелодрамите.
Но забелязах нещо.
Всички около мен говорят за значението на истинската, голямата любов. Разправят се някакви неща за поемане на рискове, за "борба"...за това, че човек, едва ли не, трябва да потъпква достойнството си в името на таз тъй прекрасна емоция.
Аз така и не мога да се науча да приема това гледище.
И въпреки това - всичко си остава на думи. Разни младежи и девойки ридаят от любов, правят се на глупаци, след което почти винаги следва бруталното осъзнаване и превръщането им в "играчи" и "недостъпни мадами", които почват на свой ред да използват околните. Любовта в нейното тра-ла-ла превъплъщение е поставена на пиедестал, докато любовта на едно по-делнично равнище, любовта между хората, нещо я е хванала липсата.
На какво се дължи това, как да го нарека, лицемерие?

# 1
  • Мнения: 2 195
Любовта на т.н. от теб "делнично равнище" се поизхабява с времето . Но в един момент се намира нещо да те стресне и тогава разбираш значението на истинската , голяма любов . А някои и тогава не я разбират . За всеки човек е различно . Няма обобщение тази тема , както си споменала по - горе .Дерзай !  newsm10

# 2
  • Мнения: 3 447
Хората просто говорят за добрия секс литературно  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 127
Хората просто говорят за добрия секс литературно  Simple Smile

Хаха Simple Smile
Е, това обяснява нещата  Mr. Green Просто се сблъсках челно с някакъв такъв гаден случай и се замислих за нещата по принцип...днешният свят (пък и всеки предишен, предполагам) не е направен за гордите. За арогантните, нахалните - да, но гордостта си пада грях, едва ли не. Пък и няма значение дали е грях за някого...не знам. Факт е, че да си изтривалка ти спестява доста ядове, но пък без тези ядове...мхм, аз лично не бих могла да мина.  Simple Smile

# 4
Споко! Хората прекаляват с филмите и определени книги (да на напиша и форуми).
Онова за кучето и лаенето не е казно ей така на посоки.

# 5
  • Мнения: 1 849
Мисля, че всичко е въпрос на ценностна стема.
Ако любовта към мъж е просто самоцел не си заслужава тръшкането. Каква е целта на любовта между мъж и жена-това е да откриеш човека с който да прекараш живота си, да отдадеш най-красивите си мигове и да създадете прекрасни деца, с когото можеш да минеш през всичко и хубаво и лошо.....Но такива хора не се намират под път и над път... Любовта не е просто тръпката в корема и не трябва да е само, защото пича е готин.... Това е изграждане на взаимоотношения...
Хората днес наричат любов дори само когато харесат някой от противоположния пол.... за такава любов не си заслужава човек да се хаби...
Любовта не е унижение и не трябва да бъде за нито една от страните.....

А любовта към хората по-принцип, тя много често е да преглъщаш обидите, да прощаваш постоянно, да си казваш какво мислиш, но да не отвръщаш на удара...това не е малодушие, това е сила.

# 6
  • Мнения: 967
Мисля, че любовта си я има и аз си я виждам, че е тука. Мен от доста време не ме е изоставяла и си се чувствам комфортно с нея, чукайте на дърво да не хване крачета изведнъж, че ще ми стане самотно. Любовта има страшно много форми и проявления и е навсякъде, чак ми звучи невероятно като казвате, че е изчезнала. Аз ли съм неповторима романтичка или другите са ослепели и не я виждат Thinking

# 7
  • Мнения: 2 792
Любовта в нейното тра-ла-ла превъплъщение е поставена на пиедестал, докато любовта на едно по-делнично равнище, любовта между хората, нещо я е хванала липсата.
На какво се дължи това, как да го нарека, лицемерие?

  Клишетата винаги са били един чудесен начин да се прикрие липсата на зрялост.

# 8
  • Мнения: 1 517
Лицемерието се ражда на база бъркане на понятията. Все пак в родния език има няколко: любов, обич, страст...
и нямат нищо общо помежду си, освен ако и трите понятия не са обединени от едно и също лице. Само дето рядко се случва.

Общи условия

Активация на акаунт