за килограмите

  • 1 108
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 111
Здравейте отново. Нормално ли е да се качва по 1 кг на седмица при бременност с близнаци. Сега съм в 18 г.с. и съм качила от началото на бременността 5 кг. Нямам голям апетит , храня се нормално, като наблягам на салати, постно, сокове и мляко. През последните 2 седмици качвам по 1 кг.  При вас как е!
Живка

# 1
  • Мнения: 601
Точно така бях и аз. Бях се вцепенила, че ще стана огромна! Влязох да раждам +33 кг и за мой най-голям ужас с раждането свалих едва 5! Не кърмех и за 4 месеца ги свалих. И да кърмиш пак няма страшно.
От близнашките познавам единствено Mikki и тя като кърмеща, още докато беше в болницата вече изглеждаше чудесно!     bouquet
Апетит имах като на мишка! Прияждаха ми се само краставици, кисели ябълки и зелени банани. Заради албумина доктора ми ме беше накарал да пия протеин на прах. Така изкарах цялата бременност.
Недей съзнателно да се ограничаваш само със салати. Направи си някаква диета, която изключва пържено и тежки храни, но не лишавай себе си и бебетата. Така бързо и несъзнателно ще отслабнеш после, че ще се чудиш как е станало!

# 2
  • Мнения: 649
Аз видимо качих първите 4 месеца-10кг, без да ям много, но после всички казваха, че съм отслабнала видимо и само корема ми расте. Казват, че се качва повече последните месеци, но въпреки, че тогава се тъпчех едва ли не постоянно, за още 4 месеца качих 8кг.

# 3
  • Мнения: 7 803
аз качих близо 30 кила за 32 седмици  Embarassed обаче се оказа, че имам гестационен диабет и той беше причината. та като минах на диета се нормализираха нещата. не е зле да си следиш захарта  Peace леко бременеене

# 4
  • varna
  • Мнения: 1 012
до началото на 8 месец бях качила 18кг

# 5
  • София
  • Мнения: 1 022
До 34-та седмица бях качила 10 кг. Родих 37-ма, но не съм се теглила накрая, защото бях в болница и там нямаше кантар  hahaha без майтап! Но не мисля, че съм качила повече от 2, мах 3 кг. през последните 2 седмици. Първите 3 месеца свалих 2кг. Беше ми много лошо. Нямах никакъв апетит през цялата бременност.
За сметка на това обаче сега кърмя и ... качвам... просто не мога да си огранича яденето изобщо. Умирам от глад непрекъснато.

Ако качваш всяка седмица по килограм, не е зле да провериш за белтък в урината, освен за гестационен диабет.

Успех на теб  Hug

# 6
  • Мнения: 20
В началото на бременноста за 1 месец качих 5 кг., но после апетитът ми намаля и карах предимно на портокали, киви и грейпфрут. За цялата бременност качих общо 18 кг. и с раждането свалих 13. Това обаче не ми попречи като се прибрах от болницата да кача още 6 кг. за 10 дни от много ядене. Децата са на 9 месеца и вече смятам да спирам с кърменето, защото ме хапят много. Та като спра окончателно (сега ги кърмя само сутрин към 6-7 ч.), се надявам да отслабна.
Това ми беше втора бременност и да ви кажа първият път бях бременна с едно и качих 30 кг. от които за мой ужас свалих само 6 при раждането. Но и тогава като спрях да кърмя след 8 месеца отслабнах от самосебе си. Диети не мога да пазя.
Така, че не се притеснявайте за килограмите, по-важното е да имате кърма и бебчетата да са ви здрави и усмихнати. Пожелавам го на всички.

# 7
  • София
  • Мнения: 137
5 кг до 18 г.с. си е направо супер!!!  Peace Правилно, че не хапваш "вредни храни". Бих те посъветвала и да не слагаш на сърце Фъпроса за килограмите, защото както се качват, така се и свалят бързо  Wink Настрой на вълна "ям най-доброто за бебетата, пък да става каквото ще" и се радвай на живота!  Laughing
Спомням си, че на мен ми се ядяха много ябълки и салатки, и меса на скара Flutter и въобще не се ограничавах. Напълнях с 30-тина килца, но изключително само на корем и наистина още на изписването (20 ден) си влязах в една по-широка пола. А изцяло ги свалих за около 3-4 месеца, кърмейки.
 Naughty Но, на кантар НЕ се качвам (все още), а диети НЕ мога и НЕ съм пазила никога!!! Що да се кося, като ще ми мине  Naughty Организмът си знае работата по възстановяването след раждането, а моя вече така е набрал скорост, че няма да се притеснявам и за обратния ефект  Naughty 
Радвай си се на коремчето, мажи си го да не се нацепи и далече от кантара! От сега ти започва дебелеенето  Grinning А ако има нещо тревожно, лекаря ти ще вземе мерки.

П.П. Сватята ми Петя да не се прави на скромна Blush и да сподели как припкаше като балеринка в тесни и секси спортни дрешки дни след изписването.

# 8
  • Мнения: 2 757
Не знам дали е нормално, но аз до 20та седмица бях качила 10. Интересното и притеснителното за мен пък е, че от тогава насам пък съм качила само 1 - все си мислех, че с напредване на бременността трябва да почна да качвам по-бързо  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт